charles

Siewnik Meprozet-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
charles    0

Opinie na temat siewnika meprozent. Jak są rozwiązane ścieżki technologiczne, jak funkcjonuje docisk redlic, czy nadaje się do siewu rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki siewnik. Siałem nim rzepak i jestem zadowolony z wysiewu około 4kg/ha. Bardzo ładny i prosty w ustawieniu wysiew. Siewnik jest dzielony na pół. Docisk jest rozwiązany poprzez tradycyjne obciążniki. A radlice posiadają zastawki przeciw zapchaniu przez ziemie. Mają one także nowy typ zagarniaczy, takie jak w amazone ;)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

tez jestem uzytkownikiem takiego siewnika , i nie moge o nim zlego slowa powiedziec, ładnie sieje a docisk redlic mam na spręzynkach, i oczywiscie mam nowy typ agarniaczy po ktorych ciezko jest znalezc nieprzykryte ziarko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ja w swoim nie mam , ale dla chcacego nic trudnego ;) mozna zakryc otwor w skrzyni dla poszczególnych redlic i jest to samo co scieszki technologoczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

jakie macie 2,5 czy 3m oraz ile waży dokładnie ten 2,5m?

Na moim 2,5m z 98rku pisze ze ma grubo ponad 400kg(dokładnie nie pamiętam) ale ile w tym prawdy to nie wiadomo ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze zasada wysiewu w Meprozecie jest identyczna jak w siewniku Kuhn który kosztuje jakieś 40 tys.. Dokładniej, sekcja siewna podzielona na połowę, ruchome kółka wysiewające regulowane prostą dźwignią, wchodzą i wychodzą w tzw.'źródełka'. Na tych tulejkach są ząbki o zmniejszającym sie rozstawie. Bardzo dobre rozwiązanie, polecam ten siewnik!!


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

CZy da radę takim Meprozetem zasiać kukurydzę ? a jeśli da się to z jakim efektem może ktoś próbował bo posiadam taki siewnik 3m ale nie wiem czy da się kukurydzę zasiać


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@BAGHIS1 oczywiście że się da jak chyba wszystkimi siewnikami zbożowymi tylko efekt będzie nie porównywalny do efektu siewu po siewniku do kukurydzy zwłaszcza pneumatycznym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Mój koleg am ten siwnik i sobei chwali i namawia mnie an to abym sobie taki kupil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

Pytam gdyż posiadam ten siewnik dopiero od listopada i jeszcze nie używałem, pozatym do siewy kukurydzy zawsze wynajmowałem znajomego z siewnikiem punktowym ale on ma strasznie duży rozstaw rzędów 80cm a to moim zdaniem za szeroko a do tego cena siewu w moim regionie wzrosła do 180zł za hektar i zacznę chyba siać własnym siewnikiem zbożowym bo nie będę przepłacał- macie może jakieś rady jak ustawiś siewnik do siewu kukurydzy?


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Trzeba tylne rurki odlaczyc i co jedan z pierwszego redu i bedzie siac tylko trza czyms zastaiwc te dzirki od inych wysiewaczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Cy c-360 da rade siac z takim siewnikiem 3 metrowym? cz podniesie z pełnym koszem zasyp[owym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Przyłączam się do pytania poprzednika, czy C-360 poradzi sobie z 3m siewnikiem Meprozetu i czy go podniesie z pełną skrzynia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Posiadam agregat uprawowo-siewny Agro-masz i siewnik Poznaniak 2,7. Teraz dostałem kasę na Młodego rolnika i w biznesplanie zaplanowany mam zakup siewnika zbożowego 2,7m. Orientuje się może ktoś czy Meprozet produkuje siewniki 2,7 żeby pasował do mojego agregatu? Niby na allegro ogłaszają się firmy które sprzedaja te siewniki w szerokości 2,7, ale zadzwoniłem do jednej ze składnic i pracownik powiedział mi że to wielka ściema i że 2,7 to on ma ale razem z kołami, a szerokość siewu to zwykłe 2,5m. Pfff Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Facet miał rację,mam Meprozeta S069/2B w instrukcji obsługi jego szerokość całkowita to 292cm,a robocza to 250cm.

Siewnik ma 23 redlice rozstawione co 10,9cm.Nie mam jednak katalogu ich wszystkich produktów,może mają większe

siewniki.Najlepiej spytaj ich o to sam:(083)371-28-94,ewentualnie sprawdz www.meprozet.w.pl Sprzęt waży 410kg,

pszenicy wchodzi tam 2 metry z małym hakiem,więc sześćdziesiątka spokojnie daje radę.Sam nią sieję :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czechu    0

Kupię siewnik punktowy 'GAMMA 5 ' propozycje sprzedaży składać proszę na mój e-mail: ursus100@interia.eu (proszę o dołączenie numeru telefonu i zdj. maszyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj