Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyszczenie rzepaku

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 21:46

Czyszczenie rzepaku Chciałbym się odwiedzić jakie macie techniki czyszczenia rzepaku. Chodzi mi tu o czyszczalnie, wialnie albo inne wynalazki, które maja wydajność praktyczna około 15t/h. Proszę o podzielenie się swoja wiedza na ten temat. Z góry wielkie dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czyszczenie rzepaku Dzisiaj, 16:34
  •  

#2 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 grudzień 2009 - 23:14

Czyszczenie rzepaku jak jest dobrze uprawiany to niema potrzeby czyszczenia,ja tyko przepuszczam przez wialnie odśrodkową sosnowskiego i tyle, zależy z jakich gatunków chwastów chcesz oczyścić rzepak, jeżeli ci chodzi o chwasty.

#3 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 07:12

Czyszczenie rzepaku Witam zależy co chcesz oddzielać ja np u siebie w rzepaku czesto mam dużo zbóż więc
daje to na Petkus ale dyżo jest przytym strat rzepaku które daje dla bydła a także
tlyriery oddzielają połówki że jest super w sezonie czyszściłem rzepak z 300ha 3 ludzi
24 h na dobę ale wydajność była mnijsza dużo nie radze rzepak przepuszczać przez kilka
żmijek bo tylko możesz go popsuć pozdro ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2009 - 09:51

Czyszczenie rzepaku My nie czyścimy rzepaku, jest to trochę problematyczne i czasochłonne. Zazwyczaj kosimy rzepak do 8% i wywozimy do skupu bezpośrednio z pola do skupu. Gwarantuje to sprzedaż po wyższej cenie i mniejsze kolejki.

#5 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 15 grudzień 2009 - 12:13

Czyszczenie rzepaku Co do czyszczenia rzepaku pod siew mam sposób taki przedmuchać dmuchawą ssąco tłoczącą na magazyn każdy jeden chwaścik usypie się pryzma tego czarnego nasienia tylko z brzegów tejże pryzmy można grabkami zebrac większe zanieczyszczenia a reszta to już jest perłowa czerń że tak powiem .
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

#6 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 15:26

Czyszczenie rzepaku U mnie jest teren pagórkowaty ;) wiec jak kosze pod górkę to leci kryształ do zbiornika, a z górki lecą łuszczyny zielone, kawałki patyków i czasami przytulia czepna jak się trafi na polu. Mam czyszczalnie Petkus Gigant ale idzie wolno, nadaje się tylko do czyszczenia nasiennego. Na wialnie Sosnowskiego to puszczam pszenice zaraz prosto z przyczepy ale ona sobie nie poradzi z rzepakiem.

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 grudzień 2009 - 15:53

Czyszczenie rzepaku no to może stara używana wialnia Fortschritt-Petkus K-523 lub K-524 - na taką wydajność jak podałeś to powinny być w sam raz - w dodatku za niedrogie pieniądze

dla przykładu wialnia ,czyszczalnia petkus k-523 (846150558) - Aukcje internetowe Allegro
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 18:50

Czyszczenie rzepaku Gigantem tez idzie szybko tylko trzeba czyścić przez jedno sito - oddzielanie grubszych zanieczyszczeń, drobnych nie ma sensu. Czysty rzepak leci tam gdzie normalnie wylatuje odpad z dolnego sita, trzeba tez przerobić wylot (najlepiej żeby leciało pod spodem) bo oryginalny nie odbierze. Spokojnie 4t/h da rade.

@Cichy84 a na co Ci 3ludzi do obsługi petkusa giganta ;) ???? Przy czyszczeniu 4 t/ha daję rade sam.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#9 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:49

Czyszczenie rzepaku @deer
ciekawy patent z tym jednym sitem i w przyszlym roku musze to wyprobowac :blink: co roku po zniwach czyszcze caly rzepak i wkurza mnie wydajnosc supra na poziomie troche powyzej 500 kg/h :unsure:
masz jakis patent na czyszczenie lubinu? bo tutaj jest dokladnie odwrotna sytuacja jak w rzepaku...
co myslisz aby w zmijce(slimaku) zrobic otwor i zamontowac tam drobne sito, aby w polowie wysokosci drobne zanieczyszczenia spadaly pod zmijke a lubin przesypywac na przyczepe?

#10 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 21:37

Czyszczenie rzepaku Do lubin to najlepiej najzwyklejsza wialnia :unsure:. Tak czyściłem bobik kiedyś.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 22:25

Czyszczenie rzepaku chodzi Ci o taka wialnie jak proponowal @Mechanizator?

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 22:36

Czyszczenie rzepaku Nie :unsure:. Najprostsza wialnia tzw/ młynek.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2009 - 22:40

Czyszczenie rzepaku Ja jak groch czyszczę to też młynkiem. :unsure:

#14 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 22:56

Czyszczenie rzepaku chodzi Wam o taki zwykly, "dziadkowy" mlynek? mam cos takiego ale jakos wydajnosc tez nie jest zbyt ciekawa :unsure: chodzi mi po glowie przerobienie zmijki i ewntualne zmiejszenie jej predkosci aby zanieczyszczenia drobniejsze od lubinu wypadaly pod zmijke...

#15 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 15 grudzień 2009 - 23:00

Czyszczenie rzepaku u nas to mówi się na taki młynek "faherer" :unsure:

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2009 - 08:41

Czyszczenie rzepaku Czyściliśmy takim ślimakiem WS - Oferta i miał zamontowane sita od spodu, ale nie było do zadowalające z drobnych zanieczyszczeń, to można coś tam wyłapać. Jednak znacznie spada wydajność, my groch jadalny czyściliśmy, też na czyszczalnią z sitami i tymi bębnami i szło dobrze. Jak to ma być czyszczenie bez oddzielania połówek, to młynek spokojnie starczy.

#17 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 11:24

Czyszczenie rzepaku @Bobek_Farmer
wlasnie myslalem o tak przerobionej zmijce :blink: nie musze miec wydajnosc na poziomie 14 ton. jezeli do tej pory malym petkusem mam ponad 500 kg/h to jezeli zmijka osiagnalbym wydajnosc na poziomie 5 ton to bylbym praktycznie "w niebo wziety" :unsure:
w lubinie ktory mamy jest strasznie duzo drobnego zielska i musze z tym jakos walczyc aby lubin spokojnie przelezal do wiosny. nie chodzi mi od odebranie polowek...

#18 Share Lnd15

Lnd15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 09:03

Czyszczenie rzepaku hej,
mam problem panowie
na polu został mi omijak po oprysku, porosło zielsko -głównie przytulia :/
po skoszeniu mam pełno nasionek tego cholerstwa,
zna może ktoś z Was dobry sposób na odizolowanie tego świństwa??

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:59

Czyszczenie rzepaku Groch czyszczę sitem od kombajnu sito wisi na dwóch paskach sypiwesz groch na sito lekko potrząsasz zanieczyszczenia lecą na podłogę a groch zostaje w dwóch to robota idzie bardzo szybko 3t/h zboża i rzeak to zwykłą wialnią czyszczę wialnia silnik elektryczny na silniku koło pasowe stopniowane na cztery rużne predkości i wyrabiam, ale od dłuższego czasu tez poszukuje czegoś do szybkiego czyszczenia i najlepiej by błyo stary kombajn kupić wyciąć zaspół gdzie są sita i wialnia i zrobic z tego czyszczalnię potem odpowiednie sita i bedzie git.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share waldek25

waldek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 15:45

Czyszczenie rzepaku he he jak oddzielić przytulię od rzepaku ?? to proste przeciągaj sweter wełniany przez pryzmę z rzepakiem i znaczna część przytuli zostanie na swetrze