Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 13 grudzień 2009 - 20:28

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Zastanawiam się nad zakupem takiego "cuda", ale obawiam się otrwałość tej konstrukcji. Poza tym, czy taka koparka sprawdzi się w realiach gospodarstwa rolnego? Proszę o opinie użytkowników podobnych urządzeń. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Mikrus 12 T

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Dzisiaj, 15:45
  •  

#2 Share Fergusson3070

Fergusson3070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:informatyka , Romety oraz oczywiście rolnictwo

Napisany 13 grudzień 2009 - 20:49

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Zależy do czego będziesz ją używać.

#3 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 13 grudzień 2009 - 21:35

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama A do jakich czynności była by ci potrzebna... Mój znajomy ma coś takiego do opsypywania pryzmy kiszionek..

#4 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 22:26

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Prawbopodobnie będzie głównie służyła do kopania (melioracje, wyrównanie terenu itd. ) Nie kupuję chwytaka,jak narazie. Zastanawiam się tylko, czy może nie wybrać urządzenia Hydrametu tj. Hydramet 800T
Za Mikrusa 12 T trzeba zapłacić netto 30 250zł, a za Hydrameta 800T bodajże 27000zl.

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 grudzień 2009 - 09:21

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama też się kiedyś nad tym zastanawiałem ale patrząc po cenie zarejestrowanych używanych koparek nabudowanych na ciągniku MTZ/Belarus stwierdziłem że tyle co ja bym tego używał to lepiej kupić używaną koparko-ładowarkę belarusa bo koszt mniejszy a ma własny napęd.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share Nemo123

Nemo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 18:25

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Mam mikrusa 7t współpracuje z ciągnikiem c355 który chodzi na wolnych obrotach przy kopaniu w glinie, kamieniach, oczyszczaniu rowów radzi sobie całkiem dobrze.Z poważniejszych awarii jakie były to tylko uszkodziła się ta metalowa rurka od teleskopu(wada fabryczna) i urwał się siłownik od obrotu.Mimo tych wad uważam że do dobra i silna maszyna.

#7 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 18:35

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Nemo123 dziękuję Ci za opinię. Co do kupowania starych koparko-ładowarek mam mieszane uczucia, bo taki sprzęt jest w odpowiadającej mi cenie jest zwyczajnie wiekowy, więc i własny napęd będzie już poprostu stary, sworznie wyrobione, olej wyciekający z każdego połączenia... nie mam ochoty ciągle siedzieć w warsztacie.

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 18:50

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Obikey-z tego co pamiętam kol.deer ma coś takiego więc może coś podpowie-ja z kolei mam najmniejszą wersję tego Waryńskiego-ale mogę zdecydowanie polecić-tak właściwie jest non-stop przeciążany (ostatnio pogłębianie rowów melioracyjnych w takim bardzo twardym ile)-a jak do tej pory żaden przewód nie pękł (w Trollach dosyć często lubią pękać mimo większej średnicy),rozdzielacz wygląda jak z fabryki-nawet się nie poci z kolei poci się delikatnie siłownik obrotu .

#9 Share Nemo123

Nemo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 18:50

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Moim zdaniem mikrus lub hydramet jest dobrym wyborem jeśli będzie on na własne potrzeby i może czasami u kogoś będzie pracował. Jeśli masz dużo zleceń na taka prace to pomyśl może o koparko-ładowarce. Plusem koparek podczepianych do ciągnika jest to że możesz ją odpiąć i wykonywać inna praca.Jeśli cie to interesuje na stronie www.plonex.pl masz dodatkowe informacje,zdjęcia i cennik.
Pozdrawiam

#10 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 16 grudzień 2009 - 22:02

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Na allegro byla aukcja Kup Teraz jakieś 2tyg temu NOWY Mikrus 12 za 20500zl przestojal rok nieuzywany. Cena brutto.
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 23:22

...Plusem koparek podczepianych do ciągnika jest to że możesz ją odpiąć i wykonywać inna praca....

Przy sporadycznym użytkowaniu koparki za ponad 20 tys PLN brutto blokuje się dodatkowo ciągnik/traktor.
Kupując za 15tys koparkę na belarusie zostaje 5 tys na remont i kopie się koparką a ciągnikiem odwoźi urobek a mając koparkę nabudowanę na ciągniku trzeba szukać drugiego do przyczepy.
Każdy robi jak uważa :unsure:
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#12 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 08:01

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Mikrus któreg chcę kupić wyniesie mnie po dodaniu vatu i odliczeniu 40% zwrotu jakieś 24 000 zł, więc kwota nie jest aż taka straszna. Za te pieniądze napewno nie kupię żadnej sensownej koparko-ładowarki samojezdnej. Co do blokowania ciągnika... kilka ich jest, więc jakoś sobie poradzę. Martwi mnie jeszcze sterowanie spoza kabiny. troche ryzykownie jest kopać 3-metrową dziurę i być między ciągnikiem, a koparką :-)

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 09:36

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama no i w zimie lub przy deszczu to jest lipa całkowita.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share Nemo123

Nemo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 15:51

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Sterowanie z kabiny jest lepsze ponieważ gdy będziesz siedział poza kabiną kopiąc w piasku wiatr będzie dmuchał ci piasek do oczu, ale za to z kabiny jest mniejsza widoczność.

#15 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 09:46

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama zależy do czego ,kopanie na budowie ,w żwirowni koparka z własnym napędem będzie lepsza . natomiast na łąkach mikrus moim zdaniem będzie lepszy .

#16 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 11:44

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Panowie może ktos od ostatniego postu nabył jakiegoś mikrusa i się wypowie czy warto.Interesuje mnie 12t.

#17 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 październik 2010 - 21:18

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Ja się tym sporo interesowałem. Widziałem jak te mikrusy pracują nowe i takie już trochę wychodzone. Tak czy siak wniosek był prosty, jeśli roboty jest sporo lepiej szukać koparko-ładowarki, cierpliwości trochę i można znaleźć, bądź sprowadzić sprzęt który pochodzi długo bez grubszych remontów. Jeśli roboty jest trochę mniej, to warto poszukać tylnego ramienia od koparko-ładowarki. Bardzo fajne i dużo wytrzymalsze od mikrusa produkował Schaeff, na allegro sporo jest Kramerów (416, 516, 616) z dołączanymi takimi ramionami, albo też samodzielne - zdemontowane. Oprócz tego trzeba kupić dedykowana pompę i trochę hydrauliki zrobić (przewody, zbiornik, chłodnica). Pracy trochę jest, ale efekt końcowy znacznie solidniejszy i tańszy niż mikrusy. Oczywiści jeśli w grę wchodzi wyłącznie nowy sprzęt, to z większości mikrusów właściciele byli zadowoleni, ale używali ich do lekkiej pracy na lekkich glebach. Nie wyobrażam sobie kopania głębszego rowu na ciężkiej glebie, bądź wyrywania korzeni takim sprzętem. Tak jak tur nie jest stworzony do równania ziemi, tak mikrus nie dorówna wydajnością i solidnością koparko ładowarce. Do sporadycznej roboty jak najbardziej się nadaje.

#18 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:20

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Nieco odświeżę temat pytaniem. Co jest bardziej trwałe/wytrzymałe: Nowy Mikrus 12T lub Hydramet 800 z jednej strony, z drugiej dwudziestoparoletni UNHZ 500 lub UNHZ 750.
Zastosowanie: drenarka, kopanie rowów, zbieranie kamieni, transport bigbagów. Do którego Ursusa jest sens podczepiać Mikrusa lub Hydramet?

#19 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:38

Obikey-z tego co pamiętam kol.deer ma coś takiego więc może coś podpowie-ja z kolei mam najmniejszą wersję tego Waryńskiego-ale mogę zdecydowanie polecić-tak właściwie jest non-stop przeciążany (ostatnio pogłębianie rowów melioracyjnych w takim bardzo twardym ile)-a jak do tej pory żaden przewód nie pękł (w Trollach dosyć często lubią pękać mimo większej średnicy),rozdzielacz wygląda jak z fabryki-nawet się nie poci z kolei poci się delikatnie siłownik obrotu .

Ale z załadunkiem obornika nie powinno być najmniejszego problemu i lekkim kopaniem? w tym najmniejszym mikrusie bo też planuje kupić go ale nigdzie nie ma opini użytkowników. :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 19:07

Koparka MIKRUS 12 T z Pol-mot Warfama Nawet w ciężkim kopaniu :D sobie radzi -jedno co się przydałoby w nim to jakaś chłodnica oleju-szczególnie w ciepłe dni.