Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik meprozet

119 odpowiedzi na ten temat

#41 Share konrad73

konrad73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:35

siewnik meprozet To Ty MOCHER masz siewnik ze skrzynią nasienną 350 l., a ja myślałem że tego o pojemności 700 l. ziarna (jeśli do twojego 350l. wchodzi 200 kg. to do tego 700l. powinno wejść ok. 400 kg ) bo takie też są i takiego właśnie mam zamiar kupić. Ten siewnik będzie chodził z agregatem półzawieszanym więc nie muszę się bać że będzie za ciężki i ciągnik mi go nie podniesie. Mam jeszcze ostatnie pytanie, bo ten mój agregat jest dość długi (coś ok. 4 m.) i nie wiem czy te przewody od sterownika do siewnika mi wystarczą, te hydrauliczne to jakoś bym sobie przedłużył ale przy tych od elektroniki nie chciał bym za bardzo manipulować. Ten przewód musiał by mieć chyba co najmniej 4,5 m. Czy on jest taki długi ;)?

Edytowany przez konrad73, 21 styczeń 2013 - 19:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik meprozet Dzisiaj, 05:54
  •  

#42 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:40

siewnik meprozet myślę, że w tej wersji 700l to wejdzie tak 450- 500 kg tak przypuszczam. Co do przewodu to agregat aż tak długi chyba nie jest aczkolwiek nie mierzyłem jego długości więc nie wiem ale przewodu tak ze 30 cm więcej jak by było to by było trochę wygodniej, ale z tym jak coś to i tak nie będzie większego problemu bo to jest standardowe wyjście RS232 takie jak w komputerach występuje więc śmiało dokupisz sobie przedłużkę czy to w elektronicznym sklepie czy na allegro, a drugi od zasilania to jest dłuższy tak z 50 cm i jest z końcówką od zapalniczki samochodowej. te przewody co były przy siewniku to są takiej długości nic nie przedłużałem jedynie od hydrauliki musiałem przedłużyć, bo były za krótkie

Edytowany przez mocher, 21 styczeń 2013 - 21:42.

Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#43 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 20:10

siewnik meprozet ja mam siewnik z wieksza skrzynią i 500 kg przenicy wchodzi smiało a moj komputer nie zlicza dokladnie ha wiem ze posiałemwiecej bo dlugosć pola razy szerokosć robocza to wychodza mi ary a na kom jest co innego i nie wiem czym to jest spowodowane bo kolo raczej nie ma poslizgu ale nie ukrywam kolo z protektorem bylo by lepsze niz to od osobówki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 10:34

siewnik meprozet a ustawiałeś komputer? bo u mnie też oszukiwał i nie miałem instrukcji do niego ale mi przysłali później i ustawiłem tak jak tam pisało i już teraz elegancko liczy B)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#45 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:05

siewnik meprozet Dzięki Mocher, a po sianiu rzepaku na koniec ile zostaje ziarna którego nie da sie wysiać?

#46 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:39

siewnik meprozet trudno mi powiedzieć ile zostało bo cały czas jak siałem to tato jeździł na siewniku i cały czas pilnował i przegartał i wysieliśmy praktycznie do zera

#47 Share Constantin

Constantin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:18

siewnik meprozet Witam, mam takie pytanie, czy jak się kupuje ten siewnik ze ścieżkami elektrycznymi to już dają ten komputer, czy dopiero jak się kupuje ten na "wypasie" ze ścieżkami elektrycznymi i przedwschodowymi?

#48 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 14:18

siewnik meprozet jesli kupujesz siewnik z sciezkami technicznymi to od razu dostajesz komp.

a ustawiałeś komputer? bo u mnie też oszukiwał i nie miałem instrukcji do niego ale mi przysłali później i ustawiłem tak jak tam pisało i już teraz elegancko liczy B)

kolego w jaki sposób ty ustawiałeś ten komp przeciez on juz sam powinien być ustawiony przeciesz on szczytuje dane z kola z siewnika a nie z ciagnika

#49 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 14:52

siewnik meprozet w ustawieniach w kompie był chyba z tego co pamiętam zaniżony obwód koła u mnie, a poza tym to szerokość siewnika też można tam ustawić i liczbę zębów na zębatce tylko już nie pamiętam której. Teraz to już pokazuje idealnie tyle ile ma pole to i tyle wychodzi na kompie. B)

#50 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 02 luty 2013 - 18:27

siewnik meprozet to nie wiem jaki ty masz komp skoro umiesz takie rzeczy w nim ustawic mozesz zrobic zdjecie swojego komputera

Edytowany przez bocecek087, 02 luty 2013 - 18:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share grzegorz8802

grzegorz8802

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 luty 2013 - 12:36

siewnik meprozet witam :) chciałbym sie dowiedziec ile rzepaku najmniej mozna wysiac siewnikiem meprozet, siejąc co drugą redlicą. osoba z tej firmy powiedziala, ze jesli co drugą, to wyjdzie 9kg/ha

#52 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 03 luty 2013 - 15:57

siewnik meprozet

to nie wiem jaki ty masz komp skoro umiesz takie rzeczy w nim ustawic mozesz zrobic zdjecie swojego komputera

Ja mam Arete
Zdjęcie645.jpg
Przenieś do galerii

witam :) chciałbym sie dowiedziec ile rzepaku najmniej mozna wysiac siewnikiem meprozet, siejąc co drugą redlicą. osoba z tej firmy powiedziala, ze jesli co drugą, to wyjdzie 9kg/ha

zapraszam na poczytanie poprzedniej strony tam napisałem ile wysiałem Meprozetem

#53 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:52

siewnik meprozet kurde mam taki sam to muszę jeszcze raz poczytac o tym komp bo nie przypominam sobie zebym mógł tam takie rzeczy przestawiac

#54 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 04 luty 2013 - 14:09

siewnik meprozet @bocecek087 w tym pomarańczowym aneksie do instrukcji na stronie 14 jest pkt.4.2 Ustawienie parametrów siewnika - i tam właśnie to jest

#55 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1061 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:27

siewnik meprozet a ile kosztuje ten z większa skrzynia w ful opcji czyli znaczniki hydrauliczne, sciezki i znacznik scierzek. i jak w końcu jest z tym dnem, jest płaskie? najlepiej to kolego wstaw kilka fotek tego wynalazku, czyli aparaty wysiewajace, wnetrze skrzyni
bede bardzo wdzieczny, z góry dziekuje
i jeszcze jedno czy da rade wysiewac nim grube nasiona, bo dalszy znajomy kupił jakis tani siewnik roweczkowy i mówił ze mu miażdży (chodzi tu o groch)

Edytowany przez Pajej, 10 marzec 2013 - 17:33.

Rolnik z powołania :-)

#56 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 10:34

siewnik meprozet z grochem to faktycznie moze byc problem a raczej na pewno

#57 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1061 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:39

siewnik meprozet

z grochem to faktycznie moze byc problem a raczej na pewno

to trzeba sobie w takim razie odpuscic ten wynalazek i poszukac czegos innego
Rolnik z powołania :-)

#58 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 16:11

siewnik meprozet nie czemu po za tym jest bardzo dobry

#59 Share gagatek

gagatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 17:36

siewnik meprozet Na wstępie witam wszystkich. Przyglądam się temu tematowi i postanowiłem się zarejestrować by podzielić się z wami informacją na temat tego siewnika. Byłem niedawno w tej fabryce i trochę podpytałem. Zdjęcie zamieszczone wcześniej przedstawia starszą wersję. Teraz te siewniki wyglądają trochę inaczej. Jest zmieniona pokrywa skrzyni, zagarniacze (cynkowane pazurki mocowane 2 śrubami) a całość wyróżnia się dużymi biało-czerwonymi naklejkami z logo producenta. Na aukcjach trzeba zwrócić na to uwagę, bo handlarze dają stare zdjęcia. Co do rzepaku to oprócz standardowych kół łańcuchowych, o których przekładaniu pisano, w opcji można dokupić zestaw 2 kół redukujących dodatkowo przełożenie. A kolega, który chce kupić s107/1 niech zajrzy na YT "Siew pszenicy - traktor Fortschritt z siewnikiem Meprozet" - tak wygląda z 700L skrzynią a tak z 350 tylko, że ten jest starszy "Ursus 4514 agro bis + agregat uprawowo-siewny Meprozet". Z przewodami to ciężko trafić. Jednemu będą pasować a inny będzie marudził, że za długie, ale z tym chyba można sobie poradzić. Jak na produkt za tą cenę to nie ma co narzekać na chyba że ktoś ma drugie tyle to kupi coś zachodniego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 07:56

siewnik meprozet koledzy mam takie pytanie czy w tym siewniku ścieżki technologiczne właczacie sterownikiem w kabinie ciągnika ?? czy przestawiacie za każdym przejazdem znaczniki hydrauliczne rozdzielaczem tym gdzie idą do niego wszystkie przewody az do czasu kiedy dojdzie do załaczenia ścieżek???

Dodaj odpowiedź