Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7856 odpowiedzi na ten temat

#6701 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 22:54

Żywienie bydła mlecznego

czyli z jakiej firmy mają najlepszą pasze? np 20

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 00:30
  •  

#6702 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4054 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 23:04

Żywienie bydła mlecznego Każda firma ma dobrą paszę tylko nie kosztuje 900-1000 tylko 1300 i więcej nawet. Wystarczy popatrzeć na skład. Sojowa, rzepakowa, kukurydza, pszenżyto, pszenica, wywar kukurydziany powinny być na początku składu.

#6703 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 23:09

Żywienie bydła mlecznego

Dajemy z wipaszu a ostatnio była z agrocentrum i po miesiącu różnicy większej nie było widać. Żeby miała te składniki co podałeś na początku to jak piszesz cena wysoka, za jakieś 2 tygodnie ma przyjechać do nas mieszalnik to zobaczymy co z tego wyjdzie, 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6704 Share kbagro

kbagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 02:40

Żywienie bydła mlecznego

a objętościowe to 22kg kiszonka z kuku, 10 kg sianokiszonka, 10 kg wysłodki kiszone mokre, 0,5 słoma

czy to plus te treściwe co napisałem wcześniej razem wyglądają jakoś sensownie?

#6705 Share Morfek

Morfek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 04:54

Żywienie bydła mlecznego tylko jaka z wipaszu? bo tam jest kilka serii.. np seria E C lub S i kazda sie różni cenowo

#6706 Share tomasz38

tomasz38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 08:16

Żywienie bydła mlecznego

na wzmocnienie krowom po wycieleniu daje delicje z agrocentrum... daje efekty...

#6707 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 08:30

Żywienie bydła mlecznego

Jak ty chcesz widzieć efekt po 1 miesiącu przecież organizm krowy przyzwyczaja sie do nowego białka i jego rozkładu nawet 4 miesiące wiec wymierne efekty zauważysz dopiero co najmniej po 3 mc a takie zmiany co miesiąc inna spowoduje tylko spadek produkcji . No jak miał bym dac za pasze 1300zł za 20 to przepraszam soja kosztuje 1650 t przynajmniej  tak wycenili na notowaniu a białka ile tam jest i jak łatwo przysfajalnego. Moja 20 z Dosshe to Biovilac Z 20 ma witaminy i inne cuda . Skład to  Pszenżyto , pszenica,śruta sojowa , rzepakowa, kukurydza , wywar suchy jakoś tak zalecana dawka od 2 kg do 7 lub wedle uznania . Nie jest to najlepsza pasza ale za cenę 1040zł t nie oczekuje złota tylko przyzwoitej paszy w której granuli gołym okiem widzę zboża kukurydze i rzepak śruta sojowa napewno minimalna dawka ale jest. Z moich doświadczeń agrocentrum odpada piast też Paszmark dno , wipaszu nie miałem miałem jeszcze provimi przez miesiac a następnie dossche i ona była naj droższa z tej gamy i wypadła naj lepiej . Ale każdy ma swoje zdanie

#6708 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 08:41

Żywienie bydła mlecznego

Dzięki panowie za odpowiedź widzę że Dosshe i Agrocentrum cenowo i jakościowo wygrywa trzeba będzie zadzwonić.

#6709 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 10:06

Żywienie bydła mlecznego

Jak ty chcesz widzieć efekt po 1 miesiącu przecież organizm krowy przyzwyczaja sie do nowego białka i jego rozkładu nawet 4 miesiące wiec wymierne efekty zauważysz dopiero co najmniej po 3 mc a takie zmiany co miesiąc inna spowoduje tylko spadek produkcji . No jak miał bym dac za pasze 1300zł za 20 to przepraszam soja kosztuje 1650 t przynajmniej  tak wycenili na notowaniu a białka ile tam jest i jak łatwo przysfajalnego. Moja 20 z Dosshe to Biovilac Z 20 ma witaminy i inne cuda . Skład to  Pszenżyto , pszenica,śruta sojowa , rzepakowa, kukurydza , wywar suchy jakoś tak zalecana dawka od 2 kg do 7 lub wedle uznania . Nie jest to najlepsza pasza ale za cenę 1040zł t nie oczekuje złota tylko przyzwoitej paszy w której granuli gołym okiem widzę zboża kukurydze i rzepak śruta sojowa napewno minimalna dawka ale jest. Z moich doświadczeń agrocentrum odpada piast też Paszmark dno , wipaszu nie miałem miałem jeszcze provimi przez miesiac a następnie dossche i ona była naj droższa z tej gamy i wypadła naj lepiej . Ale każdy ma swoje zdanie

skoro mówisz że u mnie nie można efektów zobaczyć po miesiącu to jak ty zobaczyłeś że dossche jest lepsza niż provimi którą stosowałeś miesiąc? 

za soję trzeba liczyć u mnie 1800, za rzepak 1120, kukurydza 700-750, jęczmień 650, 

mamy zamiar zrobić takie proporcje:

soja 150kg

rzepak 200 kg

kukurydza 350 kg

jęczmień 300 kg 

tak na szybko to wyjdzie gdzieś 940 zł za tonę za zboża, 100 zł biorą za mieszanie i moje pytanie czy dawać jakieś białko chronione ? 

#6710 Share Morfek

Morfek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 10:40

Żywienie bydła mlecznego soja to białko chronione przeciez i masz je w dawcę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6711 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 11:42

Żywienie bydła mlecznego

Nie zobaczyłem to była pasza przejściowa cena była podobna nie chcieli sie zgodzić na używany silos jak miało miejsce z dossche na początku . Inaczej podeszli do klienta i dziś jestem z nimi do co provimi nie wiem co mam mysleć mieli dużo zwoleników u nas we wsi teraz podchodzili od nich ....jakoś tam super rekomndacji nie zebrali . Bolusy dajecie a ja daje glikol extra plus dokłądnie przy zakupie 20 litrów cena wychodzi 180zł od mojego weta daje go tydzien po wycieleniu wiec koszt około 25 zł taniej i tak bardziej humanitarnie niż te bolusy

#6712 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 21:11

Żywienie bydła mlecznego

skoro mówisz że u mnie nie można efektów zobaczyć po miesiącu to jak ty zobaczyłeś że dossche jest lepsza niż provimi którą stosowałeś miesiąc?
za soję trzeba liczyć u mnie 1800, za rzepak 1120, kukurydza 700-750, jęczmień 650,
mamy zamiar zrobić takie proporcje:
soja 150kg
rzepak 200 kg
kukurydza 350 kg
jęczmień 300 kg
tak na szybko to wyjdzie gdzieś 940 zł za tonę za zboża, 100 zł biorą za mieszanie i moje pytanie czy dawać jakieś białko chronione ?

100zł/t mieszalnik z gniotownikiem/śrutownikiem i prąd twój? Ile tygodniowo Ci tej paszy idzie, albo na ile dni tona?
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6713 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 21:19

Żywienie bydła mlecznego

100 zł kosztuje usługa w luźnej rozmowie. Jeśli wezmę pasze od tego gościa co przyjedzie to pewnie wliczy to w paszę ale to jeszcze kwestia dogadania. 

Takim sprzętem jak podałem link wyżej. Usługodowca z moich stron  zakupił taki sprzęt

Tona starcza mi zależnie od ilości sztuk ile doję i w jakiej fazie laktacji są ale średnio na 50 sztuk jakieś 4 tony na miesiąc, wiadomo jak więcej sztuk jest wycielonych  to wtedy więcej i na odwrót

#6714 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 13:45

Żywienie bydła mlecznego Czy to prawda że gliceryna czym bardziej ciemniejsza jest słabszej jakości?

#6715 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 13 styczeń 2017 - 14:06

Żywienie bydła mlecznego

Tak kolego. Im ciemniejsza tym jest bardziej niebezpieczna, Nie kupuj i nie dawaj żadnej innej tylko przezroczystej o czystości 99,5% ALBO CZYSTSZEJ. Gdzieś o tym kiedyś czytałem.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#6716 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 15:15

Żywienie bydła mlecznego No ale żeby dostać czysta 99 % to trzeba kupić od razu 200 litrów bo takie są opakowania (beczki) po 4.5 zł to wychodzi 1000 zł...

#6717 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 15:26

Żywienie bydła mlecznego

POlecacie lepiej pasze pelnoporcjowa granulat czy sypka? bo niewiem jaka zamowic

#6718 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 15:33

Żywienie bydła mlecznego

No ale żeby dostać czysta 99 % to trzeba kupić od razu 200 litrów bo takie są opakowania (beczki) po 4.5 zł to wychodzi 1000 zł...

na olx jest w pojemnikach 30 kg po 2.2 zł brutto, przesyłka ze 20 zł to z cię wyniesie po jakieś 2.80-2.90 zł 

#6719 Share WojtekKaczyski

WojtekKaczyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 16:02

Żywienie bydła mlecznego

Witam czy ktoś z was zna jakąś firmę bądź cokolwiek co ma w sprzedaży jakieś dodatki aromatyczno smakowe poprawiających pobieranie i smakowitość pasz treściwych  dla bydła mlecznego głównie dla krów mlecznych ? Prosze i dziekuje za odpowiedzi :D

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 13 styczeń 2017 - 22:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6720 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7128 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 styczeń 2017 - 23:03

Żywienie bydła mlecznego

Posty dotyczące ketozy przeniosłem do tematu: Ketoza- zapobieganie i leczenie

Innym użytkownikom łatwiej będzie znaleźć sposoby na leczenie :) 

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.