Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego


7878 odpowiedzi na ten temat

#6641 Share mk9422

mk9422

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 09:03

Żywienie bydła mlecznego

pytałem o to wcześniej ale nic się nie dowiedziałem 



Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 07:47
  •  

#6642 Share pedro2

pedro2

    KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

  • Members
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Podlasie ok Łomży

Napisany 09 styczeń 2017 - 09:05

Żywienie bydła mlecznego Wg mnie nagonka jest ostatnio właśnie na rzepak. W mediach pojawia się dużo artykułów, że nie warto soi stosować itd. W każdym piszą, że w kraju jest dużo rzepaku, a rolnicy wciąż stosują zbyt małe dawki lub wcale nie dają...
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6643 Share leszekb

leszekb

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Iława ( California )

Napisany 09 styczeń 2017 - 09:20

Żywienie bydła mlecznego

Jednego białka drugim nie zastąpisz - inaczej się rozkłada i inne aminokwasy w dawce powinna być i soja i rzepak . Może przez nagonkę spekulanci chcą zagrać na cenach .



Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

  • agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 07:47
Tylko na agroFakt.pl:

Mleko bez GMO z Piątnicy zobacz »

  •  

#6644 Share ukaszProcho

ukaszProcho

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 09:51

Żywienie bydła mlecznego Koledzy jest jakaś różnica w kwaśnym węglanie tureckim a polskim? Podobno turecki się nie bryli cena 40 zł za worek a polskiego 47 zł który będzie lepszy dla krow ?
Mnie pasza 20 % kosztuje 1100 zł.
200 soi
100 rzepaku
Witaminy z dolfosu
Drozdze kreda.
I 700 kg zboza.
Także wiem co daje..
Tylko zastanawia mnie ten kwaśny węglan

#6645 Share KARGO

KARGO

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wys-maz
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 styczeń 2017 - 12:09

Żywienie bydła mlecznego Jak wcześniej dawałem kwaśny to placilem 1190 netto tona także wychodzi 36.5zl brutto za towar z ciechu

#6646 Share kr9292

kr9292

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 09 styczeń 2017 - 12:09

Żywienie bydła mlecznego

Ja stosuje turecki bo faktcznie mniej się bryli. Żadnej różnicy nie zauważyłem

 



#6647 Share ukaszProcho

ukaszProcho

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 12:22

Żywienie bydła mlecznego No ale nie zamówię tony bo potrzebuje 100 kg na miesiąc także rok bym to zużywal...

#6648 Share komodo

komodo

    Hala Madrid :-)

  • Members
  • PipPipPip
  • 1464 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 12:23

Żywienie bydła mlecznego

Fakt w tym protamilku masz juz drożdże witaminy i inne a ci co kupują soję i rzepak muszą jeszcze dodac koszt własnie tych dodatków wiec i tak jedno i to samo tylko mniej zmartwień . Mnie dziś 20 kosztuje 1050zł

mialem nie komentowac ale nie wytrzymalem :D ludzie wezcie ten protamilk complete w reke co tam widac?czerń i nic wiecej jak mozna placic okolo 2 tys za tone czegos co jest mieszaninom rzepaku i moczniku a soji jest tam tyle ze ledwie ja widac i zeby mozna bylo umiescic ja w skłądzie .Zawartosc witamin i drozdzy akurat jest na dosyc niezlym poziomie takze  jak damy 250-300kg protamilku na tone wyjdzie porownywalnie jesli damy 30kg jakiegos premiksu  i 10-15kg drozdzy zywych ale to zalezy od ich koncentracji jakie kupimy na tone paszy 

Jak juz decydujemy sie robic sami to po co kupowac koncentraty kupic soje rzepak i witaminy i jeszcze co tam sobie chcemy i wyjdzie najtaniej i najpewniej



#6649 Share ukaszProcho

ukaszProcho

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 12:23

Żywienie bydła mlecznego

Jak wcześniej dawałem kwaśny to placilem 1190 netto tona także wychodzi 36.5zl brutto za towar z ciechu

A co teraz stosujesz?

#6650 Share ukaszProcho

ukaszProcho

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 12:54

Żywienie bydła mlecznego A ktoś stosuje kiszone ziarno kuku? Bo daje teraz wyslodki buraczane prasowane i nie wiem czy nie zmienić na ta kukurydzę macie jakieś doświadczenie z tym?

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 07:47
  •  

#6651 Share leszekb

leszekb

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Iława ( California )

Napisany 09 styczeń 2017 - 12:59

Żywienie bydła mlecznego

Ja jak się skończą buraki półcukrowe będę dawał wysłodki melasowane , jak masz dobrą kiszonkę z kuku to lepszym rozwiązaniem są właśnie wysłodki . Może weż melasowane , są bardziej mlekopędne od kuku i krowy na urozmaicenie jadłospisu się nie pogniewają .



#6652 Share KARGO

KARGO

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wys-maz
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 styczeń 2017 - 13:41

Żywienie bydła mlecznego

A co teraz stosujesz?

Stosuje acid buff . A co popsuje ci się on czy jak że nie kupisz?? Zawsze kilka stówek w kieszeni i tak na wszystkim jest każdy chce oszczędzić i kupuje po trochu jednak w końcowym rozrachunku wychodzi dużo drożej.

#6653 Share ukaszProcho

ukaszProcho

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 14:46

Żywienie bydła mlecznego Popsuć sie nie popsuje ale zbryli napewno.
Wyslodki melasowane mam możliwość za 900 zł tona
Wyslodki melasowane tofi 950 zł tona
I zastanawiam się czy opłaca się dopłacić 50 zł D0 tego interesu

#6654 Share zkordalski

zkordalski

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 15:12

Żywienie bydła mlecznego

A wiec pasza staniała dzis faktura przyszła i cena to 1040zł/t . Wiadomo samemu zawsze lepiej ale jak sie ma zboże . Ja go mam około 36 ton na rok i to skarmiam wszystko na cielęta opasy i jałówki i o jakości nie bede mówić bo uprawiam tylko mieszankę zbożową (jęczmień jary i owies pszenice wykluczyłem bo jak ona dojrzała to owies omłuciło)  i żyto a żyto dlatego bo bardzo potrzebuje słomy ,6 ha zbóż  wiec nie ma opcji z tego skomponowac dobrą paszę tym bardziej dla krów( dla cieląt kupuje koncentrat Megi a dla opasów Sanbul z Sano) . Dlatego wszystko dla krów kupuje . Z obserwacji powiem tak dojonych na dziś jest 23 sztuki jest koło 1000l wszystkiego co dwa dni . I mimo tego że sprzedałem 2 krowy które produkowały około 60 litrów mleka(wówczas tez było 1000l) na dwa dni ,produckja się utrzymała bo zadawałem na 3 odpas dodatkowo 0.5 kg/szt paszy 20% ale zauważyłem już znacząco mniejszy apetyt na sianokiszonkę ....



#6655 Share tomasz38

tomasz38

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Sokołów Podlaski

Napisany 09 styczeń 2017 - 15:49

Żywienie bydła mlecznego

A wiec pasza staniała dzis faktura przyszła i cena to 1040zł/t . Wiadomo samemu zawsze lepiej ale jak sie ma zboże . Ja go mam około 36 ton na rok i to skarmiam wszystko na cielęta opasy i jałówki i o jakości nie bede mówić bo uprawiam tylko mieszankę zbożową (jęczmień jary i owies pszenice wykluczyłem bo jak ona dojrzała to owies omłuciło)  i żyto a żyto dlatego bo bardzo potrzebuje słomy ,6 ha zbóż  wiec nie ma opcji z tego skomponowac dobrą paszę tym bardziej dla krów( dla cieląt kupuje koncentrat Megi a dla opasów Sanbul z Sano) . Dlatego wszystko dla krów kupuje . Z obserwacji powiem tak dojonych na dziś jest 23 sztuki jest koło 1000l wszystkiego co dwa dni . I mimo tego że sprzedałem 2 krowy które produkowały około 60 litrów mleka(wówczas tez było 1000l) na dwa dni ,produckja się utrzymała bo zadawałem na 3 odpas dodatkowo 0.5 kg/szt paszy 20% ale zauważyłem już znacząco mniejszy apetyt na sianokiszonkę ....

i opłaci Ci sie to mleko jak tej krowie wszystko kupisz, bez udziału własnego...?? pytam bo sąsiad kiedyś tak zaczoł ale po pół roku dał sobie spokój bo mu zaczeło kasy na pasze brakować z tego co zarobił 



#6656 Share greg1985

greg1985

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:ok Łomży
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 09 styczeń 2017 - 15:58

Żywienie bydła mlecznego

Witam za kilka dni będę miał nowy paszowóz tzn mój pierwszy . Może ktoś pomoże mi ułożyć dawke tzn czy na 33 sztuki w tej chwili dojone jedna bela sianokiszonki wystarczy i ile kg kiszonki z kukurydzy dodac ? W tej chwili daje wszystko na oko wychodzi to niezłe ale wiadomo z paszowozem można osiągnąć lepsze wyniki. Mam do dyspozycji pasze czyli Wipasz komplet 20% swoje zboże głownie owies i 20% żyta słabe ziemie mam. Do tego witaminy ,bufor i drożdże też z Wipaszu. Czy można to wszystko razem  wymieszać w paszowozie ?



#6657 Share zkordalski

zkordalski

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 16:01

Żywienie bydła mlecznego

 Tak srednio przy cenach jakie były to koło 10000zł zostawało juz po odliczeniu kosztów paszy witamin  i usług weterynarza . Opłaca sie wszystko tylo trzeba przy tym chodzić



#6658 Share tomasz38

tomasz38

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Sokołów Podlaski

Napisany 09 styczeń 2017 - 16:04

Żywienie bydła mlecznego

ale siano i jakąś kiszonkę miałeś ??



#6659 Share czesio1612

czesio1612

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 16:08

Żywienie bydła mlecznego

i opłaci Ci sie to mleko jak tej krowie wszystko kupisz, bez udziału własnego...?? pytam bo sąsiad kiedyś tak zaczoł ale po pół roku dał sobie spokój bo mu zaczeło kasy na pasze brakować z tego co zarobił 

Jasne że się opłaci, ja tak robię od zawsze bo  mam mało ziemi i wszystko idzie pod kukurydze i idzie na takiej produkcji zarobić( na ten moment koszt paszy na produkcję 1 litra mleka to około 50 groszy)



Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 07:47
  •  

#6660 Share mk9422

mk9422

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 styczeń 2017 - 16:11

Żywienie bydła mlecznego

to co dajesz i w jakiś ilościach, jaka wydajność od krowy ? aż nie do uwierzenia że wyprodukowanie jednego litra to 50 groszy



Podobne tematy prosba pomoc ulozeniu dawki zywieniowej zywienie krow

Tylko na agroFakt.pl: Mleko bez GMO z Piątnicy zobacz »