deerefarmer

Plug Lemken Opal 110

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

ładnie pomalowany, cena znośna ale i tak bym nie kupił bo nie wiadomo co tam pod farbą może sie kryć... no ale może tylko ja nikomu nie ufam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

<p>Teraz to ich większość pomalowana jest , koleś ma iść w pole nim w tym tygodniu .  Jaka tu szerokosc orki można ustawić ? </p>

Edytowano przez Maikel1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

klinami miedzy słupicą a korpusem 90-120cm. Sprawdź luzy na tej kości miedzy obrotnicą a ramą z korpusami bo późniejsze tulejowanie tego jest nie lada wyzwaniem dla tokarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Jednak tak jak pogadalpogadalem  z różnymi ludźmi to lepiej kupić na innym zabezpieczeniu a nie kolkowym ,  śrubowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no to już zależny co tam masz w polu... ja z roku na rok coraz mniej śrub potrzebuje na imprezę zwaną orką ;) ale czasem i koparka ma problem z niektórymi głazami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Witam
Oglądałem pług opal 110 z dzielonym lemieszem. Odlkadnice byly A. Czy są one dobre i ile +/- kosztuje jedna?
Pług dobrze wyglada tylko zastanawiają mnie wywinięte blachy za korpusami. Wyglada na to jakby nie puściło na kołku tylko na grubej śrubie. Bać się tego?
Jaką szerokość ma opal 110 bez żadnych klinów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Miałem opal 110 i głowica mi pekala, 4 skiby ażurowe, ciągnik 105 km, pług jest lekki to jedyny jego plus a poza tym delikatny, na glinie to aż strach orac, miałem na sprezynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markok    0

Witam podepnę się pod temat, żeby góra tematów z brakiem odpowiedzi nie rosła, mamy tego Lemkena z kołem na ostatniej skibie, przełożyliśmy je na trzecią coby końce pola ładnie wykończyć, ale przy obracaniu zaczepia o kroje tarczowe, ustawione jest na jakieś 30cm jeszcze u niemca, ale wątpię żeby te 5cm mniej coś dało, krojów tarczowych raczej nie można dalej przesunąć z uwagi na współpracę z przedpłużkami. Na yt widziałem McCormicka który jakimś patentem obracał ten sam pług opierając koło na ziemi chyba właśnie żeby nie haczyło, ale to sprzęt zachodni, inżynierowie nie przewidzieli takiej sytuacji ? I przy okazji, możliwe że młody pług (ma pare niezerwanych oryginalnych śrub) z gumowym kołem podporowym nie miał kostki przy siłowniku ? Myślę pewnie jak większość że to nawet lepiej, bezawaryjnie, ale poświęciłbym ten atut dla wygody :)

Dziękuję z góry za odpowiedzi, nawet te po pięciu latach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja bym uważał na tego typu ogłoszenia chyba że są to oryginalne elementy lub dobre zamienniki ale jak nie mają żadnych znaków producenta to może być różnie. Już lepiej kupić z elementami do wymiany bo przynajmniej wiesz co wsadzisz.

Co do samego pługa to fajny, krótkie odkładnie w sam raz na piach tylko brak zabezpieczeń non stop więc jak masz dużo kamieni to się zastanów.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Merlinko Od tego człowieka kupiłem: pług 4 obrotówka Lemkena (części były oryginalne z logiem firmy i numerami) ale warto zadzwonić jak mieszkasz daleko.

Ps. odkładnice chyba przykręcone na stare śruby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

Mam około 40km do tego gościa i sie wybieram jutro obejrzeć :) No kamieni u mnie sporo ale do Jelonka resora nie zapne :/ A no wlasnie kolego miales w oryginale a jak sa to kupione jakieś zamienniki to troszkę mi nie na rękę bo po 2 latach orki będą do wymiany :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

[galleryimg=523449]

Super pług i idzie bardzo lekko i mam założone lemiesze M24 z dokręcanymi dłutami , szerokość orki to ponad 190cm . 

Co do pługa z OLX  to model młodszy od mojego , lemiesze praktycznie wytarte, koło nie oryginalne, brak ścinaczy lub przedpłużków. wieżyczka typowa do czterech skib (owalny otwór) brak fotki o stanie płóz i co najważniejsze przy czterech skibach czy ma piętki (poprawia utrzymanie głębokości orki). I jakie zostały użyte zamienniki.

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

Pługi na resorze strasznie ciężkie ;) Pożyczyłem od kolegi Ibis LS 3 no to smigał lekko tylko waga pługa to coś ponad Tonę... I pompa w Jelonku już odczuwała bo jak każdy wie pompy w tych 5M to porażka... A jeździć na naszych piachach 100konnym ciągnikiem z 3 skibami zabierając 135cm to trochę nie bardzo... 

Na zdjęciu widać że płozy są w dobrym stanie , o przedplużkach jest napisane ze nie widać na zdj ale są , a piętki faktycznie nie widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Piętki w tego typu pługach?

Zobacz co tam założył bo jak no name to może okazać się długo nie posłużą pomimo że nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

Też mnie ciekawi czy są , ale raczej powinny być ;) ... 

No musze to sprawdzić czy jakieś firmowe bo jak jakieś rzemiosło to podziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Szczerze to nie spotkałem się z takim rozwiązaniem ale nie znaczy to że nie ma ( w niektórych typach korpusów podają ale w większości nie występuje jako element zamienny) Nie wiem na ile to pomaga ale jeśli jest to ważne to praktycznie każda płoza bez względu na producenta ma otwory więc dokręcisz i po problemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Nie mam oryginalnych piętek ,miałem dostęp do blachy super trudno ścieralnej (Castolin) i z niej wykonałem. 

Lemiesze M24 z dokręcanymi dłutami robią robotę ,polecam (oryginalnie M22 lub dzielony chyba WG100) .

A jeszcze ważna rzecz ,sprawdź czy regulacyjne (śruby rzymskie) się kręcą i czy kalamitki dają się przesmarować (te na belce spinającej obrót z ramą).

 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

Witam ! 

Niedawno kupilem plug Lemken Opal 120 i mam problem z kółkiem podporowym.

Miało troche luzów na tulei ale wytoczylem nowe z mosiadzu jest ok tylko jest tak ze jak mam przekrecony na lewą strone to całe kólko jakos tak odchodzi od pluga i orze strasznie głęboko a jak pług jest na prawej stronie to znow ledwie skrzybie i jest prosto wzgledem ramy i ogólnie traktora. To jest kólko z funkcją przestawienia jej na jezdne ... Czy to spowodowane jest luzami ? bo strasznie na kazdym bolczyku i na tym calym profilu na ktorym jest zamocowane kólko lata na wszystkie strony ? Macie jakies pomysły ? czy pomysleć o kółku ? I po 2 jest strasznie ciężkie spokojnie waży kolo 100KG ... Prosze o pomoc z Góry dzięki ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

Koledzy ile może ważyć lemken opal x110 4 skiby jest on na zabezpieczeniu sprężyn i odkładnicach ażurowych bo nie mogę znaleźć jego wagi a miał by pracować z ciągnikiem 95km a jak by miał za ciężko to by w trójce pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj