Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile na godzinę przerobi TC5050

121 odpowiedzi na ten temat

#61 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:58

Ile na godzinę przerobi TC5050 a ja zaznaczam że TC 5050 ma wydajnośc od 7 - 8 ton na godzinę więc Avero napewno nie osiągnie 10 ton, ale rozumiem że w mniemaniu niektórych osób claas to najlepsza nawet wbrew logice, a tak nawiasem TC 5070 od 11 do 12 ton na godzinę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile na godzinę przerobi TC5050 Dzisiaj, 02:40
  •  

#62 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:16

Ile na godzinę przerobi TC5050 tak, ja uważam że claas nie ma sobie równych a jesli chodzi o zakup to jeszcze cena ma coś do powiedzenia

wiesz na 100% że TC 5070 da rade max wymłócić 12ton czy nawet 14?? (przy jakim polonie mówisz i czego) dla mnie to śmiech bo niby Fendt jest podobny a na pokazie osiagnął wydajność ponad 15t z kierowca który nie miał pojecia o koszeniu-wcześniej skosiłem 3ha bizonem :lol: gdyby kosił kierowca który przyjechał a nie ja to wydajność siegnełaby 18ton w godzine przy plonie 7,5-8ton pszenicy sypane na postoju

#63 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:02

Ile na godzinę przerobi TC5050 o to widze kolejny wielki fanatyk marki claas, a ile na tym pokazie zboża leżało za kombajnem ??? skoro jesteś taki wszech wiedzący to może i to sprawdziłes

#64 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:08

Ile na godzinę przerobi TC5050 tak sprawdziłem bo to na moim polu xD moim zdaniem było lepiej niż dobrze.

Czy fanatyk nie wiem ale uważam że lepszego komabjnu jak Avero czy Tucano w swojej klasie nie ma chociaż podobno claas sie pogorszył ale to wcale nie znaczy że bym go kupił bo jest strasznie drogi a to nie ciagnik że sie robi 1000godz rocznie tylko 200 albo nawet nie

#65 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:28

Ile na godzinę przerobi TC5050 to po co ta dyskusja jak Twoim zdaniem wszystkie inne kombajny to szajs, kupuj sobie avero i koniec, w Tucano usterka goni usterkę ale też jest najlepszy

#66 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:40

Ile na godzinę przerobi TC5050 gdzie napisałem że szajs?? ogladałem te kombajny i claas wyglada na wykonanego najlepiej, słyszałem o tych usterkach dlatego bym claasa nie kupił bo wiadomo że do claasa trzeba dołożyć 50-100tys a jak sie okazuje że jeszcze mogą być z nim problemy to trzeba sie zastanowić czy nie lepiej kupić coś innego. Trzeba wziąc pod uwage ze wiekszość czasu kombajn bedzie stał i czy korzystamy z jakiegoś dofinansowania

#67 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:21

Ile na godzinę przerobi TC5050 Panowie po co tak ostro. Każdy podejmuje subiektywne decyzje i każdy kupuje co chce. Jedni jeżdzą Bizonem i są szczęsliwi,że go posiadaja, inni Lexionami się rozbijają po polach.. Dla każdego coś miłego
Ja przyprowadziłem właśnie Avero i co mam płakać z tego powodu? Nie jestem szczęśliwy.. Każda firma, koncern czy gospodarstwo przeżywa lepsze czy gorsze dni. Wiem że w kwestii Tucano Claas postąpił pochopnie i jest to maszyna niedopracowana stąd awaryjność. Opinie sprawdzone są na temat Dominatora i Mediona, ale w moim przypadku zakup nowego kombajnu - pierwszy jest za te pieniądze nierozwojowy a drugi już nie produkowany, choć to była dobra seria - czapki z głów.
A przerzucanie pałeczki na temat tego nowego to czysta dysputa. Mój stoi już kilka dni i obejrzałem go dokładnie - uważam że naprawdę cena jest wyższa jak u konkurencji, ale wykonanie i zaawansowanie technologiczne jest gołym okiem widoczne. Avero to tylko i wyłącznie hydraulika metry przewodów, rozdzielaczy i pomp, a hydraulika kosztuje. APS hydrostat i silnik Caterpilar automatyka hederu i kabina. Według mnie wzorcowa - laików zapraszam do dilera Claas'a - ergonomiczna, przestronna funkcjonalna i piękna. Pływająca podłoga, fotel pneumatyczny z podłokietnikiem konsola główna, skórzana kierownica przesuwana na nogi, dźwignia sterująca, komputer pokładowy- wyświetla parametry, wszystkie funkcje i ustawienia z kabiny, klima i lodówka,gratis Radio Sony Explode, podświetlenie kabiny, zbiornika przenośnika, halogeny robocze Vista Cab- nachylenie przedniej szyby przyciemnianej i panoramicznej- widoczny cały heder itp. Może i w wydajności nie jest to Tucano ale jest to średnia maszyna gwarantująca omłot na wysokim poziomie. A takiej potrz\ebuję nie 30 letniego bizona w którym wdychałem kurz przez cały dzień. Dodatkowo spory upust dla tych co już się zdecydują negocjować i maszyna w cenie netto odpowiada cenie Dominatora brutto.. Niech każdy rozsądzi i za czym zacznie przerzucać się argumentami sprawdzi obejrzy a może choćby przeczyta prospekt.
A nawiązując do wydajności to nie moje słowa lecz czyny takich osób jak maxiben np, są tu na miejscu. Ja jeździłem w żniwa z Tomkiem C. (pozdro) i wiem jak to wygląda i co może ( 9 ton ), ale według przysłowia - biednemu to i cegła w drewianym kościele spadnie na głowę...

To tyle Pewnie zasypią mnie gromy z nieba, ale mnie to nie obchodzi . generalnie jakoś rzadko tu zaglądam bo i atmosfera nie wczorajsza. .

Edytowany przez endzit, 26 styczeń 2011 - 21:32.

#68 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:30

Ile na godzinę przerobi TC5050 Gratuluje zakupu czekamy na fotki i wrażenia po żniwach

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:18

Ile na godzinę przerobi TC5050 Podziwiam tych, którzy kupują Avero, bo jest Claasem i chcą zafundować sobie trochę luksusu w żniwa. Dodany obrazek To idealny kombajn dla rolników hobbystów, fanów Claasa. Dodany obrazek Chciałbym mieć możliwość kupienia, w przypadku kombajnu tej wydajności, Avero. Dodany obrazek

#70 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 07:07

Ile na godzinę przerobi TC5050 ja też podziwiam bo za pieniądze które kosztuje avero można miec TC 5070, który połyka Avero w całości, albo o 100 tys. zł tańszego TC 5050, który ma może tylko ciut mniejszą wydajnośc od Avero, no ale jak się kupuje maszyny na pokaz żeby ładnie wyglądały na podwórku i jesli dla kogoś 100 tys.zł to żadna różnica to proszę kupowac, ja wolałbym włozyc te 100 tys.zł różnicy w PROW i mam już automatycznie 200 tys.zł i można kupic niezły traktor albo inne potrzebne maszyny

Edytowany przez karol19, 27 styczeń 2011 - 07:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 07:45

Ile na godzinę przerobi TC5050 przecież Avero można kupić na prow i vat a wtedy zostaje 30 tys różnicy

#72 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:59

Ile na godzinę przerobi TC5050 zgadzam się z Bobek Farmer że Avero to kombajn dla rolników hobbystów i fanów claasa, których reprezentantem jest kolega kamil 41,

#73 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 12:56

Ile na godzinę przerobi TC5050 tu byś sie zdziwił

powiedzcie mi jak to jest że NH np TC5070 ma tak małą wydajność na tle konkurencji

#74 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 13:16

Ile na godzinę przerobi TC5050 jaką konkurencję masz na myśli ??? zaraz się pewnie dowiemy od Ciebie że claas Avero ma wydajnośc wyższą od TC 5070, a jakiś tam fendt, o którego kombajnach do niedawna nikt nie słyszał osiaga 20 ton na godzinę, heh śmieszne

Edytowany przez karol19, 27 styczeń 2011 - 13:25.

#75 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 13:50

Ile na godzinę przerobi TC5050 smieszny to jestes Ty.
Miałem pokaz Fendta 5220 i wiem że 18ton da sie nim skosić a to jest o połowe wiecej niż NH.
W pierwszym roku sprzedało sie ich tyle co JD który jest niby tak znany dobry u tani.
JD CWS 1470 da rade skosić 15ton ale tego nie widziałem tylko info od uzytkownika

#76 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:32

Ile na godzinę przerobi TC5050 miałem okazję oglądac tego Fendta i to nic ciekawego jakośc wykonania gorsza niż w NH, a kabina to już porażka, a te 18 ton to chyba Ci się przyśniło

#77 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:54

Ile na godzinę przerobi TC5050 i to dziś w nocy:D
widze ze to Ty jesteś fanem NH i nic innego nie widzisz:P
w moim rankingu NH jest na 1 miejscu ale od końca

#78 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:56

Ile na godzinę przerobi TC5050 @karol przestań te kłótnie.Jeżeli Kamil pisze że tyle było (a użytkował ten kombajn) to pewnie lepiej wie na co go stać.Nie pisz że claas jest zły,ble i do d**y,bo to kombajn innej polityki cenowej,i trochę drogi jak na realia polskiego rolnika,ale produkty z pod tej stajni są jednymi z najmocniejszych,i nie odstępują hohlandowi pod względem wydajności,wykonania itp.Każdy kupuje to,co dla niego odpowiada ;)
Kamil mi akurat Nh nie wiedzieć czemu podoba się :)

Edytowany przez adrian300895, 27 styczeń 2011 - 15:57.

#79 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 16:06

Ile na godzinę przerobi TC5050 dzieki @Adrian za poparcie
mi NH podoba sie zupełnie z innej strony: cena w zł faktycznie bez wpływu euro; mały zadatek z możliwością odebrania przed samymi żniwami i dobre finansowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2011 - 16:11

Ile na godzinę przerobi TC5050 Nie chcę tu prowokować kłótni, ale jeżeli już podajemy wydajność w tonach na godzinę, to określmy:
- sposób wyładunku zboża z kombajnu,
- szerokość zespołu żniwnego,
- rodzaj i plon ziarna,

Mało kto bierze pod uwagę stan słomy, wiadomo ogólnie, że zboże po deszczach łatwiej się młóci, bo ziarna już nie są tak mocno trzymane w kłosie, a sama słoma jest znacznie bardziej krucha. Dodany obrazek Dodatkowo wysokość koszenia bardzo wpływa na wydajność. Przy koszeniu na 15 cm, a 25 cm ilość masy jaką musi przejść przez kombajn trochę się jednak różni. Dodany obrazek

Także najbardziej wiarygodne to byłoby porównanie na jednym polu, a tak zawsze znajdzie się czynnik odpowiedzialny za zwiększanie lub obniżanie wydajności. Dodany obrazek