Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7856 odpowiedzi na ten temat

#6201 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 11:11

Żywienie bydła mlecznego

Co dać na premie w początkach laktacji? Od którego dnia do którego i w jakich ilościach?

Jesli ma to byc premia to najlepiej wymieszac soje ze srutą z kukurydzy bedzie i energia i bialko i mozesz tez dodac do tego tluszcz chroniony i jakies zywe drozdze i musisz sobie zgrac to jakos zapachowo żeby chetnie ci pobieraly kazde krowy maja inne zapachy a co do  rad zeby dawac jakies gotowe mieszanki jako dodatek to tylko specjalistyczne bo takie zwykle pelnoporcjowki 18-20% bialka typu europol  np jak tam podal ktorys kolega moze i beda chetnie zjadane ale najczescie maja niska zawartosc energetyczna a bialko jest glownie z  sruty rzepkowej i otreby a chyba nie o to chodzi na poczatku laktacji jesli krowa ma sie porzadnie rozdoic i nie zlapac jakies choroby metabolicznej . Po trochu mozesz dawac taka na tydzien przed porodem i chociaz przez pierwszy mieisac moglyby dostawac taką premie ale to juz zalezy kto zadowala sie jakimi wynikami i dawka tez uzalezniona jest od tego jakie wyniki osiagamy ale minimum 2kg na dzien 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 04:12
  •  

#6202 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 12:41

Żywienie bydła mlecznego Jeśli wykrujecie ketoze u krowy to podajecie jej zaszczyki domiesniowo? Np rapidexon lub coś innego czy same wlewy? Pytam żeby wiedzieć na przyszłość.

#6203 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 13 listopad 2016 - 12:50

Żywienie bydła mlecznego na ketoze tylko wlewy glikol lub preparat o dużej zawartości glikolu lub bolusy energetyczne. premię na start robię z białko chronione ( prowilak z prowimi ) plus tłuszcz chroniony .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6204 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 18:58

Żywienie bydła mlecznego ostatnio padła mi sztuka urodzona w 2012r po buhaju songlicht z hg w życiu 2 razy przechodziła ketoze nerwową lecz po ostatnim wycielenie nie było problemu żadnego gdy przestała jeść i zaczęła się Krzywic wezwalem veta dał lęki i stwierdził zatrucie pasza ,za kilka godzin krowa wykonała dwa gwałtowne ruchy i zdechla mial moze ktos podobny przypadek lub podejrzewa co sie moglo stac ,chyba zaplace za sekcjie z ciekawosci

#6205 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 13 listopad 2016 - 21:57

Żywienie bydła mlecznego

Co sądzicie o wywarze świeżym? Stosuję ktoś?

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#6206 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 08:38

Żywienie bydła mlecznego

ostatnio padła mi sztuka urodzona w 2012r po buhaju songlicht z hg w życiu 2 razy przechodziła ketoze nerwową lecz po ostatnim wycielenie nie było problemu żadnego gdy przestała jeść i zaczęła się Krzywic wezwalem veta dał lęki i stwierdził zatrucie pasza ,za kilka godzin krowa wykonała dwa gwałtowne ruchy i zdechla mial moze ktos podobny przypadek lub podejrzewa co sie moglo stac ,chyba zaplace za sekcjie z ciekawosci

Ja miałem dwa przypadki jedna pierwiastka, druga krowa w drugiej laktacji obie padły dwa miesiące po wycieleniu jedna przy mnie q druga była zdrowa zaszedłem w południe do obory zajrzeć i jiz była sztywna. Dodam że nie przechodziły ketozy.

#6207 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3950 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 08:44

Żywienie bydła mlecznego

Dobrze że są tacy co szukają naturalnych przyczyn upadków , bo już myślałem po dawniejszej dyskusji w innym temacie , .ze większość w takich nagłych upadkach zastanawia się kto mógł rzucić urok . B)

ZETOR TEAM

#6208 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 08:50

Żywienie bydła mlecznego Moje pewnie padły na serducho. Mogłem robić sekcje no ale to dodatkowe koszty a i tak straty na krowie...

#6209 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 09:34

Żywienie bydła mlecznego @komodo dziekuje za obszerną odp. A więc jest to bardziej skomplikowane, myślałem że wystarczy pełnoporcjówka. Na razie tylko pytam na przyszłość, pracuje nad podstawową dawką ciągle.
Jeszcze jedno, szukam zboża dostają teraz mieszankę 60%owsa 40% jęczmienia, jako że zabraknie co dokupić? Jęczmień i dodać na 70% jęczmienia, czy pszenżyto 40% i 60% tej mieszanki?
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6210 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 10:36

Żywienie bydła mlecznego Najlepsza byłaby pszenica chociaż 30 %. Ten owies to nie wiem czy dobry pomysł jestv dla krow. Jak masz kupować to moim zdaniem pszenzyto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6211 Share GR_Stachnik

GR_Stachnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 10:36

Żywienie bydła mlecznego

Co sądzicie o wywarze świeżym? Stosuję ktoś?

Stosujemy świeży od wielu lat ponieważ blisko jest gorzelnia. W dawce 10L sztuka na dzień. Pasza mlekopędna, chętnie pobierana lecz nie wolno przesadzać z ilością do skarmiania. I przede wszystkim musi być świeży, a nie stojący od kilku dni. Po wywarze zaobserowałem duże zróżnicowanie efektów w zależności z czego jest robiony.

#6212 Share Max307

Max307

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 14:42

Żywienie bydła mlecznego

Najlepsza byłaby pszenica chociaż 30 %. Ten owies to nie wiem czy dobry pomysł jestv dla krow. Jak masz kupować to moim zdaniem pszenzyto.

Tez uważam, ze to dobre rozwiązanie 

#6213 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:31

Żywienie bydła mlecznego Gdybym miał warunki na pszenżyto i pszenicę to bym owsu nie siał, ale niestety... Miałem siać pszenżyto, ale za późno się obudziłem na wiosnę spróbuję jęczmienia z 2ha.
Ile tego pszenżyta? Oczywiście oprócz tego idzie rzepak i soja
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6214 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego, zwłaszcza wykorzystanie zjawiska heterozji

Napisany 15 listopad 2016 - 21:51

Żywienie bydła mlecznego

Jeśli chodzi o nagłe upadki to mój weterynarz twierdzi, że najczęstszymi przyczynami są serce lub wrzody

jeśli język jest przekrwiony u padłej sztuki najprawdopodobniej dostała zawał, ale jeśli jest blady to znaczy, że wykrwawiła się do środka czyli miała wrzody w układzie trawiennym

#6215 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 21:20

Żywienie bydła mlecznego stosował ktoś sorbix 3d. jaka Max gramatura na sztuę?

#6216 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 08:30

Żywienie bydła mlecznego Myślę że to zbyteczne. Jaka tego cena?

#6217 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 20:36

Żywienie bydła mlecznego 5kg za 9 zl.zbyteczne? dlaczego tak sądzisz

#6218 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 07:45

Żywienie bydła mlecznego No ale co to ma wnieść do krow? I to 5 kg na ile?
Chyba każdy stara się mieć dobre pasze i suche ziarno dla swoich krow wiec myślę że tu trzeba kłaść nacisk na jakoś a nie później wydawać pieniądze na takie produkty.

#6219 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 619 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 08:23

Żywienie bydła mlecznego

Staranie staraniem nie zawsze wychodzi jak byśmy chcieli ale jezeli mykotoksyny już są to warto zastosować. Zwłaszcza jeżeli ma się nadpsute objętościowe. W żywieniu drobiu czy trzody dodatki na mykotoksyny to standard.  Jeżeli 5kg kosztuje 9 zł na jakikolwiek efekt bym nie liczył.  Generalnie wg mnie taki mercedes na rynku który nie wypłukuje witamin i swietnie wiąże mykotoksyny i jest wysoko ponad konkurencją to MYCOFIX. Tylko cena przerażająca, zaśpiewali mi 900 zł za worek. Całkiem dobry jest też produkt firmy KEMIN i o połowe tańszy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6220 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 08:48

Żywienie bydła mlecznego

No ale co to ma wnieść do krow? I to 5 kg na ile?
Chyba każdy stara się mieć dobre pasze i suche ziarno dla swoich krow wiec myślę że tu trzeba kłaść nacisk na jakoś a nie później wydawać pieniądze na takie produkty.

Kolega chyba nie wie co to są mikotoksyny lub nie jest w temacie nowoczesnego żywienia.