black08

Ile na godzinę przerobi TC5050

Polecane posty

GREMLIN    2

Mój sprawuje się w miarę, jak w każdym danemu użytkownikowi coś sie nie podoba i by to zmienił no ale tak musi być, mi nie podoba się drabinka z boku, ta od wlewu paliwa powinna być z tyłu ,znowu wejście do kabiny też jest nie dopracowane bo przy hederze 3,97 schodki zawadzają o zboże jak się tnie od prawej strony, a jak się podniesie to wystaje ponad kombajn ;[ Łożyska na wytrząsaczach też powinni zmienić na panewki, czujnik wywalić z fotela bo jak sie wstanie to heder się zatrzymuje, muszę sie tam dopatrzyć i to rozłączyć bo bardzo denerwuje ,mógłby też mniej palić ,opony z tyłu też są g**no warte-często sie przebijają ,były drobne awarie ale elektroniki np wymiana joystika itp Czujniki czy wskażniki trochę szwankowały np miga od hydrostatu a wszystko ok ale od prędkości padł .Szczerze żebym wiedział że będzie tyle koszenia to wziął bym 5070, w tęgim zbożu młocarnia go trzyma i sita :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisałem już wyżej ile mały TC młóci średnio, więc zamiast powielać pytania, polecam czytać wnikliwiej. smile.gif

 

Stół z Wągrowca, wizualnie może cudem nie jest, ale dało radę go zamówić jako integralny element kombajnu. wink.gif

 

@GREMLIN działo Ci się coś z łożyskami, że mówisz, że powinny być panewki? blink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Nic się nie działo ale opieram się na opinii innych użytkowników TC oraz bizonów, że wymiana panewek jak w clasie jest dużo prostsza i szybsza a tu jest sporo rozbierania, no ale ogólnie seria TC nie ma porównania z Bizonami po prostu wymiękają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas mimo, że były łożyska zamiast panewek w Bizonie, przez całą swoją karierę u nas skosił ze 2000 hektarów, nie było z nimi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

U mnie kosi rocznie 100ha tyle ze w tym u sąsiada jest ok 25 i to razem z rzepakiem. Co do spalania Gremlin to wszystkie palą bo w koncu maja po 200 km a bizon miał tylko 100 wiec i apetyt miał mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Co do spalania to dam taki przykład, kombajn który kosił u mnie przez 2 sezony a teraz poszedł w inny rejon ;Dominator 98 sl bez siekania słomy, silnik 150 km mercedes napęd mechaniczny rocznik 1998 5-klawiszowy spalał na 100% 12 litrów na 1 godz. z hederem 4,5 kosa i co na to powiedzieć? A TC5070 ponad 20?

Edytowano przez GREMLIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

Gremlin - a Twój NH ma większą wydajność od tego dminatora 98sl czy mniejszą? jaką wydajność osiągasz w zbożu swoim TC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Co do wydajności to wcześniej coś tam pisałem 20 minut zbiornik 4000l a ile to ton to nie ważyłem, a porównanie TC5050 do dom98?Ja bym go porównał do TC5060 bez separatora, wtedy różnił by się tylko średnicą młocarni 450mm a 600mm :D

Dominator 98 ma szersza młocarnię, sita o 25 cm i klawisz więcej to chyba samo mówi za siebie

A skąd kolego jesteś bo nie wiem czy ściemniasz, czy nprawdę jesteś zainteresowany? Składałeś może wniosek na jakiś?

Edytowano przez GREMLIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

jestem zainteresowany i składałem wniosek na prow, widzę że jesteś tylko umiarkowanie zadowolony ze swojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Przeliczenie pojemności zbiornika na masę jest proste. Wymaga tylko znajomości gęstości ziarna w stanie zsypnym dla danego gatunku zboża np. pszenica o gęstości 75 kg/hl, więc

4000 litrów * 0,75 kg/l(gęstość) = 3000 kg = 3 tony

Taka jest realna pojemnośc zbiornika dla pszenicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Napisałem już wyżej ile mały TC młóci średnio, więc zamiast powielać pytania, polecam czytać wnikliwiej. smile.gif

 

Stół z Wągrowca, wizualnie może cudem nie jest, ale dało radę go zamówić jako integralny element kombajnu. wink.gif

 

@GREMLIN działo Ci się coś z łożyskami, że mówisz, że powinny być panewki? blink.gif

 

 

Mój tata mówi na stół z Wągrowca ,,polskie BISO":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

koledzy mam pytanie czy TC 5050 ma większą powierzchnie sit i wytrząsaczy od Bizona? wie ktoś z Was może jakie powierzchnie ma Bizon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Bizon ma 5 wytrząsaczy ale sa krótsze a sita są dużo większe jak w bizonie ale ile to nie wiem ,nigdy nie miałem do czynienia z Zo-56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie wiesz kolego ile większe ale wiesz że dużo kocham precyzje


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Co do spalania to dam taki przykład, kombajn który kosił u mnie przez 2 sezony a teraz poszedł w inny rejon ;Dominator 98 sl bez siekania słomy, silnik 150 km mercedes napęd mechaniczny rocznik 1998 5-klawiszowy spalał na 100% 12 litrów na 1 godz. z hederem 4,5 kosa i co na to powiedzieć? A TC5070 ponad 20?

5070 w granicach 20l z sieczkarnią na godzinę, bez niej okolo 4l mniej, czy zna ktoś wartość dla 5050?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    32

Porównując bizona super 56 i NH 5050 to bizon ma 5 wytrząsaczy o długości 3,6m i łącznej pow. oddzielania 4,6 m kw, nh 5050 ma 4,41 m kw. Sita bizon łączna pow. to 2,94 m kw, a nh 3 m kw. Jak czytam posty na forum to mam uczucie ,że są ludzie którzy mają coś do powiedzenia i ludzie którzy muszą ciągle mówić.Połowa postów powinna być po prostu usunięta bo nic nie wnoszą do wątku. I jeszcze jedno ,koszę 20 lat bizonem Z 56 i przy wydajności 8-8,5 tony pszenżyta z ha przy niskim koszeniu ,ale słoma pół karłowata to 4 hektary i żeby nie zieleniło się po żniwach 8 godzin pracy.Uważam iż bizon przy 6 tonach na godzinę sporo wyrzuci na glebę.Kuzyn z którym rozmawiałem ma nowego 5040 ,wcześniej kosił Z 56 i Z 58 mówi ,że praca maszyną coś pięknego ,ale wydajność w porównaniu do bizonów aż tak mocno nie odstaje.Bardzo jest zadowolony ze spalania ok 12 L na ha.

Edytowano przez karat7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

5070 w granicach 20l z sieczkarnią na godzinę, bez niej okolo 4l mniej, czy zna ktoś wartość dla 5050?

5050 bez sieczkarni 18 l na godz to wg ciągników o tej mocy i tak mało


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mi 5060 na 1hektar palił w ładnej pszenicy z sieczkarnią, a lekko nie miał 18l/hektar, na godzinę zrobił prawie 2hektary , wiec spalił dobrze ponad 30 l/godzinę.

Kolega 5070 mówi że w pszenicy pali mu koło 14l/ha, nie na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

może się wypowiem jako posiadacz TC 5050, wydajność myslę jakieś 30 % większa od bizona natomiast spalanie bez sieczkarni 18 litrów na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case856xl    1

Sąsiad ma tc 5050 rocznego i tak zle nim młóci wolno jedzie ina dodatek twierdzi ze pali mu 30 litrów na godz. Co do młócenia gubi ziarno d*pa, a jak juz w miare czysto z tyłu to wtedy zostaja kłośy w zbiorniku w zbozu co jest przyczyna kombajn czy kombajnista piz*a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marszewo    0

Witam wszystkich ,ja mam TC5070 i koszę zaledwie dwa zbiorniki na godzinę, jest to mało ok 8 ton,jadę 2 do 3 km/h, tojest wolno inaczej słysze młocarnię , chyba nie umiem go ustawic.Trzeci sezon mija i nie ma poprawy, słyszalem że mogę jechac do5km/h, ale jak go ustawic żeby młocarnia wymłacała i miała lekko,żebym nie słyszał jak bierze garściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Ja myślę że jest to wina złego ustawiania nagarniacza podczas koszenia,ewentualnie masz złe ustawienie ślimaka[ wysokość od podłogi] i palce w ślimaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj