Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7849 odpowiedzi na ten temat

#6321 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 11:17

Żywienie bydła mlecznego

procho masz zablokowaną poczte . odblokuj to dogadamy ten lactan . mam jeszcze pytanie co zywienia dzisiejsze parametry z mleczarni byłem osobiscie przy badaniu ze swoją próbą  tł 4,16 bi 3,30 czy na podstawie stosunku tluszcz białko da sie poprawic dawke bo troche słaby tłuszcz . dostaja dziennie 10 kg sianokiszonki 1 pokos 25 kg qq 1 kg słomy i 6 kg sruty ze zbóz plus kwasny kreda i bmlactan a dla wydajniejszych jeszcze 1,5 kg rzepak i 0,5 kg soi . podpowie ktos coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 23:01
  •  

#6322 Share pracus

pracus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 11:21

Żywienie bydła mlecznego

Witam, Proszę o pomoc znawców tematu w ułożeniu dawki żywieniowej, kukurydza do woli, sianokiszonka z drugiego i trzeciego pokosu w mniejszej ilości, do tego śruta z ziarna owsa i żyta hybrydowego, koncentrat białkowy i śruta sojowa w małej ilości gdyż większe ilości to stan zapalny, do tego drożdze, witaminy. Mocznik 105-110.

#6323 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7127 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 06 grudzień 2016 - 11:30

Żywienie bydła mlecznego

Masz strasznie niski mocznik, za mało białka w dawce. Mocznik powinien być przynajmniej na poziomie 150mg/l, optymalnie 200-250mg/l

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6324 Share pracus

pracus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 12:12

Żywienie bydła mlecznego

niski mocznik, wysokie parametry, podając więcej jak 0,5 kg białka u niektórych krów powoduje stany zapalne wymienia

#6325 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 12:36

Żywienie bydła mlecznego

Z tą qq ukasz nie ma co szaleć, 50% dawki to max resztę siano słoma sianokiszonka.
Marekfarmer profisan 0.3kg? Bogato, przy jakiej wydajności tyle sypiesz?

Dobrze mówisz. U mnie właśnie tak dostają więcej sianokiszonki. Chyba ze jest jakaś przetuczona sztuka to bez kukurydzy idzie.

#6326 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 12:53

Żywienie bydła mlecznego

Zamiast tych wszelkich super dodatków treściwych kup lepiej sianokiszonkę albo siano, a treściwe zaczynaj stopniowo od 3 tygodnia przed terminem wycielenia.

Te 9 tys wydajności to już masz, czy dopiero planujesz mieć skoro zaczynasz?

P.S. Pisz normalnie od lewej bo tego się czytać nie da

Krowa kupiona  od  znajomego  wydajność  9 tyś 

Siano  mam  pierwszej  jakości  bezdeszczowe

i daruj sobie na starcie tego żywieniowca z Sano bo tylko chce wepchnąć swoje produkty a ty nawet podstawowej dawki nie masz....Bez sianokiszonki ani rusz. W ogóle zastawiające jest: jak można nie mieć sianokiszonki na początku grudnia??

Hepasan jest  po to aby uniknąć  Ketozy    Witaminy  wiadomo  muszą  być

Dawkę  ustalił  tak  aby  1kg białka  był  dziennie

Sianokiszonki nie mam bo  mam    bardzo mało  łąk  i  zostały  już  skarmione  ze względu  na suszę  Mam siano  z drugiego  pokosu    ale  główna  pasza  u mnie  to  kiszonka z kukurydzy   wysłodki  i śruta    w  przyszłym roku chce  zasiać  kilka  ha  traw

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6327 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 13:35

Żywienie bydła mlecznego

Sianokiszonki nie mam Dawka ułożona przez żywieniowca z SANO Wydajność ok 9 tyś

Nie jestem znawcą w tej dziedzinie dopiero zaczynam przygodę z Krowami

Obecnie hoduje opasy ale przejść chce na Mleko

Aa no to nic dziwnego, że tyle dodatków pogoń tego zywieniowca bo to jest zwykły przedstawiciel, który ma za zadanie wcisnąć Ci jak najwięcej. Wiem bo przez rok zapraszalem takich "zywieniowcow" z różnych firm i po ułożeniu przez każdego z nich dawki dziekowalem. "Darmowe doradztwo żywieniowe" ale wcisną Ci tyle, że nie wyrobisz. Nie mówię, że nie mają pojęcia bo wiedzą coś tam, ale nie zarobi ta krowa na siebie. Soja, rzepak, zboża, bufor premix kreda drożdże i żadnych koncentratów korektorów czy innego diabelstwa.
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6328 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 13:57

Żywienie bydła mlecznego

Ale ten chłopek wciąż nie pojmuje że bez sianokiszonki lub siana nic z tego nie będzie... krowa musie mieć jak i czym trawić !! a u ciebie to tylko kwasica i ketoza wisi w w powietrzu.

Daj im normalnie jadło to żadne hepasany nie będą potrzebne. Dla mnie to chore żeby wpierw krowę wpędzić świadomie w chorobę żeby potem móc sobie ją poleczyć...yyyyy WTF ??

#6329 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 14:33

Żywienie bydła mlecznego

Aa no to nic dziwnego, że tyle dodatków pogoń tego zywieniowca bo to jest zwykły przedstawiciel, który ma za zadanie wcisnąć Ci jak najwięcej. Wiem bo przez rok zapraszalem takich "zywieniowcow" z różnych firm i po ułożeniu przez każdego z nich dawki dziekowalem. "Darmowe doradztwo żywieniowe" ale wcisną Ci tyle, że nie wyrobisz. Nie mówię, że nie mają pojęcia bo wiedzą coś tam, ale nie zarobi ta krowa na siebie. Soja, rzepak, zboża, bufor premix kreda drożdże i żadnych koncentratów korektorów czy innego diabelstwa.

A jaką  wydajność  masz ??

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6330 Share emtec123

emtec123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 15:43

Żywienie bydła mlecznego

niski mocznik, wysokie parametry, podając więcej jak 0,5 kg białka u niektórych krów powoduje stany zapalne wymienia

"kukurydza do woli, sianokiszonka w mniejszej ilości, do tego śruta z ziarna owsa i żyta hybrydowego, koncentrat białkowy i śruta sojowa w małej ilości. [...] wysokie parametry"

Podaj jakieś konkrety bo nikt Ci nie wywróży co zmienić jak operujesz dawkami "mało, średnio, wysoko"

Krowa kupiona  od  znajomego  wydajność  9 tyś 

Siano  mam  pierwszej  jakości  bezdeszczowe

Hepasan jest  po to aby uniknąć  Ketozy    Witaminy  wiadomo  muszą  być

Dawkę  ustalił  tak  aby  1kg białka  był  dziennie

Sianokiszonki nie mam bo  mam    bardzo mało  łąk  i  zostały  już  skarmione  ze względu  na suszę  Mam siano  z drugiego  pokosu    ale  główna  pasza  u mnie  to  kiszonka z kukurydzy   wysłodki  i śruta    w  przyszłym roku chce  zasiać  kilka  ha  traw

To że gospodarz osiągał 9tys w swojej oborze na swoich sianokiszonkach, swojej kukurydzy i na swoich dawkach to nie znaczy że tyle Ci osiągnie już w pierwszej laktacji :) niedaleko mnie gospodarz kupił 5 dobrych jałówek z Konrada po 7tys/sztuka. Przy jego żywieniu osiągają po 10 litrów dziennie... :) 

Jeśli masz siano to jak najbardziej może byc siano. Ogranicz kukurydzę o połowę lub o 1/3 a daj jej siana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6331 Share pracus

pracus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 17:04

Żywienie bydła mlecznego

30kg kiszonki z kukurydzy+ 10 sianokiszonki drugi pokos z paszowozu, do tego z ''ręki'' 2kg mąki zbożowej, o,5 koncentrat protamilk +śruta sojowa i witaminy, to na sztuke dziennie,  co tu można poprawić?

#6332 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 17:32

Żywienie bydła mlecznego

"kukurydza do woli, sianokiszonka w mniejszej ilości, do tego śruta z ziarna owsa i żyta hybrydowego, koncentrat białkowy i śruta sojowa w małej ilości. [...] wysokie parametry"

Podaj jakieś konkrety bo nikt Ci nie wywróży co zmienić jak operujesz dawkami "mało, średnio, wysoko"

To że gospodarz osiągał 9tys w swojej oborze na swoich sianokiszonkach, swojej kukurydzy i na swoich dawkach to nie znaczy że tyle Ci osiągnie już w pierwszej laktacji :) niedaleko mnie gospodarz kupił 5 dobrych jałówek z Konrada po 7tys/sztuka. Przy jego żywieniu osiągają po 10 litrów dziennie... :)

Jeśli masz siano to jak najbardziej może byc siano. Ogranicz kukurydzę o połowę lub o 1/3 a daj jej siana

Nie  widziałem u  niego  sianokiszonki   tylko  kukurydze  i  wysłodki

Już  ograniczyłem QQ  i  daje  Siano 

Nie twierdzę  że  mi  da 9 tyś  ale  na  tyle  paszę  chce  dać   okaże  się   niedługo  ile  da 

#6333 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 21:30

Żywienie bydła mlecznego

Ale ten chłopek wciąż nie pojmuje że bez sianokiszonki lub siana nic z tego nie będzie... krowa musie mieć jak i czym trawić !! a u ciebie to tylko kwasica i ketoza wisi w w powietrzu.

Daj im normalnie jadło to żadne hepasany nie będą potrzebne. Dla mnie to chore żeby wpierw krowę wpędzić świadomie w chorobę żeby potem móc sobie ją poleczyć...yyyyy WTF ??

Kolego z siana nie ma mleka, siano to taka witamina bardziej ,i powinno być podawane raz na jakiś czas najlepiej co 2-3 dni.

#6334 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 21:45

Żywienie bydła mlecznego

Chodzi bardziej o strukture, krowa nie jest przystosowana do żercia tylko rozdrobnionej paszy, jak nie masz sianokiszonki to chociaz słomy dorzuć.

#6335 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 22:21

Żywienie bydła mlecznego

A jaką wydajność masz ??

Nie wiadomo, dopiero będę wchodził pod ocene. Średnia dzienna rośnie razem z wzbogacaniem żywienia. Jak dasz tak udoisz tyle Ci powiem, jako że mało ogarnięty jestem w żywieniu będzie i zywieniowiec.

30kg kiszonki z kukurydzy+ 10 sianokiszonki drugi pokos z paszowozu, do tego z ''ręki'' 2kg mąki zbożowej, o,5 koncentrat protamilk +śruta sojowa i witaminy, to na sztuke dziennie, co tu można poprawić?

Podawajcie dokładnie ile czego, koledzy na pewno wam pomogą. Z tego co jest wyrzuć protamilk, ja za 1kg dałem 0.5kg rzepak, 0.4 soja, 150-200g josera lacto plus extra, drożdże z sano 40g, buformax ze 100g podnioslem na 200.

#6336 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 08:34

Żywienie bydła mlecznego Może trochę nie na temat ale kiedy dałem kuku krowa i przyszedłem za godzinę doic to jałówka 2 tyg przed ocieleniem sztywna leży wszystko jadła a tu nagle... nie wiem co mogo jej się stać... żywienie nam całkiem dobre pasze nie popsute jałówka hodowlane z papierami

#6337 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 08:53

Żywienie bydła mlecznego

zawał. Piana z nosa? przynajmniej tak mi objawy tłumaczył swego czasu weterynarz

Edytowany przez lukbold, 07 grudzień 2016 - 08:59.

#6338 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 10:22

Żywienie bydła mlecznego

zawał moze być mi raz przewrociła sie razem z dojarka tez młoda krówka po pierwszym cielaku chwila i zdechła. Moze mocznik dajesz? bo z nim tez trzeba uwazac....

#6339 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 11:27

Żywienie bydła mlecznego Daje mocznik z soja i rzepakiem wymieszany ok 40 gram na sztukę ale ona nawet 10 gram nie dostawalą bo była przed ocieleniem to tyle koncentratu nie dostaje. Piany nie miała tylko jezor wywalila

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6340 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 15:57

Żywienie bydła mlecznego

Nie widziałem u niego sianokiszonki tylko kukurydze i wysłodki

Już ograniczyłem QQ i daje Siano

Nie twierdzę że mi da 9 tyś ale na tyle paszę chce dać okaże się niedługo ile da

Kolego nie mogę do ciebie odp pisz tutaj jak ułożyć dawke, ja się nie znam na tyle dobrze