Polecane posty

Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Chiquita zobacz czy czujniki działają dobrze bo mi raz mylił się o 4 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

Ok przestawię mieszadło na częściej. Dzisiaj sprawdzę termometrem jaka jest temp rzeczywista mleka. Dzisiaj mleka malo bo rano zabierali mleko. Myślałem ze zbyt częste chodzenie mieszadła to powoduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

Cześć mam prośbę mógłby mi ktoś podpowiedzieć w jakich proporcjach zrobić treściwą bo wcześniej brałem pasze pełnoporcjową plus własne zboże a teraz chcę robić własną paszę z mieszanki zbożowej (owies, jęczmień i pszenica) i nie wiem w jakich proporcjach ze śrutą rzepakową bądź sojową lub obie tak żeby wyszła treściwa o zawartości 19 % białka?  a i gdzie można dostać na Podlasiu te śruty w dobrej cenie? bo tam gdzie biorę nawozy to śruta rzepakowa po 1100 za tonę worki a śruta sojowa 1890 za tonę brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

tak jak mowisz i nie powinno sie nic dziac. Daj gruba warstwe ziemi i powinno byc dobrze.

Nasypalem 20 cm piachu ;) miałem dobrą taśmę 25 cm szeroką to raczej nie ma szans żeby coś przeszło. Na szczęście to na małym kopcu w 3 mies pójdzie, duży był ok.

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

650kg mieszanki + 75 sojowej + 275 rzepakowej + premix i bufor po worku 25 kg. U mnie to podstawa dla wszystkich, tylko oprócz mieszanki jest trochę pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

650kg mieszanki + 75 sojowej + 275 rzepakowej + premix i bufor po worku 25 kg. U mnie to podstawa dla wszystkich, tylko oprócz mieszanki jest trochę pszenżyta.

 

dzięki, myślę ze pomału będę do swojej mieszanki zwiększał udział śruty sojowej i rzepakowej żeby krowy nie miały od razu dużego skoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

A ile dać kwasnego i kredy na 500kg mieszalnie? Po 10kg? Czy jak?

Ja mam kredy połowę co sody. Na tonę mam 25 kg sody, 12,5 kg kredy i 25 premixu. Na pół tony trzeba to na pół. Wiem, że inni mają różne te proporcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental_pl    1

Soda nie powinna jedynie być dodawana d paszowozu bo błyskawicznie traci swoje wartości. U nas według wskazań zywieniowca i lekarza weterynarii posypujemy sodą po każdym rozdaniu paszowozu tylko po wierzchu tmr. W Niemczech wsypują również sode do wiader zawieszonych na oborze i krowy korzystają z tego do woli. Jest to raczej skuteczne o czym świadczy brak kwasicy na naszym stadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tymi wiaderkami z soda przerabiania temat z 4 lata tak robiłem. Jednak nie wszystkie sztuki go pobieramy i trafiały się przykwaszone sztuki teraz daje 80g/sztuka acid Buff do paszowozu i ma pewność że wszystkie pobraly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental_pl    1

Od niedawna stosujemy pasze i dodatki z firmy sano. Nakloniono nas do przejścia i jak dotychczas jestem zadowolony z pierwszych efektów. Trudno mi jeszcze powiedzieć czy osiągną to co zakładają ale są na dobrej drodze. Idziemy na wydajność 9000l. Stado jest dobre genetycznie, pasze objetosciowe są dobrej jakości więc reszta jest w rękach zywieniowca. Drożdże sano mają niezle parametry. Dawka na jedną krowę kosztuje nas obecnie 13.20groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Ile wyslodkow prasowanych mozna podac dziennie na sztukę? Bo źrodla podaja pd 6 do30 kg, trochę duza roznica, pomoze ktos?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KROWET    0

6 kg suchej masy to bedzie około 30 kg świeżej masy - czyli w takiej formie jak masz je u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o pasze dla bydła, to możemy pomóc i doradzić podczas wyboru, ponieważ zajmujemy się tym na co dzień i mamy niezbędne doświadczenie. Zresztą w razie pytań cały czas jesteśmy dostępni na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Wysłodki to doskonałe uzupełnienie dawki opartej na qq. Dzisiaj przywieżli toffi jeszcze ciepłe. Bardzo staniały i ziarno kukurydzy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Dzięki za odpowiedzi :)  Stosuje ktoś  susz z lucerny? W tym roku jest tani dość, warto?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile kosztują teraz, ja zamówiłem mokre po 105zl/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

Zrobiłem srut dla krowek:
50kg soi
10kg wit dolfos bm lactan
5kg drożdży kristal hefe
6.5kg kwasnego weglanu sodu
6kg kredy
Reszta pszenżyto i to jest na 500kg mieszalnie. Soje zwiększyłem o 100% w porównaniu do poprzedniego ale przez tydzień dostawały soje z łopatki dodatkowo wiec nie powinno byc problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Weszła Nowa qq i trzeba skorygować dawkę, mocznik spadł. Z wysokobialkowych dostają tylko rzepak, co dorzucić soje czy pelnoporcjowke?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental_pl    1

Piszę jaka konkretnie jest nasza dawka zywieniowa jak sobie koledzy życzyli w mailu.
Sloma 1kg
Kiszonka z traw 8kg
Kiszonka z kuku 250kg
Otreby jeczmienne 3kg
Sól 0,04kg
Profisan 0.25
Drożdże hefe 0.05
Ddgs 3kg
Mluto 5kg
Pelnoporcjowa 4kg
Melasa 0,50kg
Pelnoporcjowa ma zawartość 25% bialka a ddgs 33% procent bialka. Oczywiście jest kupowany mokry i sami pakujemy go w rekawy. Wydajność na dziś to 8200.
Slome zastąpimy od poniedziałku luska owsiana bądź orkiszowa. Zależy jaka będzie w sprzedaży. Cena jest dużo lepsza a wartości odżywcze nieporównywalne. Czekaliśmy tylko na wyniki badań. Używamy też łuski jak już pisałem do,scielenia i jest rewelacyjna. Zapraszam na nasz film ze scielenia na naszą stronę. www.simental.pl.
w przyszłym tygodniu zamieszczę film jak obornik z łuski idzie na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Weszła Nowa qq i trzeba skorygować dawkę, mocznik spadł. Z wysokobialkowych dostają tylko rzepak, co dorzucić soje czy pelnoporcjowke?

Mi już na przejściowej qq podskoczylo białko.

narazie zwiekszaj rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Mnie na zielonej spadł mocznik i wzrosło białko. Teraz na przejściówce z qq znowu spadło białko. Po wynikach z federacji zrobię korektę, bo mleko równo się trzyma.
Wysłodki Toffi kupiłam po 880 zł/tonę. Cena ponad 200 zł spadła.
Nie rozumiem udei dodawania łyski do TMR. Słoma jest dla struktury i pobydzenia przeżuwania, a łuska do czego? Teraz mam dużo kiszonki z traw, to wcale nie dodaję słomy i sruktura jest ok. Jaką funkcję w dawce ma łuska owsiana, jeśli każdy kilogram sm jest cenny, aby dostarczyć coś wartościowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj