Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7847 odpowiedzi na ten temat

#4601 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4048 postów

Napisany 14 październik 2015 - 07:37

Żywienie bydła mlecznego Zootechnik zdziwisz się. Ja ze 2 lata temu dawałem 25 kiszonki z kukurydzy 4-5 kg granulek 18% w dwóch odpasach i sianokiszonki jadły zbyt mało, bo z 8-10 kg. Efekt? Kwasica i to ostra. Krowy przestały w ogóle jeść, mleko.obcięły o połowę. Tydzień wlewek, 2 razy dziennie drożdży, buforów, propionianów sodu, dodatków poprawiających trawienie. Wpadło mi tak 7 szt. Po tygodniu i ja i krowy mieliśmy dość, ale sytuacja się unormowała. Dużo łatwostrawnych węglowodanów w treściwej i melasa w wysłodkach tylko pogłębiają stan.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 22:11
  •  

#4602 Share Xawier

Xawier

https://www.facebook.com/Ranczo-Muuu-1377603668939741

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów

Napisany 14 październik 2015 - 12:23

Żywienie bydła mlecznego

A algi, kwaśny węglan i drożdże jakie kupujecie?

#4603 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 październik 2015 - 13:15

Żywienie bydła mlecznego

. kr9292 napisz od kiedy ta biegunka i czy coś zmieniałeś, może nowa kiszonka lub inna pasza. Może oprócz biegunki jeszcze coś dzieje się z krowami.

Nie żadnych nowych pasz. Oprócz biegunki raczej nic się nie dzieje. Póki co trzymam sie tego co mi zaleciłeś i czekam na próbny dój mniej wiecej za tydzień, ciekawi mnie co teraz pokażą tabulogramy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4604 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 14 październik 2015 - 15:47

Żywienie bydła mlecznego olx.pl/m/oferta/gliceryna-roslinna-paszowa-86-energia-zapobiega-ketozie-cala-polska-CID757-ID22WaW.html?photo=2

Kupowaliscie gliceryne od tego faceta?

#4605 Share zootechnik1982

zootechnik1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 17 październik 2015 - 06:53

Żywienie bydła mlecznego

kr9292 jak dostajesz tabulogramy drogą mailową to wyślij mi je: lzuchowski@onet.eu

#4606 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 17 październik 2015 - 09:28

Żywienie bydła mlecznego

olx.pl/m/oferta/gliceryna-roslinna-paszowa-86-energia-zapobiega-ketozie-cala-polska-CID757-ID22WaW.html?photo=2

Kupowaliscie gliceryne od tego faceta?

Ja u nich kupuje gliceryna jest ok nawet żywieniowiec powiedzał ze jest dobra . Wcześniej dawałem z overa energie forte i efekt był takie ze co rusz bez przerwy ketoza a i drogie to to

#4607 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów

Napisany 20 październik 2015 - 12:56

Żywienie bydła mlecznego Dziękuję za odpowiedz. Dziś dałem pierwszą dawkę do paszowozu

#4608 Share larysto

larysto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 październik 2015 - 12:52

Żywienie bydła mlecznego

rolstudent i jak Ci się widzi ta gliceryna ? Jaka jest Twoja opinia na jej temat ?

#4609 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów

Napisany 22 październik 2015 - 22:40

Żywienie bydła mlecznego Na górze zbiornika jest wytracony taki jak by flegma. Jest tego w 700l zbiorniku jakieś 5 litrów. Poza tym wydaje się być Oki. Rzeczywiście jest słodka i krowy chętnie ja lirzą. Cała pierwsza grupa dostaje po 200 gram do paszowozu. Docelowo ma być 300.

#4610 Share larysto

larysto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 październik 2015 - 18:17

Żywienie bydła mlecznego

rolstudent dzięki na info. Mi żywieniowiec ułożył dawkę na pół litra, ale zastanawiam się czy to nie będzie aby za dużo. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4611 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 23 październik 2015 - 19:10

Żywienie bydła mlecznego

Witam , zwracam sie do was z problem takowym jak ciche ruje brak rui powtarzalnośc. Stado 30 szt dawka pokarmowa to 3 odpasy.
pierwszy: kukurydza 6kg/szt 2-3kg pasza treściwa dosche 20 sianokiszonka z młodych traw około 20 kg

drugi : kukurydza 6kg/szt 2-3kg pasza treściwa dosche 20 sianokiszonka z młodcyh trwa około 15 kg

trzeci : słoma z mieszanki zbożowej dobrej jakości dowoli.
 Co mam zrobić by pozbyć się tego problemu ? U krów czasami wystepuję ketoza ale gdy widzę spadek apetytu stosuje WIGOROL z Alliance Agro Polska.Krowy nie mają biegunki wiekszego spadku mleka czy somatyki. Problem to ruja. Wspomnę że areał mój to 19 ha przy pogłowiu 90 sztuk i kukurydzy mam bardzo mało czym ją zastąpić ? W jaki sposób dostarczyć energi może tu tkwi przyczyna ?

#4612 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4048 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:11

Żywienie bydła mlecznego Na pewno deficyt energetyczny ma na to wpływ. Stosujesz jeszcze jakieś witaminy i karoten? Wet. sprawdzał krowy pod kątem torbieli. To one powodują nieregularne ruje, problemy z zacieleniem czy brak rui. Znasz może mocznik, bo zbyt wysoki powoduje zachwiania w pH błony śluzowej macicy i problemy z zagnieżdżeniem zarodka? Pasze energetyczne, to wysłodki melasowane, mielone ziarno kukurydzy, czy jak wspomniano wyżej gliceryna polewana na kukurydzę.

#4613 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 24 październik 2015 - 07:48

Żywienie bydła mlecznego

Mocznika nie znam grupa MLEKOWITA nie przeprowadza takiej analizy. Ale myślę że jest ok bo kał jest idealny nie żadki nie gesty . Otóż nie stosuje tylko lizawki. w jakiej dawce stosować tą glicerynę czy nadmiar jej nie spowoduje jakichś chorób ?

#4614 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 24 październik 2015 - 08:35

Żywienie bydła mlecznego

Jak to jest z tymi żywymi drożdżami tzn. jaka jest ich żywotność, bo jeden doradca twierdzi, że jak się doda je  do paszowozu to one pod wpływem  wilgoci się "uaktywniają" i od tego momentu żyją do 8 godz. a później obumierają, więc po 8 godz. już nie byłoby z nich pożytku w TMRze?

#4615 Share KamilBernard

KamilBernard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 październik 2015 - 10:25

Żywienie bydła mlecznego

a czy gliceryna nadaje się tez dla bydla miesnego np na podbicie energi w dawce pokarmowej? bo mam deficyt kiszonki z  kukurydzy i tak mysle czy to bylby dobry pomysl? bialka w dawce pokarmowej maja az nad to ale wlasnie problem z energia

#4616 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4048 postów

Napisany 24 październik 2015 - 12:41

Żywienie bydła mlecznego Gliceryna nadaje się i dla bydła mlecznego i mięsnego. Ile trzeba jej zastosować to powinien doradca żywieniowy wam podpowiedzieć. Każdy żywi inaczej, więce dawki będą różne. Nadmiar energii będzie powodować otłuszczenie wątroby.
Zkordalski niestosowanie witamin to bardzo duży błąd i stąd problemy z cichymi rujami. Nie wiem do jakich dodatków masz dostęp, ale jak kupisz jakieś odpowiednie witaminy to zaproś żywieniowca z firmy. Nie możesz zaraz dać sobie wcisnąć co doradca zachwali, ale wstępnie Ci doradzi. Weźmie próbki. Ja mogę polecić trouw, dolfos.

#4617 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów

Napisany 24 październik 2015 - 12:59

Żywienie bydła mlecznego Gliceryna dla bydła mięsnego to raczej ekskluzywny dodatek smakowy. Jeśli brakuje energii to sięgnij po wyslodki lub zboża

#4618 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 24 październik 2015 - 13:59

Żywienie bydła mlecznego

Thomas2135 a podasz mi jakies namiary na te witaminy i dodatki? Gdzie je zakupić ? LInk czy coś

#4619 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4048 postów

Napisany 24 październik 2015 - 15:32

Żywienie bydła mlecznego Dzięki Rolstudent, że dopisałeś. Gliceryna powinna być traktowana jako uzupełnienie dawki a nie stanowić podstawę. Zacznijcie jak wspomniano od wysłodek, kukurydzy czy śrut z jęczmienia czy owsa.
Witaminy kupuję u okolicznych dystrybutorów. Na pewno masz jakichś dilerów pasz i dodatków paszowych. Z dolfosu polecę Bm Lactan, BM P+. Karoten od firmy Mikita. Spróbuj z marchwią jeśli masz dostęp. Podobno daje niezłe efekty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4620 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2967 postów

Napisany 27 październik 2015 - 12:39