charles

Siewnik Meprozet-Opinie

Polecane posty

witam :) chciałbym sie dowiedziec ile rzepaku najmniej mozna wysiac siewnikiem meprozet, siejąc co drugą redlicą. osoba z tej firmy powiedziala, ze jesli co drugą, to wyjdzie 9kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

to nie wiem jaki ty masz komp skoro umiesz takie rzeczy w nim ustawic mozesz zrobic zdjecie swojego komputera

 

Ja mam Arete

post-29166-0-39073700-1297716079_thumb.jpg

 

 

 

witam :) chciałbym sie dowiedziec ile rzepaku najmniej mozna wysiac siewnikiem meprozet, siejąc co drugą redlicą. osoba z tej firmy powiedziala, ze jesli co drugą, to wyjdzie 9kg/ha

 

zapraszam na poczytanie poprzedniej strony tam napisałem ile wysiałem Meprozetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

kurde mam taki sam to muszę jeszcze raz poczytac o tym komp bo nie przypominam sobie zebym mógł tam takie rzeczy przestawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

@bocecek087 w tym pomarańczowym aneksie do instrukcji na stronie 14 jest pkt.4.2 Ustawienie parametrów siewnika - i tam właśnie to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a ile kosztuje ten z większa skrzynia w ful opcji czyli znaczniki hydrauliczne, sciezki i znacznik scierzek. i jak w końcu jest z tym dnem, jest płaskie? najlepiej to kolego wstaw kilka fotek tego wynalazku, czyli aparaty wysiewajace, wnetrze skrzyni

bede bardzo wdzieczny, z góry dziekuje

i jeszcze jedno czy da rade wysiewac nim grube nasiona, bo dalszy znajomy kupił jakis tani siewnik roweczkowy i mówił ze mu miażdży (chodzi tu o groch)

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

z grochem to faktycznie moze byc problem a raczej na pewno

to trzeba sobie w takim razie odpuscic ten wynalazek i poszukac czegos innego


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagatek    0

Na wstępie witam wszystkich. Przyglądam się temu tematowi i postanowiłem się zarejestrować by podzielić się z wami informacją na temat tego siewnika. Byłem niedawno w tej fabryce i trochę podpytałem. Zdjęcie zamieszczone wcześniej przedstawia starszą wersję. Teraz te siewniki wyglądają trochę inaczej. Jest zmieniona pokrywa skrzyni, zagarniacze (cynkowane pazurki mocowane 2 śrubami) a całość wyróżnia się dużymi biało-czerwonymi naklejkami z logo producenta. Na aukcjach trzeba zwrócić na to uwagę, bo handlarze dają stare zdjęcia. Co do rzepaku to oprócz standardowych kół łańcuchowych, o których przekładaniu pisano, w opcji można dokupić zestaw 2 kół redukujących dodatkowo przełożenie. A kolega, który chce kupić s107/1 niech zajrzy na YT "Siew pszenicy - traktor Fortschritt z siewnikiem Meprozet" - tak wygląda z 700L skrzynią a tak z 350 tylko, że ten jest starszy "Ursus 4514 agro bis + agregat uprawowo-siewny Meprozet". Z przewodami to ciężko trafić. Jednemu będą pasować a inny będzie marudził, że za długie, ale z tym chyba można sobie poradzić. Jak na produkt za tą cenę to nie ma co narzekać na chyba że ktoś ma drugie tyle to kupi coś zachodniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanie czy w tym siewniku ścieżki technologiczne właczacie sterownikiem w kabinie ciągnika ?? czy przestawiacie za każdym przejazdem znaczniki hydrauliczne rozdzielaczem tym gdzie idą do niego wszystkie przewody az do czasu kiedy dojdzie do załaczenia ścieżek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

nie za bardzo zrozumiałem twojego pytania ale spróbuje na nie odp

w sterowniku/komputerze ustawiasz sobie szerokość opryskiwacza np.15m

zaczynasz od lewej strony pola i za 3 przejazdem sterownik załącza ścieżki a potem za każdym 5 przejazdem

sterownik zlicza przejazdy z znaczników hydraulicznych każde podniesienie znacznika czytane jest jako zmiana kierunku jazdy czy tez jako drugi przejazd

jest to proste w użytkowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

znaczniki masz podpięte pod hydraulikę zewnętrzna ciągnika i normalnie dźwigniami od hydrauliki sterujesz a komputera/sterownika to praktycznie nie dotykasz no chyba ze chcesz coś sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

ja ścieżki włączam w sterowniku bo znaczników nie używam bo sieje agregatem uprawowo - siewnym więc widać dobrze dokąd siane bo świeża ziemia jest. jakoś nie zdażyło mi się jeszcze pomylić z przejazdami ale trzeba myśleć co i jak ale tragedii nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

mocher masz racje mozna i tak ale nie po to kupiłem sobie siewnik z komp. zeby jeszcze myślec nad sciezkami

tak jak ty robisz to są siewniki w krórych zamykasz ścieżki za pomocą pociagniecia za sznureczek

ale nie wazne jest jak kto robi wazne zeby byłó dobrze i wygodnie

@ mocher a twój sposób dla mnie odpada bo ja zawsze mysle o tysiacu rzeczy na raz i bym zapominał o tych scieżkach i bym głupot na polu narobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

w sumie racja :) ale jak nie używam znaczników to w inny sposób komputer nie będzie zliczał przejazdów bo ma czujnik przy znacznikach właśnie, więc musiałem to jakoś inaczej rozwiązać i pozostała mi tylko taka opcja żeby ścieżki samemu włączać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn jakie macie podłączone przewody do ciągnika??? a macie rozdzielacz hydrauliki ??? u mnie do rozdzielacza ida 4 przewody z siewnika a dalej z rozdzielacza na ciągnik dwa to jak mają być podłączone żęby sterować hydraulika z ciągnika a nie dźwignią na rozdzielaczu ??? a i jak się włącza niby ściezki w sterowniku??? dzięki z góryy za odp i pomoc

Edytowano przez newhollandt5070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

do ciągnika idą 2 przewody hydrauliczne jeden idzie do komp gniazda 12v zasilajacy i drugi kabel do strownika a znacznikami sterujesz dzwigniami od hydraulikt które masz w ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

z tego co pamiętam to trzeba było chyba F1 i F2 przytrzymać i przestawić na 1? już nie pamiętam dokładnie w każdym bądź razie w instrukcji masz jak ustawiać ilość przejazdów i trzeba nastawić żeby aktualnie ścieżki były włączone i zapali sie kontrolka przy ścieżkach że są aktywne, proponuje na sucho przetestować co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha no to fajnie sprawdze czy da się włączać sterownikiem ścieżki:)a te dwa przewody od hydrauliki które idą do ciągnika podłączacie pod jedną pare hydrauliki czy pod dwie???a no i włąśnie czy macie może instrukcje do tego właśnie sterownika bo ja jej nie dostałem razem ze sterownikiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

ja wcale tego rozdzielacza ani hydrauliki nie podłączam, sam sterownik tylko używam. tez nie dostałem tej instrukcji ale zadzwoniłem do Meprozeta i mi przysłali ale jak chcesz to podaj maila to mogę ci zeskanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no hej dzięki dostałem a słuchaj mam jeszcze takie pytanie panel sterownika ls-01 to wiem co to jest :) a panel z przyciskami do opuszczania znaczników śladu to co to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

jeśli się nie mylę to tak pięknie nazwali rozdzielacz ten dodatkowy :D ale chociaż na stronie 6 na tym rysunku jest obok panelu sterującego jakiś pulpit z "L" i "P" połączone oba kablem ale ja tego nie mam i nie wiem co to

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj