Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komodo    277

Bo wiekszosc dziala na zasadzie ktos gdzies cos slyszal a czy ktos dawał kiedys ddgs na zbadanie na mykotoksyny z tych przeciwnikow?watpie ja dawalem i nie bylo zadnych przekroczen norm jak dla normalnych pasz śladowe ilosci ale jak ktos daje parujace kiszonki czy biale sianokiszonki od plesni to jest ok

Ja w tresciwej zastapilem soje ddgsem i kiedys czesciowo a teraz zupelnie i poza oszczednioscia kasy roznicy nie widze oczywiscie w przeliczeniu ile ma bialka to odpowiednio tyle dac za soje bo jak ktos zamieni 1 za 1kg to widomo ze efekt bedzie in minus .A co do mocznika tez uwazam ze jesli zacielenia sa w miare dobre i somatyka  do 250 to mocznik 300 nie jest czyms zlym przy odpowiedniej wydajnosci oczywiscie i kiedys walczylem z tym ale widze ze nie ma to sensu i w sumie utrzymuje sie caly czas 280-330 srednio a dostaja srednio dziennie jakby zliczyc z obu pasz tresciwych soje rzepak i ddgs to mysle ze okolo 4,5- 5kg bo z gotowej ciezko powiedziec na 100% ile tej soi i rzepaku jest Ta wyzsza wartosc mocznika przy lucernie a nizsza na sianokiszonce 


kr9292 czy ktoś sprzeda na bioetanol dobrą qq ? idzie tam gorszej jakości ziarno często z pleśnią gorzelnie zawsze płacą mniej więc tylko to co nienadaje się na pasze .

gorzelnia z ktorej biore placiła lepiej niz wipasz i inne skupy w okolicy przy 30%  wiec nie gadaja glupot i kazdy moze isc zobaczyc jaki towar idzie z rękawów 

Amerykanie wypychaja soje za grube pieniadze a sami w duzym stopniu tez uzywaja ddgs

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam zdanie że mocznik około 300 nie jest straszny. I nie widzę zależności mocznika z komórkami somatycznymi bo somatyki mam na poziomie 120  od jakiegoś czasu, a przy niższym moczniku ponad nawet ponad 300 było . Co do zacieleń jestem świeżo po badaniu zacieleń, na 9 sztuk 2 nie załapały.

komodo dużo średnio dajesz treściwej na sztukę ? i jak wychodzi Ci wydajność jeśli można spytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Federacja podaję, że mocznik w przedziale 180-280, według Sano najlepiej 250. U mnie był niski mocznik, teraz jest w miarę na optymalnym poziomie i jest na pewno większy spokój z somatyką.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy u was są limity na mleko w mleczarniach ja oddaję do Piątnicy i tam wprowadzili ,

polega na tym że wybrali dwa najlepsze miesiące w roku  i średnią wzięli z tego  za każdą nadwyżkę po za limit za litr 30% mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

Mam pytanie czy u was są limity na mleko w mleczarniach ja oddaję do Piątnicy i tam wprowadzili ,

polega na tym że wybrali dwa najlepsze miesiące w roku  i średnią wzięli z tego  za każdą nadwyżkę po za limit za litr 30% mniej 

 mogli znieść progi ustalić jedną cene i byłoby sprawiedliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695

Ta, zabiorą 30% z 1,5 zł to najwyżej nadwyżkę sprzedacie za 1,05 zł. Jakie to straszne męczarnie, inni tyle to nawet normalnie nie otrzymują. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

mnie 1kg bialka z ddgs kosztuje 2.35 zl brutto a ze soji ponad 4.10 zlbrutto to rachunek jest prosty ale ile ddgsow tyle cen i zawartosci bialka kazdy ma inna najlepiej probke i zbadac i dopiero kupic wieksza ilosc zeby sie nie naciać. 850 brutto przy dosyc duzej ilosci i bialka wedlug producenta 34,8 a z federacji 36,2  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, zabiorą 30% z 1,5 zł to najwyżej nadwyżkę sprzedacie za 1,05 zł. Jakie to straszne męczarnie, inni tyle to nawet normalnie nie otrzymują. :P

Słuchaj nie tylko o to chodzi ze 1 zł dostaniemy po za limit al jakie wymogi u nas stawia mleczarnie jako pierwsza wprowadziła NON GMO na start pasze dodatki są dużo drosze . wystarczy ze nalepka na koncentracie ze jest NON GMO i jest droszy nawet o 200 zł na tonie  

do tego pełno papierków faktur certyfikatów i to trzeba wszystko wpisywać do ewidencji soja dziś kosztuje 2300 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Mówisz o soi NON GMO?

 

mnie 1kg bialka z ddgs kosztuje 2.35 zl brutto a ze soji ponad 4.10 zlbrutto to rachunek jest prosty ale ile ddgsow tyle cen i zawartosci bialka kazdy ma inna najlepiej probke i zbadac i dopiero kupic wieksza ilosc zeby sie nie naciać. 850 brutto przy dosyc duzej ilosci i bialka wedlug producenta 34,8 a z federacji 36,2  

 

Dobra cena :) Od 2-3 lat nie stosuję DDGS ale kiedy jeszcze kupowałem to 1kg białka kosztował tyle samo co w soi. No ale wtedy było jakieś zawahanie cenowe bo był droższy od rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a no sluchaj jak kupisz 500kg i zaplacisz po 1000zl/t i niech ma bialka 25-27% to roznica juz niewielka i wtedy mozna urozmaicic dawke ja tez kiedys placilem tak ze w sumie z tego ddgs bylo najdrozsze bialka w przeliczeniu na 1kg bo mial tylko 24% a w cenie sruty rzepakowej był ale to 4 lata do tylu moze Takze jak nie samemu to z kims pewnym brac jak najwieksze ilosci i wtedy mozna naprawde zaoszczedzic na zrobieniu paszy bo kupowac co miesiac ddgs po 1000zl/t a  raz na pol roku po 850 to jednak spora roznica albo rzepak jak nie samemu to tez z kims cale auto z zakladów tluszczowych bezposrednio po co dawac zarabiac posrednikom Wiem ze niejeden powie ze ile kasy trzeba wylozyc a nie kazdy ma jak zobowiazan ma innych ale na taki % zysku zadnej lakaty nie dostaniecie i to jest na wszystkim rok temu wyslodki prosto z ukrainy po 540 zl/t cale auto 22t a u okolicznych hien byly te same z ukrainy moze od innego dostawcy 800zl/t  takze panowie w kupie siła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Np u mnie nie ma szans brać ilości samochodowe bo sam zużywa ok 10 ton soji 7 ton rzepaku na rok i nie mam z kim wziąć bo moi sąsiedzi są przekonani ze jaki jest lepszy koncentrat a po drugie nie mają mieszalnika żeby zrobić pasze gotowa wiec jestem skazany na pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    252

Mam pytanie czy u was są limity na mleko w mleczarniach ja oddaję do Piątnicy i tam wprowadzili ,

polega na tym że wybrali dwa najlepsze miesiące w roku  i średnią wzięli z tego  za każdą nadwyżkę po za limit za litr 30% mniej 

 

W Piątnicy już znieśli limity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Piątnicy już znieśli limity

to jak powiesz ze! przyszła faktura  za tamten miesiąc i miałem ponad tysiąc litry wiecej po za limit  i mi policzyli to taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

właśnie gdzie jakos patrzę w necie na oferty i o takiej zawartości białka jaka ty podajesz to nie wiedze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

właśnie gdzie jakos patrzę w necie na oferty i o takiej zawartości białka jaka ty podajesz to nie wiedze ...

slabo szukasz :) zreszta juz dawno sie nie oglaszaja nigdzie firma nie za duza wszystko idzie na zapisy na pniu takza nie znajdziesz zadnej oferty w internecie  ostatnia jest z 2014roku jaka znalazlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dwoma pierwiastkami w stadzie.

 

Miesiąc 10.2016r wycielały mi się 4 jałówki, 3tyg przed wycieleniem standardowo wchodziła stopniowo pasza właściwa laktacyjna (objętościowa + treściwa do 3kg max)

 

Po wycieleniu rozbujały się wszystkie w miarę dobrze, 4-5kg treściwej dostawały ale z dwoma czasie po niedługim czasie nastąpił problem biegunki (kwasicy).

 

Początek obserwacji, zejście z treściwej do ok 1kg reakcja po 2 dniach wlewy sody oczyszczonej 2x50g dziennie na sztukę- 4 dni i brak efektu. -

 

No to weterynarz; witaminy, jakieś inne proszki do wlewów zostawił, nic nie pomogło. Dziwnę dla mnie było to że nie zagłębił się on w temat, bynajmniej tak mi się wydawało; sprawdził krew na tym swoim testerze (cukier badał czy coś tam) mówi że wyniki w normie więc powinno przejść po tych proszkach.

 

4 Dni, koniec proszków i brak efektu.

No to zmiana żywienia; słoma, sianokisz w większości, kukurydza ograniczona ilość, wysłodki, liście w małym stopniu, pasza treściwa 0,5kg max, kwaśny węglan sody 150g 100g żywych kultur drożdży i witaminy lacto plus extra- wymieszałem im to wszystko za każdym razem.

 

Bywało różnie, raz kał już prawie ok, a na drugi dzień znowu się leje.

Kwaśny węglan miarkowałem sobie sipką no i z przyzwyczajenia, jak się leje no to trochę trzeba bardziej zbuforować,

 

Pytam weta czy nie szkodzi że tak długi czas tą sodę dostają i to ok 200g dziennie, to powiedział mi że soda jeszcze nikomu nie zaszkodziła

 

No i tak walczę cały czas, mieszając to wszystko i sypiąc ten kwaśny węglan sody trochę na oko, aż tu sobie ostatnio z tej sipki zważyłem i wychodzi że daje im tego ok 450g dziennie...

 

Wydaje mi się że coś idzie w bardzo złym kierunku. Proszę o radę co dalej działać z tym fantem. Krowy oczywiście wychudły. Wyniki

 

 

post-201782-0-08505800-1485036567_thumb.jpg

post-201782-0-27116500-1485036577_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój wet za taką ilość sody to by mnie opier...ił,bo niszczy mikroflorę żwacza. Soda rozwala Ci wszystko. Stosowanie dodatków poprawiających pracę żwacza jak RumenActive i pochodne tej nazwy pomagają, ale w nadmiarze również powodują biegunki. Zabierz sodę, dodaj bufor na algach, drożdże zostaw i wrzuć dobre siano. Treściwą dawałeś w jednym odpasie, że kwasicę podejrzewasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, treściwa szła normalnie jak na wszystkie krowy, czyli 3x dziennie i troche mnie to zdziwiło że się z nich polało.  Może zadzwonie po innego weta (kilka ludzi już mi go poleciło) obejrzy je, zbada może dokładnie i zobaczymy co on na to powie.

 

Algi i drożdże w jakiej ilości ? Posypywać czy wlać? do koryta tylko siano i nic pozatym proponujesz? Przez ile dni taka taki układ żywienia stosować? Do skutku normalnego kału+3dni?

 

Jeszcze dodam że krowy dostały jakieś bolusy właśnie od weta wcześniej. Po 2szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj