Polecane posty

Gość   
Gość

Wątpię aby ktoś miał. Zdecydowanie wygodniejsza jest książka. Wystarczy wysłać e-mail z prośbą o wysłanie książki. Książka jest za darmo tak jak przesyłka. 3-4 dni i masz w domu. Dużo rzeczy jest wyjaśnione, co oznaczają te wszystkie skróty, są podane zapotrzebowania zwierząt i przykładowe dawki pokarmowe itp.

http://www.izoo.krakow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=558&Itemid=49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

tak w 1kg stosowanie 30-50g na szt.dziennie

widzisz a ja teraz stosuje drozdze ktore maja 5x10'10 /g i kosztuja 107 zl 20 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@mammut1 pewnie z dolfosu bo chyba cena by sie zgadzala i koncentracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dolfos nie sypie w 25 kg worki tylko w 20 kg. Cena za 20 kg to ok 110 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ale stezenie /kg czy / g te 900 ja daje z keno KenoYeas drozdze z dolfosu kiedys miałęm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

To jest firmą josera z sąsiadem kupiłem na spółkę on wziął kilka ton

Ps jutro napiszę czy kg czy w g

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Dolfos nie sypie w 25 kg worki tylko w 20 kg. Cena za 20 kg to ok 110 zł.

 

tak jest, dokładnie 112 zł za 20kg. Kupiłam dwa worki w poprzednim tygodniu, fajny mają zapach, takich ciasteczek ;) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Wysp do słoika wlej wody i cukru potrzymaj dzień zobaczysz jak będą wtedy pachnieć drożdżami :-)

Z dolfosu drożdże są bardzo dobre i drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Witam . Mam problem ze swoim stadem ponieważ mam słabe kiszonki zborze mam ale chciał bym spróbować z kupnymi paszami nie chodzi mi tu o jakąś super wydajność ale żeby to miarę się opłaciło więc proszę was o pomoc . Jaką paszę kupić i w jakich proporcjach zacząć ją podawać krową , nigdy takich gotowych pasz nie kupowałem . Jutro będzie jechał przez moją wieś gość z nutreny może mogli byście mi doradzić co kupić . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Jakie masz te zboża ? Jeśli masz jęczmień i pszenżyto to dokup śruty rzepakowej i sojowej, wymieszaj to i nie ma sensu płacić z gotowe jak masz swoje zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

właśnie jęczmienia nie mam , A czy firma nutrena rozwozi tak zwane toffi a jeśli tak to jak to się podaje krowom . Potrzebuje jakiejś paszy pełno porcjowej i właśnie to toffi jakieś witaminy i co tam jeszcze można by i dać . Swojej śruty narazie bym nie dawał tylko chciał bym spróbować z tymi gotowcami . NA tą chwile mam dużo siana ,kiszonka z kuku i traw niedługo się skończy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogdan12344    0

Mam pytanie do bardziej znających się na żywieniu krów mlecznych,przygotowywałem śrutę z własnych zbóż 40% owsa 40% kukurydzy 20% żyta,daję tego 5kg szt/dzień. Skączyło mi się żyto i owies została tylko kukurydza,czy mogę karmić krowy śrutą z samej kuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Śruty z qq na pewno nie mógłbyś dać te 5 kg. Jeszcze jakbyś powiedział jakie pasze objętościowe dajesz krową to było by łatwiej. :P A nie masz możliwości po prostu kupna owsa, jęczmienia itp? :)

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , napisem program w Excelu, który wylicza ilości dawek pokarmowych dla krów mlecznych z podanych pasz według norm INRA .Z programu może korzystać każdy na własną odpowiedzialność . Mam nadzieję ,że ten program znacznie ułatwi żywienie bydła mlecznego . Będę wdzięczny za wskazanie wad i sprawdzenie poprawności obliczeń . http://chomikuj.pl/konan27/Zywienie+krow+Kalkulator+INRA/*c5*bbywienie+kr*c3*b3w+kalkulator+program+INRA+przyk*c5*82ad,3440697375.xls

Edytowano przez ukaszKonaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj