charles

Siewnik Meprozet-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bocecek087    14

nie no żarty chyba sobie robisz kto w dzisiejszych czsach sieje 260 na hektar my na bardzo słabych polach  siejemy max 200.

To powiedz mi na jaki ty liczysz plon ???

a te 260 to przy jakiej sile kiełkowania nasion i jaka obsada na m2

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie. Czy waszych siewnikach meprozet głównie w modelu s107 są ponumerowane zasuwki na aparatach wysiewających?? Bo u mnie są plastikowe i nie mam jak ich ustawić, ponieważ pierwsza podziałka jest o połowę mniejsza od pozostałych i nie  wiem jak to liczyć a w instrukcji nie ma tego opisanego.

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

w moim wszystkie zasuwki maja ta samą podziałke model s 107/1 to wszystko jest to samo mój ma tylko większa skrzynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak jest na przykład wysiew pszenżyta i jest tam na pisane żeby ustawić zasuwkę na 3 to patrząc od dołu to będzie przedostatnia, pytam z ciekawości  czy dobrze rozumuję 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Witam, gdzie mogę kupić zagarniacze, palce sprężynowe z tyłu siewnika do s107  ?

 

Najlepiej zadzwoń do fabryki Meprozet . Oni ci wyślą jakie będziesz chciał części.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

Witam, mam pytanie posiadam siewnik meprozet s107 i mam problem ponieważ gdy sieje na górkach to jadąc w dół nie wysiewa tyle zboża ile powinien wiecie może dlaczego??? jak zboże poschodzi to widać od razu ze jest mniej zboża wysiewane co może być przyczyną?

 

 

Brak polskich znaków, na przyszłość proszę zwracać na to uwagę.

Pozdrawiam kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja u siebie nie zauważyłem takiego problemu zadzwoń do serwisanta niech zwróci na ten problem uwage i możne coś ci podpowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

Posiadam takową wersję. Co do wysiewu rzepaku to trzeba zamienić 2 koła zębate miejscami i tyle. Sterownik bardzo ułatwia życie B) i to jest chyba najlepsza rzecz w tym siewniku :).Ścieżki technologiczne załączane są elektrycznie poprzez sterownik który zlicza ilość zmiany kierunku znaczników i w odpowiednim przejeździe załącza ścieżki i opuszcza w tym samym czasie co znacznik znaczniki przedwschodowe. Do całej Hydrauliki w siewniku przy pełnym wyposażeniu jest dodawany dodatkowy rozdzielacz który wszystkim steruje. Jedyny - jaki w tym siewniku widzę to według mnie trudność w ustawieniu ilości kg/ha jest specjalna rynienka i wszystko robię tak jak w instrukcji ale na polu zawsze wychodzi co innego niż na wadze. Jak coś jeszcze was interesuje to w miare możliwości postaram się odpowiedzieć na wasze pytania B)

 

musisz zmierzyć obwód koła i policzyć na nowo ja kręcę 36 razy a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Panowie takie pytanko czy da się wyłączyć jakoś ścieżki bez pomocy komputera,ponieważ nie używam tego wcale,a zablokowały mi się ścieżki w siewniku i nie sieją mi 3 dziabki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly11119    0

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie odnośnie sterownika do siewnika meprozetu s107 w full opcji, mianowicie mam sterownik, ale bez tej dodatkowej skrzynki i teraz moje pytanie czy jest możliwe, że wszystkie funkcje będą działać? Jeżeli nie, to czy cokolwiek coś będzie działać.

Może ma ktoś sterownik z tą dodatkową skrzynką? Jeżeli tak to czy może podesłać zdjęcie rozebranego sterownika.

Zapomniałem dodać, że sterownik to "arete LS-01"

Edytowano przez Maly11119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAVERICK232    1

Cześć. A z jaką prędkością siejecie zboża i rzepak? Bo producent podaje 6km/h ale to chyba za wolno??
Cześć. A z jaką prędkością siejecie zboża i rzepak? Bo producent podaje 6km/h ale to chyba za wolno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja 9 tak mi wychodzi z biegów ale i czasem 11 myślałem ze to za szybko ale próbę kreconą robię 14 km/h przynajmniej tak pokazuje sterownik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAVERICK232    1

I co nic się nie dzieje? Dziwi mnie trzemu producent podaje prędkość max 6km/h???? A czy do siana rzepaku trzeba zmieniać kółka wysiewajace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj