Skocz do zawartości

Zdjęcie

6630 - kilka pytań.

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share BartekDolnyslask

BartekDolnyslask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 20:16

6630 - kilka pytań. marcin200711 mam kilka zastrzeżeń co do twoich wypowiedzi.

"A odnośnie opon to w okolicy mają ciągniki na oponach 650r38 i nikomu nie przygniata w orce skiby. a najlepsza firma to pirelli TM800 Trellebourg" z Tego co wiem to najlepsze opony to firestone.

Są seryjne w Ameryce, a tam z pewnością nie nie oszczędza

"Przynajmniej skrzynia vario jest lepiej sprawdzona od auto power"

Skoro nie ufasz autopower proponuje PowerQuadPlus lub AutoQuadPlus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6630 - kilka pytań. Dzisiaj, 19:20
  •  

#42 Share groszek

groszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 13:48

6630 - kilka pytań. tak tak myśle że 100 godzin rocznie to bedzie dobre wykorzystanie takiego ciągnika za tyle kasy ;) hehehe a może kup belarusa na 100 godzin to w sam raz :)

#43 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 02 grudzień 2010 - 18:44

6630 - kilka pytań. no wlasnie czytam posty i czytam i tak mysle czy 100mth na rok i taki ciągnik to nie marnowanie kasy??? czasem sie nie machnąles i nie chodzi ci o 1000 mth. bo skoro na 100 to nie ma co szalec i brac wielu niepotrzebnych rzeczy typu TUZ komputer wydajności itd. chyba ze na 1000 to wtedy co innego

#44 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 19:30

6630 - kilka pytań. Sądze że od decydowania czy to marnowanie kasy czy nie to jestem ja. I rady czy to się opłaca czy nie lepiej coś innego kupić to mam gdzieś, mam pieniądze to mogę wydać na co chce.

#45 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 00:19

6630 - kilka pytań. mam pytanie czy do 6630 w wersji comfort można dobrac amortyzację kabiny ? moze ktos się orientuje ile kosztuje

#46 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 19:42

6630 - kilka pytań. od wersji comfort możesz dobrać tylko TLS amortyzowanej kabiny nawet w opcji nie ma

#47 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 09:32

6630 - kilka pytań. A ja bym Ci odradzał JD to prawda że są komfortowe i rzadko się psuja ale jednocześnie to smoki na paliwo ( poczytaj sobie i popytaj właścicieli ) i mają drogie części i serwis a tylko serwis może je naprawiać tak więc na dłuższą metę JD wychodzi drogi w eksploatacji

#48 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 maj 2011 - 22:11

6630 - kilka pytań. pytanie z innej beczki bo nie chce zakładać nowego tematu, jaki ma maksymalna wydatek pompa l/min w John deere 6630 comfort w opcji najmocniejsza jaka może być???

#49 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:24

6630 - kilka pytań. w comforcie 6630 pompa zębata, max 80 L wydatek, w 6830 i 6930 comfortach masz tłoczkową 110 L
we wszystkich premiumkach tłoczkowa 110 L ;)

#50 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 maj 2011 - 21:35

6630 - kilka pytań. o premiumach i 6830 i 6930 w comforcie to wiedziałem ;) tyko myślałem ze coś zmienili w 6630 ale jednak się myliłem <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Bogdan1678

Bogdan1678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 13:45

6630 - kilka pytań. mam znajomego mechanika w John Deere mówił mi ze premium to syf turbina ma zmieną geometrie łopatek i potrafi nawet się rozlecić na gwaranci i mówił jeszcze czym mniej elektroniki to mniejsze koszty napraw a pozatym to nie ten jony co był10 lat temu

#52 Share stolarczyk

stolarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:43

6630 - kilka pytań. Tylko ile godzin ten jony zrobił na tej gwarancji? i na jakim paliwie latał? To pewnie istotna sprawa

#53 Share SPFH

SPFH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 20:16

6630 - kilka pytań.

mam znajomego mechanika w John Deere mówił mi ze premium to syf turbina ma zmieną geometrie łopatek i potrafi nawet się rozlecić na gwaranci i mówił jeszcze czym mniej elektroniki to mniejsze koszty napraw a pozatym to nie ten jony co był10 lat temu

kolego Premium to Premium. 4 zawory na cylinder; turbina zmiennej geometrii - i z doswiadczenia moge ci powiedziec, ze niezawodna. a elektronika jest duzo lepsza od mechnicznych elementow, chocby dlatego, ze jest od nich znacznie mniej zawodna - i to duzo. potwiedza ci to z pewnoscia mechnicy. poza tym widze iz zostalo powidziane troche na temat roznic premium i standrad (clasic+comfort).
Niestety nikt nie powiedział naszemu koledze szukajacego ciagnika do roboty, zeby zwricił uwage na siłowniki hydrauliczne - a konkretnie ich średnicę - zwróć uwagę iż im większy siłownik to wyższa siła wydźwigu. w jelonkach można wybierać co 5 mm. od 75mm - do 115 w najwyższych modelach (8R)
Poza tym jak kolega ma łącznie 120 ha - i zamierza pracować tylko 100 godzin - to czegoś tu nie rozumię - po co kupujesz ciągnik, aby stał?? hmmm...
Ale jak już kupujesz to zwróć uwagę na gniazda hydrauliki zewnętrznej - Jelonek jest znany z tego iż posiada 4 rodzaje takich gniazd - tzw. 100/200/300/350.
Podpytaj handlowca i z doświadczenia ci powiem iż my jako klienci powinniśmy wybierać głównie serię 200 - np. minimum 2 pary i zawsze na ciągniku powinna być seria 300 - minimum 1 para.
350 - są to gniazda o bardzo małych przeciekach wewnątrzych - i są zalecane do np bardzo małych siłowników na ciągnikach np. do wydźwigu belki opryskiwacza (niektóre opryskiwacze to mają).
Jeśli chodzi o opony to polecam Michelina, Goodyear, Pirelli, Treleborg, - przy oponach patrz na to jak mają ustawioną "jodełkę" - czy zachodzi na siebie i ile, oraz jak jest gęsta. Rzadko ustawiona i nie zachodzaca na siebie przenosic ci bedzie drgania na kabine - a to słychac i czesami to przeszkadza - głównie na drodze. Poza tym patrz na serwis opon, ponieważ nie każda firma oponiarska chętnie przyjmuje reklamacje. poza tym wejdź na firmy oponiarskie i zobacz sobie jakie obciążenia możesz przenosić na danym typie opon. część firm publikuje takie dane - ale powinne wszystkie to robić (nie zawsze im się chce).

#54 Share MarekZulawy

MarekZulawy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 20:57

6630 - kilka pytań.

A ja bym Ci odradzał JD to prawda że są komfortowe i rzadko się psuja ale jednocześnie to smoki na paliwo ( poczytaj sobie i popytaj właścicieli ) i mają drogie części i serwis a tylko serwis może je naprawiać tak więc na dłuższą metę JD wychodzi drogi w eksploatacji

Jestem właścicielem 6630 comfort i przez takie wypowiedzi ze john deere to smok o mały włos nie kupiłbym case'a. Dziś na pewno bym bardzo tego żałował. Spalanie johna to po prostu bajka. Owszem może i na godzinę dosyć duże (w porównaniu np. do ursusa 1204 którym również dysponuje), ale za tą godzinę zrobi więcej i w przeliczeniu na 1/ha john pali mniej niż ursusy :) Co do innych ciągników zachodnich spalanie jest o wiele niższe niż np. w case czy new holland. Dajmy na to mój john w agregacie wciągnie około 12-13l/ha, a case sąsiada 17. Ponadto we wszystkich testach zużycia paliwa (może nie we wszystkich, ale w większości) to john lub fendt wypadają z reguły najlepiej pod względem siły uciągu i zużycia paliwa.

#55 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:10

6630 - kilka pytań. Wszystko ok. to co piszesz powyżej ale jest jeden drobny szczegół-polskiego chłopa nie przekonasz-jak ma w główce cos nabite to możesz zabić a i tak nie ustąpi :D .Czasami ogarnia mnie czarna rozpacz gdy rozmawiam na temat techniki rolniczej nawet z młodszymi od siebie (bo z rówieśnikami czy starszymi z reguły nie ma to najmniejszego sensu-zaraz lecą teksty typu- "a co ty mi tu będziesz pitolił" ) i tak wiedzą lepiej...

#56 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 08:31

6630 - kilka pytań. czy w modelu jd 6630 comfort jest możliwość jakakolwiek wyłączenia licznika motogodzin ?

#57 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 26 lipiec 2012 - 14:12

6630 - kilka pytań. a po co ci wyłączyc mth ?? :D

#58 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 13 grudzień 2012 - 14:12

6630 - kilka pytań. Witam chłopaki mam pytanko. Czy można zaczepić maszynę z WOM szerokokątnym w dolnym położeniu zaczepu suwanego automatycznego? Chodzi tu o prasę zwijającą New Holland BR 740 Cropcuttter. Czy przegub zmieści się nad zaczepem żeby nic nie dotykało i nie ocierało ? chodzi o ciągnik JD 6630 TLS

Edytowany przez jakub16, 13 grudzień 2012 - 14:14.

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#59 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:15

6630 - kilka pytań. musisz sprawdzić, z tego co pamiętam przy długiej drabince można po wyjęciu bolca zabezpieczającego można było zjechać poniżej wałka,

licznik mth można wyłączyć wyciągając bezpiecznik od konsoli, licznik cofnie każdy cofacz a serwis wykasuje przebieg nawet z komputera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share viverek

viverek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 11:53

6630 - kilka pytań. Mam dylemat. Jaki ciągnik wybrać JD 6330 czy NH T6.120. Ile pali Jd 6330 w orce na hektar.