Polecane posty

Gość   
Gość

 

 

ja daje tylko 2 kg a tym wydajniejszym po 3, ale tylko dlatego że dostają jeszcze śrutę z własnych zbóż a samej jej to można dawać nawet 8 kg na sztuke smile.png

i jaką wydajność uzyskujesz od sztuki? co i ile dajesz jeszcze oprócz perfecta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

uwazam ze te drogie dodatki nnigdy sie wam nie zwroca no moze p owyzej 40 l od sztuki

 

ja mam wydajnosc mniejsza a zysk wiekszy od tych co do 40 l produkuja z drogimi dodatkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Josera lacto plus extra 103zł jak na razie sprawdza się. też chciałem coś z większą ilością karotenu, ale nie ma problemów z plodnoscia, ruje też ok. Jedna sztuka teraz po zastrzyku wypatruje

Marju za przeproszeniem przestań gwiazdorzyć i napisz co dajesz i wydajność. takie pierdolamento bez argumentów to w przedszkolu za płotem na przerwach słyszę

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No to chyba normalne że krowa dostaje 8 kg paszy jak daje 40 litrów mleka... bo z czego ma to wyprodukować z kuku i sianokiszonki tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Drogie zależy dla kogo. Jak ktoś stosuje a genetyka ogranicza produkcję to napewno.

Ale mając auto które ma 300koni da się jechać oszczędnie ale czy efektywnie?. Jak wlwjesz za mało paliwa kiedyś Ci te auto zgasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

U mnie krowy ogranicza genetyka, tak jak mowicie. Dlatego dostaja tylko kukurydze, siankokiszonke, srute zbozowa z drozdzami, kreda oraz srute rzepakowa. Wydajnosc rzadko kiedy przekracza 30l od sztuki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Josera lacto plus extra 103zł jak na razie sprawdza się. też chciałem coś z większą ilością karotenu, ale nie ma problemów z plodnoscia, ruje też ok. Jedna sztuka teraz po zastrzyku wypatruje

 

Marju za przeproszeniem przestań gwiazdorzyć i napisz co dajesz i wydajność. takie pierdolamento bez argumentów to w przedszkolu za płotem na przerwach słyszę

MK9424 mam wydajnosc lekko poand  7 tysia teraz  Nie daje kiszonki z kukurydzy  bo nie mam karmie: , sianokiszonka z łak sianych co 3 lata do woli ,ziemniaki ,zboze ,mloto swierze browar blisko  , wyslodki ,siano ,sloma ,ziarno kukurydzy .suche buraki ,+ witaminy z dolfosa ale to normalne,,,,,,zadnych srut rze pczy sojowych

 

koszt litra mleka od maja do wrzesnia ok 25 groszy maksymalnie liczac wszystkie koszty z pradem do dojarki  od pazdzierika do kwietnia maks 50 groszy liczac pasze z zakupu plus paliwo ,folie do sianokiszonki itd

 

nie licze tu swojej pracy tych tzw roboczogodzin  bo musze i tak cos robic 

 

 

mysle ze ci co karmia dodatkami musza produkowac kolo  9-10 tysia zeby mi dorowan po odbiciu kosztow wiec wieksza wydajnosc mnie nie interesuje.bo nie chce sie narobic i miec to samo lub mniej

a i warunki terenowe nie pozwalaja zeby produkowac te 1o tysia i wiecej .Musialbym kupowac super dodatki miec odpowiednie pole i ilosc,,,sprzedawca  a niby doradca ktorzy mowia kup pan za 1,80  czy 2 zlote  kg pasze bedziesz pan mial 2 l mleka z kg  mowie ,,,,,,teoria kolego i 

NIE INTERESUJE MNIE TO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Ale mając auto które ma 300koni da się jechać oszczędnie ale czy efektywnie?. Jak wlwjesz za mało paliwa kiedyś Ci te auto zgasnie.

dobre porównanie, podejrzewam że mówisz teraz o hf i ja twierdzę że za drogi interes z tą rasą, co z tego że ma wydajność 12 tyś i więcej jak wytrzymuje 2-3 laktacje i koszt wyprodukowania litra to coś koło 1 zł , przy tej cenie można się w to bawić ale jeszcze w lato jak co niektórzy mieli cenę koło 1 zł to cienko śpiewali że muszą dokładać do interesu, także moim zdaniem te 300 km ( hf) jest przereklamowany i to bardzo , jak to ktoś kiedyś powiedział trzeba się zastanowić czy chce się bić rekordy w wydajności czy zarobić jak najwięcej pieniędzy jak najmniejszym kosztem 

 

marju12 po części się z tobą zgadzam 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    253

Każda krowa musi dostać żeby dać a że o hfa trzeba trochę bardziej dbać to coś za coś ja tam innej rasy nie uważam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

strawność masy organicznej śruty rzepakowej 77% a białka ogólnego 78%

strawność masy organicznej śruty słonecznikowej z ziarna niełuskanego 54% a białka ogólnego 71%

 

A w kwestii żywienia, wydajności i genetyki. Jak ktoś ma 100% HF to musi dobrze żywić bo inaczej będą chorować i się tylko na nich zawiedzie.

A jeżeli ktoś chce oszczędzać na żywieniu niech wybiera inne rasy i będzie zadowolony.

HF= dobre żywienie= większe koszty= więcej mleka

Inna rasa= słabsze żywienie= mniejsze koszty= mniej mleka

A co komu się podoba, opłaca i pasuje to już jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Czym najlepiej   i najtaniej podniesc mocznik a zarazem wydajnosc? sruta rzepakowa>? sojowa czy koncentrat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

dobre porównanie, podejrzewam że mówisz teraz o hf i ja twierdzę że za drogi interes z tą rasą, co z tego że ma wydajność 12 tyś i więcej jak wytrzymuje 2-3 laktacje i koszt wyprodukowania litra to coś koło 1 zł , przy tej cenie można się w to bawić ale jeszcze w lato jak co niektórzy mieli cenę koło 1 zł to cienko śpiewali że muszą dokładać do interesu, także moim zdaniem te 300 km ( hf) jest przereklamowany i to bardzo , jak to ktoś kiedyś powiedział trzeba się zastanowić czy chce się bić rekordy w wydajności czy zarobić jak najwięcej pieniędzy jak najmniejszym kosztem

 

marju12 po części się z tobą zgadzam

Dlatego trzeba wiedzieć co ma się w stajni.

Jak masz ncb jakieś mieszance to nie wymagaj cudów.

 

Ja ja mam stado hf które jest dobrze odchowane i przygotowane do laktacji. Dobrze im daje jeść to i one się dobrze mają. Dłużej jak 3 laktacje.

Jak bym zawalił tylko okres przygowowawych do laktacji miał bym szuke w ketozie po 40 dniach i niezacielona czyli na rzeź. Musimy być świadomi tego co robimy. A każdy może wybrać coś dla siebie. Mi HF się podoba. Lubię szybkie samochody i krowy co dużo mleka dają.

A co do kosztów każdy umie liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079

rolstudent popieram twoją wypowiedź hf to ferrari lub porsze i tylko ostra jazda jak ktoś lubi żuka czu autosana na luzie niech jeździ hf to wyższa szkoła jazdy i niektoży się go boją ale co tam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 no to powiedz czym je karmisz i jaką masz wydajność i koszt wyprodukowania litra? bo nie zawsze hf  to dużo mleko = dużo pieniędzy, może być dużo mleka a zarobek mały jak duży koszt wyprodukowania 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiego żywieniowca z Wlkp byście polecili? Wyniki z oceny mam gorzej z prawidłową interpretacją. Chyba że ktoś tu podejmie się tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Czym najlepiej   i najtaniej podniesc mocznik a zarazem wydajnosc? sruta rzepakowa>? sojowa czy koncentrat?

Tak jak radzi Ci @leszekb, mocznikiem. 100 g. na sztukę dziennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

no to powiedz czym je karmisz i jaką masz wydajność i koszt wyprodukowania litra? bo nie zawsze hf to dużo mleko = dużo pieniędzy, może być dużo mleka a zarobek mały jak duży koszt wyprodukowania

Podstawą jest kieszonka z lucerny i kieszonka z qq o bardzo dobrych parametrach z tego mam około 17l mleka

Do PMR używam jeszcze słomy pszennej. Jęczmienia pszenicy poekstrakcyjnej sojowej i grochu. Oczywiście premiks i bufor. A i od jesienni kiszone ziarno qq. Obecnie wóz jest na około 35 litrów. Resztę dostają ze stacji. Średnio ze stada mam teraz 31 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kbagro    2

ile kg treściwej jest w twojej dawce?

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wujek jak możesz nie wiedząc nic proponować od razu 100 g mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dla mnie ten woz nie jest na 35l jeśli z treściach masz 17l jakie parametry kiszonek i ile dajesz, to z tresciwych 5x2,5l max = 12,5 + 17 = 29,5l Te 31l średnio to chyba z oceny nie zbiornika no chyba że większość krów ci się teraz pocielilo

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Niby tak, ale zdrowe i zadbane krowy są w stanie zjeść więcej niż zakładasz. Aktualnie doje 32 sztuki a paszowóz mieszam na 36 i wszystko znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj