Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cycek333111    4

W Provimi Repro z beta-karotenem 198 zł za worek 20 kg , ponad 9000 tys tona , chyba ocipieli Ci ludzie... , a za Farmpak 76zł / 10kg dawkowanie max 50g.- bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Haha wcale się nie dziwię. Trouw Nutrition Favorito Karot worek 20 KG kosztuje już 180zł... Może ktoś poleci coś na zamianę tańszego? :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek844xl    0

Hej wczoraj zywieniowiec z pfhb opracowal mi dawke TMR na 23kg. I moje pytanie czy mozna zwiekszyc ilosc wyslodek kiszonych o 2 kg kosztem zmniejszenia ccm o 2kg? Bo wyslodek mam dosyc sporo a ccm nie za duzo. Pozdrawiam

Kiszonka z koniczyny 20kg

Kiszonka z kukurydzy15

Kiszone ziarno kukurydzy 3.5kg

Wyslodki kiszone 4kg

Tresciwa 3.8kg 

Słoma 0.5kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrotechir    1
Co myślicie o stosowaniu tej paszy dla krow mlecznych? https://www.olx.pl/i2/oferta/dolfos-dolmet-bialko-90-mocznik-paszowy-koncentrat-soja-rzepak-CID757-ID3THM9.html#:19bb0ee387

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś to dawałem, ale bez badania nie wiadomo było czy coś poprawia. Dawkowanie spore jak na cenę. Teraz nie stosuję a średni mocznik w zbiorniku ze stada 319. Dołożyłem kukurydzy mielonej to powinno trochę go obniżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrotechir    1
@damianzetor9540 zwykly mocznik jak na pola? nie zaszkodzi? czytałem coś że 50 można dac dla sztuki dziennie,sypiesz dla każdej czy dla tej co ma za niski mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Zwykły granulowany jak na pola. Ja akurat daje 40 gram na każda sztukę. Chyba że jak widzę że słaba bela to daje się 60 gram. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
15 godzin temu, agrotechir napisał:

Może i drogo ale chodzi mi l to żeby podnieść mocznik bo sporo krow ma poniżej 100

W pierwszej kolejności rzepak soja itd. Wtedy N apewno skoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja daje dolmet w ilosci 200 g na sztuke dziennie i mocznik srednio z ostatniego doju 264 . skoczył na ponad 300 jak pierwszy pokos kiszonki wszedł do dawki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycek333111    4

Ja oddałem ostatnio mleko do badania i wyszło mocznik 187 , bi 3.41 , a tł. 421 > Daje na wóz ponad 70 g zwykłego mocznika i 2 kg rzepak  . + soja i granulat dla najwydajniejszych z ręki do 5 kg :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
59 minut temu, kamil6251 napisał:

Ja to bym rzepaku on podnosi mocznika w mleku soja nie koniecznie

to jak krowy chodza po pastwiskach tez maja wysoki mocznik???????? to jak wtedy obnizyc>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycek333111    4
6 godzin temu, agrotechir napisał:

@damianzetor9540 zwykly mocznik jak na pola? nie zaszkodzi? czytałem coś że 50 można dac dla sztuki dziennie,sypiesz dla każdej czy dla tej co ma za niski mocznik?

Niedawno był żywieniowiec około 60 lat i mówił , że do 150 g mocznika na sztukę jest udowodnione naukowo ,że nie szkodzi krowie. Tylko pod warunkiem ,że jest ocena , żeby mieć wgląd na mocznik, dobrze ustawiona dawka, zbadane obietościówki, jednolita pasza no i trzeba brać pod uwagę to ,że z wozu nie każda tyle samo zje tego. I inni żywieniowcy - przedstawiciele twierdzą to samo. Mówił  też, że bardziej szkodzimy krowom jak dajemy przypleśniałą sianokiszonkę, czy zgrzaną qq ( nie mówiąc o pleśni..)

Kolejna osoba potwierdzająca to jest bardzo dobry wet, który mówił , że jak był w Danii to nawet jałówkom jest sporządzana specjalna mieszanka z mocznikiem , gdzie same podchodzą i to pobierają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

U mnie z kolei żywieniowiec z federacji ostrożnie podchodzi do mocznika w treściwej, woli dorzucić białka (soja, rzepak). Twierdzi, że krowa zużywa sporo energii na przerobienie go. Mocznik wrzuca do dawki przy objętościowych wysokiej jakości jeśli zachodzi taka potrzeba. Każdy ma własny punkt widzenia.

Pytanie z innej beczki - macie sprawdzone sposoby na odwapnienie krowy po porodzie? Pojawił się ten problem ostatnio u mnie i chodzi o te najlepsze krowy. Same porody były łatwe, spokojne, bez komplikacji. Przez te kilkanaście godzin był spokój - apetyt ok, mleko ok itd. Później ścięło je z nóg. Pierwsza sztuka przyznam była trochę za tłusta - dostała chyba "wiadro" wapna dożylnie i mimo szczerych chęci, podnoszenia do góry nie dała rady i musiała wyjechać (po dwóch kroplówkach wstała, niby wszystko ok, dała ponad 20l mleka i to ją dobiło - na drugi dzień nie wstała, kolejne kroplówki i nic). Druga krowa wyglądała ok, nie była zatuczona, poród jak zawsze łatwy i podobna historia. Dostaje kroplówki, wstaje z naszą pomocą ale nie ma apetytu i jest mocno osłabiona. Ona jeszcze walczy (2 dni po porodzie) ale nie wiadomo co z nią będzie. Krowy zasuszam na 6-7 tyg przed porodem, treściwa z laktacji jest zamieniona na tą dla zasuszonych (Prela z Sano - zawsze było ok po porodzie) ale widocznie czegoś zabrakło, że tak się dzieje. Może to być Ca, Mg, P, K - objawy podobne. Chodzi o 2 krowy z lepszych w stadzie, cieliły się ostatnio jałówki i było ok. Jakieś sugestie z Waszej strony?


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

calcium plus z Over agro,polecił mi to Vet.jakiś czas temu i na razie jest ok, spróbuj możę sprawdzi się też u Ciebie.
Podobno jak się po porodzie nie zdaja do końca to krowa jest miej narażona na odwapnienie,gdzieś to stosują  w  dużej chodowli w Polsce, ale nie pamiętam gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Bolusy wapniowe z jfarmu polecam, tylko te premium. Wrzucam czasem tak zapobiegawczo jak krowa jakaś większa. Od ponad dwóch lat nie doje po porodzie całego mleka. Pierwsze 4 udoje to max 3 litry, chyba że wymie bardzo nabrane to 4-5. Piąty udoj dopiero doje tak 3/4 mleka a w szóstym już całość. Odkąd zacząłem tak robić chyba tylko jedna sztuka miała problem ze wstaniem tylko że ważyła z 800 kg bo to mo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
11 godzin temu, chuck00 napisał:

 

Pytanie z innej beczki - macie sprawdzone sposoby na odwapnienie krowy po porodzie? Pojawił się ten problem ostatnio u mnie i chodzi o te najlepsze krowy. Same porody były łatwe, spokojne, bez komplikacji. Przez te kilkanaście godzin był spokój - apetyt ok, mleko ok itd. Później ścięło je z nóg. Pierwsza sztuka przyznam była trochę za tłusta - dostała chyba "wiadro" wapna dożylnie i mimo szczerych chęci, podnoszenia do góry nie dała rady i musiała wyjechać (po dwóch kroplówkach wstała, niby wszystko ok, dała ponad 20l mleka i to ją dobiło - na drugi dzień nie wstała, kolejne kroplówki i nic). Druga krowa wyglądała ok, nie była zatuczona, poród jak zawsze łatwy i podobna historia. Dostaje kroplówki, wstaje z naszą pomocą ale nie ma apetytu i jest mocno osłabiona. Ona jeszcze walczy (2 dni po porodzie) ale nie wiadomo co z nią będzie. Krowy zasuszam na 6-7 tyg przed porodem, treściwa z laktacji jest zamieniona na tą dla zasuszonych (Prela z Sano - zawsze było ok po porodzie) ale widocznie czegoś zabrakło, że tak się dzieje. Może to być Ca, Mg, P, K - objawy podobne. Chodzi o 2 krowy z lepszych w stadzie, cieliły się ostatnio jałówki i było ok. Jakieś sugestie z Waszej strony?

 

A co konkretnie dajesz krowom na 3 tygodnie przed? Jezeli bedzie zbyt duzo sianokiszonki a nie daj Boże z lucerną czy koniczyną to nic dobrego nie wróży. Wysłodka, melasa tez nie jest polecana, generalnie unikać wapnia i potasu, sodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

W Prela dla zasuszonych z Sano jest ok 20% wapnia, u mnie na 3 tyg przed ocieleniem zaczynają dostawać to co krowy w laktacji i też występuje problem. Teraz jedna dostała bolusa plus witaminy normalnie dostaje zobaczymy co z tego będzie. Co do samego dojenia to pierwsze 3 doje to tle żeby cielak miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj