Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 13 grudzień 2009 - 21:01

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 Do tego siewnika Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 7211 + Nordsten Lift-o-matic Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Nordsten Lift-o-matic CLB 300 MK II a to Jelonek Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> JD 6100 mam ziemię 4-6 klasy, a czasem trafi się taka podła glina, którą ciężko uprawic. Jelonek ma 75KM, ale za to silnik 4.5l taki jak ma JD 100KM. Nie mam obciążników z przodu, ale na pewno bym założył tylko nie wiem ile kg. Jd jest na ramie, więc o złamanie się nie boje ;) Ma on dwa duże siłowniki wspomagające podnośnik, na youtube widziałem jak sobie spokojnie zetor 7745 daje radę, wiec jeleń też powinien pójśc. Tylko teraz nie wie z wydźwigiem czy bez? No i jaki wał? I czy wogóle da radę?
Z góry dziękuje :D
Pozdrawiam Dawid777
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 Dzisiaj, 08:21
  •  

#2 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 21:18

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 75KM to mało dla 3metrowego agregatu aktywnego więc musisz szukać jakiegoś biernego albo zejść 0,5m niżej co bym ci radził i kupić aktywny rototiler z jakimś strunowym czy pierścieniowym lekkim wałem i siewnikiem na hydropaku lub nabudowanym o szer. 2,5m.Jakbyś się namyślił to będę miał taki do sprzedania krone+amazone D7 lub nordsten CLG 250.

#3 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 21:24

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 Na pewno będzie to agegat bierny, i na pewno Nordsten zostaje, jak nie to będe samym agregatem (mam 2.7m + 4 brony) robił a później przelece siewnikiem przelece ;) Aktywny mi na tak lekkie gleby nie potrzebny
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#4 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 22:29

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 ja tam na twoim miejscu bym kupił jaks agregat uprawowy 3,7 i sobie z nim latac . bo 3 m upr-siewny to troszki za duzo 75km ;)

#5 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 08:12

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100

Ma on dwa duże siłowniki wspomagające podnośnik,

Te siłowniki to jego cały podnośnik. Nie ma nic więcej ;)
DEZERTER

#6 Share kamil987

kamil987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 15:40

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 Tak jak kolega wyżej napisał kup sobie jakiś uprawowy 3.6 metra szybko wyrobisz a potem tym nordstenem szybko zlatasz i zasiane... ;) A jak masz z kim to ty byś wyrabiał a ktoś inny by zaraz za tobą siał... :D

#7 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 16:27

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 John Deere podnosi TYLKO tymi siłownikami. To nie są wspomagające B)

#8 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 19:08

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 jeżeli kupisz lekki agregat to ciągnik da radę. Mój kuzyn c-380 jeździł z 3 metry upr-siew. Ale 2 rzędy cynków tylko i lekki wał.

#9 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 18:19

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 A w 2.5m mój jelonek da rade? Jeśli tak to jaki wybrac bierny czy aktywny? I czy bez obciążników dam rade siac? I czy do 10tys kupie jakis zestaw?
Z góry dziękuje

#10 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 22 styczeń 2010 - 19:25

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 mam amazone REV25+D7 jest to brona wahadłowa z wałem pakera i hydropakiem+siewnik 2,5m
ciągam to zetorem 80KM bez napendu więc Twój jeleń spoko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 21:01

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 Bierny to strata czasu i paliwa jak zestaw uprawowo-siewny to tylko aktywny, w twoim przypadku 2,5m pociągnie jak nie ma większych górek.Mam dwa zestawy do sprzedania, agregaty Krone i Maschio, siewniki Amazone i Nordsten ,mogę wysłać zdjęcia na e-mail.Tylko 10tys to trochę mało.

#12 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 10:40

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 No 10tys troche mało, ale za tą sume znalazłem pare ciekawych propozycji na przykład agregat rau bierny z packerem i do tego Nordsten jak nowy (czerwona skrzynia) bez hydropaku za 8.5tys. Oraz aktywny zestaw Amazone z siewnikiem D7 za 9tys do uzgodnienia, ten aktywny to ode mnie z 15km ale najpierw musze swojego Nordstena 3m sprzedac :rolleyes:

#13 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 12:35

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 Rau to nie agregat tylko zagrabywacz śladów ciągnika, bo co można uprawić dwom rzędami łap i wałem, może tylko na pustyni.Amazone to pewnie brona wachadłowa też słaby wybór.Proponuję do tego traktora rototiler 2,5m z siewnikiem na hydropaku, firma bez znaczenia raczej stan tech. się liczy .

#14 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 13:56

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 Tylko że ja mam lekkie gleby a brona wirowa rozpyli ją jeszcze bardziej :rolleyes: Chodzi mi o to żeby zaorac i wjechac siac, bez zbędnych przejazdów :blink:

#15 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 21:22

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 za mój zestaw d7-3900zł+rev25-5950zł dałem 2 lata temu.
przed siewem zwykle jade biernym,gleby 3b,4a jest O.K.

#16 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 09:51

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 Brona wirowa nie rozpyla gleby jak jest wszystko dobrze zgrane i ustawione ciągnik odpowiedniej mocy żeby ciągnął z odpowiednią prędkością i lekki wał.Jak jakiś artysta do MTZ 80KM zapina 3m cyklotiler z ładnym wałem packera i jedzie 3km/h to maszyna zrobi z ziemi popiół.Obejżyj mój agregat tylko cena może ci się nie podobać.[post='http://www.allegro.pl/item896442580_agregat_uprawowo_siewny_krone_amazone_d7_2_5m.html']http://www.allegro.pl/item896442580_agregat_uprawowo_siewny_krone_amazone_d7_2_5m.html[/post]

#17 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 10:25

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 To jest jeszcze inny agregat niż myślałem, ale w stanie idealnym i na pewno wart swojej ceny, ale teraz kupiłem jelonka i wysiliłem swoje fundusze praktycznie na maxa. Sprzedam Nordstena i zobaczę, jeśli się nie uda to kupie sam siewnik 2.5m a np na jesienia agregat, a na wiosnę będe siał c330 z 2.5m a jeleń będzie chodził w kultywatorze. Ile może ważyc taki zestaw 2.5m?

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 10:26

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 @DarpolMasz pojęcie co Ty mu proponujesz? Na 4-6 rototiler? Taki agregat nadaje się na bardzo ciężkie ziemie. Przecież roto jest bardziej agresywne niż cyklo. Oszczędność paliwa to akurat jest przy biernym, bo masz większą prędkość roboczą, a jeżeli nawet takie same, to bierny mniej obciąża ciągnik. Polecasz ludziom aktywne bo tylko takie sprowadzasz i chcesz sprzedać.

@Dawid77
Ja bym polecał Ci kupić agregat na trzech rzędach zębów prostych i wałem np. crosskill. Tylko wtedy musiałbyś przodek dociążyć, zresztą do aktywnego różwnież.

#19 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 10:38

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 farba i kit :D
maszyna git ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 10:42

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100 Mnie się to spodobało. ;)

http://www.allegro.p...ydropakiem.html