Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7847 odpowiedzi na ten temat

#6541 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 22:04

Żywienie bydła mlecznego

Przecież kukurudza to energia a soja to białko stosując kukurydzę z soja dostaniesz pożądane efekty. A po samej kukurydzy zatuczysz krowy...
I twoim zdaniem krowa która daje mi 30 litrów mleka powinna zjeść dziennie 5.2 kg kukurydzy i 6.5 kg jeczmienia???

tak bylo dokladnie. w sezonie pastwiskowym licze od 20litrow... z tym ze ja kukurydze srutuje a jeczmien gniote.Mialem krowe rekordzistke pare lat   co jadla 10 kg kukurydzy suchej.obecnie po dopracowaniu gospodarki....  dla zmniejszenia kosztow     zastapilem kukurydze ziemniakami w czesci oczywiscie ale dopracowalem to idealnie i zdrowotnosc ok nie zatuczam  kondycja super  i mloto swierze bialko .dla najlepszych wyslodki i buraki .tak ze koszty male

ja mam wydajnosc ponad 7 tysia wiec tych kg nie idzie duzo na sztuke

chce dojsc do 8 tysia od sztki srednio przy ty zywieniu

zadnych absolutnie zadnych supe dodatkow soji gmo mydel itd nie stosuje tak sam jak kiszonki  z qq bo nie mam

8 tysia wiecej nie interesuje mnie chyba ze cena przekroczy 2 zeta

8 tysia to moj cel

Edytowany przez marju12, 02 styczeń 2017 - 22:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 10:51
  •  

#6542 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 22:11

Żywienie bydła mlecznego I ile tego jęczmienia dawales na te 10kg qq? :o zjeść to każda zje tylko co z tego
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6543 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 22:19

Żywienie bydła mlecznego

panowie poradzcie cos krowy nie chca jesc tmr z sianokiszonka z 2 pokosu traw, juz drugi raz tak zrobiłem i to samo tylko powąchają i odchodzą . pierwszy pokos wcinaja aż miło, niewiem oba wygladaja na dobre nie zepsute tylko zapach inny . .mieszac pół na pół może ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6544 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 22:20

Żywienie bydła mlecznego

jeczmien liczysz na 1litr  mleka a nie na kukurydze a 10 kg suchej qq to maks z mojego doswiadeczenia dzienie a jeczmienia  maks 8 kg 

ja pastwiskuje wiec potrzebuj wiecej energi

kolego tmr nie interesuje mni ewiec ci nie moge pomoc 

Edytowany przez marju12, 02 styczeń 2017 - 22:22.

#6545 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 03 styczeń 2017 - 02:20

Żywienie bydła mlecznego A ty to tak serio piszesz czy coś poluzowało na stykach?

#6546 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 07:22

Żywienie bydła mlecznego To ile ta Twoja krowa majru dostaje tej treściwej? Mam rozumieć ze najlepsza ok 16 kg???
To ile razy ganiasz do obory żeby im to zadać
U mnie przy 8 kg średnio na dzień już musiałem zacząć stosować węglan wapnia bo kwasica wchodziła. Coś mi tu śmierci z ta pasza treściwa...

#6547 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 styczeń 2017 - 07:28

Żywienie bydła mlecznego

tak bylo dokladnie. w sezonie pastwiskowym licze od 20litrow... z tym ze ja kukurydze srutuje a jeczmien gniote.Mialem krowe rekordzistke pare lat co jadla 10 kg kukurydzy suchej.obecnie po dopracowaniu gospodarki.... dla zmniejszenia kosztow zastapilem kukurydze ziemniakami w czesci oczywiscie ale dopracowalem to idealnie i zdrowotnosc ok nie zatuczam kondycja super i mloto swierze bialko .dla najlepszych wyslodki i buraki .tak ze koszty male
ja mam wydajnosc ponad 7 tysia wiec tych kg nie idzie duzo na sztuke
chce dojsc do 8 tysia od sztki srednio przy ty zywieniu

zadnych absolutnie zadnych supe dodatkow soji gmo mydel itd nie stosuje tak sam jak kiszonki z qq bo nie mam
8 tysia wiecej nie interesuje mnie chyba ze cena przekroczy 2 zeta
8 tysia to moj cel

Brukiew i saradele pewnie też jest w tej bajce Miszczu? przepraszam dawce? Możesz mierzyc w 8 tys ale jak 2x2 będzie 8 to wtedy się zgodzę. Nie ma tanej dawki bez kiszonki z qq więc te swoje opowieści o niskich kosztach żywienia możesz dzieciom opowiadać.Chyba to swoją premierę z śruty dajesz przez miesiąc po ocieleniu bo później żadna nie doi więcej niż te 17l.

#6548 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 07:52

Żywienie bydła mlecznego I jeszcze bez kiszonki z qq :D nie no może sylwestrowe bąbelki nie uszły z głowy

#6549 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 08:13

Żywienie bydła mlecznego Ja dopiero zauważyłem co to mleko po kuku jak dostały jej do oporu czyli powyżej 30 kg na sztukę... I białko po ocieleniu ponad 3.3. Tylkończę wyslodki tez muszą być a tu już robi się drożej...
U mnie krowy po ocieleniu jak są to musze ostrożnie z treścią bo jak dostaną więcej to zaraz brak apetytu i problemy same.
Jak myślicie otręby pszenne jest wogole sens stosować po ocieleniu czy darować sobie to? Chodzi o poprawę apetytu.
Czy może sruta z jeczmienia? Wchodzi w grę tylko srutowana (brak gniotownika)
Prosze o podpowiedź

Edytowany przez ukaszProcho, 03 styczeń 2017 - 08:14.

#6550 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 08:26

Żywienie bydła mlecznego

Ja otręby daje przez całą laktacje 10% w dawce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6551 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 08:57

Żywienie bydła mlecznego

jedna sprawa napisalem ze teraz  mam lekko ponad 7 tysia i moze wiecej bez qq sie nie da ale zobacze sprawdze.i mysle ze sie da.

panowie nikt z was nie zapytal np jak wyglada stosunek ziemniakow do qq .Musicie zrozumiec jedna rzecz do 7 tysia mozna zywic bardzo tanio wy moze tego nie umiecie zrozumiez bo macie inne doswiadczenia,ale zamiast gadac czy cos jest mozliwe czy nie lepiej porozmawiac merytorycznie i wymienic doswiadczenia.i tyle

czytajcie ze zrozumieniem pisalem o krowie rkordzistce na codzien z racji wydjnosci tych kg wypada kilka na krowe.

Ja otrab nie daje

Edytowany przez marju12, 03 styczeń 2017 - 08:59.

#6552 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 09:02

Żywienie bydła mlecznego

To jak policzyć u mnie ? Na dzień idzie 170 kg paszy 20 % wiec czystego białka = 34kg podzielic to poprzez te 0.85 gram białka =400 litrów  do tego dochodzi bałko z sianokiszonki i qq wiec coś tu nie gra w tych wyliczeniach podług tego powinienem miec ponad 1000 l . Wydaje mi się że po prostu to wina krów bo te co mają dawac dają po te 40 a sa takie tak zwane byki i da 15 litrów ....W dupe jeża

#6553 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 styczeń 2017 - 09:39

Żywienie bydła mlecznego Odejmij od tego potrzeby bytowe krów i strawnosc tego białka i zrozumiesz. To ile doici ci tych krów po 40l i jak długo trzymają.

#6554 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 10:51

Żywienie bydła mlecznego Dokładnie tutaj muszę się zgodzić z kargo. Niektórzy liczą tylko bialko+energia=mleko
Do tego dochodzi masa czynników, genetyka, odchow cieląt, żywienie w późniejszym okresie, przygotowanie jalowek do laktacji, strawnosc paszy, warunki w oborze, okres zasuszenia itd itd... jak krowy były zaniedbane (zywienie) to też nie ma się co spodziewać nie wiadomo czego po krótkim czasie gdy już to żywienie jest zbilansowane i oczekujemy rzeki mleka

#6555 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 12:22

Żywienie bydła mlecznego

To jak policzyć u mnie ? Na dzień idzie 170 kg paszy 20 % wiec czystego białka = 34kg podzielic to poprzez te 0.85 gram białka =400 litrów  do tego dochodzi bałko z sianokiszonki i qq wiec coś tu nie gra w tych wyliczeniach podług tego powinienem miec ponad 1000 l . Wydaje mi się że po prostu to wina krów bo te co mają dawac dają po te 40 a sa takie tak zwane byki i da 15 litrów ....W dupe jeża

koledzy wyżej mają rację. U mnie dawały ~700litrów z samej kukurydzy i sianokiszonki+2kg jęczmienia. Po dorzuceniu 1,5kg(około2kg z kredą buforem i drożdżami) mieszanki mleko skoczyło mi o 50%

EDIT:

Pomyliłem się w datach, zacząłem dawać tą mieszankę od 9 grudnia, a nie jak wcześniej pisałem że 13 grudnia.

366_img_20170103_105701_ink_li.jpg

643_img_20170103_110016_ink_li.jpg

Edytowany przez karol091193, 03 styczeń 2017 - 12:25.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#6556 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 12:35

Żywienie bydła mlecznego

Kurdę wzrost wygląda zaskakująco wręcz nie dowierzam . A jak z ich zdrowotnością ? Nic narazie sie nie dzieje ketoza ? Po Ile płacisz za tą śrutę sojową i rzepakową ?

#6557 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 12:46

Żywienie bydła mlecznego

Wiem, że brzmi to niewiarygodnie dla tego dodałem te zdjęcia. na tą chwilę nic z tych rzeczy. Teraz 2 krowy będę odstawiał do zapuszczenia i od wczoraj już nie dostają tej mieszanki. Oprócz samej śruty sojowej i rzepakowej dostają kredę aby zapobiec biegunce oraz drożdże paszowe i bufor aby poprawić strawność objętościówek i zapobiec kwasicy. Mieszanka składa się z 50kg soi, 25kg rzepaku, 12kg kredy 5kg drożdzy i 6kg buforu. Wychodzi na to, że dostają nie 1,5 a około 2kg dziennie z dodatkami. Śrutę rzepakową kupuję po 1080zł brutto a sojową po 1880zł brutto. na razie przywożę przyczepką tak, aby starczyło mi na 8-10dni ale teraz będę zamawiał całe palety to zawsze te 30zł na tonie jeszcze spuszczą i nie będę musiał się ciągać z przyczepką

#6558 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 14:57

Żywienie bydła mlecznego

Po analizie na chłodno wszystko wydaje sie być oczywiste . Ale brakuje mi w twojej dawce podstawowej rzeczy takich jak witaminy . Krowy które produkują mleko jak fabryka a tym bardziej zanotowały taki wzrost w tak krótkim czasie wypłukują z siebie wszystko jeśli tego nie uzupełnisz zaczną sie problemy z rujami zacieleniami i problemami okołoporodowymi . Chyba że po prostu o tym nie wspomiałeś .

#6559 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7127 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 styczeń 2017 - 15:15

Żywienie bydła mlecznego

Powiedzcie, czym można by było zastąpić śrutę sojową?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6560 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 styczeń 2017 - 15:25

Żywienie bydła mlecznego

Po analizie na chłodno wszystko wydaje sie być oczywiste . Ale brakuje mi w twojej dawce podstawowej rzeczy takich jak witaminy . Krowy które produkują mleko jak fabryka a tym bardziej zanotowały taki wzrost w tak krótkim czasie wypłukują z siebie wszystko jeśli tego nie uzupełnisz zaczną sie problemy z rujami zacieleniami i problemami okołoporodowymi . Chyba że po prostu o tym nie wspomiałeś .

dostawały i dostają witaminy z betakarotenem z josery łącznie z mieszanką zbożową. Jedna zacieli się za pierwszym razem inna za drugim czy trzecim, ale większych problemów z rozrodem nie mam w stadzie.