Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7849 odpowiedzi na ten temat

#6481 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 10:35

Żywienie bydła mlecznego

Jak ktoś ma duże stado i wydajność to też dobre rozwiązanie -http://www.wodr.pozn...mponent&print=1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 01:22
  •  

#6482 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 12:13

Żywienie bydła mlecznego

Dokladnie gliceryna zapobiegawczo a glikol propylenowy leczniczo, co do qq to działa ma dużo skrobi i to nie byle jakiej bo jelitowej krowy fajnie sie po niej rozdajają, od jakiegoś czasu już tak robię i staram sie żeby w momecie wycielenia dostawały 3,5 kg tresciwej w tym 1 kg ziarka kukurydzy i objetosciówki której jedzą idzie 65% kiszonka z qq 35% sianokiszonka także ketozy zdarzają sie sporadycznie
Thomas2135 jezeli chcemy żeby nie dostała ketozy to lepiej dawać pasze które obniżają tluszcz w mleku np. z dodatkiem sprzężonego kwasu linonowego

O jakich paszach mówisz dokładnie? Pierwszy raz zdazyl mi sie taki przypadek. tydzien po wycieleniu tłuszcz 7%, białko 4%, wlewam glikol i sypie ziarno kukurydzy nie wiem czym jej bardziej pomóc

#6483 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 13:25

Żywienie bydła mlecznego Mateusz1q treściwą robię z: pszenżyto jeczmieni soja + premia dla tych po cielaku z ziarna kukurydzy i soji
A co do tych parametrów to ja bym troche z dystansem na to patrzył bo to dopiero tydzień po cielaku i w mleku mogą jeszcze być pozostałości siary czyli wynik mało wiarygodny (zawyżone parametry) musisz kontrolować jej kondycję ale skoro dostaje qq i glikol to racze byłbym o nią spokojny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6484 Share mogul

mogul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 15:49

Żywienie bydła mlecznego

Witam chciałbym trochę zmodyfikować dawkę chciałbym zapytać czy nie za dużo białka w dawce bo powoli się już zacząłem na to przestawiać i w ciągu tygodnia już będzie tak jak napisane chyba że ktoś zobaczy jakiś błąd to proszę napisać będę wdzięczny :)

Na 35 sztuk dojnych

100kg paszy pełnoporcjowej 18% z De Heus
40-45kg zboża ( Mieszanka 70%, Pszenżyto 15%, Kukurydza sucha 15% )
30kg ( 50% DDGS 28% białka , 50% Śruta rzepakowa 32% białka ) 

Wygląda ok?  czy czegoś za dużo? Zamienić coś proporcjami ddgs i rzepak?

PS: Treściwą dostają z ręki także lepsze sztuki dostają więcej słabsze mniej wiadomo :)

Edytowany przez mogul, 25 grudzień 2016 - 15:54.

#6485 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 18:31

Żywienie bydła mlecznego

O jakich paszach mówisz dokładnie? Pierwszy raz zdazyl mi sie taki przypadek. tydzien po wycieleniu tłuszcz 7%, białko 4%, wlewam glikol i sypie ziarno kukurydzy nie wiem czym jej bardziej pomóc

jeśli te parametry są faktyczne i utrzymają się dłużej a nie będą zafałszowane siarą jak kolega wyżej pisał to według mnie to zdecytowanie ując i białkowych i energetycznych a dołożyć włókna

#6486 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 19:06

Żywienie bydła mlecznego

Witam chciałbym trochę zmodyfikować dawkę chciałbym zapytać czy nie za dużo białka w dawce 

PS: Treściwą dostają z ręki także lepsze sztuki dostają więcej słabsze mniej wiadomo :)

Znasz parametry swojej kiszonki z kuku i sianokiszonki bo jedna ma 21 białka a druga np.16 , takie pisanie czy wystarczy czy za dużo i na jaką wydajność to żaden wróżbita Ci nie odpowie . Trzeba znać parametry każdej paszy i wtedy można bilansować do wydajności krów .

#6487 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 19:52

Żywienie bydła mlecznego TomaszKysiski nie ma szans aby te parametry sie utrzymał do następnej próby i nie wolno jej teraz nic ujmować!!!

#6488 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 21:12

Żywienie bydła mlecznego

Jeśli chodzi o ketoze to kextone przed porodem i po problemie 0 ketoz w stadzie a ziarno kuku nie idzie niczym innym zastąpić po porodzie jesli chodzi o energie. Od ponad roku nie wiem co to glikol

#6489 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 21:32

Żywienie bydła mlecznego Na 1kg qq ile rzepaku i soi dorzucić?
Z innej beczki, mieszalnik brać z gniotownikiem czy ze śrutownikiem bijakowym?
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6490 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 21:56

Żywienie bydła mlecznego Dla bydła najlepsze jest gniecione zboże nie śrutowane także wybór prosty. Jak chcesz gnieść kukurydzę to gniotownik musi posiadać 3 walec wciągający.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6491 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 22:01

Żywienie bydła mlecznego

Do suchego ziarna kukurydzy wystarczy zwykły gniotownik. Sam stosuję już od dwóch lat i ładne płatki wychodzą 

#6492 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 25 grudzień 2016 - 23:05

Żywienie bydła mlecznego Gniotownik wcale nie jest lepszy. Znaczy jest lepszy jak daje się sruty z ręki.
Jak komponenty idą do wozu lepiej sprawdzi się srutownik. I to z dość drobnymi sitami. Sam ostatnio wymieniłem sita bo w kale bydło za dużo niestrawionych cwiartek ziaren

#6493 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 grudzień 2016 - 07:23

Żywienie bydła mlecznego rolstudent równie dobrze mógłbyś dorzucić białka i wtedy lepiej by dotrawiały energię a z tyłu już by nic nie zostawało, piszę z autopsji

#6494 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 26 grudzień 2016 - 21:15

Żywienie bydła mlecznego

Dla bydła najlepsze jest gniecione zboże nie śrutowane także wybór prosty. Jak chcesz gnieść kukurydzę to gniotownik musi posiadać 3 walec wciągający.

Pytam bo wszyscy gdzie oglądałem mają ze śrutownikiem. Szwagra wuj na jesieni kupował, ok 10tyś dał i rozj..ał mnie ostatnio. Mówi, ze super nie musi ciągąć zboża kładzie rure i idzie, potem "TYLKO" wysypuje na klepisko i miesza dodatki łopatą :D bo jak sypać do m ieszalnika to pół godz musi się mieszać

Edytowany przez pedro2, 26 grudzień 2016 - 21:17.

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6495 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 grudzień 2016 - 21:32

Żywienie bydła mlecznego Jak zamierzasz wprowadzać tmr i sypać treściwe do wozu to Rolstudent ma rację, że śrutownik będzie lepszy. Pasza przyklei się do kukurydzy i sianokiszonki. Poza tym rzepakowa i sojowa są sypkie. Jednak, gdy do wozu wrzucisz tylko objętościowe a treściwe tylko z ręki indywidualnie to gnieciona pasza będzie lepsza. O zaletach poczytasz w necie.

#6496 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 26 grudzień 2016 - 22:56

Żywienie bydła mlecznego

rolstudent równie dobrze mógłbyś dorzucić białka i wtedy lepiej by dotrawiały energię a z tyłu już by nic nie zostawało, piszę z autopsji

Nie zawsze to działa. Czasem i my musimy puknąć się w pierś i powiedzieć ze coś zjebalem na źle sita wybrałem do srutownika czy nie docisnelem gniotownika w sieczkarni.

Poza tym masz rację poziom białka i jego skład aminokwasowy silnie jest skolerowany z trawieniem.

#6497 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 11:07

Żywienie bydła mlecznego

A jeśli w kale trafiają się połówki/ćwiartki ziarna qq z kiszonki? Krowy dostają wysokiej jakości sianokiszonkę z siewnych łąk, koszonych przed wykłoszeniem, głownie trawy to życice i koniczyna, z treściwych średnio 3 kg na sztukę ddgs kukurydziany i 3 kg śruty z jęczmienia/pszenżyta 50%  /  50%

#6498 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 27 grudzień 2016 - 11:16

Żywienie bydła mlecznego damianzetor9540 nie boj się soi i rzepaku to nie jest gryzące .

#6499 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 11:19

Żywienie bydła mlecznego A jakie są moczniki bo z tego co piszesz to skąpo dostają białka, a gdzie pasze wysokobiałkowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6500 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 27 grudzień 2016 - 11:44

Żywienie bydła mlecznego Mam takie pytanie
Czy wysoka zawartość witaminy A w premiksie może wywołać pekniecia żylek w wymieniu i później dochodzi do czerwonego mleka czy to jakiś inny powód jest?
Od wczoraj mam sztukę jedna która z jednej ćwiartki ma czerwone mleko.