Skocz do zawartości

Zdjęcie

instalacja elektryczna pod silnik 20 kW

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 23:00

instalacja elektryczna pod silnik 20 kW witam mam taki problem: posiadam starą instalacje elektryczna w domu,do ściany dochodzą 4 druty w umowie mam moc umowna na 19 kW a reszta instalacji to szmelc do wymiany(aluminiowy przewód idzie po belkach co jest dość niebezpieczne)chciałbym to zrobić od nowa tzn skrzynka elektryczna przy ziemi przy budynku i zaraz koło skrzynki 1 mufa.tylko żeby to wytrzymało te ok 20 kw gdyż w planach jest pobór prądu 24h/dobę prawie cały miesiąc.
może mi ktoś powiedzieć jakie zabezpieczenia muszę kupić,jakie kable chodzi mi o minimum bo to nie planowany koszt a potrzebuje tego przyłącza na ok rok wiec racjonalnie z kosztami
jak to jest z tzw "górnym zabezpieczeniem"można to samemu robić czy już energetyka trzeba wołać?jaki był by kosz takiej skrzynki z osprzętem pod te 20kW nie licząc kabli...
proszę o poradę i z góry dziękuje :D
pozdrawiam całe AF ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
instalacja elektryczna pod silnik 20 kW Dzisiaj, 17:57
  •  

#2 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 14 grudzień 2009 - 23:35

instalacja elektryczna pod silnik 20 kW Witam z taką sprawą to najlepiej udaj się do najbliższego rejonu energetycznego który obsługuje twój teren bo jak to mówią "co kraj to obyczaj" niech ci co się niby znają wypowiedzą na ten temat i doradzą to napewno będzie łatwiej ci sforsować ten temat.zrobisz sam to będą kręcić nosem wiem bo przerabiałem ten temat

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 00:08

instalacja elektryczna pod silnik 20 kW 20kW to na 10 mm2 bym zrobił zależy jaki odcinek bo im dalej tym grubszy. zabezpieczenie to zależy co to masz za urządzenie co tyle prądu potrzebuje. Ale minimum to bezpiecznik tzn "es" C40 lub "beemy" 40A. Najlepiej to jakiegoś elektryka znajdź co CI to zrobi doradzi zawsze to bezpieczniej i tak jak kolega radzi popytaj w oddziale energetyki. to co do licznika to jest energetyki a za licznikiem to możesz sobie robić co chcesz byle nie przekraczać mocy.

#4 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 10:05

instalacja elektryczna pod silnik 20 kW dzięki za odp ;)
w zasadzie są to 3 silniki:15kw,2X2 kw
urządzenie to brykieciarka
do tej pory miałem zaklepaną hale z przyłączem 60 kw ale się gościu wycofał ze współpracy jeszcze zanim to ruszyło i coś muszę wymyślec szybko bo maszyny za 100 tys czekają a tu taki psikus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 13:03

instalacja elektryczna pod silnik 20 kW Aha. no to wszystko wyjaśnia. A w jakim rejonie polski to uruchamiasz? i ze słomy bedziesz robił brykiet?

#6 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 16:37

instalacja elektryczna pod silnik 20 kW będzie to w okolicy Wrocławia,brykiet ze słomy ewentualnie trociny zależnie od zapotrzebowania, przy okazji dokleję pytanie: po ile sprzedajecie słomę i na jakich zasadach w poszczególnych regionach kraju?

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2009 - 23:32

instalacja elektryczna pod silnik 20 kW Jeśli posiadasz umowę na 19Kw to zabezpieczenie główne jest dostosowane do takiej mocy i co najgorsze jest to moc nie na fazę, lecz łączna.Podejrzewam że zapięcie takiego silnika może być niemożliwe gdyż trudno w tym czasie nie używać światła,lodówki i innych odbiorników które liczą się w bilansie mocy.Modernizacja instalacji to ingerencja w zabezpieczenia i średnicę przewodów,oraz odbiory i zmiana warunków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 21:57

instalacja elektryczna pod silnik 20 kW dzieki na 3 fazowej mam 19 kW a na 1 fazowej 5 wiec na domowe sprawy starcza