deerefarmer

Plug Lemken Opal 110

Polecane posty

S-Piotr    58

[galleryimg=347813] 

Może to Ci pomoże .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

Właśnie patrzyłem na te dane techniczne ale nie wiem jakie są tu odkładnice ażurowe czy zwykłe i jakie jest zabezpieczenie przeciw kamieniom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

Koledzy mam pytanko, mianowicie czy Pronarek 82SA dałby sobie radę z lemkenem 3+1 pytam bo chciałbym kupić ale nie wiem czy uciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

To zależy jaki ma być ten pług. Swoją drogą popatrz w tabelę wyżej a zobaczysz ile Lemken chce koników do swoich pługów. Do takiego Pronara lepiej kup 3 obrotową z regulacją szerokości orki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

[galleryimg=212508] 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

S-Piotr - nie każdy ma tak lekko że 81 konnym ciągnikiem może szarżować z pługiem o szerokości 1,8m. Ja podobnej mocy ciągnikiem niekiedy mam co robić z 1,2 m - ziemia, ziemi nie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jak już pisałem mam różnie i lekko i ciężko (IIkl) i pod górkę, ale innym pługiem na rozstawie teraz 1,90 m bym nie poradził.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Bujasz w obłokach. Różnie masz, tak tylko lekko. Widać że nie masz nawet pojęcia jaki opór stawia pług w ciężkiej ziemi. Klasa ziemi nie mówi nic o ciężkości uprawy. Mam 2 do 3a, borowina która ma właściwości 1 tylko ze względu na ciężką uprawę ma jak ma. Nie ruszył byś z miejsca tym zestawem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To nie bujanie widzisz zestaw na polu , więc to real piszę jak ja mam na polu, i o tym że rusek daje radę.

Co do pojęcia o oporach orki to miałem do porównania inne pługi i z tego Lemkena ciągnie się najlżej .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To nie bujanie widzisz zestaw na polu , więc to real piszę jak ja mam na polu, i o tym że rusek daje radę.

Co do pojęcia o oporach orki to miałem do porównania inne pługi i z tego Lemkena ciągnie się najlżej .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawek8    0

Witam, jestem tu nowy,
posiadam pług Lemken variopal 7 na sprężynach, ostatnio odkręciła mi się nakrętka od mimośrodu mocującego część ramy razem ze słupicami z pozostałą częścią ramy, najprawdopodobniej działa to podczas kontaktu z kamieniem, mimośród zgubiłem w polu, a czwarty korpus wisi prawie jak urwany. Kupiłem nową część skręciłem a ta rama jak wisiałą tak wisi, czy jest jakaś instrukcja jak to ustawić, może jakieś wskazówki jak to razem połączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wszystko zależy w jakich warunkach. Przez ostatnie kilka lat myślałem nad wymiana opal 090 na 110 również 3 skiby do mojego 70KM ale w tym roku.... bida tego mniejszego pociągnąć :P

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
51 minut temu, cezar90234 napisał:

Panowie czy 85 km Zetor poradzi sobie z z 3 skibowym  opal 110?

Bez problemu ^_^sąsiad kupił w tym roku opala 110 czteroskibowego i zasuwał Belarusem (85KM chyba) nim aż miło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Po takich komentarzach to normalnie ręce opadają aż do ziemi :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072
4 opala 110 podnosiłem Moim MFem bez wiekszego trudu a ciągnik to nie za wielki. Co do uciagu to 70KM optymalnie radzi sobie u nas z opalem 90 przy prędkości orki 7-9 km/h ziemie raczej średnie. 110 do 85 KM będzie optymalna bo pójdzie na lekkiej szybciej a na cięższej nie braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
38 minut temu, PRIMO napisał:

Bez problemu ^_^sąsiad kupił w tym roku opala 110 czteroskibowego i zasuwał Belarusem (85KM chyba) nim aż miło .

No nie takie bez problemu . MTZ  820 (82) Na oryginalnym TUZ-ie nie poradzi że o przednim balaście nie wspomnę .(patrz moja fotka)

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

widzę co taki OPAL 110 x4 robi z U1014 wujka.... no d*py to nie urywa, jakoś se radzi a jakby nie było jest masywniejszy od tych zetorków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Zapomniałem dopisać że ma założonego TUR-a.Ile waży Opal 110-4 ?o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27
Ja John deerem 85 kM jeżdżę z opalem 110 cztero skibowym i trzeba się mocno postarać żeby przód poderwać. Przy szerokości 160 cm idzie zdecydowanie lżej niż z grudziądzkim mimo że grudziądzki bieże tylko 140cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653
11 godzin temu, PRIMO napisał:

Bez problemu ^_^sąsiad kupił w tym roku opala 110 czteroskibowego i zasuwał Belarusem (85KM chyba) nim aż miło .

Zapomniałeś dopisać, że w podorywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

No jak butelka po browcu się chowa to chyba nie podorywka cooo? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
2 godziny temu, jacek1296 napisał:

Zapomniałeś dopisać, że w podorywce.

Przecież tu na forum 3 opala 090 to władkiem ciągają i nie mają co robić... o 60tkach z 4 skibami to już legendy krążą więc...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj