Polecane posty

Gość   
Gość

W koncentracie masz tak samo rzepak, soję, słonecznik, może łubin, groch i mocznik. Cena sporo wyższa a ilość białka mniejsza niż miałbyś dać soję i rzepak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JerzyKiler    0

Czy dawka wygląda dobrze czy coś byście poprawili sianokiszonka taka jak stronę wcześniej napisałem będę starał się zbadać też nową pryzmę z kukurydzy puki co wygląda to tak 

Wóz
25-27kg kiszonki z kukurydzy
17-18kg kiszonki z  trawy 
0,5kg śruty sojowej
1,5kg śruty rzepakowej
100g witamin

Dodatkowo z ręki własnoręcznie robiona treściwa 18-19% białka ze zboża soji i rzepaku witamin kredy i trochę soli

Jak to wygląda na ile mniej więcej litrów robię wóz? Chcę osiągnąć średnio ponad 20l od sztuki puki co wydaję mi się przy bogato ale jeśli będę to trzymał to z czasem powinno być coraz lepiej, na dniach zbadam białko, tłuszcz, mocznik i kukurydzę jak już będzie nowa pryzma 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie wiem jakie masz objetościówki (przyjąlem ze takie jak moje), wg mojego kalkulatora wyszło jakieś 22-23 litry.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
4 godziny temu, KARGO napisał:

Jeśli że starszych traw to bardzo dobre parametry i niskie zanieczyszczenie. To u ciebie rolstudent ile masz popiołu skoro sugerujesz że 5%to duzo

Ja mam miejscami  nierówne łąki, trochę starszych, trochę nowszych traw, zgrabiarka wręcz nowa dwukaruzelowa krone, przyczepa krone nowa, kosi, zgrabia i zbiera się w miarę wysoko bo kamienie mam i zazwyczaj popiół mam w granicach 6-7% więc poniżej 5 to jak dla mnie już dobry wynik, oczywiście w pryzmie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Ja daje 1.5 kg rzepakowej i 1.5 sojowej i nie narzekam noe opyla sie kupowac koncentratu po okolo 160 zl za 100kg skoro rzepak mam po 104 a soja 166 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Killer sól to najleosza sprawa lizawki wtedy krowa zje tyle ile chce. Fakt podobno dodawanie soli do paszowozu poprawia mlecznosc bo wtedy krowy piją wiecej wody. Ale przedawkowanie ma bardzo zly wplyw na watrobe. Jeszcze zalezy ile tej soli sypiesz jak bardzo malo to moze i nie bedzie zle dzialac. 

Piotr63 powiedz ile paszy tresciwej zadajesz na sztuke na dzien? W kilogramach. Ja do tej pory dawalem w 2 odpasach 3.8kg takiej robionej przezemnie 18-20% bialka. Teraz zmienilem zywienie na 3 odpasy i dostaja okolo 4.5kg na dzien zobacze co z tego wyjdzie ale na wyniki trzeba troche poczekac powiedzny ze 2 tygodnie moze miesiac.  A ta tresciwa co sam robie to soja rzepak witaminy i kreda. Dawalem wczesniej koncentrat tak z pol roku temu ale stopniowo przeszedlem na takie skladniki. Nie ma teraz mocznika paszowego niby iles tam gram nie szkodzi ale co natura to natura. A w koncentracie wlasnie masz bialko wygonione do gory mocznikiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JerzyKiler    0
10 godzin temu, kr9292 napisał:

Nie wiem jakie masz objetościówki (przyjąlem ze takie jak moje), wg mojego kalkulatora wyszło jakieś 22-23 litry.

Dzięki wielkie, a dobrze się to bilansuje w sensie nie za dużo białka? Czy może lepiej robić treściwą 20-25% białka i nie sypać do wozu? Jeszcze napiszę jak będę miał parametry mleka na żywieniu tak jak wyżej napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Paszowóz może być i treściwych z niego bym nie zabierał. A co tam sypiesz z reki to nie wiem. Ale myślę ze przy takim paszowozie 17-18 wystarczy z hukiem. Oczywiście mowie ci wszystko orientacyjnie bo nie wiem jakie masz pasze.

Edytowano przez kr9292
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dzis przyszly mi wyniki z udoju i przy jeden mam podana tylko ilosc mleka a przy parametrach ** . Czemu tak jest? Ogolnie teraz wydajnosc mi poszla w gore i mam srednio 21litrow na sztuke sr ze zbiornika. Dopiero tydzien dodaje sr rzepakowa do tresciwej i mocznik chyba bedzie dopiero na styczniowym udoju miarodajny bo 2 dni przed udojem dorzucilem troche no i bufor z ewrolu dodaje dodatkowo.

Co dawac na ketoze bo jedna ma i jak szybko pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

glikol albo glicerynę.Można też dawać śrutę kukurydzianą 1,5kg dziennie. Najważniejsze żeby krowa jadła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jesc to je jak by nigdy nie widziala.

Co myslicie o takiej tresciwej:

100kg sr rzepakowej

200kg sr sojowej

40kg witamin kwm max z ewrolu

20kg kredy

10kg soli paszowej - nie mam lizawek

10kg multibufor chelat z ewrolu

Reszta pszenzyto z jeczmieniem .

Tych wit. Nie za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JerzyKiler    0
3 godziny temu, KROWET napisał:

Jerzy Killer nie miałeś w wynikach z sianokiszonki czegoś takiego jak NDF?

Nie miałem, zobaczę jeszcze mocznik jak będzie ale chyba za dużo białka jednak dałem bo 2 tygodnie było spoko a teraz 2 dni już jest rzadko jeszcze muszę kiszonkę z kukurydzy sprawdzić

ChiquitaB mieszasz tylko tą mieszankę ~20% i nic do wozu nie wrzucasz? badałeś kiszonki?

Na ketozę na szybko to chyba tylko weterynarz i glukoza z doświadczenia wiem że lepiej dać wcześniej nawet zbędną kroplówkę niż czekać bo jak już zacznie chudnąć to musisz czekać na poprawę w mleku i apetycie ;/

Edytowano przez JerzyKiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Wczoraj był u mnie weterynarz do ketozy. Poziom cukru spadł poniżej wskazań glukometru (<20 przy normie 50-60). Dostała trzy kroplówki + rano i wieczorem na zmianę 300ml glikolu i 100g Biopropilu (drożdże + propionian) i po ponad dobie jest wyraźna poprawa, 25kg kukurydzy zniknęło, choć pewnie nie obejdzie się bez powtórki kroplówką za 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Na ketoze to gliceryna, za pysk i nawet pół litra wlać. Glukoza również przyniesie szybko efekt, lub jakiś bolus energetyczny. Ja, tej o której pisałem gdzieś tam kiedyś wcześniej dałem 3 i widać poprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, bo glikol łatwiej się wchłania i działa a gliceryna wolniej i potrzeba więcej energii metabolizację. Warto dodawać dodatki glukoplastyczne, które będą stymulować organizm do wytwarzania glukozy. Propionian sodu propionian wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

** przy wynikach to skwaszone mleko. Przerabiałam to i dzwoniłam do Jeżewa. Zwalili winę na krowę, a ta była zdrowa. Nie przejmowałabym się. Kolejny raz będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredens1337    1

Panowie, jeśli w stadzie jest bardzo zróżnicowany poziom komórek somatycznych, to mogę wykluczyć mykotoksyny, czy lepiej dać dla pewności. Nie jest to tania zabawa blisko 1 zł na jedną krowę dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Witam zauważyłem,że zdrożały premiksy i do was pytanie obecnie idzie 50kg premiksu na 1t dziennie dostają 5,5 kg do 7 kg paszy dziennie ,chcę zmniejszyć trochę premiksu bo i tak dostają dużą ilość. Stosuję 1 worek de heus rozród 25kg i worek z de heus WRC 25kg który lepiej zmniejszyć. Ciekawe nikt mnie o wzrostach nie poinformował,a teraz prace za te 2 premiksy 20zł więcej,co ja jestem bank bez dna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A wy jakie premiksy stosujecie z karotenem kosztuję 115zł brutto a ten drugi 136zł brutto,niby najlepsze premiksy jakie mają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj