Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik meprozet

119 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 07:29

siewnik meprozet nie za bardzo zrozumiałem twojego pytania ale spróbuje na nie odp
w sterowniku/komputerze ustawiasz sobie szerokość opryskiwacza np.15m
zaczynasz od lewej strony pola i za 3 przejazdem sterownik załącza ścieżki a potem za każdym 5 przejazdem
sterownik zlicza przejazdy z znaczników hydraulicznych każde podniesienie znacznika czytane jest jako zmiana kierunku jazdy czy tez jako drugi przejazd
jest to proste w użytkowaniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik meprozet Dzisiaj, 13:23
  •  

#62 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 12:12

siewnik meprozet więc w jaki sposób sterujesz znacznikami hydraulicznymi ??? rozdzialeczem czy komputerem(tzn sterownikiem tym w kabinie)???

#63 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 12:28

siewnik meprozet znaczniki masz podpięte pod hydraulikę zewnętrzna ciągnika i normalnie dźwigniami od hydrauliki sterujesz a komputera/sterownika to praktycznie nie dotykasz no chyba ze chcesz coś sprawdzić

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 08 kwiecień 2013 - 14:33

siewnik meprozet ja ścieżki włączam w sterowniku bo znaczników nie używam bo sieje agregatem uprawowo - siewnym więc widać dobrze dokąd siane bo świeża ziemia jest. jakoś nie zdażyło mi się jeszcze pomylić z przejazdami ale trzeba myśleć co i jak ale tragedii nie ma ;)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#65 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 14:38

siewnik meprozet mocher masz racje mozna i tak ale nie po to kupiłem sobie siewnik z komp. zeby jeszcze myślec nad sciezkami
tak jak ty robisz to są siewniki w krórych zamykasz ścieżki za pomocą pociagniecia za sznureczek
ale nie wazne jest jak kto robi wazne zeby byłó dobrze i wygodnie
@ mocher a twój sposób dla mnie odpada bo ja zawsze mysle o tysiacu rzeczy na raz i bym zapominał o tych scieżkach i bym głupot na polu narobił

#66 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 14:52

siewnik meprozet w sumie racja :) ale jak nie używam znaczników to w inny sposób komputer nie będzie zliczał przejazdów bo ma czujnik przy znacznikach właśnie, więc musiałem to jakoś inaczej rozwiązać i pozostała mi tylko taka opcja żeby ścieżki samemu włączać ;)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#67 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 17:43

siewnik meprozet tzn jakie macie podłączone przewody do ciągnika??? a macie rozdzielacz hydrauliki ??? u mnie do rozdzielacza ida 4 przewody z siewnika a dalej z rozdzielacza na ciągnik dwa to jak mają być podłączone żęby sterować hydraulika z ciągnika a nie dźwignią na rozdzielaczu ??? a i jak się włącza niby ściezki w sterowniku??? dzięki z góryy za odp i pomoc

Edytowany przez newhollandt5070, 08 kwiecień 2013 - 17:45.

#68 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 19:51

siewnik meprozet do ciągnika idą 2 przewody hydrauliczne jeden idzie do komp gniazda 12v zasilajacy i drugi kabel do strownika a znacznikami sterujesz dzwigniami od hydraulikt które masz w ciagniku

#69 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:15

siewnik meprozet z tego co pamiętam to trzeba było chyba F1 i F2 przytrzymać i przestawić na 1? już nie pamiętam dokładnie w każdym bądź razie w instrukcji masz jak ustawiać ilość przejazdów i trzeba nastawić żeby aktualnie ścieżki były włączone i zapali sie kontrolka przy ścieżkach że są aktywne, proponuje na sucho przetestować co i jak :)

#70 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 05:43

siewnik meprozet Aha no to fajnie sprawdze czy da się włączać sterownikiem ścieżki:)a te dwa przewody od hydrauliki które idą do ciągnika podłączacie pod jedną pare hydrauliki czy pod dwie???a no i włąśnie czy macie może instrukcje do tego właśnie sterownika bo ja jej nie dostałem razem ze sterownikiem :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 09:56

siewnik meprozet ja wcale tego rozdzielacza ani hydrauliki nie podłączam, sam sterownik tylko używam. tez nie dostałem tej instrukcji ale zadzwoniłem do Meprozeta i mi przysłali ale jak chcesz to podaj maila to mogę ci zeskanować.

#72 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 11:09

siewnik meprozet adamlobasiuk@wp.pl
dzięki z góry z instrukcje pozdrawiam:)

#73 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 15:34

siewnik meprozet poszło ;)

#74 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:12

siewnik meprozet no hej dzięki dostałem a słuchaj mam jeszcze takie pytanie panel sterownika ls-01 to wiem co to jest :) a panel z przyciskami do opuszczania znaczników śladu to co to jest???

#75 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:35

siewnik meprozet jeśli się nie mylę to tak pięknie nazwali rozdzielacz ten dodatkowy :D ale chociaż na stronie 6 na tym rysunku jest obok panelu sterującego jakiś pulpit z "L" i "P" połączone oba kablem ale ja tego nie mam i nie wiem co to

Edytowany przez mocher, 09 kwiecień 2013 - 18:38.

#76 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:15

siewnik meprozet znaczniki sladu to sa tak zwane znaczniki przed w schodowe

#77 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:58

siewnik meprozet mocher to ty nie podłączasz wogóle przewodów od hydrauliki ??? i ścieżki w jaki sposób załączasz tym sterownikiem??? i nie jest do tego potrzebna hydraulika???

#78 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:55

siewnik meprozet nie wogóle nie używam hydrauliki, w sterowniku nastawiam ja chce zrobić ścieżki np. 4-1; 5-1; 6-1 jedynka to zawsze ścieżka, klikam parę razy na 1 ja ma mi zrobić ścieżki a potem przestawiam na obojętnie jaki numer i już sieje normalnie. Hydrauliki nie trzeba bo ścieżki są na elektromagnesach więc sterownik sam je załącza

#79 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 07:02

siewnik meprozet @ mocher ma po prostu swój sposób ale do takiego sposobu trzeba być spokojnym i opanowanym i niestety trzeba myśleć o tym co się robi.
dla mnie ten sposób odpada bo bym sie zapomniał zamknąć a jeszcze gorzej bym zrobił jak bym zapamniał otworzyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 10:27

siewnik meprozet @ bocecek087 hehe tak trzeba być spokojnym i opanowanym B) no i trzeba myśleć o robocie a nie o niebieskich migdałach :rolleyes:

Dodaj odpowiedź