Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik meprozet

119 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 15:11

siewnik meprozet A ile kosztuje ten siewnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik meprozet Dzisiaj, 23:22
  •  

#22 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 18:50

siewnik meprozet Przyłączam się do pytania poprzednika, czy C-360 poradzi sobie z 3m siewnikiem Meprozetu i czy go podniesie z pełną skrzynia??

#23 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 02 luty 2011 - 17:10

siewnik meprozet Posiadam agregat uprawowo-siewny Agro-masz i siewnik Poznaniak 2,7. Teraz dostałem kasę na Młodego rolnika i w biznesplanie zaplanowany mam zakup siewnika zbożowego 2,7m. Orientuje się może ktoś czy Meprozet produkuje siewniki 2,7 żeby pasował do mojego agregatu? Niby na allegro ogłaszają się firmy które sprzedaja te siewniki w szerokości 2,7, ale zadzwoniłem do jednej ze składnic i pracownik powiedział mi że to wielka ściema i że 2,7 to on ma ale razem z kołami, a szerokość siewu to zwykłe 2,5m. Pfff Co wy o tym sądzicie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 02 luty 2011 - 18:09

siewnik meprozet Facet miał rację,mam Meprozeta S069/2B w instrukcji obsługi jego szerokość całkowita to 292cm,a robocza to 250cm.
Siewnik ma 23 redlice rozstawione co 10,9cm.Nie mam jednak katalogu ich wszystkich produktów,może mają większe
siewniki.Najlepiej spytaj ich o to sam:(083)371-28-94,ewentualnie sprawdz www.meprozet.w.pl Sprzęt waży 410kg,
pszenicy wchodzi tam 2 metry z małym hakiem,więc sześćdziesiątka spokojnie daje radę.Sam nią sieję :)
Pozdrawiam.

#25 Share czechu

czechu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:32

siewnik meprozet Kupię siewnik punktowy 'GAMMA 5 ' propozycje sprzedaży składać proszę na mój e-mail: ursus100@interia.eu (proszę o dołączenie numeru telefonu i zdj. maszyny)

#26 Share torpedo

torpedo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 09:49

siewnik meprozet Troche odswieze temat.
Na Agrotechu w Kielcach siewnik Meprozetu wystawiala firma Premium Trade. Konstrukcja bardzo fajna, ale jakosc powloki lakierniczej rzucila mnie na kolana, po prostu traaageeediaaaa :( Wszystko jestem w stanie zrozumiec, ale nie glupiego odstraszania klientow w tak idiotyczny sposob. Siewnik wygladal, jakby malujacemu konczyla sie farba i musial strasznie na niej oszczedzac. Mysle, ze koszty produkcji nie wzroslyby jakos okrutnie, gdyby rzucili na taki siewnik jedna puszke lakieru wiecej!
A moze jestem przewrazliwiony i tylko mnie takie partactwo zszokowalo?
Czy ktos jeszcze ogladal ten sprzet?
Pozdrawiam

#27 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 marzec 2011 - 10:36

siewnik meprozet Popieram jakość lakieru zero, mój wygląda jakby samym podkładem pryśnięty. Totalny brak efektu dla oka.

#28 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:03

siewnik meprozet Z tym lakierem to fakt-nie błyszczy.Ale jak na razie po trzech latach nie widzę żeby miał zamiar korodować.
jednak gdy ja kupowałem to płaciłem niecałe 8tyś a poznaniak kosztował wtedy ponad 11 tyś.Wadą meprozetów
a przynajmniej mojego egzemplarza są pękające gumy na rurkach pod koszem zasypowym.Pękły mi dwie,dopasowć
je można od poznaniaka,jednak zamówiłem orginałów kilka.Koszt z przesyłką 6pln sztuka.Będę nim siał niedługo
łubin,podzielę się potem wrażeniami,jak sobie poradził.

#29 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 08:35

siewnik meprozet Witam na forum, od dłuzszego czasu podgladam ale wkoncu zebrałem sie i zarejestrowałem :)

Ostatnio ogladałem ten siewnik, zaniepokoiło mnie płaskie dno w skrzyni, nie ma żadnych profili lejowych ani nawet zastawek tylko sama płaska blacha.
Z doświadczenia wiem ze przy siewie rzepaku zwłaszcza na nawrotach i trenach z sporym nachyłem nasiona jeżdżą po skrzyni. Najbardziej uciażliwe jest to pod koniec wysiewu kiedy mamy juz kilka kilo w siewniku, a jak wiadomo cena nasion rzepaku jest taka ze kupuje sie "na styk" (cena jednostki siew. to najmniej 80zł)
Jak jest to u was, jest tak jak napisałem czy moze nie jest tak źle.

Pozdrawiam, Jacek

#30 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 11:45

siewnik meprozet Ja mam 3 metrowego meprozeta i płaskiego dna nie mam :blink: a co do przegród to przy siewie rzepaku by się przydały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 16:05

siewnik meprozet przy tym siewniku najbardziej mi brakuje hydraulicznych znaczników które stawały by do pionu a nie tylko znajdowały się w poziomym położeniu

#32 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 26 lipiec 2012 - 21:37

siewnik meprozet a właśnie odnośnie tych przegród w tym siewniku, ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać, bo nie długo siewy rzepaków sie rozpoczną a takie przegrody byłyby dużym pomocnikiem w sianiu rzepaku
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#33 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:10

siewnik meprozet Czy w tym siewniku coś trzeba przestawić żeby siać rzepak, gdzieś czytałem że trzeba przestawić jakieś zębatki. Sąsiad twierdzi że powinien wysypywać ziarenka z góry. Siejecie na wszystkie redlice , czy tylko na część. Mieszacie z czymś rzepak, bo wydaje mi się że ze 2 kg to zostanie na dnie i nie zostanie wysiane? Mam taki siewnik ale nigdy jeszcze nie siałem rzepaku, a dla płodozmianu chciałbym spróbować.

#34 Share konrad73

konrad73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:04

siewnik meprozet Ja chcę kupić meprozeta S 107/1 i tak jak kolegę wyżej interesowało by mnie jak rozwiązany jest wysiew rzepaku w nich , a może ktoś ma ten siewnik ze sterownikiem,ścieżkami i znacznikami przedwschodowymi. Ciekaw jestem jak to funkcjonuje w meprozecie

#35 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:13

siewnik meprozet Posiadam takową wersję. Co do wysiewu rzepaku to trzeba zamienić 2 koła zębate miejscami i tyle. Sterownik bardzo ułatwia życie B) i to jest chyba najlepsza rzecz w tym siewniku :).Ścieżki technologiczne załączane są elektrycznie poprzez sterownik który zlicza ilość zmiany kierunku znaczników i w odpowiednim przejeździe załącza ścieżki i opuszcza w tym samym czasie co znacznik znaczniki przedwschodowe. Do całej Hydrauliki w siewniku przy pełnym wyposażeniu jest dodawany dodatkowy rozdzielacz który wszystkim steruje. Jedyny - jaki w tym siewniku widzę to według mnie trudność w ustawieniu ilości kg/ha jest specjalna rynienka i wszystko robię tak jak w instrukcji ale na polu zawsze wychodzi co innego niż na wadze. Jak coś jeszcze was interesuje to w miare możliwości postaram się odpowiedzieć na wasze pytania B)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#36 Share konrad73

konrad73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 16:19

siewnik meprozet Dzięki MOCHER za pomoc :) , mi przy poznaniaku w próbie kręconej też przeważnie wychodziło coś innego na wadze i w polu <_< ale ilość wysiewu na ha. można sprawdzić już w trakcie siewu dzieląc wysiane ziarno przez hektary wskazane na sterowniku (oczywiście w przybliżeniu) . Mam jeszcze kilka pytań: ile ha.ten siewnik już u Ciebie zasiał, czy jesteś zadowolony z jakości siewu rzepaku i zbóż, czy miałeś już przy nim awarię, czy to prawda że do jego skrzyni nasiennej wchodzi 550 kg. pszenicy :rolleyes: . Przeprasza że zawracam Ci głowę tymi moimi pytaniami i z góry dziękuję za odpowiedzi.

#37 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 18:38

siewnik meprozet Ja mam siewnik SO69/2b 2,5 m pszenicy wchodzi 200 kg, i nie bardzo wiem gdzie jest ta rynienka do kreconej próby wysiewu, elektroniki też nie mam wszystko robię ręcznie. W instrukcji nie znalazłem nic na temat zamiany kół zebatych, domyślam sie że to te od napędu od koła. Ale interesuje mnie czy mieszasz z czymś ziarna rzepaku, czy wysiewasz same i czy wszystkimi redlicami. W instrukcji jest napisane że powinno sie co 3, ale przeczesuje agrofoto i tutaj radza żeby siać każdą redlicą. Ale jak ustawić w siewniku, żeby wysiać 3,5 - 4 kg rzepaku jakoś tego nie widzę. Ogólnie jestem zadowolony z siewnika, chociarz dość często łamią mi się zagrniacze (2 na rok) i pękają plastikowe rurki, ale to raczej wynik nie do końca dobrze doprawionej gleby gdy są bryły. Ale może meprozet S 107/1 to inna technologia. Mocher sterownik załatwia wszystko - i odległość den i norme wysiewu?
Co to jest znaczniki przedwschodowe?
Pozdrawim.

Edytowany przez asso2, 13 styczeń 2013 - 18:41.

#38 Share konrad73

konrad73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:58

siewnik meprozet asso2@ co do wysiewu rzepaku to nie będę się wypowiadał bo nie siałem tym siewnikiem ale mogę odpowiedzieć w temacie tego sterownika bo przekopałem internet. Na sterowniku przerzucasz znaczniki (hydraulicznie), sterownik zlicza te przerzutki znaczników (zmiana znacznika jeden przejazd) i w ustawionym przez ciebie przejeździe włącz ścieżki i znaczniki przedwschodowe. Przy siewniku jest rozdzielacz za pomocą którego sterownik przełącza te znaczniki boczne i przedwschodowe. Sterownik pokazuje też szybkość jazdy, ilość zasianych hektarów i wydajność. Ten sterownik raczej nie reguluje ilości wysiewu ziarna a co do znaczników przedwschodowych to są znaczniki za siewnikiem które opuszczane są w tym samym przejeździe co ścieżki i wtedy widzisz gdzie masz jechać np. opryskiwaczem zanim jeszcze rośliny wzejdą.

#39 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:43

siewnik meprozet Wielkie dzięki konrad73, taki sterownik to fajna rzecz, ja radzę sobie bez. Przez pierwsze 2 lata znaczniki przestawiałem ręcznie jak miałem podniesiony siewnik na końcu pola, teraz nabrałem wprawy i z nich nie korzystam, a ścieżki zamykam ręcznie. Nawet mi to odpowiada bo zawsze sprawdze ile wysiałem i ewntualnie coś skoryguję. Znaczniki przedwschodowe u mnie nie miałyby zastosowania, do tej pory nie pryskam bezposrednio po siewie, czekam aż widac ścieżki. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 01:48

siewnik meprozet

Dzięki MOCHER za pomoc :) , mi przy poznaniaku w próbie kręconej też przeważnie wychodziło coś innego na wadze i w polu <_< ale ilość wysiewu na ha. można sprawdzić już w trakcie siewu dzieląc wysiane ziarno przez hektary wskazane na sterowniku (oczywiście w przybliżeniu) . Mam jeszcze kilka pytań: ile ha.ten siewnik już u Ciebie zasiał, czy jesteś zadowolony z jakości siewu rzepaku i zbóż, czy miałeś już przy nim awarię, czy to prawda że do jego skrzyni nasiennej wchodzi 550 kg. pszenicy :rolleyes: . Przeprasza że zawracam Ci głowę tymi moimi pytaniami i z góry dziękuję za odpowiedzi.

W sumie to już koło 50 ha pewnie zasiał, jak na razie to ładnie sieje nie miałem żadnej najmniejszej awarii (nawet powietrze z kół nie schodzi B)) W moim wchodzi coś ponad 200 kg. Siewnik ten mam w zestawie z agregatem Grano system tutaj można sobie obejrzeć jak to wygląda w realu ;) http://www.youtube.c...?v=p-qJ59AibuI. Myślę że siewnik za taką kasę jest dość dobry.

Ja mam siewnik SO69/2b 2,5 m pszenicy wchodzi 200 kg, i nie bardzo wiem gdzie jest ta rynienka do kreconej próby wysiewu, elektroniki też nie mam wszystko robię ręcznie. W instrukcji nie znalazłem nic na temat zamiany kół zebatych, domyślam sie że to te od napędu od koła. Ale interesuje mnie czy mieszasz z czymś ziarna rzepaku, czy wysiewasz same i czy wszystkimi redlicami. W instrukcji jest napisane że powinno sie co 3, ale przeczesuje agrofoto i tutaj radza żeby siać każdą redlicą. Ale jak ustawić w siewniku, żeby wysiać 3,5 - 4 kg rzepaku jakoś tego nie widzę. Ogólnie jestem zadowolony z siewnika, chociarz dość często łamią mi się zagrniacze (2 na rok) i pękają plastikowe rurki, ale to raczej wynik nie do końca dobrze doprawionej gleby gdy są bryły. Ale może meprozet S 107/1 to inna technologia. Mocher sterownik załatwia wszystko - i odległość den i norme wysiewu?
Co to jest znaczniki przedwschodowe?
Pozdrawim.

U mnie w instrukcji tez nic nie pisze na temat zmiany kół, ale byłem u sąsiada któregoś pięknego dnia i mówi, że w gazecie jest twój nowy siewnik masz poczytaj sobie i tam właśnie było napisane że do wysiewu rzepaku należy zmienić koła zębate i tak popatrzyłem u siebie w siewniku to tylko to od napędu koła właśnie idzie zamienić miejscami i jak się to zrobi to aparat wysiewający trochę wolniej się obraca. Ja na pierwszy ogień to rzepak właśnie siałem i siałem co 3 lejkę tak jak napisali ale przesadziłem wtedy z kg/ha i teraz co 2 sieje już i do tej pory nie mieszałem z niczym rzepaku tylko miałem pomocnika który jeździł na siewniku i pilnował czy wszędzie tam gdzie powinien być rzepak to był, wiem że tak dobrze wszyscy nie mają więc jak coś to można wziąć z poprzedniego sezonu rzepak i wyprażyć go na blasze w piekarniku i np. siejąc 3 kg/ha to nastawia się np 6 kg/ha dosypując 3 kg tego prażonego i wymieszać dokładnie. we wrześniu wysiałem niecałe 3 kg/ha więc jakoś się da B) . Sterownik nie niestety nie pomaga w ustawianu ilości kg/ha a szkoda :(

asso2@ co do wysiewu rzepaku to nie będę się wypowiadał bo nie siałem tym siewnikiem ale mogę odpowiedzieć w temacie tego sterownika bo przekopałem internet. Na sterowniku przerzucasz znaczniki (hydraulicznie), sterownik zlicza te przerzutki znaczników (zmiana znacznika jeden przejazd) i w ustawionym przez ciebie przejeździe włącz ścieżki i znaczniki przedwschodowe. Przy siewniku jest rozdzielacz za pomocą którego sterownik przełącza te znaczniki boczne i przedwschodowe. Sterownik pokazuje też szybkość jazdy, ilość zasianych hektarów i wydajność. Ten sterownik raczej nie reguluje ilości wysiewu ziarna a co do znaczników przedwschodowych to są znaczniki za siewnikiem które opuszczane są w tym samym przejeździe co ścieżki i wtedy widzisz gdzie masz jechać np. opryskiwaczem zanim jeszcze rośliny wzejdą.

Sterownik pokazuje jeszcze czas pracy danego pola i ma jeszcze funkcję zmiany i zapisywania w pamięci 3 działek B)
Tutaj są z tyłu znaczniki przedwschodowe
1442379338_3.jpeg

Edytowany przez mocher, 19 styczeń 2013 - 01:50.

Dodaj odpowiedź