Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7878 odpowiedzi na ten temat

#6421 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 13:13

Żywienie bydła mlecznego

Witam chcialbym sie was poradzic, Posiadam 90 krów od ktorych srednio uzyskuje 21,5 l mleka dziennie, Otrzymuja z pasz tresciwych 1,2,kg sruty rzepakowej, 400 gram sojowej , 400 gram koncentratu 38% bialka i 3,5 kg sruty zbozowej z jeczmienia kuku i pszenicy. jak myslicie czego dodac aby zwiekszyc wydajnosc? sruty rzepakowej? moze by mloto browarniane wprowadzic w dawce?

przy takiej wydajnosci po co ty karmisz koncetratami i soja .to ostatnia glupota i strata pieniedzy ..  

no ale jak chcesz robic na innych to pprosze ,ale pamietaj ty masz z tego na koncu najmniej a robisz najwiecej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 12:52
  •  

#6422 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 13:14

Żywienie bydła mlecznego A co powiecie o Lidermix z Trouwa? Dla krów daje KSM a dla opasów BO. Cenowo 90-100 za worek.

Andree94444

#6423 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 16:39

Żywienie bydła mlecznego

Ja stosuję Biotimax i Active Selen dla krów i jestem zadowolony

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6424 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 19:36

Żywienie bydła mlecznego

A co powiecie o Lidermix z Trouwa? Dla krów daje KSM a dla opasów BO. Cenowo 90-100 za worek.

Dawałem KWT i Karot ale przeszedłem  na Joserę Lacto plusa

#6425 Share pracus

pracus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 20:52

Żywienie bydła mlecznego

Pasze Agrocentrum też nie zawierają mocznika i pisze to na etykiecie :) Ps w tamtym roku gdy mleko było tanie dawałem pasze z linii ECO i miała 20% białka ale była tańsza i z gorszych składników, teraz daję z linii Perfect i ma 19 % białka cena wyższa ale i mleka dużo więcej :) także na same białko nie ma co patrzeć

Radek, ile tej paszy Perfect na krowe dziennie się daje?

#6426 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 22:09

Żywienie bydła mlecznego Witam jaka powinna być śruta rzepakowa sypka czy zbrylona

#6427 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 08:39

Żywienie bydła mlecznego

@leszekb I jak wychodzi Josera? Gdzie się zaopatrujesz?

Andree94444

#6428 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 09:16

Żywienie bydła mlecznego

Andzrej masz na PW

#6429 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 13:56

Żywienie bydła mlecznego

.

Edytowany przez damianzetor9540, 20 grudzień 2016 - 13:56.

#6430 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 14:47

Żywienie bydła mlecznego Josera lacto plus u mnie wychodziła 108 za worek chyba 25kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6431 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 09:47

Żywienie bydła mlecznego

Radek, ile tej paszy Perfect na krowe dziennie się daje?

ja daje tylko 2 kg a tym wydajniejszym po 3, ale tylko dlatego że dostają jeszcze śrutę z własnych zbóż a samej jej to można dawać nawet 8 kg na sztuke :)

#6432 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 17:38

Żywienie bydła mlecznego szkoda że nie 30 a puzniej wątroba nie wytrzymuje

#6433 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 17:43

Żywienie bydła mlecznego

ja daje tylko 2 kg a tym wydajniejszym po 3, ale tylko dlatego że dostają jeszcze śrutę z własnych zbóż a samej jej to można dawać nawet 8 kg na sztuke smile.png

i jaką wydajność uzyskujesz od sztuki? co i ile dajesz jeszcze oprócz perfecta? 

#6434 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 20:38

Żywienie bydła mlecznego

uwazam ze te drogie dodatki nnigdy sie wam nie zwroca no moze p owyzej 40 l od sztuki

ja mam wydajnosc mniejsza a zysk wiekszy od tych co do 40 l produkuja z drogimi dodatkami

#6435 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2209 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 23:15

Żywienie bydła mlecznego Josera lacto plus extra 103zł jak na razie sprawdza się. też chciałem coś z większą ilością karotenu, ale nie ma problemów z plodnoscia, ruje też ok. Jedna sztuka teraz po zastrzyku wypatruje

Marju za przeproszeniem przestań gwiazdorzyć i napisz co dajesz i wydajność. takie pierdolamento bez argumentów to w przedszkolu za płotem na przerwach słyszę

Edytowany przez pedro2, 21 grudzień 2016 - 23:19.

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6436 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 22 grudzień 2016 - 08:15

Żywienie bydła mlecznego No to chyba normalne że krowa dostaje 8 kg paszy jak daje 40 litrów mleka... bo z czego ma to wyprodukować z kuku i sianokiszonki tylko?

#6437 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 22 grudzień 2016 - 08:35

Żywienie bydła mlecznego Drogie zależy dla kogo. Jak ktoś stosuje a genetyka ogranicza produkcję to napewno.

Ale mając auto które ma 300koni da się jechać oszczędnie ale czy efektywnie?. Jak wlwjesz za mało paliwa kiedyś Ci te auto zgasnie.

#6438 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 grudzień 2016 - 08:48

Żywienie bydła mlecznego U mnie krowy ogranicza genetyka, tak jak mowicie. Dlatego dostaja tylko kukurydze, siankokiszonke, srute zbozowa z drozdzami, kreda oraz srute rzepakowa. Wydajnosc rzadko kiedy przekracza 30l od sztuki :/

#6439 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 22 grudzień 2016 - 08:49

Żywienie bydła mlecznego

Josera lacto plus extra 103zł jak na razie sprawdza się. też chciałem coś z większą ilością karotenu, ale nie ma problemów z plodnoscia, ruje też ok. Jedna sztuka teraz po zastrzyku wypatruje

Marju za przeproszeniem przestań gwiazdorzyć i napisz co dajesz i wydajność. takie pierdolamento bez argumentów to w przedszkolu za płotem na przerwach słyszę

MK9424 mam wydajnosc lekko poand  7 tysia teraz  Nie daje kiszonki z kukurydzy  bo nie mam karmie: , sianokiszonka z łak sianych co 3 lata do woli ,ziemniaki ,zboze ,mloto swierze browar blisko  , wyslodki ,siano ,sloma ,ziarno kukurydzy .suche buraki ,+ witaminy z dolfosa ale to normalne,,,,,,zadnych srut rze pczy sojowych

koszt litra mleka od maja do wrzesnia ok 25 groszy maksymalnie liczac wszystkie koszty z pradem do dojarki  od pazdzierika do kwietnia maks 50 groszy liczac pasze z zakupu plus paliwo ,folie do sianokiszonki itd

nie licze tu swojej pracy tych tzw roboczogodzin  bo musze i tak cos robic 

mysle ze ci co karmia dodatkami musza produkowac kolo  9-10 tysia zeby mi dorowan po odbiciu kosztow wiec wieksza wydajnosc mnie nie interesuje.bo nie chce sie narobic i miec to samo lub mniej

a i warunki terenowe nie pozwalaja zeby produkowac te 1o tysia i wiecej .Musialbym kupowac super dodatki miec odpowiednie pole i ilosc,,,sprzedawca  a niby doradca ktorzy mowia kup pan za 1,80  czy 2 zlote  kg pasze bedziesz pan mial 2 l mleka z kg  mowie ,,,,,,teoria kolego i 

NIE INTERESUJE MNIE TO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6440 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 grudzień 2016 - 08:50

Żywienie bydła mlecznego

Ale mając auto które ma 300koni da się jechać oszczędnie ale czy efektywnie?. Jak wlwjesz za mało paliwa kiedyś Ci te auto zgasnie.

dobre porównanie, podejrzewam że mówisz teraz o hf i ja twierdzę że za drogi interes z tą rasą, co z tego że ma wydajność 12 tyś i więcej jak wytrzymuje 2-3 laktacje i koszt wyprodukowania litra to coś koło 1 zł , przy tej cenie można się w to bawić ale jeszcze w lato jak co niektórzy mieli cenę koło 1 zł to cienko śpiewali że muszą dokładać do interesu, także moim zdaniem te 300 km ( hf) jest przereklamowany i to bardzo , jak to ktoś kiedyś powiedział trzeba się zastanowić czy chce się bić rekordy w wydajności czy zarobić jak najwięcej pieniędzy jak najmniejszym kosztem 

marju12 po części się z tobą zgadzam 

Edytowany przez mk9422, 22 grudzień 2016 - 08:52.