Polecane posty

rolstudent    182

To uzbroj sie w cierpliwosc. Po 2 latach beda efekty. A i tersz bym jej nie podawal jest za cieplo. Podaj we wrzesniu pozniej jeszcze raz za miesiac i co pol roku. Biorespi3

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
52 minuty temu, rolstudent napisał:

To uzbroj sie w cierpliwosc. Po 2 latach beda efekty. A i tersz bym jej nie podawal jest za cieplo. Podaj we wrzesniu pozniej jeszcze raz za miesiac i co pol roku. Biorespi3

aja mam BioBos Respi 4   wet. kazał co poł roku przez 3 lata ale jak pamietam to cos było ze az nowe pokolenie szczepione od małego bedzie  w całosci w oborze  dalej pytam co lepsze dla krow sruta czy makuch rzepakowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dla krów to śruta, a czy dla twojej kieszeni to już nie mi oceniać, makuch ma więcej oleju, stąd też ograniczenie maksymalnego spożycia na dzień, bodajże mówią o 2-2,5kg dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest was tu więcej więc pisze, jakie są objawy przemieszczenia trawienca prawdopodobnie lewostronnego? Mam takową sztukę dziś była osluchiwana i tak stwierdził lecz lutro podejmie dalsze kroki. Młoda sztuka 3 laktacje ogólnie wygląda na zdrową waga z 600 kg kilka dni po wycieleniu. Dostała pojlo itp jadła ładnie aż teraz prawie nic słabo rzuje je tylko objetosciowe i to 25% normy dużo pije.  Kał ok się wydaje nie ma gorączki jedyny wyznacznik który ja widzę to brak apetytu . Miał ktoś doczynienia z podobnym problemem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Niech wezmie krew na badanie i zobacz najpierw czy to nie odwapnienie badz ketoza. Wapno w duzej miedze odpowiada za prawidlowa prace miesni trawienca i jezeli bedzie go malo to tez moze krowa slabo jesc. Jakies poltora miesiaca temu 3 krowy po wycieleniu tak okolo tygodnia zaczely tracic apetyt byly takie jakies niewyrazne smutne. 250 ml tetanusanu (wapno) pod skore zalatwilo sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wapno dostawala wlewy i nic . Dziś się trochę pokłada nic już nie je aby pije wodę . Ma przyjechać osluchać ostatni raz dla pewności i coś tam będziemy robić.  A ostatecznie cięcie jamy brzusznej . Mówił o jakimś kulganiu i nagniataniu może to wystarczyć.  Jak nie urok to sraczka i ciągle coś.  Jak sobie człowiek poradzi z jednymi schorzeniami to doświadcza nowych jeszcze nie znanych ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6638
a nie podawal jej lekow rozkurczowych? przy przemieszczeniu nie potrzebne jest zadne ciecie, dwie malutkie dziury zeby zlapac trawieniec linka I przywiazac 😁 mialem juz takie przypadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Przy prawo steonnym trzeba ciąć, przy lewostronnym wystarczają przetyczki. Albo odwrotnie. U mnie całe szczęście spokojnie na razie z tym ale był rok że na 8 porodów 5 przemieszczen, błędy żywieniowe po prostu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też tak stwierdził dziś   Ale na razie mówił żebym ja po wertepach powoził to może samsię ułoży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6638
ja jedna jak przewiozlem kilka lat temu to wrocil na swoje miejsce 😁 albo przegonic ja dobrze po pastwisku tez pomaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrobił metodą trokarową przywiazał do podbrzusza mówi ze jest narazie ok. Na efekty trzeba czekać z trzy dni a jak u Ciebie to wyglądało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

To przywiązanie to ja bym skontrolował wcześniej. Miałem przypadek lewostronnego przemieszczenia, wet przyjechał podwiązał, następnego dnia był u mnie inny bo co miesiąc jest z wizytą, osłuchał i mówi że podwiązanie nie trzyma. Więc kolejnego dnia następne podwiązanie i po dwóch dniach bez poprawy krowa pojechała na rzeź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6638
krowa kilka godzin po zabiegu zaczyna zrec, a podal jej antybiotyk? bo to jednak cialo obce w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli trawieniec jest nadal przemieszczony to sam go możesz wysłuchać. przyłóż ucho do boku krowy, tam, gdzie wet przykładał stetoskop i strzelaj w bok palcami. Jeśli usłyszysz dźwięk jaki wydaje gumowa pompowana piłka odbijana o beton to słyszysz przemieszczony trawieniec. Najpierw posłuchaj sobie jak brzmi zdrowa krowa, na pewno wyłapiesz różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miała ogólny dawany kasę za zabieg bierze dopiero jak wszystko się uda i krowa pozostaje w stadzie mówił żeby dac jej trzy dni jak poprawy nie będzie to poszła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
22 godziny temu, loik92 napisał:

Przy prawo steonnym trzeba ciąć, przy lewostronnym wystarczają przetyczki. Albo odwrotnie. U mnie całe szczęście spokojnie na razie z tym ale był rok że na 8 porodów 5 przemieszczen, błędy żywieniowe po prostu 

Co byś według siebie zaliczył do błędów żywieniowych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niewłaściwe żywienie przed porodem. Skarmianie zbyt dużej ilości treściwych lub lekkostrawnych pasz powodujących szybką fermentację. Do tego słaby aletyt przed porodem, mniejsze wypełnienie żołądków i robi się kłopot

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6638
przemieszczenie powoduje tez jak jest duzy cielak, I skurczajaca macica robi luz dla przemieszczenia trawienca, dlatego dobrze jest sondowac krowe po wycieleniu, albo dac wody, u mnie trawieniec bral sie zawsze od ketozy, dlatego teraz wrzucam jalowkom bolusy kextony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Odnośnie paszy  Ja stosuje pasze z bio Feed 21 protect i energy Feed oraz witaminy  witaminer rozród z karotenem polecam 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nigdy tego nie miałem krowa dostała pujło po porodowe z 40 litrów poród łatwy jak mówiłem zero chorób metabolicznych a tu takie coś.  Dziś jest poprawa krowa je ma apetyt zabieg wydawał się prosty weterynarz mówi ze ma 90% skuteczności ale prawostronych nie robi zaleca sprzedanie chyba ze ktoś się uprze.  Każdy mówi błędy żywieniowe bo tak naj łatwiej ale tu czynniki są różne pustka powstała po cielaku zbyt gwałtowne wstanie i jakiś skurcz mięśni i mamy przemieszczenie. Mówił mi o przypadku dwa tygodnie po wycieleniu krowa miała lewostronne zrobił na następne wycielenie miała prawostronne a więc może genetyka danej sztuki? Bo gdy już mamy produkcję z której żyjemy i o to dbamy to mówienie błędy żywieniowe to hipokryzja i zrzucenie przyczyny tylko i wyłącznie na żywienie.  Wiadomo są przypadki które aa tym spowodowane ale wrzucanie do jednego worka jest błędem 

Jedzą te witaminy z biofeedu? Bo miałem worek na próbę zapewniali mnie ze jedzą z ręki a tu lipa.  Musiałem srutowac z pasza i zborzem i wysłodkami by zapach zmienić ...Tak jak wszystkie do tej pory a potem jeszcze mieszać w kukurydzy a jest to naprawdę uciążliwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Przyczyną skrętu najczęściej jest ketoza, przyczyną ketoza jest złe żywienie w okresie zasuszania i zaraz po porodzie. Zwierzę w odpowiedniej kondycji nie dostanie ketozy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

Mój vet mówi że gdy krowa się rusza-ma dużo ruchu to jakoś spala ciała ketonowe,więc na ketoze pastwiska są też receptą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Pastwisko zalatwia sprawe bo swieza trawa zawiera sporo cukrow. Przez co ptzerywa cykl ketonowy. Cylk krabsa kluczem do zrozumienia ketozy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wet mówił kiedyś, że żywienie z wykorzystaniem mocznika omija ten cykl Krebsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

no własnie pisałem kiedys ze napstwiku krowa ketozy niedostanie  utnie mleko ale nieketoza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj