Polecane posty

stolarz88    52

Wątpię żebyś to zbilansował treściwą, bo musiałbyś z 8-10kg 20paro procentowej śruty dac, a wtedy miałbyś dawkę na 60kg, ciekawe kto Ci tyle zje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

no faktycznie tak teraz licze to tak jak kolega wspomniał w takim układzie to musiała by te 60 kg wciagnać a to raczej nierealne :) trochę musisz ta dawkę zmienić . . mniej kukurydzy i wyslodki tak do 5-7 kg a więcej komponentów białkowych . . Tylko nie pójdź w stronę przebiałkowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Już lepiej. Traw nawet 15-16kg jak jest lucerna. Patrz na mocznik i białko w mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaasia    0

Witam,czym poprawić tłuszcz w mleku?krowy są całe dnie na pastwisku.Treściwe dostają rano i wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

@siwaasia Twoim krowa brakuje energii... Kukurydza wysłodki bądź jakiś gotowy korektor..-problemem może być też brak odpowiedniej struktury pobieranych pasz. A co do Twojej dawki damianzetor to jeżeli chcesz ja mieć trochę lepiej ułożona to musiałabys najlepiej zawołac zywieniowca chyba że chcesz mieć tak NA OKO to i tak musiałbys podać parametry mleka i ocenę sianokiszonek i kiszonek jeżeli nie z lab to chociaż taka Twoja..ale taka bez sciemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaasia    0

Mam chów naturalny,bez sianokiszonek i kiszonek .oraz gotowych pasz.stado liczy 7 jerseyek w rożnej fazie laktacji

teraz latem są od 6 rano do 21 na pastwisku.rano i wieczorem dostają kukurydze(ok 1kg)+05kg otrąb pszennych.

Zimą mam do dyspozycji dobre siano.słomę ,marchew,buraki pastewne,śrutę zbożową,kukurydze,otręby ,wysłodki

 

Nie zależy mi na tym aby mieć jakąś niesamowitą wydajność,przez pierwsze trzy miesiące laktacji dają po ok 20-25litrów na dzień co jest ok.zawsze przy badaniach białko miałam ok 4% a tłuszcz ok7%. dzisiejsze wyniki to białko 3,25% a tłuszcz 5,69%,więc spadło,wydajność raczej ok.sucha masa 14,51%,laktoza 4,87%,komórki somatyczne 158000 wiec ok.

Czy w takim razie zwiększyć ilość kukurydzy czy dorzucić trochę wysłodek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaasia    0

pewnie ze jest wysoki,martwi mnie tylko to ze zawsze był na poziomie 7% i tak spadł,więc zaczęłam się zastanawiać dlaczego i czy czegoś nie knocę :D ?spróbuje dać im wysłodki.mam nadzieje że będą jadły bo przy chowie pastwiskowym kręcą nosem na treściwe,dlatego daję im otręby bo bez nich to nawet nie ruszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaasia    0

Nie mogę (i nie chce :) )kiszonki mają bardzo duży ,zły wpływ na smak i zapach mleka i przydatność mleka do produkcji serów,a na to nie mogę sobie pozwolić.także trzeba sobie radzić bez kiszonek i gotowców.a czy 2kg kukurydzy dziennie + wysłodki i otręby wystarczy czy zwiększyć?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Na początek daj 1 kg wysłodków suchych , 2 kukurydzy a otręby bez zmian :) Gdyż otręby to białko , a Tobie chodzi przecież o energie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem młodym hodowcą,mam problem.Od maja spada mi poziom białka i tłuszczu.Krowy są na pastwisku.Rano dostaja ok.2kg paszy (owies+jęczmien) wymieszanej z kredą,wit.,drożdżami.wieczorem słoma.Ostatnie wyniki:

tłuszcz-3.44

białko-2.86

laktoza-4.66

sucha masa-11.46

Mam tylko 15 krów,wydajność jest różna(nie mam oceny),ale to też wynika z potencjału genetycznego,który poprawiam.Jak żywić krowy?

Dodam,że w zbiorniku ostatnio pływają takie pomarańczowe oczka(tak jakby tłuszcz się oddzielil)i osadza się takie "masło"na jego ścianach,czego kiedyś nie było.Proszę o pomoc i radę,wskazówki,jak,czym żywić i czego brakuje tym moim krowom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Twoje krowy nie mają wcale energii w dawce.! Domyślam się ze nie masz kiszonki z kukurydzy więc dodaj im śrutę kukurydzianą lub wysłodki suche około 2-2,5 kg najlepiej w kilku odpasach po 0,5-1 kg :)

Jakiej jakości pastwisko na którym przebywają? Jeśli słaba trawa to również dodaj tej mieszanki śrut co rano na wieczór :) Powinno pomóc , a na dalszą metę proponowałbym zasiać kukurydzę na kiszonkę :)

 

Koledzy , kiedy dawanie mocznika krową jest wskazane? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Kiszonka z kukurydzy była,ale się skończyła.Trawa faktycznie nie super,więc zrobię tak jak piszesz.

 

A jeszcze dodać coś do tego czy wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Na początku daj te 2-2,5 kg wysłodków na sztukę i wieczorem jeszcze 1,5-2 kg tej mieszanki zbożowej :) To powinno podnieść tłuszcz i białko :) Napisz potem jaki efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

witam glownie zajmuje sie ubrawa zboz

krowami chce sie zajac z wolnego czasu

nie mam paszowozu chcialbym aby ktos napisal mi co dawac aby bylo duzo mleka a stron jest tutaj bardzo duzo a czytac krotko mowiac sie nie chce

takze prosilbym aby ktos napisal mi ile czego dawac na sztuke

zboza mam do oporu

kiszonki z trawy w belach nie mam zbyt duzo

kiszonki z kukurydzy (sporo)

sloma (sporo)

siano (spora ilosc)

nie robie zbyt duzo kiszonek bo nie mam paszowozu ani przyczepy samozbierajacej

glikol gliceryne premixy witaminy krede pastewna koncentrat to moge dawac

kupuje krowom tez pasze w granulkach

prosze o pomoc

chce zeby hfki (98 % hfy mam lecz nie cale stado) dawaly z 8 tys litrow

mam problem bo jednak z hfek spadla bardzo mocno z mleka okolo 2 miesiace dawala bardzo malo mleka

teraz juz jest lepiej krowy chodza na pastwisku obecnie

prosze aby ktos napisal mi co dawac im w lato a co w zime w jakich ilosciach na sztuke

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Powiem tak ŻAL po prostu....Nie rozumie - ''krowami chce sie zajac z wolnego czasu''

Przy krowach nie ma to że , a mam czas to pójdę do nich oprzątnę , wydoje itp. Jak krowy nie dopilnujesz to masz pozamiatane , a to rui nie zauważysz , a to inne rzeczy.

Rozumiem że się nie chce itp, ale mógłbyś wykazać trochę pokory , a nie napiszcie mi co i jak i git. Jak już coś to mógłbyś napisać , jakiej jakości kiszonki , parametry mleka , jaka obecnie wydajność masz , czy występują jakieś choroby typu ketoza po ocieleniu itp.

wtedy pomoc byłaby o wiele łatwiejsza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

ja stosowałem dolmet to podnosi mocznik w mleku to mam 90%białka ja sie nie myle kiedyś to stosowałem i były efekty 100g na sztuke dawałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś powiedzieć dlaczego tworzą się grudki tłuszczu w zbiorniku?Czy to jest niepokojące? @damianzetor9540 jest więcej mleka,ale parametrów jeszcze nie znam,jak bedę wiedziała to powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj