Polecane posty

krystek1992    20
9 godzin temu, ukaszProcho napisał:

No raczej ze jaja, krowa jest po to żeby ją wydoic i sprzedać.  Po takim zapaleniu wątpię żeby wróciła do ponad 40 l chyba że będzie dostawała wyslodki, mielona kukurydze porostu full Energi to i jest nadzieja na nią.  30 l to i tak n8e tak źle.  No i warto takiej krowie dać sporo witamin. 

Dodaje skład nowym witamin ktorebki mam zamiar dawac z dolfosu bardzo drogie i zmniejszony skład.  Zdjęcie drugie to bufor jak uważacie dobry skład?  

Cena witamin 115 zł 

Bufor 90 zł 

20180327_104818.jpg

20180327_103836.jpg

 

 

Jak to z firmy Trouw jest a nie Dolfos?

Edytowano przez krystek1992

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszkow    0

Witam!
Co myślicie o wywarze paszowym (nie gorzelnia). Znalazłem takie ogłoszenie https://www.olx.pl/oferta/wywar-paszowy-tanie-zywienie-duze-przyrosty-pszenica-nie-gorzelnia-CID757-IDesYgT.html#:04160e3e25

Zamierzam dodać do wozu paszowego dla krów mlecznych.

ANALIZA LABORATORYJNA:
1. Białko – 27,3%
2. Sucha substancja – 20,6%
3. Energia – 4188,95kcal/kg (~18MJ/kg)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, leszek1000 napisał:
  •  

20180327_194501.jpg

Ja znacie premiksy w podobnej ilości witaminy,ale trochę tańsze to piszcie 

Powiem Ci, że skład jest mocny i 100g pokrywa dzienne zapotrzebowanie krowy ok 40 litrów. Wielu żywieniowców ma tendencje do wciskania witamin wszedzie, nawet ci z federacji co mija się z celem. Ale faktycznie 150 to ciut przy drogo. Blattin wypada całkiem fajnie.  Chyba125zł za nie wiele słabszy skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Wielu żywieniowców ma tendencje do wciskania witamin wszedzie, nawet ci z federacji co mija się z celem

Może nie do końca, bo kiedyś gdy zasugerowałem dorzucić betakaroten stwierdził, że nie ma sensu pchać się w witaminy, lepiej skorygować skład dawki. Mowa o tym z federacji

Te za 125zł z Blattina to Super Premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

ok ja jeszcze 15kg karotenu wrzucam na tonę może zmniejszę trochę karotenu do 10kg. Jednak mam spokój bardzo mało zapaleń ruję są zobaczę co dalej jak cena spadnie poniżej 1 zł za litr to się pomyśli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
11 godzin temu, krystek1992 napisał:

 

 

Jak to z firmy Trouw jest a nie Dolfos?

To jest trouw firma. Jak ktoś chce to m9ge wrzucić do porównania z dolfosu lactan. Ma ktoś skład tego blatina? Tez mam możliwość wziecia z tej firmy jeszcze nie zdecydowałem jakie. 

leszek1000 podaj naze tych deheus zorientuje się ile u nas kosztują. Co do tego trouw to tylko mnie ta bioty na trochę zastanawia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Bestermine biocomplex WRC mam 2 firmy co to sprzedają po świętach zadzwonię do drugiej  może mają jeszcze starą partie po tańszej cenie. Na początku roku kosztowało 130zł a teraz 150zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
9 godzin temu, danielhaker napisał:

Może nie do końca, bo kiedyś gdy zasugerowałem dorzucić betakaroten stwierdził, że nie ma sensu pchać się w witaminy, lepiej skorygować skład dawki. Mowa o tym z federacji

Rozsądny facet. Mi nawtykał wszedzie i innych dodatków, przez co koncentracja treściwej mocno spadła. Poza tym te pierdoły tanie nie są. W dodatku kolega >10 tys wydajności mnie wyśmiał :$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Panowie i panie :) po jakim czasie spodziewać się rezultatów ze stosowania preparatu na toksyny? Daje TOXO z Trouw.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Nie, z rozrodem u krów i jałówek. Somatyka ze zbiornika w granicach 130 150.

Edytowano przez krystek1992

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Na mikotoksyny stosuję już 5 miesięcy i zacielenie jest na tym samym poziomie nic się nie poprawiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

U mnie tylko to pozostało. Wszystkie inne opcje zostały wykluczone, nie badałem jedynie na BVD ale zrzutek nie ma, cielaki 100% przeżywalności. Zobaczymy efekty po miesiącu dwóch...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

A co z jałówkami też nie zachodzą ? U mnie też są jałówki co mają powtórki,ale zazwyczaj zachodzą za pierwszym.Możesz spróbować,ale czy jałówkom opłaca się na mikotoksyny dać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Witaminy to bym sobie odpuścił jeżeli w ogóle jakieś dostają. Skoro energia jest w normie, a w rozrodzie jest najważniejsza i mocznik w rozsądnym poziomie, to zbadaj mleko najlepiej z jednego udoju na bvd i ibr. To żaden koszt. 

Pokazują ruje, są ciche czy może nie ma wcale?  Powtórki są po ilu dniach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Witaminy dostają Fovorito Karot czyli najmocniejsze w ilości około 150g dziennie na sztuke. W początku laktacji żadna nie ma białka poniżej 3 tłuszcz wiadomo niższy niż 5, moczniki ponad 200 do 270 max. Ładne startują i się wkręcają w szczyty laktacji. Mam już takie krowy u których parametry tłuszcz 4.6 białka 3.4 mocznik 240 ruja regularna co 21 dni plus minus 2 dni i nic. Ruje bardzo wyraźne, żeby mogły to by zjadły i zadeptały. Sam kryję. Jedyne co zauważyłem to fakt że zobaczę ruję to kryję między 12 a 18 godzina od zobaczenia. I krew pojawia się około co 48 godzin po zabiegu tj kryję wieczorem to krew jest za dwa dni wieczorem. Dostały bolusy na rozród i nic. Somatyka nie szaleje, jest bardzo ustabilizowana. Może serio zrobić badanie na BVD?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

No możesz sprawdzić tylko pobierz krew ot tych co nie chcą zajść. Jeszcze że możesz zrobić test na glukozę we krwi. Kiedyś z federacji był żywieniowiec i krowa miała dobre parametry,ale zrobił test i wyszedł poziom poniżej normy.Powiedział że jeszcze  z nią się pomęczę. Sam może zrobię sobie badania i zobaczę jak to się pokrywa z białkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U mnie cielęta były ok i wyszło IBR i BVD pare lat temu. Jeśli i jałówki nie chcą łapać, to coś jest ostro nie tak. Chyba że wspólna pasza jest niedobra. Amoniak w sianokiszonce w rozród jałówek też uderzył mi w lecie tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Miałem kiedyś podobny problem z zacieleniami ruje wyraźne parametry mleka idealne kombinacje różnych witamin bolusów i zero efektów każdy wet że tylko szczepić bvd i ibr a byłem pewien że tego nie mam. Kiedyś trafił się starszy weterynarz i pobrał krew do badania, wieczorem przyjechał z wynikami i okazało się za mają niedobory potasu i fosforu i w tym okazał się cały problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj