Polecane posty

Gość   
Gość

@loik92 przy PMR'ze nie musi być koniecznie granulat, tylko trzeba dawać wszystko co jest dostępne na kwasice 

@Krowiarka ja w okresach braku swojego zboża lub wysokiej ceny biorę sanoską lactomę hp 27 % białka 7,2 mj nel, sprawdza się bardzo dobrze. No i ich nie trzeba pilnować zawsze na samochodzie waga się zgadza i pasza identyczna. De heusa kiedyś brałem i wiem co to znaczy 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
9 godzin temu, Krowiarka napisał:

Jakiej firmy paszę pełnoporcjową polecacie? Obecnie stosuję De Heusa, ale oni zmieniają skład. Czy znacie takie co nie kombinują ze składem w zależności od cen rynkowych. Moje krowy dostają paszę z automatu i niestety dzisiaj zorientowałam się, że im przewalałam, bo żaden żywieniowiec nie skalibrował mi paszomatu.  Powinnam mieć 1,5 tony jeszcze według komputera, a tu niestety koniec się zrobił i jest pusto. :(

Ktoś tu pytał o witaminy ja stosuję Josery i się ich nie puszczę. :D

Każdy zmienia skład, czy to de heus czy sano czy wszyscy inni. Mało tego rozmawiałem z doradcą z Tasomix, który wcześniej pracował w innej firmie paszowej to o zmianie składu paszy dowiedział się dopiero od rolnika, który zadzwonił z pretensjami, że soja w składzie miała być na pierwszym miejscu, a nie jest i wtedy wielkie zdziwienie doradcy, ze o niczym nie wie...

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem Bio-Fidu całkowicie polski producent ostro atakują rynek pasz ma może ktoś jakieś doświadczenie z ich produktami ?

Jeśli chodzi o bio feed to u mnie jako przedstawiciele pracują wszyscy którzy kiedyś pracowali w Provimi, stara klika więc do wszystkich poprzednich klientów uderzają, a jak ktoś zna ich kilkanaście lat to łatwiej im namówić na zmianę dostawy paszy... 

10 minut temu, robcio90 napisał:

@loik92 przy PMR'ze nie musi być koniecznie granulat, tylko trzeba dawać wszystko co jest dostępne na kwasice 

@Krowiarka ja w okresach braku swojego zboża lub wysokiej ceny biorę sanoską lactomę hp 27 % białka 7,2 mj nel, sprawdza się bardzo dobrze. No i ich nie trzeba pilnować zawsze na samochodzie waga się zgadza i pasza identyczna. De heusa kiedyś brałem i wiem co to znaczy 😁

Też biorę Lactomę i moja miała do tej pory 21% białka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oprócz 21 jest też 23, 25, 27 dostępna tylko w luzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rod    0

Dodawaliście Panowie ( i Panie :) ) ostropestu do paszy?.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja jade na paszy z cargila. Kromilk22. 

Zastanawiam sie nad przejsciem wlasnie do de hausa i pasze pod aminokwasy. Podobno sa efety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
@czesio1612 to że do bio po uciekali z prowimi to wiem ten którego znam też z tamtąd wybył i mówił że ich z tamtąd poszło kilkunastu ładnie mówi jak każdy naganiacz tylko pytam czy ktoś próbował ich pasz chociaż okres letni i upały to słaby czas na zmiany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ja stosuję BioFeeda minerały, Suchy TMR dla cielaków rewelka, granulat w zasuszeniu i startowy z solami gorzkimi. Żadnych chorób metabolicznych, zalegań, łożyska odchodzą teraz jeszcze będę miała granulat energetyczny, bo wzięłam od nich BINa, tylko że do tej pory byłam na De Heusie przez rok. Najpierw wszystko się poprawiło ilość mleka, parametry, rozród teraz znowu siadło szczególnie rozród. Cysty lub się zacielają, ale zarodek obumiera. Metodą dedukcji i innych żywieniowców doszliśmy do wniosku, że za wysoki mocznik, przebiałczenie i trochę zakwaszenie, ale jak ma nie być tak źle jak jak paszomat zamiast 100 gram sypie 120 gram granulatu chociaż jest ustawiony fabrycznie na 100 gram.

4 godziny temu, loik92 napisał:

@Krowiarka jest taka firma agromin, mieści się w nowych proboszczewicach. Ja mam od nich od 2,5 roku i na prawdę polecam. Dobry skład, zgadza się z ulotka. Tylko nie mają granulatu 

To może o Tobie Henryk mi ciągle gada :D z nimi też współpracuję od roku. Czasami przyjeżdża do mnie 4 żywieniowców z różnych firm i na podstawie tych samych tabulogramów układają różne dawki pokarmowe. O.o Potem niestety rolnik sam musi dojść z tym do ładu. Ostatnio głównie się słucham pana Michała z BioFeeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228

Krowiarka napisał:

Jakiej firmy paszę pełnoporcjową polecacie? Obecnie stosuję De Heusa, ale oni zmieniają skład. Czy znacie takie co nie kombinują ze składem w zależności od cen rynkowych. Moje krowy dostają paszę z automatu i niestety dzisiaj zorientowałam się, że im przewalałam, bo żaden żywieniowiec nie skalibrował mi paszomatu.  Powinnam mieć 1,5 tony jeszcze według komputera, a tu niestety koniec się zrobił i jest pusto. :(

Ktoś tu pytał o witaminy ja stosuję Josery i się ich nie puszczę. :D

które witaminy stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Ja stosuję BioFeeda minerały, Suchy TMR dla cielaków rewelka, granulat w zasuszeniu i startowy z solami gorzkimi. Żadnych chorób metabolicznych, zalegań, łożyska odchodzą teraz jeszcze będę miała granulat energetyczny, bo wzięłam od nich BINa, tylko że do tej pory byłam na De Heusie przez rok. Najpierw wszystko się poprawiło ilość mleka, parametry, rozród teraz znowu siadło szczególnie rozród. Cysty lub się zacielają, ale zarodek obumiera. Metodą dedukcji i innych żywieniowców doszliśmy do wniosku, że za wysoki mocznik, przebiałczenie i trochę zakwaszenie, ale jak ma nie być tak źle jak jak paszomat zamiast 100 gram sypie 120 gram granulatu chociaż jest ustawiony fabrycznie na 100 gram.

To może o Tobie Henryk mi ciągle gada :D z nimi też współpracuję od roku. Czasami przyjeżdża do mnie 4 żywieniowców z różnych firm i na podstawie tych samych tabulogramów układają różne dawki pokarmowe. O.o Potem niestety rolnik sam musi dojść z tym do ładu. Ostatnio głównie się słucham pana Michała z BioFeeda.

Nie tylko u ciebie tak jest, ja już trochę wykluczyłem tych doradców i wcale nie rozmawiam z większością ale jak mam trzech takich rozsądnych to w ciemno(nie mówię im że inni i jak ustawili) układają wręcz identyczne dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Może mi ktoś podpowiedzieć? Mam krowę mleczną i 4 cielaki. I chcę kupić im na całą zimę sianokiszonki. Ile sztuk balotów muszę mieć ? Nigdy nie kupowałam siana ani sianokiszonką nigdy nie karmiłam, zawsze miałam swoje siano, ale przez suszę zebrałam ok 400 kostek a mam jeszcze dwa konie.  I zastanawiam się ile kupić balotów tej sianokiszonki ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37
3 godziny temu, Krowiarka napisał:

Ja stosuję BioFeeda minerały, Suchy TMR dla cielaków rewelka, granulat w zasuszeniu i startowy z solami gorzkimi. Żadnych chorób metabolicznych, zalegań, łożyska odchodzą teraz jeszcze będę miała granulat energetyczny, bo wzięłam od nich BINa, tylko że do tej pory byłam na De Heusie przez rok. Najpierw wszystko się poprawiło ilość mleka, parametry, rozród teraz znowu siadło szczególnie rozród. Cysty lub się zacielają, ale zarodek obumiera. Metodą dedukcji i innych żywieniowców doszliśmy do wniosku, że za wysoki mocznik, przebiałczenie i trochę zakwaszenie, ale jak ma nie być tak źle jak jak paszomat zamiast 100 gram sypie 120 gram granulatu chociaż jest ustawiony fabrycznie na 100 gram.

To może o Tobie Henryk mi ciągle gada :D z nimi też współpracuję od roku. Czasami przyjeżdża do mnie 4 żywieniowców z różnych firm i na podstawie tych samych tabulogramów układają różne dawki pokarmowe. O.o Potem niestety rolnik sam musi dojść z tym do ładu. Ostatnio głównie się słucham pana Michała z BioFeeda.

A jak zaczął przyjeżdżać to dzwonił do kogoś i rozmawiał z nim przez głośnik pytając ile mleka od ilu krów itd? No możliwe że o mnie bo kawał dobrej roboty u mnie zrobił, w dwa lata z 6 tys do 11 na rok od krowy. Jakby ktoś mi takie coś powiedział to bym go wysmial 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

co jest lepsze sruta rzepakowa czy makuch rzepakowy dla krow  ?  uzasadnij odpowiedz jak sie znasz .od krowy 6000 litrow na laktacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Właśnie dotarła do mnie pasza z De Heusa nie dość, że samochód się psół  i wydawanie paszy trwało godzinę to jeszcze w składzie na pierwszym miejscu śruta poekstrakcyjna rzepakowa i makuch z nasion rzepaku potem dopiero kukurydza i inne komponenty. chyba zmienimy barwy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
5 minut temu, Krowiarka napisał:

Właśnie dotarła do mnie pasza z De Heusa nie dość, że samochód się psół  i wydawanie paszy trwało godzinę to jeszcze w składzie na pierwszym miejscu śruta poekstrakcyjna rzepakowa i makuch z nasion rzepaku potem dopiero kukurydza i inne komponenty. chyba zmienimy barwy. :P

a mozesz odpowiedziec na moje pytanie nad twoim postem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Nie odpowiedziałam, bo się akurat dobrze na tym nie znam, ale moje stado ma dość wysoki mocznik do TMRa idzie śruta rzepakowa i znowu ten rzepak boję się żeby mocznik znowu nie szedł do góry, a mam krowy dające nawet 50 litrów mleka dziennie, a TMR ustawiony na 28 i muszę im coś dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10
Dnia 6/26/2018 o 12:12, leszek1000 napisał:

Czy kiszonkę z kuku dostawały cały czas nie było przerw ?. Też mam  z tym problem,ale trochę mniejszy. Odrobaczasz krowy ? Masz wyniki z federacji to wyśli ile białka, tłuszczu i mocznika 

białko 3,2 tłuszcz 4,1 mocznik 230

Dnia 6/26/2018 o 12:50, kr9292 napisał:

Na co jeszcze badałes ta krew

 Neospora, Leptospiroza, Paratuberkuloza, bvd, ibr

18 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Neospora atakuje płód i krowa jest zdrowa, gdy wydali go i zainfekowane łożysko. Te zjada pies i zaraża kolejne krowy swoim kałem. To jest zamknięty cykl. Jeśli wyszło w badaniach(nie ważne u jakich krów), zrób z tym porządek. Utylizuj łożyska, izoluj od krów i lecz psy. Co do Bvd, to radzę szczepić, bo gorszy problem jest z żywym i zakażonym cielakiem(zaraża wszystkimi wydzielinami) niż martwym płodem. Zakażenie dostałeś pewnie przez insyminację po odebraniu porodu od chorej krowy. To najczęstsza droga, bo weterynarze nie używają fartuchów jednorazowych.

Poza tym każde odwiedzone po tobie gospodarstwo też dostaje bonusik.

12 lat temu miałem badaną krew u 5 sztuk. U wszystkich wyszło bvd, nic z tym nie robiłem, zero szczepień. Po 12 latach znowu badałem krew u 7 sztuk swojego chowu i wyszło że ma jedna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja stosuje obecnie pasze pelnoporcjowa granulat z dosche dokladnie mlekoma 21 % białka 7.2 energi dobra pasza cena wydaje mi się też mam renegocjowana cenę w punkcie kosztuje 1360 zł /T a ja dostaję obecnie po 1245 brutto przy 6+ ton mc na moje małe stadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
5 godzin temu, royal261 napisał:

białko 3,2 tłuszcz 4,1 mocznik 230

 Neospora, Leptospiroza, Paratuberkuloza, bvd, ibr

12 lat temu miałem badaną krew u 5 sztuk. U wszystkich wyszło bvd, nic z tym nie robiłem, zero szczepień. Po 12 latach znowu badałem krew u 7 sztuk swojego chowu i wyszło że ma jedna.

Znajomy tez nic nie robił, a prosiłam 5 lat o szczepieniia. W końcu siadł mu rozród na amen i szukał gdzie indziej. Jak mu się krowa 15 tys litrów zmarnowała od zakażenia(zmumifkowany płód), to się obudził.  Koszt szczepienia ok 30 zł na szt na rok. Potencjalne szkody szkoda gadać. U mnie mądry wet postawił warunek: szczepisz albo pa pa👋 Wolę szczepić😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Badać eliminować sztuki trwale chore i szczepić. Poprawi się nie tylko mleko ale i zdrowotność cieląt. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
21 godzin temu, royal261 napisał:

białko 3,2 tłuszcz 4,1 mocznik 230

 Neospora, Leptospiroza, Paratuberkuloza, bvd, ibr

12 lat temu miałem badaną krew u 5 sztuk. U wszystkich wyszło bvd, nic z tym nie robiłem, zero szczepień. Po 12 latach znowu badałem krew u 7 sztuk swojego chowu i wyszło że ma jedna. 

Badałes zapewne czy miały kontakt z wirusem bvd, a to tak naprawdę nic nie znaczy. Nosiciele są najgorsze. Jest jeszcze gorączka q i chlamydioza.  neosporoza bym się nie przejmował. Ważne aby usunąć psy albo je szczepić

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
22 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Znajomy tez nic nie robił, a prosiłam 5 lat o szczepieniia. W końcu siadł mu rozród na amen i szukał gdzie indziej. Jak mu się krowa 15 tys litrów zmarnowała od zakażenia(zmumifkowany płód), to się obudził.  Koszt szczepienia ok 30 zł na szt na rok. Potencjalne szkody szkoda gadać. U mnie mądry wet postawił warunek: szczepisz albo pa pa👋 Wolę szczepić😉

A te 30 dychy to na jedną chorobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

ja również badałem na BVD całe stado i nie było, a 3 poronienia były. Jedne w 8 miesiącu, drugie w 4 miesiącu a 3 w 7 miesiacu ale maleńki płód był zeschlak. Płody wet badał na kilka chorób i nic....zacielają się reszta normalnie. Przy moczniku ostatnio 210 sporo zapaleń, przy 170 -180 odpukac czysto, czy to normalne????

Dnia 27.06.2018 o 15:18, Krowiarka napisał:

Nie odpowiedziałam, bo się akurat dobrze na tym nie znam, ale moje stado ma dość wysoki mocznik do TMRa idzie śruta rzepakowa i znowu ten rzepak boję się żeby mocznik znowu nie szedł do góry, a mam krowy dające nawet 50 litrów mleka dziennie, a TMR ustawiony na 28 i muszę im coś dołożyć.

ja kmocznik wysoki to się bierze 16% albo 15% a nie 20 i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

W tym roku poronienia moga byc od Mykotoksyn. Pasza z tamtego roku byla szczegolnie marazona na dzialanie grzobow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

A polecilibyście jakieś dobre (składem i cenowo) witaminy z solami na zasuszenie. Dawałem z Provimi, teraz kupiłem z Sano PRENATE , ale jakaś dziwna , krowy nawet z mąką nie chcą, robi się jakaś mokra no i dawka to 300g/sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj