Polecane posty

ChiquitaB    754

słuchajcie wczoraj miałem udój, dzisiaj mam wyniki i mocznik sr. 127 a tłuszcz 3,78 b. 3.3. daje 200kg soji na tone  paszy.  jak podniesc mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ChiquitaB śruta rzepakowa? mocznik paszowy? ddgs? Wydajność jaka? 

U mnie po roku bycia członkiem federacji mogę stwierdzić że warto było. Dzięki zbilansowanej dawce średnia mleka wzrosła z 24L do 33,5L. Trzeba słuchać się doradcy i wykonywać zalecenia na ile się da i są wyniki. Niby teraz nie bedą już bazować na INRA?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A ile tego rzepaku? Ewentualnie mocznik z dolfosu? Co lepsze? Niektore sztuki ponizej 100 mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil3281    0

Moje krowy dostają dziennie

40 kg kukurydzy 

Sianokiszonki nie mam siano dowolnie naprzemiennie ze sloma

2 kg śruty (przenica z przenzytem pół na pół) 

Śruty rzepakowej 2kg

Ddgs kukurydziany 1.5kg

Witaminy

Kreda

Sorbix na mykotoksyny 

 

Wydajność słaba od 20 krów 500l na dwa dni 

Mocznik 183

Bialko 3.54 

Tłuszcz 4.40 

Co zmienić żeby lepiej doiły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

możesz dać śruty sojowej,ale wydaje mi się że krowy już długo są dojone wiec dużo już nie zwiększysz.Chyba,że masz krowy które się wycieliły to pokaż wyniki tych krów w pierwszych 100 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil3281    0

Niestety nie jestem pod oceną a te wyniki to ogólne z mleczarni mam obecnie 4 wycielone w tym miesiącu z tym że jest bardzo ciężko je zacielac za trzecim razem powiedzmy że się udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

to na tych czterech się skup. Muszą mieć zawsze coś do jedzenia,daj im więcej Energi np zmielona kukurydza i białko albo soje albo jeszcze rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem masz w sianie. Ja dawałem sianokiszonkę z bel, część siewnych traw i z mlekiem kiepsko było. Teraz dokupiłem od znajomego trochę bel trawy z koniczyną to mleko wzrosło o ponad 150 L na odbiór. Tak więc bez dobrej sianokiszonki dużo nie wyciśniesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Podpowie ktos mi moze, jak na tone daje 200kg soji to jaka dawke mocznila przyjac dodatkowo na sztuke zeby nie przesadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Najbezpieczniej dac rzepaku stopniowo zaczynając od pół kilo na sztukę. Uwaga na zapalenia. Ja w mojej mieszance 22% mam 200kg soi i 270 rzepaku na tonę paszy. Soja bardzo dobra ale droga i nie wiem czy opłaca się tyle dawać przy takiej wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie akurat gmo moge na razie stosowac. No wlasnie z rzepaku zrezygnowalem przez somatyke. I rzepak byl chyba slabej jakosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja daję w tej chwili 2 kg i nic się nie dzieje. Somatyka poniżej 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No kiedys tez problemu nie mialem a teraz lipa byla bo z somatyka nie moglem ogarnac . Rzepak wywalilem i jak reka odjal a dawalem 100kg na tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na telefonie wszystko widać. Faktycznie z kukurydzą słabo. Zamierzasz coś zmienić na wiosnę? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A faktycznie przypominam sobie, ze miałeś większą obsade. Kukurydza słaba, skrobia niska energii mało, i sporo włókna. Gdybyś skosił później było by lepiej, chociaż wiem, że czasami nie można czekać. Ale trawy masz nie najgorsze. Masz ziarno z qq to fajnie ale zainwestuj jeszcze w jakąś wysłodkę i dawaj chociaż tym najwydajniejszym, bo energii bedzie brakować, a to odbije sie mocno na mleku cielności i całej reszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12

Witam wszystkich forumowiczów. Przepraszam jeśli powtarzam pytanie ale całego wątku nie sposób przeczytać. Mianowicie chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was miał do czynienia z pasza De Heus TMR Ballans r . Mój doradca żywieniowy namawia mnie na całkowite przejścia na ta pasze. Miała by ona zastąpić śrutę rzepakowa i sojowa oraz inny produkt z de heusa  rukor 37. Dlatego  moje pytanie czy ktoś stosuje bądź stosował w ta pasze i jak ona się sprawdza. Z góry dziękuje za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Czemu by było lepiej gdybym skosil później? 

Jak na przyszłość zmniejszyc ilość włókna w qq? 

Miałbyś więcej energii i mniej włókna. Kukurydza z koncem sierpnia ma duzo włókna potem przez jakiś czas spada a potem znowu rośnie. Taka dziwna roślina. Ja w ubiegłum roku zbadałem przejściówkę koszoną pod koniec sierpnia to miała wiecej włókna niz ta koszona po 20 września.

 

PS. MA ktoś jakieś namiary na normy zywieniowe DLG? Bo na tych z chomika brakuje stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj