Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7878 odpowiedzi na ten temat

#6381 Share Tomaszzzz

Tomaszzzz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 22:57

Żywienie bydła mlecznego

tylko jeszcze jest kwestia tego jak sie ma ta plakietka na paszy to rzeczywistosci, ja na ewrolu sie przejechalem i wiem ze sklad na papierze nie ma nic wspolnego ze skladem rzeczywistym wiec polecalbym firmy o bardziej ugruntowanej pozycji na rynku  niz ewrol czyli agrolok dla ktorego niby robi to agrocentrum itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 12:55
  •  

#6382 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 04:19

Żywienie bydła mlecznego dokładnie pisać sobie można wszystko

#6383 Share Morfek

Morfek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 08:24

Żywienie bydła mlecznego Witam. Pelnoporcjowka Wimilk 26 komplet: śruta rzepakowa, otręby pszenne, śruta słonecznikowa, wywar gorzelniczy kukurydziany suszony, kukurydza, pszenica, melasa buraczana, wywar melasowy, śruta sojowa. Cena 1290/t. Pytanie: czym zastąpić Pelnoporcjowke i czy jakościowo bedzie podobnie? a jak to bedzie wyglądało wszystko cenowo? Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup mieszalnika i mieszanie we własnym zakresie tyle tylko ze wszystkie komponenty musiałbym kupować gdyz nie posiadam swego zboża. pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6384 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 16:57

Żywienie bydła mlecznego Tomaszzzz co było nie tak z paszą czy firmą? Badałeś gdzieś próbkę paszy skoro twierdzisz, że skład się nie zgadzał? Agrocentrum to poważna firma więc nie powinni kombinować z oszukiwaniem w składzie paszy.

#6385 Share Tomaszzzz

Tomaszzzz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 22:06

Żywienie bydła mlecznego

Tomaszzzz co było nie tak z paszą czy firmą? Badałeś gdzieś próbkę paszy skoro twierdzisz, że skład się nie zgadzał? Agrocentrum to poważna firma więc nie powinni kombinować z oszukiwaniem w składzie paszy.

Agrocentrum zapewne jest poważną firmą ale ewrol już nie. Nie potrzeba było badać tej paszy ponieważ gołym okiem można było dostrzec składnik którego w składzie nie powinno być zgodnie z podanym na opakowaniu składem(ziarno żyta). Wiedziałem, że moje słowa może każdy podważyć, dlatego aby nie być gołosłownym zostawiłem na pamiątkę sobie kilka granul do wglądu dla handlowca. Niestety po wgladzie i jemu nie dało sie nie zauważyć tego defektu. Niekoniecznie musi być tak u każdego, piszę jak bylo w moim przypadku. U mnie po tym incydencie zakończyła się kariera ewrolu w oborze.

#6386 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 22:25

Żywienie bydła mlecznego Dawno był ten incydent? Nie mieszał im wtedy ktoś inny? Z agrocentrum to chyba dopiero od roku współpracują. Póki co nie biorę od nich pasz, ale jakby coś to będę miał to na uwadze.

#6387 Share Tomaszzzz

Tomaszzzz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 10:02

Żywienie bydła mlecznego

ok 10 miesięcy temu. Na dobrą sprawę to wątpie aby  agrocentrum robiło dla nich tą paszę ponieważ na opakowaniu powinna być zawarta jakaś informacja na ten temat a z tego co pamiętam to producentem był ewrol z Kolna. Nawet na odżywkach do kukurydzy na tej ich elvicie jest napisany producent czyli ADOB W przypadku pasz powinno być tak samo.

#6388 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7134 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 grudzień 2016 - 16:00

Żywienie bydła mlecznego

Posty odbiegające od tematu przeniesione --> http://www.agrofoto....tawaniem/page-3

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#6389 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 16:29

Żywienie bydła mlecznego Agrocentrum jak dowozi paszę to kierowca pobiera 2 próbki i oznakowuje. Jedna dla Ciebie, druga dla firmy. Jak masz wątpliwości to możesz oddać do badań. Kierowca razem z fakturą powinien dawać atest jakościowy paszy z ewrolu. Ze 2 msc temu widziałem taki atest. Wszystko opisane w takim samym układzie. Na tym właśnie papierze jest napisane dystrybutor Ewrol a po prawej producent Agrocentrum.

#6390 Share Tomaszzzz

Tomaszzzz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 20:48

Żywienie bydła mlecznego

kiedyś jak brałem paszę luzem z innej firmy to tak rzeczywiście było jak piszesz, ale przy paszy w workach jeszcze nigdy się z takim czymś nie spotkałem bo i nawet nie ma chyba takiej potrzeby, ponieważ każdy worek paszy  ma na sobie skład i resztę informacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6391 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 13 grudzień 2016 - 22:18

Żywienie bydła mlecznego Tak przy workowanej paszy to etykieta stanowi atest jakościowy.

#6392 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 15:17

Żywienie bydła mlecznego

Tak czytam i nie wiem co myslec o ewrolu... i agroloku co niby ich pasze sprzadaje.  N adzien dzis daje 550 kg zboze w tym (300pszenzyto,250jeczmien), 270 sr rzepakowa, 150 soja, 40 witaminy alamo repro z provimi, 12,5 drozdze kristall hefe. Zmocznika z szedlem bo mam duzo lucerny, i mocznik spokojnie oscyluje wokol 200. 

i teraz pytanie. Agrolok oferuje mi bin na pasze tresciwa, 7 razy w roku zapelnic. jakies 2 tyg temu oferowali cenę za 20 best czy jakos tak za 1036 brutto, i stwierdzam ze nie warto robic samemu przy tej cenie gotowe paszy, ale jak slysze że skład na papierkui a w rzeczywistosci jest inny to nie wiem czy jest sens sie pchac w to? MOze ktos sie wypowie cos o cargill ? 

#6393 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 15:37

Żywienie bydła mlecznego

Wie ktoś ile ma białka ddgs Goświnowice?  Wiadomo partie mogą się troche różnić, a z łomży ktoś się ogłasza i 29% białka, mogę DDGS zastąpić rzepak? Czy lepiej dawać obie pasze?

Edytowany przez PolskiRolnikt, 14 grudzień 2016 - 15:39.

#6394 Share Morfek

Morfek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 16:10

Żywienie bydła mlecznego @Karror to na swojej paszy zle Ci jest ze chcesz zmienic czy za duzo roboty?

#6395 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 16:31

Żywienie bydła mlecznego Jak weźmiesz luz i dostarczy Ci to Agrocentrum z atestem jakościowym i próbką paszy to nie powinieneś się martwić. Ja wolałbym kupić silos odzielnie, niezależnie od Agroloku. Jak pasza odpowiada to bierzesz a jak nie to zmieniasz bez konsekwencji. Co do cargilu to przykładowe składy miałeś podane wyżej. Ja bym takiej nie kupił. Dobra pasza będzie kosztować min.1100-1200 zł.

#6396 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 17:52

Żywienie bydła mlecznego

mysle o przejsciu na gotową bo wszystko kupuję, nie mam własnych zbóż a jak wszystko podliczyc to i tak mi wychodzi ok 1000 zł/t nie licząc srutowania,noszenia, przerzucania palet do mieszalnika, zajetego miejsca na rzepak,soje itd. Na szybko liczac moja pasz ma jakies 21,4 % b ogolnego o ile nigdzie bledu nie zrobilem, dla zboż przyjalem 12% bialka. Pytanie ile mam energi w niej ? jest ktos w stanie policzyc? 

Co do ewrolu zacheca mnie to, że zapewniaja ze ich pasze nie zawieraja moczniku, a dla mnie jest to wazne. Bo wiekszosc firm pewnie zrobi 18 a pozniej mocznikiem podgonia do 20 czy 21 i sprzedaja ekstra paszę po 200 zł drozszą, bo ma przecie 21 %...

#6397 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 18:59

Żywienie bydła mlecznego

Pasze Agrocentrum też nie zawierają mocznika i pisze to na etykiecie :) Ps w tamtym roku gdy mleko było tanie dawałem pasze z linii ECO i miała 20% białka ale była tańsza i z gorszych składników, teraz daję z linii Perfect i ma 19 % białka cena wyższa ale i mleka dużo więcej :) także na same białko nie ma co patrzeć

#6398 Share Morfek

Morfek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 19:25

Żywienie bydła mlecznego z jednej strony moze i wygoda ale z drugiej wiesz co dajesz, mozesz w kazdej chwili modyfikować dawkę, robic kilka pasz dla rożnych grup. Co do mocznika w pelnoporcjowkach to w kazdej jest tylko w jednej ciagna tym białko a w innych zasadniczo lepszych dodatek mocznika wpływa pozytywnie na trawienie (slowa żywieniowca)

#6399 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 19:53

Żywienie bydła mlecznego Mocznik zawsze ciągnie białko do góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6400 Share Tomaszzzz

Tomaszzzz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 grudzień 2016 - 22:55

Żywienie bydła mlecznego

Tak czytam i nie wiem co myslec o ewrolu... i agroloku co niby ich pasze sprzadaje.  N adzien dzis daje 550 kg zboze w tym (300pszenzyto,250jeczmien), 270 sr rzepakowa, 150 soja, 40 witaminy alamo repro z provimi, 12,5 drozdze kristall hefe. Zmocznika z szedlem bo mam duzo lucerny, i mocznik spokojnie oscyluje wokol 200. 

i teraz pytanie. Agrolok oferuje mi bin na pasze tresciwa, 7 razy w roku zapelnic. jakies 2 tyg temu oferowali cenę za 20 best czy jakos tak za 1036 brutto, i stwierdzam ze nie warto robic samemu przy tej cenie gotowe paszy, ale jak slysze że skład na papierkui a w rzeczywistosci jest inny to nie wiem czy jest sens sie pchac w to? MOze ktos sie wypowie cos o cargill ? 

bardzo tania ta pasza z ewrolu jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz ale chyba nie warto odrazu pchac sie w silos bo to jednak jakies zobowizania, wez workowana na poczatek i sam ocenisz towar. silos zawsze mozesz wziasc pozniej.  ja kupuje z nutreny 20% bialka w tym 8% białka jelitowego, reszta czyli 12% żwaczowe,  ma i 7,1MJ energii i nie posiada mocznika a płace za nią  po 1210zl w workach czyli cenowo ewrol wypada atrakcyjniej