Polecane posty

Gość   
Gość

Porównajcie sobie skład jakiegoś karotenu i np Lactanu. Zawartość karotenu, witamin A, D3 i E jest podobna. Ja skarmiłem już 30 kg z Ewrolu na 7 szt i rzadnego efektu. Kupiłem z Mikity słabszy i zobaczę co będzie się działo. Wcześniej efekty były mimo niższych zawartości. Duża zawartość karotenu o niczym nie świadczy, bo potrzebne są w produkcie zwiazki, które pomogą go przyswoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Dokładnie tak stosowałem też takie które miały po 2 tyś mg b-carotenu i nie było działania na to składa sie wiele czynników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po repromax widziesz efekty? W okolicy sprzedają pasze Agrocentrum, ale witamin już nie. W Agroloku krzyknęki mi ze 20 zł więcej niż za ich KMKaroten 25 kg. Za k5 mikity zapłaciłem 107. Dam znać czy pomógł, bo z 4 szt jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Thomas a Lidermix karot z trouwa stosowałeś mi kiedyś pomógł teraz nie ma problemów z rujami więc nie kupuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Tak efekty są, stosuje go mniej więcej od roku a przywozi mi go żywieniowiec z agrocentrum, dużo witamin jest w formie chronionej zawiera też choline do wsparcia wątroby także na początek laktacji jak najbardziej polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

Mocznik może za wysoki? 

"od zacielenia minęło 8 miesięcy i dalej nie sa pewne czy się zacielą" Można jaśniej? :lol: Ostatni raz były zacielone 8 miesięcy temu, czy może od wycielenia minęło 8 miesięcy i nadal nie są cielne? 

Boże co ja napisałem przepraszam :D 8 miesięcy minęło od porodu . Sprawa wygląda tak że krowy mają normalną ruję są zapładniane, po miesiącu sprawdzam je USG i niby na kumpterze jajeczko widać, po 3 miesiącach  krowa znów ma ruję znów normalnie się goni, weterynarz sprawdza a ona nie celna jajeczko zostaję widocznie przez nią spalone. Jeśli byłby mocznik za wysoki to chyba też powinno być białko a ono waha się w granicy 3,2-3,7. Krowy są żywione głównie kiszonką z qq, wysłodki buraczanymi, GPS z jęczmienia no i treściwą  3-4 kg ( jęczmień 300 kg, pszenica 300 kg, soja 200 rzepakowa 200kg na1 t plus dodtaki z josery pansen pilot, kerragen lacto plus, betalac,  feed mix, kreda  ) do tego w środku laktacji krowOM posypuje paszę soją w bardzo małej ilości ok 0,25 kg na sztukę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromlek    3

moim zdaniem to wchłanianie zarodków czyli najpierw zrób badanie na BVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Z 18 na 22 to moim zdaniem bardzo duży skok zrobiłeś albo w tej pelnoporcjowej 22 dozucono dużo więcej mocznika lub śruty rzepakowej stąd duży mocznik. Porownaj składy tej paszy a będziesz wiedział dokładnie.

W tej paszy nie ma mocznika ,ale sruta rzepakowa na pierwszym miejscu ,zabralem kilogram pelnoporcjowki a w to miejsce dolozylem tofi czy to zbije mocznik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash06    0

Pewnie tak. Dlatego jest wysoki mocznik bo rzepakowa. Ja daje też tofi fajny efekt po tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Tak po cichu myślę ze powinno białko podskoczyc .
Latem jak mi się kiszonka z qq skończyła na samym tofi to bielko do 3,8 dochodziło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

moim zdaniem to wchłanianie zarodków czyli najpierw zrób badanie na BVD

Gdzie można takie badanie zrobić ? W weterynarii ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Z tego co miałem dostęp repromax wydawał się najlepszy. Miałem duże problemy z rujami i zacieleniami, ale same się rozwiazaly po zmianie premixu, lepszym żywieniu i mocznik z 170-200 podbiłem na ok 250 tak trzymam i wszystko jak w zegarku. Powtórek praktycznie nie ma, jedna sztuka szwankowała ale załatwione czekam za 2-3tyg usg. Somatyka też spadła sporo, ale było tyle zmian w zeszłym roku w żywieniu, że nie wiem co na co pomogło.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

bvd zbada ci weterynarz, a weterynaria najlepiej jak nic o tym nie wie. samo badanie tez nic nie da, a uwolnienie stada od tego to straszne koszty.
z innej beczki: warto kupić wyslodki w belach za 165zl sztuka? w lato ile czasu można otwartą belę skarmiac zanim zacznie się psuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 165 zł to połowa ceny z 2015 roku :) gdzie masz taką ofertę? Jak nie wzruszysz całej belki tylko będziesz wybierał odpowiednio i w miarę szybkim tempie to nie powinno być problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

oferta z agroloku. czyli warto, czy coś lepszego można kupić? wytrzyma belka 2 tygodnie w lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ustawisz w cieniu, alb w jakiejś stodole to wytrzyma. A jak będziesz beznadziejnie wybierał to może i 5 dni nie wytrzymać, większość zależy od Ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Miałem te wyslodki i są super latem były na korytarzu paszowym i przez prawie tydzień nic się nie zepsulo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taka oferta przy zakupie całego samochodu czy obojętnie jaka ilość? Tak jak wyżej koledzy napisali trzeba się dobrze obchodzić i w cieniu muszą być. Podobnie jak z wybieraniem kukurydzy z pryzmy jeśli wzruszysz dalsze warstwy to zaczną się grzać. W 2015 jak dawaliśmy wysłodki biorąc delikatnie to nic się z nimi nie działo ale jak się wybierało byle jak i warstwa wzruszona nie była ruszana ze dwa dni to zaczynały fermentować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Minimalne zamówienie to 3 szt a im więcej tym taniej. Dobra cena, ale to chyba za zwykłe, bo i melasowane też chyba mają.
Te belki to mają po 1000 kg?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze jedno najważniejsze chyba pytanie. Czy w tą cenę jest wliczony koszt dostawy? Nie raz można się spotkać z niską ceną ale jak się później okazuje trzeba do taj ceny doliczyć transport i wychodzi kilkadziesiąt złotych więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

W Agroloku zawsze transport wliczony w cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583
Napisano (edytowany)

Te bele maja 1200 kg i to są zwykle wyslodki ,ale na mleko niezłego kopa dają .Kiedyś kupilem na sprubowanie .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

cena za tira z transportem do mnie, czyli siedlce. jak tak chwalicie to może wezmę, tylko żeby chociaż te 2 tygodnie wytrzymały w lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj