Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7737 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 930 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 17:28

Żywienie bydła mlecznego @ atomik jak już wcześniej pisałem to sianokiszonki ma różne, zależy od łąki i tak łąka siana w 2011roku to sianokiszonka jest dobra bo od razu widać różnice w mleku, a inne siane ok 8-10 lat temu lub II pokos to od razu mleka mniej
@kyllee a ile proponujesz dawać śruty wg Twojego składu, w tej chwili tym najlepszym daję ok 8-9kg śruty na 2 odpasy to nie jest zbyt dóżo, a nie chce aby krowy złapały kwasice.
A tak na poważnie po zastosowaniu Twojej mieszanki śruty ile mogę spodziewać się wzrostu mleka ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 08:02
  •  

#2162 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 07:33

Żywienie bydła mlecznego nie wiem jakie masz te sianokiszonki
ale jak pisales ze idzie ci 1,2 t paszy tresciwej na miesiac na 10 szt to po 4 khg wychodzi na sztuke i te 250 wyslodki tofi to tez nie caly kg
chcac zrobic ok 22-25 l trzeba by bylo dac tej paszy ktora podalem ok 8 kg sianokiszonki do oporu i 3 kg wyslodki
wiec siej w tym roku kukurydze

#2163 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 13:35

Żywienie bydła mlecznego a ja mam pytanie odnośnie koncentratów białkowych z wipaszu, czy ktoś je stosuje?
oprócz kiszonek daję krowom pełnoporcjówkę, mocznik i mocznik dalej w mleku mam 120. Który byłby lepszy koncentrat?
AMINOPASS

Białko sojowe chronione w 80% przed rozkładem w żwaczu. Gwarantuje uzyskiwanie wysokich wydajności mlecznych oraz wysoki poziom białka w mleku, dzięki 90% strawności jelitowej.
AMINOPASS B.O. 142 JPM 1,1 JPŻ 1,1 NEL MJ 7,8 BTJN g 360 BTJE g 325 BTJP g 335 WŁÓKNO % 3

WIMILK K2

Koncentrat zawierający 38% białka ogólnego, charakteryzujący się wysokim poziomem białka jelitowego dzięki zastosowaniu chronionego białka sojowego przy jednoczesnym zapewnieniu prawidłowego bilansu azotu w żwaczu. Zalecany do sporządzania własnych mieszanek uzupełniających lub do bilansowania miksów z wozów paszowych. Zalecany udział w mieszankach od 20% do 35% w zależności od jakości sianokiszonek.
Wimilk K2 B.O. 38 JPM 0,87 JPŻ 0,84 NEL MJ 6,19 BTJN g 266 BTJE g 180 BTJP g 141 WŁÓKNO % 10

Edytowany przez akernolat, 02 marzec 2013 - 13:35.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2164 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1324 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 02 marzec 2013 - 15:02

Żywienie bydła mlecznego

Nie mam swojego zboża.Tylko to co napisałem mam a reszta z zakupu.Orientuje sie ktos ile system zadawania sruty w hali udojowej kosztuje?Kyllee mógłbyś sąsiada zapytać ile dał za swoj system i jak to dokładnie u niego wygląda i działa??

Szkoda ci 50zł na analize paszy a stacje paszowe chcesz zakładać jak bierzesz tresciwą to za darmo powinni ci zrobić. Z tego co wiem ten system polega na plastikowych wiaderkach w hali i to jest tylko zacheta dla krów zeby na hale wchodziły bo zasiedlił niedawno nową obore.

Dawka na 25L
25 kg-30 kg kukurydza
15-20 kg sianokiszonka
1-2kg wysłodki suche melasowane
1,5 kg sruta słonecznikowa badz rzepakowa
1 kg soi
100 g kredy
100-200 witaminy

#2165 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1840 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 18:33

Żywienie bydła mlecznego

a ja mam pytanie odnośnie koncentratów białkowych z wipaszu, czy ktoś je stosuje?
oprócz kiszonek daję krowom pełnoporcjówkę, mocznik i mocznik dalej w mleku mam 120. Który byłby lepszy koncentrat?
AMINOPASS

Białko sojowe chronione w 80% przed rozkładem w żwaczu. Gwarantuje uzyskiwanie wysokich wydajności mlecznych oraz wysoki poziom białka w mleku, dzięki 90% strawności jelitowej.
AMINOPASS B.O. 142 JPM 1,1 JPŻ 1,1 NEL MJ 7,8 BTJN g 360 BTJE g 325 BTJP g 335 WŁÓKNO % 3

WIMILK K2

Koncentrat zawierający 38% białka ogólnego, charakteryzujący się wysokim poziomem białka jelitowego dzięki zastosowaniu chronionego białka sojowego przy jednoczesnym zapewnieniu prawidłowego bilansu azotu w żwaczu. Zalecany do sporządzania własnych mieszanek uzupełniających lub do bilansowania miksów z wozów paszowych. Zalecany udział w mieszankach od 20% do 35% w zależności od jakości sianokiszonek.
Wimilk K2 B.O. 38 JPM 0,87 JPŻ 0,84 NEL MJ 6,19 BTJN g 266 BTJE g 180 BTJP g 141 WŁÓKNO % 10

ja bym zrobił paszę 20 % B.O. z koncentratu 38% a wydajniejszym krowom, a tym na początku laktacji 0-100/120 dni białko chronione. z własnej perspektywy mogę powiedzieć że mocznik w mleku bardziej poprawił się po dodaniu 1 kg rzepakowej na łeb do koryta niż po 70 g mocznika. ot tyle w temacie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2166 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 18:44

Żywienie bydła mlecznego dzięki wielkie za odpowiedz... a porównując wimilk k2 czy aminopass to który według Was jest lepszy? Aminopass ma 4 razy tyle B.O. co wimilk... Czyli jeśli chce zwiększyć mocznik poprzez zwiększenie białka to ten aminopass jest lepszy?

#2167 Share rado81

rado81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 23:43

Żywienie bydła mlecznego Witam, proszę o pomoc w ułożeniu dawki dla 20 krow

średnio w mleku tł 4,5
mocznik 80
białko 3.2
obecnie krowy dostaja siano, sinokiszonka, kiszonka z kukurydzy 20 kg , owies z jeczmieniem 1.5 kg, witaminy 100 g, od niedawna testuje mocznik 30 g

dodam ze mam problemy z zacieleniem ( brak ruji, powtorki x 3) dochodza komorki somatyczne, roczna srednia wydajnosc 5000 tys l,

wiekszosc krow jest cielnych 1-5 miesiecy

planuje zakup sruty sojowa , rzepakowa i pelnoporcjowka, narazie zaczne podawac po 0.5 kg do 1 kg bo wiecej chyba nie ma sensu, dla krow ktore za 2-5 mieisace beda zasuszone.

1 krowie na pewno grozi ketoza (rok temu bylo to samo) obecnie jest zasuszona , 2 tygodnie przed wycieleniem planuje podawac co pisalem wyżej czy juz mozna zaczac plus cos od ketozy czy to wystarczy ?

Edytowany przez rado81, 02 marzec 2013 - 23:44.

#2168 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1840 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 02:01

Żywienie bydła mlecznego

dzięki wielkie za odpowiedz... a porównując wimilk k2 czy aminopass to który według Was jest lepszy? Aminopass ma 4 razy tyle B.O. co wimilk... Czyli jeśli chce zwiększyć mocznik poprzez zwiększenie białka to ten aminopass jest lepszy?

lepszy jest ten co daje lepsze efekty przy porównywalnych nakładach finansowych, co z tego że będzie lepsze białko chronione w cenie 100 zł jak może na zwykłej soi i rzepakowej bez obróbki cieplnej takie same efekty otrzymasz przy nakładzie 80 zł.
@rado leży u Ciebie okres od zasuszenia do pierwszej fazy laktacji. przeczytaj o tym ostatnie 4 karty tego tematu jest dużo pisane min. kylle pisał ja i inni
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#2169 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:46

Żywienie bydła mlecznego Witam Jakie stosujecie dodatki buforujące dla krów mlecznych,które są niedrogie w stosowaniu i daja dobre efekty. Farmpak sc dobre drożdze ale drogie Bio-bufor tańszy ale czy skuteczny.

#2170 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1840 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 17:49

Żywienie bydła mlecznego to kup sobie w tych pieniądzach wodorowęglan sodu 0,4 zł +/- na łeb 200 g cena wora 25 kg około 50-52 zł. farmpak ja kupuje w mleczarni po 59 zł wychodzi poniżej 0,4 zł na łeb i ich nie zmienię począwszy od pobierania bo dobry efekt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:34

Żywienie bydła mlecznego niezłą masz cene za farmpaka u nas jak był dostępny to był po 80, teraz mają jakiej innej firmy podobno tn sam szczep ale zapach zupełnie inny. Wodorowęgan jest na krótką mete, Lidermix bio+bufor po 100 za 25kg zapachowo podobny do farmpak, a pytam bardziej o efekt

#2172 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 03 marzec 2013 - 18:47

Żywienie bydła mlecznego Może troche nie w temacie a moze i tak,
Od czego mogą być w mleku w antybiogramie ( PAŁECZKI G-) czym to moze byc spowodowane ze krowa na to zachorowała ??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2173 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 10:34

Żywienie bydła mlecznego mi za farmpac powiedzieli 80 zł przy zakupie 10 workow wiec podziekowalem uzywam od miesoaca farmcell sc i jestem zadowolony koszt u mnie farmcela 75 zl za 10 kg a jesli chodzi o bufor to daje tez od miesiaca z soymaxu i narazie chyba nie przejde na kwasny weglan na tym ladnie sie doja i trzymaja

#2174 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 04 marzec 2013 - 13:55

Żywienie bydła mlecznego A co sądzicie o tych drożdżach z sano?kristal hefe?bo akurat mieli na składzie je z tych wymienianych na forum i jakies topmlek oraz deheusa to wziąłem sano.Cena 53zł za 10kg to chyba dobra cena?czy one daja podobne efekty co farmpak farmcell???bo te sa sporo droższe jak widzę.A i czytałem ze tych z sano krowy nie chca jesć a u mnie chętnie je ogarniają ;)

#2175 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 14:26

Żywienie bydła mlecznego jak jedza i masz dobra cene to dawaj je u mnie np sano kristal hefe kosztowaly ok 140zl jaak bym mial w takiej cenie jak ty to bral bym sano zawsze totaniej a jadly dobrze i dzialanie bylo w miare

#2176 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1324 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 15:48

Żywienie bydła mlecznego Sano kosztują 140zł ale za 25kg

#2177 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 919 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 16:01

Żywienie bydła mlecznego No dokładnie to w tych granicach wychodzi.Wiec porównywalnie do innych a od farmpaka to i taniej ale czy ilośc drożdzy zawartych w sano jest taka sama jak w innych bo jakos nie chce mi sie wierzyć zeby w podobnej cenie puszczali jak konkurencja.Byc moze skład mają słabszy

#2178 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1324 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 16:18

Żywienie bydła mlecznego Nie mozna patrzeć tylko na ilość no chyba ze to ten sam szczep bo jesli inny to nie ma to żadnego sensu

#2179 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 919 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 17:56

Żywienie bydła mlecznego To który szczep a dokładniej które drożdże są najlepsze?I pytanie ile teraz kosztuje mniej wiecejsruta rzepakowa a ile sojowa?której z nich lepiej i ekonomiczniej użyć do podniesienia mleka/białka?

Edytowany przez DanielFarmer, 04 marzec 2013 - 17:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1443 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 21:58

Żywienie bydła mlecznego mogles brac te z Topmleka ja zamienilem farmpak na topmleko troche drozsze ale super tez zalezy do ktorych masz najlatwiejszy dostep