Polecane posty

Kiedyś gdzieś czytałem, że qq nie może być siana na polu na której była zasiana wiele lat trawa lub na łące. Chodzi głównie o wszelkie robactwo, które rozwija się w darni zwłaszcza drutowce, które lubią sobie podjeść korzonków kukurydzy :) Ponoć są jakieś opryski na darń przed zaoraniem żeby je ewentualnie zwalczyć. Było tam napisane, że nie wszędzie ale się takie pola zdarzają. Jeśli piszę jakieś bzdury to mnie poprawcie, ale wyczytałem to w jakimś artykule i myślę, że może się to przydać. :)


Like a Deere ;D
My John Deere green B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@quazi na QQ nie jest jeszcze za późno jak masz jakiś kawałek to siej, a w razie co to agregat i ogień


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Właśnie że problem w tym że już kawałka wolnego nie mam, na następny rok trzeba zostawić trochę miejsca

 

A czym można zastąpić QQ, jakie pasze (gotowe) są bogate w energie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Jak wyżej brak kuku (chodź była do tej pory ale dziki naprawdę się panoszą )

 

Czyli na podstawie zawartości białka i tłuszczu i ich stosunku można stwierdzić czego brakuje

 

np białko 3 tłuszcz 4 albo 3 do 3 itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Można po stosunku tłuszczu do białka. Poszukaj w internecie jak odczytać ten wskaźnik bo tam będzie lepiej wytłumaczone niż ja sam bym zaczął to wałkować.

@gazi najlepiej to chyba kupić ziarno kukurydzy i tym uzupełnić mniejszą dawkę kiszonki z QQ. Skąd bierzesz pełnoporcjówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Jak pisałem z nikąd bo jej nie stosujemy, myślałem nad Mocną 18 z wipaszu, co o niej myślicie, dobra będzie w połączeniu z samymi sianokiszonkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Jeżeli coś to ja ci radzę nutrenę... ich pasze są robione na podstawie śruty sojowej a nie jak inne mieszalnie dodają rzepakową. Już od roku daję kromilk stabilo i nie narzekam. lecz dla sztuk o wydajności ponad 9000kg trzeba dorzucać jeszcze dodatki witaminowe. A QQ musi być... jak chcesz mieć dobrą wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

W pełni zadowolony byłbym wydajnością 7000 bo krowy to nie HF a mieszańce z dużą dawką simentala, więc wydajność 8tys w górę jest nierealna

 

 

A tak jeszcze o proporcjach tłuszczu i białka, to czy one są takie same u wszystkich ras czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Ja to tylko orientuje się w rasie HF. Jak chcesz mieć 7tys to wal do nutreny a tam mają dobrych żywieniowców którzy ci pomogą. jak mi pomógł to o 1000 wzrosła... więc jak widać warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Musisz znaleźć coś blisko sienie w regionie. Nie wiem gdzie masz gospodarstwo. Można też wysyłać próbki tam gdzie bada Federacja, np Pażniew. Ale w miastach istniały punkty laboratoryjne, ja czasami z takiego w Lublinie korzystam.

Link, może mnie nikt nie nakrzyczy...

http://tinyurl.com/2euu3fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Witam

Miałem założyć nowy temat, ale w sumie to do żywienia bydła mlecznego można doczepić, mianowicie. Krowy chodzą u mnie na "wypasie" znaczy się na pastwisku, możecie napisać czy są jakieś (a są na pewno) pełnoporcjówki specjalnie dla krów które jedzą trawę?

Dobrze ze nie założyłeś nowego tematu. Dostał byś %%

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

Każda pełnoporcjówka się nada. A wystarczy o zawartości białka 15-16%. Jest tańsza a resztę białka masz w zielonce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

A może być 18% białka (Krowimix 18 Basic), bo tam gdzie kupuję to 16% wcale nie są tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korba84    2

Trochę nie na temat - ale mam pytanie. W jęczmieniu jest dużo prosa i chcemy zastosować Roundup, tylko czy słoma, którą krowy dostaną do wozu nada się i nie zaszkodzi krowom? Ile trzeba zachować karencji? Proszę o szybką odpowiedź bo czas leci i trzeba kosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Oczywiście, ze słomy będziesz mógł użyć jako paszy dla zwierząt, jak i ściółki dla nich... Powinno minąć oczywiście 10-14 dni od zastosowania środku. Nie wskazane jest jedynie stosowanie danej sromy jako podłoża, ani podściółki ogrodniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korba84    2

Dziękuję za odpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie ile musi leżeć zboże po wymłóceniu? Czy musi się "wypocić" przed podaniem krowom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jak myślicie czy można w 100% zastąpić kiszonkę z kukurydzy śrutowanym ziarnem z kukurydzy?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Energetycznie da się zastąpić jedną na drugą. Obydwie są paszami energetycznymi, ale kiszonka z qq jest paszą objętościową w miarę obojętną w procesie trawienia przez przeżuwacza, poza tym jest paszą strukturalną stymulującą pracę żwacza. Śruta qq podawana w dużych ilościach będzie zakwaszać treść żwacza.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A gdybym objętościowo podawał krowom mieszankę słomy i siana? Czy to będzie dobre rozwiązanie? Pytam, bo kukurydza w moim regionie jest droga, trudna w uprawie i mało jej rośnie. Dodam, że cały czas od 1999 roku siejemy odmianę San.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Mleka z tego nie będzie, ale przeżyć przeżyją. Posiej qq o jak najniższym FAO koło 180, powinna dojrzeć do sprzętu nawet posiana bardzo późno. Jeżeli jednak nie możesz uprawiać qq to radzę przejść na sianokiszonkę z motylkowych drobnonasiennych, wtedy energię uzupełnisz śrutą z ziarna qq.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj