Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7849 odpowiedzi na ten temat

#6741 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 17 styczeń 2017 - 17:07

Żywienie bydła mlecznego ja robię pasze na zbożu soi i rzepaku tagrze najlepiej sprawdzić jak krowy będą pobierać u każdego jest innaczej tak jak każda krowa jest inna .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 11:24
  •  

#6742 Share pawelpiotr29

pawelpiotr29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 19:47

Żywienie bydła mlecznego

Odnośnie tego GMO oddaję mleko do osm Piątnica zakaz stosowania GMO mamy od ponad pół roku na początku była to wielka rewolucja były spotkania odnośnie firm ograniczone ilości produktów na początku było zdeklarowanych większości firm jakie były na rynku po miesiącu mleczarnia wykreślała firmy i ich produkty np: sano,piast,lira,unipasz,vitrra,ich produktów nie możemy stosować mimo że ja osobiście korzystałem z sano wiele lat ale jak chce mleko oddawać do Piątnicy muszę z nimi pożegnać, co kilka miesięcy zmienia mleczarnia firmy dodaje produkty lub wykreśla duży galimatias trzeba prowadzić ewidencje pasz np  gdzie kupiona jaka firma,ilość ,nazwa produktu ,przeznaczenie no i faktury nawet jak się kupi 25 kg trzeba odnotować . Trzeba przyzwyczaić do nagłych kontroli mleczarni biorą próbki pasz itd . można jeszcze długo pisać . szczerze do du.....py ! może jak bedzie wiecej mleczarni które wprowadzą GMO to firmy bardziej się dostosują i bedzie wiekszy wybór produktów i pasz. 

#6743 Share pawelpiotr29

pawelpiotr29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 19:49

Żywienie bydła mlecznego

jak oceniacie produkty firmy biofeed 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6744 Share pawelpiotr29

pawelpiotr29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 20:34

Żywienie bydła mlecznego

odnośnie soji bez GMO to ceny kolosalne nawet 2400 zł za tone 

#6745 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 20:45

Żywienie bydła mlecznego

Mam 3 pytania :
1.Warto zmienić drożdże z kristall hefe sano na dolcell z dolfosu?
2.warto dawać krowom lizawki solne? Te co przy poidlach można założyć, np te ze selenem?
3. Mam zamiar przejść na pasze gotowa unimilk 23 za 1080luz 1220 worek ktos stosował?

Tu wrzucam Ci skład tych drożdży do porównania.

Co do gotowej paszy to dla krów nie unimilk a Mastermilk bym Ci polecił, tylko będziesz musiał ok 200zł za tonę zapłacić więcej za luz.

Załączone miniaturki

• dolcell.jpg
  • hefe.jpg

Edytowany przez Konrad531, 17 styczeń 2017 - 20:46.

#6746 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 20:52

Żywienie bydła mlecznego jakie trawy polecacie na sianokiszonki? chodzi mi o masę wartości odżywcze i trwałość ?

#6747 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 21:21

Żywienie bydła mlecznego Tym się różnią sano od dolfosu ze w samo masz same drozdze i jest ich dużo więcej a w dolfos masz różne składniki i drozdze paszowe słabo.

#6748 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 17 styczeń 2017 - 21:36

Żywienie bydła mlecznego

Nie wiem gdzie o to zapytać. Ale czy ktoś z was szczepi krowy na beztlenowca? Szczepionka co pół roku

Dużo osób szczepi. Szczepienie od beztlenowcow nie jest drogę a np lepiej goja się rany.

#6749 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 22:00

Żywienie bydła mlecznego Wystarczy spojrzeć na dawkowanie. 50 g dolcella i 50-100 kristall a takie ProVital z Provitim mają dawkowanie 30 g. Widać zatem im mniejsze dawkowanie tym większa koncentracja drożdży w kg. Cenowo jak wychodzi Kristall?

Co do lizawek to na pewno poprawiają apetyt i zwiększają pobranie wody. Selen i witamina E wpływają na odklejanie się łożyska po porodzie.

#6750 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 22:57

Żywienie bydła mlecznego

Tym się różnią sano od dolfosu ze w samo masz same drozdze i jest ich dużo więcej a w dolfos masz różne składniki i drozdze paszowe słabo.

No chyba nie...

W Dolcellu masz większą koncentracje co po zsumowaniu daje Ci więcej niż z sano :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6751 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 23:03

Żywienie bydła mlecznego kristall placilem kiedyś 125 zl za 25kg jad dobrze pamiętam teraz stosuje drożdże z top mleko i jestem zadowolony i krowy też je chętnie pobierają

#6752 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7128 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 styczeń 2017 - 23:31

Żywienie bydła mlecznego

odnośnie soji bez GMO to ceny kolosalne nawet 2400 zł za tone 

Odnośnie tego GMO oddaję mleko do osm Piątnica zakaz stosowania GMO mamy od ponad pół roku na początku była to wielka rewolucja były spotkania odnośnie firm ograniczone ilości produktów na początku było zdeklarowanych większości firm jakie były na rynku po miesiącu mleczarnia wykreślała firmy i ich produkty np: sano,piast,lira,unipasz,vitrra,ich produktów nie możemy stosować mimo że ja osobiście korzystałem z sano wiele lat ale jak chce mleko oddawać do Piątnicy muszę z nimi pożegnać, co kilka miesięcy zmienia mleczarnia firmy dodaje produkty lub wykreśla duży galimatias trzeba prowadzić ewidencje pasz np  gdzie kupiona jaka firma,ilość ,nazwa produktu ,przeznaczenie no i faktury nawet jak się kupi 25 kg trzeba odnotować . Trzeba przyzwyczaić do nagłych kontroli mleczarni biorą próbki pasz itd . można jeszcze długo pisać . szczerze do du.....py ! może jak bedzie wiecej mleczarni które wprowadzą GMO to firmy bardziej się dostosują i bedzie wiekszy wybór produktów i pasz. 

Jedziesz na soi czy pełnoporcjówce? Ile płacisz za tonę? 

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#6753 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 00:29

Żywienie bydła mlecznego Sano aktualnie 132zł, a ile ten dolcell? Nie wiecie gdzie w okolicach Łomży, Kolna handlują dolfosem? Prawie w każdym punkcie sprzedaży wisi reklama, a nic z tej firmy nie mają...
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6754 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 619 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 07:50

Żywienie bydła mlecznego

Dolfos ma jeszcze mocniejsze drożdze niż te na zdjęciu. 12x1011 .     

#6755 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 08:00

Żywienie bydła mlecznego

No chyba nie...
W Dolcellu masz większą koncentracje co po zsumowaniu daje Ci więcej niż z sano :P

Sory ale w dolfosie przeczytałem 6 zamiast 9 mój błąd.

#6756 Share hodowca

hodowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 08:01

Żywienie bydła mlecznego Wczoraj zakupiłem srute rzepakowa 1150 i sojowa 2000 przedstawiciel mówi ze rzepakowa będzie póki co cena rosła ze względu na to, że rzepak osiąga wysoka cenę nawet do 1900, rozmawiałem na temat tej soi i mówił ze tez będą zmuszeni wprowadzić bez GMO tylko tak jak już kolega wyżej wspomniał cena będzie 2300-2400.

#6757 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 08:10

Żywienie bydła mlecznego To ile te drozdze z dolfosu? No z sano bardzo drogie.
Przedstawiciel pokazywał mi z dsm ale mają 300 razy 10 do 9. Ale koszt ich 100 zł za 20 kg tylko ze maja tez w sobie bufor. Tlenek magnezu i inne. Tylko środka ze tak mało drożdży
Dolfos dolcell sejco za 20 kg 125 zł
Dolfos Se 120 zł
Dolfos dolcell 115 zł także do tanich to u mnie nie należy.

Wczoraj zakupiłem srute rzepakowa 1150 i sojowa 2000 przedstawiciel mówi ze rzepakowa będzie póki co cena rosła ze względu na to, że rzepak osiąga wysoka cenę nawet do 1900, rozmawiałem na temat tej soi i mówił ze tez będą zmuszeni wprowadzić bez GMO tylko tak jak już kolega wyżej wspomniał cena będzie 2300-2400.

Drogo ta soja

#6758 Share czesio1612

czesio1612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 08:20

Żywienie bydła mlecznego

Wystarczy spojrzeć na dawkowanie. 50 g dolcella i 50-100 kristall a takie ProVital z Provitim mają dawkowanie 30 g. Widać zatem im mniejsze dawkowanie tym większa koncentracja drożdży w kg. Cenowo jak wychodzi Kristall?

Sano aktualnie 132zł, a ile ten dolcell? Nie wiecie gdzie w okolicach Łomży, Kolna handlują dolfosem? Prawie w każdym punkcie sprzedaży wisi reklama, a nic z tej firmy nie mają...

znajdź dealera z dolfosu i najprościej, a zależy gdzie mieszkasz bo w gminie łyse dostaniesz co chcesz z dolfosu

Dolfos ma jeszcze mocniejsze drożdze niż te na zdjęciu. 12x1011 .     

dolfoss dolcell 1200 chyba

To ile te drozdze z dolfosu? No z sano bardzo drogie.
Przedstawiciel pokazywał mi z dsm ale mają 300 razy 10 do 9. Ale koszt ich 100 zł za 20 kg tylko ze maja tez w sobie bufor. Tlenek magnezu i inne. Tylko środka ze tak mało drożdży
Dolfos dolcell sejco za 20 kg 125 zł
Dolfos Se 120 zł
Dolfos dolcell 115 zł także do tanich to u mnie nie należy.
Drogo ta soja

U mnie dolfos ten 12x1011 o ile dobrze pamiętam 132 i dawkowanie 50 g, a kristal z sano 137 i mają mniejszą koncentrację tak jak na zdjęciu wyżej

#6759 Share pawelpiotr29

pawelpiotr29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 08:39

Żywienie bydła mlecznego

Jedziesz na soi czy pełnoporcjówce? Ile płacisz za tonę? 

Ja aktualnie posiadam swoje zboża z zakupu to tylko dodatki i premiksy obecnie stosuje koncentraty z firmy biofeed by-pass 35% białka jak i  40% to produkty ekspadowane bez soi GMO cena za 35%-1800 zł ,a 40% -1600 zł mogę powiedzieć ze  mleka jest dużo wiecej niż po soi i rzepaku stosuje tych produktów z 5-6 znajomych i kazdy sobie chwali  a naprawde bierzemy tego sporo 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6760 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 08:40

Żywienie bydła mlecznego A jak się nazywają te drożdże z Dolfosu 12x10do11 ?