deerefarmer

Plug Lemken Opal 110

Polecane posty

FISH    0

Szerokość jest regulowana. Ja ciągam trzyskibowego Renault 103-54 (93km) i ma dość lekko. Upewnij się, że będziesz miał gdzie kupić do niego lemiesze, bo może być kłopot jeśli w okolicy nie masz dobrego punktu zaopatrzenia.

Dla zainteresowanych napiszę, że w jednym ze sklepów internetowych wyceniono mi jeden oryginalny lemiesz na 86 Euro netto ;)


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

mój ma stałą szerokość orki ok. 35cm na korpus. Części kupowałem z Unirolu (zamawiałem telefonicznie), katalogi mają na swojej stronie. Ceny są do przyjęcia, przesyłka przy zamówieniu powyżej 1000 zł netto - gratis. Ciągam go DF Agrofarmem 96 KM, ma lekko. Zabezpieczenia mam non-stop. Jestem z niego zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapotrzebowanie mocy dla pługa jest uzależnione od liczby skib, szerokości skiby, głębokości pracy pługa i zwięzłości gleby. Przyjmuje się, że dla szerokości 30 cm potrzeba około 15 KM na skibę przy orce na pełna głębokość pługa. Jednak dodaje się zapas mocy i dlatego najczęściej podawane jest zapotrzebowanie około 20 KM na skibę. To oznacza, że na każde 10 cm szerokości skiby potrzeba około 7 KM. Z taka mocą można pracować pługiem niemal w każdych warunkach. Jeśli chodzi o wagę pługów to mogę podać jedynie dane Lemkena Opala 2 skibowy obrotowy - waży 506 kg bez koła podporowego. Rama pługa ma 100x100 mm. Do tego pługa mozna dopiąc jeszcze jedna skibę, wówczas waga wzrośnie o około 180 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Witam chciał bym kupić pług obrotowy interesuje mnie lemken opal 110 a chciał bym żeby zabierał jak stary równo z kołem ale lemken ma chyba regulację pierwszej skiby bo byłem oglądałem ale nic nie za uwarzyłem żeby jakoś zmnienić kąt każdej skiby z góry dzięki

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

W lemkenie szerokość roboczą reguluje się klinami które są pomiędzy grządzielą a korpusem ,poprzez ich odwracanie lub wymianę .Dotyczy to modeli z tzw. szyją, czyli łącznikiem ramy z wieżą obrotową z regulacją dwoma cięgłami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Dzięki za pomoc bym z chęcią tego lemkena przyprowadził ale nie mogę starego się pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Witam, znajomy chce jechać obejrzeć ten pług wraz z wałem:

http://moto.allegro....3096229163.html

 

Mam pytanko:

-ile lat może mieć ten pług??(właściciel nie wie, albo nie chce wiedzieć...)

-czy to, że jest na jednym wężu to duża wada w porównaniu do dwóch??

-czy tylko mi się wydaje, czy cena troszkę za wysoka?

Edytowano przez sebarr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Wiek moim zdaniem niema tu większego znaczenia.

Ważne żeby rama była prosta i przy słupicy nic nie było popękane.

Cena raczej nie jest zbyt duża, gdyż sam wał jest sporo wart. (Do 8tys. spokojnie można by potargować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nikt nie napisał ile waży taki pług. Chodzi mi o Lemken opal 110, 4 obrotowa. Mój nh niestety nie dał rady podnieść pługa o wadze około1300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek1962    0

na drugim rys. między korpusem a słupicą(płaskownik) jest widoczny pręt kwadratowy,w to miejsce wstawiasz klin o wym. jak na rys. 1 .szer. orki na jeden korpus około 42cm.jak coś to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu914    0

Witam chciałbym się dowiedzieć czy pługi lemken opal 90 różnią się od 110 wysokością i rozstawem korpusów czy tylko wielkością ramy i wagą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek1962    0

witam.pługi lemken opal 90 to jest starsza konstrukcja,nowsza to opal 090.różnice 090 i 110;grubsza rama.rozstaw i wysokość korpusów.waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj