black08

Ile na godzinę przerobi TC5050

Polecane posty

kamil41    29

tchyba go nie widziałeś. Nie tylko jest zmieniony optycznie ale ma super kabine, duży silnik i zbiornik oraz APS który czyni cuda, bedzie śmigał w mojej okolicy wiec po żniwach powiem cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

APS czyni cuda ale już wytrzasacze i sita cudów nie czynią bo są takie same jak w dominatorze 150, wiec co z tego że na młocarni przerobi jak dużo wyleci z tyłu i wtedy to na polu dopiero będą cuda jak to co zgubi porośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

wytrząsacze to jeszcze ostatecznie by uszły tylko te sita mu przyszłości nie wróża ale 9t/godz to chyba machnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

tchyba go nie widziałeś. Nie tylko jest zmieniony optycznie ale ma super kabine, duży silnik i zbiornik oraz APS który czyni cuda, bedzie śmigał w mojej okolicy wiec po żniwach powiem cos wiecej

 

kolego miałem z nim stycznośc w zeszłym roku ;-) kabiną w kombajnie nie robisz omlotu ;-)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale za takie pieniądze jakie się płaci za kombajn to wymaga się komfortowej kabiny,zwłaszcza za takie pieniądze które trzeba dać za avero :) Spędzasz w niej dużo czasu i czym jest bardziej komfortowa tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

wydaje mi się że 9 ton/h to może nie osiągnąc, myślę ze tak 8 ton maksymalnie, bo wiecej sita nie zdążą odebrac, a co do kabiny to zgadzam się że powinna byc komfortowa, ale nie za taką cenę jak kosztuje avero,większośc nowych kombajnów na rynku ma juz teraz komfortowe kabiny, bo na przykład w new hollandzie tc 5050 też masz kabinę komfortową, bo też jest dżojstik, też jest napęd hydro, też jest klimatyzacja, tez jest wygodny fotel, tak więc wszystko to samo co w avero a za cenę niższą o 100 tys. zł więc po co przepłacac za avero ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dlaczego sita maja nie zdażyć skoro maja 3m2 a Fendtcie 5220 mają 4,67 i przerabia do 18ton/godz

Rozmawiałem z właścicielem Avero który ma juz 2 sezony za sobą to powiedział ze 10t przez godz bardzo czesto ukosi a tyle TC5050 to na 100% nie osiagniesz. Obejrzyj oba to zobaczysz dlaczego jest róznica w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki ten Avero ma heder? Jak prędko jężdżą? Jaką roślinę młócą i jaki jest jej plon z ha? Sypią na postoju czy w trakcie jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

kamil41; uważaj jak wymłócisz kombajnem 4 klawiszowym 10 ton ziarna przez godzinę , to by było tyle co dwa bizony, wiec nie ma mowy żeby tyle wymłócic tym avero, 1o ton na godzinę to robi TC 5070, który ma 5 klawiszy i dużo większe sita niż avero, więc mi tu bajek nie opowiadaj, avero może miec wydajnośc większą o 10 - 15 % od dominatora 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

heder 4,3m plon pszenicy 10ton czyli w godz hektar, sypane chyba na postoju ale nie wiem na 100%

 

właśnie kilka razy juz słyszałem że TC 5070 da rade wymłócić 10-14ton a jest on niby tylko troche mniejszy od Fendta 5220 wiec ma sie to nijak

 

skoro 5 klawiszowym da sie sporo ponad 15 to dlaczego 4 nie 10ton? Zaznaczam że nie widziałem Avero w akcji, info od właściciela maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

a ja zaznaczam że TC 5050 ma wydajnośc od 7 - 8 ton na godzinę więc Avero napewno nie osiągnie 10 ton, ale rozumiem że w mniemaniu niektórych osób claas to najlepsza nawet wbrew logice, a tak nawiasem TC 5070 od 11 do 12 ton na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tak, ja uważam że claas nie ma sobie równych a jesli chodzi o zakup to jeszcze cena ma coś do powiedzenia

 

wiesz na 100% że TC 5070 da rade max wymłócić 12ton czy nawet 14?? (przy jakim polonie mówisz i czego) dla mnie to śmiech bo niby Fendt jest podobny a na pokazie osiagnął wydajność ponad 15t z kierowca który nie miał pojecia o koszeniu-wcześniej skosiłem 3ha bizonem :lol: gdyby kosił kierowca który przyjechał a nie ja to wydajność siegnełaby 18ton w godzine przy plonie 7,5-8ton pszenicy sypane na postoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

o to widze kolejny wielki fanatyk marki claas, a ile na tym pokazie zboża leżało za kombajnem ??? skoro jesteś taki wszech wiedzący to może i to sprawdziłes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tak sprawdziłem bo to na moim polu xD moim zdaniem było lepiej niż dobrze.

 

Czy fanatyk nie wiem ale uważam że lepszego komabjnu jak Avero czy Tucano w swojej klasie nie ma chociaż podobno claas sie pogorszył ale to wcale nie znaczy że bym go kupił bo jest strasznie drogi a to nie ciagnik że sie robi 1000godz rocznie tylko 200 albo nawet nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

to po co ta dyskusja jak Twoim zdaniem wszystkie inne kombajny to szajs, kupuj sobie avero i koniec, w Tucano usterka goni usterkę ale też jest najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

gdzie napisałem że szajs?? ogladałem te kombajny i claas wyglada na wykonanego najlepiej, słyszałem o tych usterkach dlatego bym claasa nie kupił bo wiadomo że do claasa trzeba dołożyć 50-100tys a jak sie okazuje że jeszcze mogą być z nim problemy to trzeba sie zastanowić czy nie lepiej kupić coś innego. Trzeba wziąc pod uwage ze wiekszość czasu kombajn bedzie stał i czy korzystamy z jakiegoś dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Panowie po co tak ostro. Każdy podejmuje subiektywne decyzje i każdy kupuje co chce. Jedni jeżdzą Bizonem i są szczęsliwi,że go posiadaja, inni Lexionami się rozbijają po polach.. Dla każdego coś miłego

Ja przyprowadziłem właśnie Avero i co mam płakać z tego powodu? Nie jestem szczęśliwy.. Każda firma, koncern czy gospodarstwo przeżywa lepsze czy gorsze dni. Wiem że w kwestii Tucano Claas postąpił pochopnie i jest to maszyna niedopracowana stąd awaryjność. Opinie sprawdzone są na temat Dominatora i Mediona, ale w moim przypadku zakup nowego kombajnu - pierwszy jest za te pieniądze nierozwojowy a drugi już nie produkowany, choć to była dobra seria - czapki z głów.

A przerzucanie pałeczki na temat tego nowego to czysta dysputa. Mój stoi już kilka dni i obejrzałem go dokładnie - uważam że naprawdę cena jest wyższa jak u konkurencji, ale wykonanie i zaawansowanie technologiczne jest gołym okiem widoczne. Avero to tylko i wyłącznie hydraulika metry przewodów, rozdzielaczy i pomp, a hydraulika kosztuje. APS hydrostat i silnik Caterpilar automatyka hederu i kabina. Według mnie wzorcowa - laików zapraszam do dilera Claas'a - ergonomiczna, przestronna funkcjonalna i piękna. Pływająca podłoga, fotel pneumatyczny z podłokietnikiem konsola główna, skórzana kierownica przesuwana na nogi, dźwignia sterująca, komputer pokładowy- wyświetla parametry, wszystkie funkcje i ustawienia z kabiny, klima i lodówka,gratis Radio Sony Explode, podświetlenie kabiny, zbiornika przenośnika, halogeny robocze Vista Cab- nachylenie przedniej szyby przyciemnianej i panoramicznej- widoczny cały heder itp. Może i w wydajności nie jest to Tucano ale jest to średnia maszyna gwarantująca omłot na wysokim poziomie. A takiej potrz\ebuję nie 30 letniego bizona w którym wdychałem kurz przez cały dzień. Dodatkowo spory upust dla tych co już się zdecydują negocjować i maszyna w cenie netto odpowiada cenie Dominatora brutto.. Niech każdy rozsądzi i za czym zacznie przerzucać się argumentami sprawdzi obejrzy a może choćby przeczyta prospekt.

A nawiązując do wydajności to nie moje słowa lecz czyny takich osób jak maxiben np, są tu na miejscu. Ja jeździłem w żniwa z Tomkiem C. (pozdro) i wiem jak to wygląda i co może ( 9 ton ), ale według przysłowia - biednemu to i cegła w drewianym kościele spadnie na głowę...

 

To tyle Pewnie zasypią mnie gromy z nieba, ale mnie to nie obchodzi . generalnie jakoś rzadko tu zaglądam bo i atmosfera nie wczorajsza. .

Edytowano przez endzit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podziwiam tych, którzy kupują Avero, bo jest Claasem i chcą zafundować sobie trochę luksusu w żniwa. wink.gif To idealny kombajn dla rolników hobbystów, fanów Claasa. tongue.gif Chciałbym mieć możliwość kupienia, w przypadku kombajnu tej wydajności, Avero. rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

ja też podziwiam bo za pieniądze które kosztuje avero można miec TC 5070, który połyka Avero w całości, albo o 100 tys. zł tańszego TC 5050, który ma może tylko ciut mniejszą wydajnośc od Avero, no ale jak się kupuje maszyny na pokaz żeby ładnie wyglądały na podwórku i jesli dla kogoś 100 tys.zł to żadna różnica to proszę kupowac, ja wolałbym włozyc te 100 tys.zł różnicy w PROW i mam już automatycznie 200 tys.zł i można kupic niezły traktor albo inne potrzebne maszyny

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

zgadzam się z Bobek Farmer że Avero to kombajn dla rolników hobbystów i fanów claasa, których reprezentantem jest kolega kamil 41,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tu byś sie zdziwił

 

powiedzcie mi jak to jest że NH np TC5070 ma tak małą wydajność na tle konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

jaką konkurencję masz na myśli ??? zaraz się pewnie dowiemy od Ciebie że claas Avero ma wydajnośc wyższą od TC 5070, a jakiś tam fendt, o którego kombajnach do niedawna nikt nie słyszał osiaga 20 ton na godzinę, heh śmieszne

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

smieszny to jestes Ty.

Miałem pokaz Fendta 5220 i wiem że 18ton da sie nim skosić a to jest o połowe wiecej niż NH.

W pierwszym roku sprzedało sie ich tyle co JD który jest niby tak znany dobry u tani.

JD CWS 1470 da rade skosić 15ton ale tego nie widziałem tylko info od uzytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj