Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7820 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2870 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:05

Żywienie bydła mlecznego A według ciebie słoma dobrej jakości to jaka??? słoma jest słomą tylko i wyłącznie,
<p>Doradca Żywieniowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 03:55
  •  

#22 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 10:55

Żywienie bydła mlecznego wg wynikow mleczarni mocznik okolo 110 bialko 3.2
kał u częsci rzadki z pojedyńczymi ziarnami kuku ;/

#23 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 10:42

Żywienie bydła mlecznego Tak poczytalem i dosc ciekawy temacik jest. U mnie w stadzie jest no byl ubieglego roku nie wiem jak w tym roku bedzie ze byl problem z bydlowaniem krow. Dopiero jak wyszly wiosna na laki wtedy prwie wszystkie na raz pobydlowaly. Czy to wina zbyt malej onergii w paszy?? Robie pasze tresciwe z mieszanki owsa z jeczmieniem gdzie owsa jest ok60% w tej mieszance i do tego jeszcze zyto i pszenzyto. Mieszane jest wszystko razem w ilosci 2:1 mieszanki z zytem i pszenzytem. Do tego dochodzi 18 pelnoporcjowa a agrocentrum i sianokiszonka z dobrej jakosci i kukurydza kiszonka w ilosci ok 20kg na sztuke na dzien. Bialko jest dosc wysokie 3.6 a mocznik natomiast ok 120. Czego brakuje i co zmienic aby byla lepsza wydajnosc i nie bylo problemu ruja u krow?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 14 styczeń 2010 - 10:53

Żywienie bydła mlecznego Co znaczy bydlowanie?

#25 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 11:16

Żywienie bydła mlecznego He he w prostym języku krowa bydluje czyli ma ruje. ;)

#26 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 14 styczeń 2010 - 14:23

Żywienie bydła mlecznego W dawce masz za mało białka, mocznik powinien stać na poziomie około 180-250 a powiedz jeszcze jaki masz tłuszcz wtedy będzie wiadomo czy idziesz w stronę ketozy czy kwasicy, obydwa są niepożądanymi zjawiskami

Proponowałbym także dodać drożdży lub kwaśnego węglanu który będzie działał jako bufor w dawce.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#27 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2870 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 16:03

Żywienie bydła mlecznego Bydłowanie pojawia się z momentem wyjścia krów na pastwisko ponieważ wtedy czerpie ze słońca beta karoten który też ma wpływ na pokazanie rui, zapas z lata jest w krowie do ok grudnia. Po zejściu z pastwiska potem zaczyna go brakować w okrsie grudzień - maj jak krowy wychodzą na pastwiska. Energia w dawce taz ma istotny wpływ na ruje ale o tym przy okazji napisze
<p>Doradca Żywieniowy

#28 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:20

Żywienie bydła mlecznego Tłuszcz jest na poziomie 4,6 max było 4,7 i tak się utrzymuje w teg granicy. Ketoze miało chyba dwie krowy po wycieleniu się chyba w maju czy czerwcu a kwasicy raczej nie powinno spowodować trochę słyszałem o tym. Chyba wiosna stosowaliśmy przez dość długi czas ziarno kukurydzy ale pojawiały się stany zapalne i nie wiem czy za dużo dawałem ziarna kukurydzy bo gdzieś na szt dziennie ok 1kg może trochę mniej.

#29 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 12:04

Żywienie bydła mlecznego no to idziesz w kierunku ketozy, proponowalbym dozucic energii w dawce, moze byc w paszy sypkiej razem ze zbozem

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#30 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 12:11

Żywienie bydła mlecznego A z czego byłoby najlepiej dodać tej energii? Z ziarna kukurydzy czy może czegoś innego? Który byłby tańszy i skuteczniejszy. A mam jeszcze takie pytanie czy ktoś stosował czy stonuje pewne witaminy dla krów w okresie zasuszenia? Słyszałem ze coś takiego jest i podobno dość dobre bo krowa w terminie się wycieli i nie ma dużych obrzęków wymienia. Jakiego rodzaju to są witaminy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:14

Żywienie bydła mlecznego Ja podaje josera prophos do woli, ważne żeby było mało wapnia.

Zuarno kukurydzy byłoby najprostsze ale nie wiem czy najtańsze, możesz jeszcze doraźnie dać ketomix albo glikol do pyska

#32 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 19:55

Żywienie bydła mlecznego Glikol dawaliśmy wtedy jak już niestety krowa dostała ketozy. Popytam jeszcze o to w sklepie gdzie kupujemy pasze i zobaczę co mi doradza ale na pewno zmiany trzeba wprowadzić. Dzięki za doradztwo. ;)

#33 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:36

Żywienie bydła mlecznego Wprowadź więcej witamin do paszy sypkiej i mielone ziarno kukurydzy

#34 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 17 styczeń 2010 - 12:55

Żywienie bydła mlecznego Poszukuje doradcy żywieniowego z Podlasia? Chcę osiągnąć wydajność7500l od 28 krów ale ciężko mi to idzie :)

#35 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9457 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 13:06

Żywienie bydła mlecznego Napisz jako masz teraz i jako pasze stosujesz.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#36 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 13:13

Żywienie bydła mlecznego 5500. qq ok15 kg, sianokiszonka ok 15kg, siano na zakładkę i treściwe własnej produkcji 1/3żyta, 2/3mieszanka zbożowa +witaminy

#37 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 16:49

Żywienie bydła mlecznego

Poszukuje doradcy żywieniowego z Podlasia? Chcę osiągnąć wydajność7500l od 28 krów ale ciężko mi to idzie :)

Federacja ma teraz niezłych żywieniowców, zrobili taki program pomocowy, niewiem ile to kosztuje, ale ponoć mają niezłych fachowców. Jak masz stado pod oceną to zapytaj. I nie są związania z żadną firma paszową.
Możesz również zrobić wywiad z żywieniowcami od firm, ale wybadaj kilku.
Jaki masz tłuszcz a jakie białko i mocznik?
Na moje oko masz za mało białka, i wywaliłby żyto a wsadził jęczmień/pszenicę.

#38 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 12:12

Żywienie bydła mlecznego Witam
Mam dość duży problem z moimi krowami mam ich 21 mają około 80% hf
daje im TMR dawka jaką daje na 1 sztukę zawiera:
32 kg kiszonka z kukurydzy
9 kg sianokiszonka
10 kg młóto browarniane
0.5kg słoma
1 kg śruta jęczmienna
50 gram multisan nektar
1.3 kg Protamilk (dawany z ręki)
Po tej dawce krowy doją nieźle 19 krów daje 400 litrów mleka na dzień tylko problem tkwi w tym że co jakieś 2 lub 3 tygodnie krowy przestają jeść przez 2 dni zjadają około połowę z tego co zwykle i wtedy jest odrazu 50 litrów mleka mniej. Nie mam zielonego pojęcia czemu tak sie dzieje to chyba nie jest normalne zo co 2 tygodnie się przycinają. co o tym myślicie?

#39 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 16:46

Żywienie bydła mlecznego Nie mam krów pod ocena. Tłuszcz 4,3 białko 3,25 a mocznika nie mam możliwości zbadania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2870 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 16:59

Żywienie bydła mlecznego Ja jestem doradco żywieniowym na Podlasiu napisz skąd mniej więcej jesteś to postaram sie ciebie odwiedzić
<p>Doradca Żywieniowy