Polecane posty

dezmond_    0

Źle się wyraziłem poprostu tam takie troche nadschnięte liście są urywane i jest tego bardzo dużo a krowy wcinają lepjiej od qq ;)


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26
:) Z majonezem nie radzę szkodzi na wątrobę.... A tak poważnie nie wiem czy oprócz walorów smakowych o ile można tak powiedzieć czy kapusta daje coś krowom (więcj mleka) pewnie tylko witamienk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marwasz199117    106

co powiecie na taką pasze dla krów: 100kg śruty rzepakowej,50kg śruty sojowej,150kg otrąb żytnich,150kg pszenżyta,50kg jęczmienia i dodatki mineralne z LNB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

To padną przy tym z przebiałkowania wysokobiałkowymi dodatkami


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nic nie padnie ale musisz mieć dobre źródło energii bo z tego wyjdzie grubo ponad 20 % białka, ja bym dorzucił do tego owsa 100 kg


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dostosowane do wydajności i wskaźników mleka a na oko to sobie możesz kolację za przeporszeniem zjeść:)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

Jak myślicie ile kukurydzy można zasiać dla 6 sztuk czy warto ? Po likwidacji stada z ponad 40 do 6 krów sam nie wiem czy warto dla nich siać qq bo mam w planach sprzedanie jeszcze dwóch krów. Dodam, że je nigdy nie zajmowałem się hodowlą bydła tyle co bele im dać do obory i wyciąg włączyć więc proszę się nie dziwić.

Edytowano przez Zamir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

hmm na Twoim miejscu nie gniewaj się jak masz 4 krowy zostawić to po co Ci to ? a jeżeli już masz trzymać 4 sztuki to przeliczając 25 kg kukurydzy dziennie x 4 x 365 dni = 36 500 kg kuku dlatego 1 ha to świat i ludzie. Jeżeli u Ciebie ma kto skosić sieczkarnią ja bym zaryzykował jak masz trzymać te 4 sztuki ...


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

Tak myślałem że 1 ha wystarczy, ale nie zaszkodzi się zapytać ;) Zrobi się mały silos i wóz paszowy jeżeli nikt go nie kupi będzie miał co robić ! 4 krowy karmione wozem paszowym to będzie dopiero coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Szczerze powiedziawszy to trzymanie 4 krów mlecznych, to zawracanie sobie tylko d*py :P Codziennie po dwa razy dojenie, a korzyści praktycznie żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja proponował bym zrezygnować z tych sztuk bo czy 4 szt czy 40 to codziennie trzeba je obsłużyć, a tak zime masz wolną :P

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

Ale rodzice są zdania że taka obora i taki sprzęt nie może się marnować i to oni zajmują się krowami (obora na 42 sztuki z jednej strony wyciąg i stanowiska z drugiej niema stanowisk bo tam chodziły luzem sam nie wiem dlaczego nie zajmowałem się krowami). U nas jest w tej oborze taka mechanizacja że nie ma dużo roboty tyle co nic jeszcze jak tylko 6 krów to rodzice mają co robić na emeryturze. Mój brat który tym się zajmował Krowami wyjechał do Gdańska i zlikwidował hodowle a ja przejąłem jego połowę gospodarstwa i całkowicie zmieniłem kierunek rozwoju.

Edytowano przez Zamir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Pozacielaj je mięsnymi rasami i za półtora roku problem sam się rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

A wiecie może czy opłacało by się wymontować te stanowiska i maty i je sprzedać jakie to są ceny bo ja się kompletnie nie orientuje ??? Zostawił by 4 stanowiska a 17 by rozmontował po co mają się marnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

to jest temat o żywieniu a nie " JA MŁODY ROLNIK - LIKWIDATOR" daj sobie człowieku siana z tymi krowami bo takie bzdety piszesz że hej, wóz paszowy na 4 krowy, jeszcze napisz że będziesz godzinę mieszał w nim paszę żeby było super. Boże widzisz i nie grzmisz

  • Like 2

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Wracając do tematu, mam pytanie. Odkąd mam ocenę zauważyłem taki problem, że pierwsza próba po wycieleniu to zarazem jest maksymalna produkcja w laktacji, a raczej powinno być, że ta produkcja rośnie przynajmniej do 100 dnia. O ile na początku mojej przygody z krowami, wiedziałem w czym jest problem, a mianowicie było kiepskie żywienie. Lecz aktualnie w tym kierunku poszły duże zmiany, a problem jakby się nie zmienił. Ta krzywa laktacji nadal nie wygląda tak jak powinna, zmieniło się tylko to, że zaczynają z większą produkcją, a reszta bez zmian, czyli kolejne miesiące prób, a produkcja dzienna się zmniejsza, no na pewno jest to łagodniej niż wcześniej, ale nie ma tego oczekiwanego efektu wzrostu. Moim zdaniem problem jest w za małym dostarczeniu energii , ale co Wy o tym sądzicie ?

 

Może podam kilka przykładów, będzie łatwiej.

Pierwsze 3 sztuki to pierwiastki 2 następne drugim cielakiem

 

 

LP/ml 1) 35 33,5 2) 37 3) 31 25 4) 39 36,5 5.) 38 44

% tł 3,62 3,27 3,29 3,48 4,54 3,88 4,17 4,35 4,19

%bi 2,97 3,05 2,82 3,16 3,14 3,78 *2,85 3,03 2,74

%lak 5,35 5,24 4,91 4,82 4,65 4,85 4,6 5,06 5,11

%sm 12,55 12,13 11,59 12,18 12,9 13,08 12,23 13,09 12,54

mocz. 301 411 360 245 287 220 208 189 306

tł/bi 1,22 1,07 1,17 1,1 1,45 1,03 1,46 1,44 1,51

Edytowano przez Fabian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A czego brakuje tym sztuka po analizie tabulogramu, jaki mocznik, białko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie znamy Twojego żywienia ale poza tym kłaniac sie mogą wartości genetyczne Twoich krów


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Wg mnie, a ekspertem nie jestem, to masz rację, że brakuje energii. Ale z kolei ta laktoza nie jest za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też potrzebuję pomocy w żywieniu krów. :unsure: szukam osoby która pomogła by mi zapanować nad wszystkim od podstaw. dysponuje wynikami uzytkowości mlecznej krów, mam wiedze na temat zywienia ale chciałbym zeby któs doswiadczony pomógł mi zastosować to w praktyce, bo sucha teoria to niewiele :unsure: Będe bardzo wdzieczny jezeli ktoś zechce mi w tym pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Jeśli chodzi o energię to jak ją zwiększyć żeby nie zaszkodzić, obecnie z pasz energetycznych dostają kukurydzę ok 20 -25 kg i wysłodki melasowane 2,5kg dziennie, czego w tym przypadku dorzucić ? Natomiast co do genetyki to są 100% HF

Edytowano przez Fabian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Tym w drugiej laktacji to już ketoza troche wpada, nie wiem o co chodzi z tą laktoza że ciągle ktoś mówi że za mała, ostatnio czytałem artykuł prof Lacha i mówił że jak mniej niż 15% krów ma laktoze poniżej 4,5% to krowy są dobrze żywione, podawał jeszcze kilka parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Napisałem, że " nie" jest za mała, czyli po naszemu, że jest wysoka. Prawidłowy poziom to bodajże 4,5 - 4,9 wg literatury. Poziom powyżej 5 może wskazywać na infekcje np. wymion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj