Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o hodowli świń

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 08 maj 2014 - 17:59

Wszystko o hodowli świń Witam
troche nie na temat ale spytam, a więc ile u was kasują za obcinanie zabków i prosiąt szczepienia kastracje i inseminacje loch chodzi tylko o koszt samej czynności bez kosztów leku czy nasienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o hodowli świń Dzisiaj, 14:20
  •  

#42 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 08 maj 2014 - 21:36

Wszystko o hodowli świń Przecież to są podstawowe sprawy. Jeśli chcesz co kolwiek zarobić to takie rzeczy tylko we własnym zakresie.

#43 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 09 maj 2014 - 15:34

Wszystko o hodowli świń Ok, ale chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w innych rejonach kraju i wtedy wybiorę podobną cenę za usługe. Pytałem o cenę a nie o to czy to są podstawowe sprawy czy też nie więc jak znasz odpowiedź to odpowiadaj, a jeśli nie to nie pisz bo można za to bana otrzymać :D pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 10 maj 2014 - 15:13

Wszystko o hodowli świń Obcinanie ząbków to ja nie słyszałem żeby ktokolwiek usługowo robił, szczepienia to wiadomo w cenie leku, inseminacja bez nasienia kolega bierze w zależnosci od odległości, ale jakieś 20 zł + dojazd, kastracje to kiedyś mi się 2 zł obiło o uszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 10 maj 2014 - 16:04

Wszystko o hodowli świń Inseminacja 20 zł ! u nas każdy to robi sam [tzn. kupujesz nasienie i do roboty ] :ph34r: ząbki też samemu , szczepienia też a kastracja 7 zł wet. ale mało kto daje mu zarobić.... - za to jak przyjedzie do jakiejś choroby to za ,, dzień dobry'' 100.

#46 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 10 maj 2014 - 17:33

Wszystko o hodowli świń 20 zł to są grosze i myślę ze warto i więcej zapłacić z kilku powodów.
Po pierwsze jak mam jechać 25 km po nasienie to w obie strony już mam 20 zł na samo paliwo.
Po drugie inseminator nasienie kupuje w niższej cenie.
Po trzecie może zwrócić niewykorzystane nasienie, a ja np nie.
Przykładowo jak planuje mieć na wtorek 7 loch do krycia, to w piątek zamawiam 14 porcji i mnie nie interesuje czy mu zostanie bo któraś nie wejdzie w ruje, płacę tylko za wykorzystane nasienie a on reszte zwraca bez kosztów.

#47 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 maj 2014 - 18:07

Wszystko o hodowli świń U mnie zapłodnienie z nasieniem i dojazdem 12km w jedną stronę 60zł, kastracja pow 5szt 4zł, do 5 po 5zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share samex3

samex3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 maj 2014 - 19:15

Wszystko o hodowli świń Do SCHIUZ mam ok 30 km i nasienie dowożą 2 razy w tygodniu.Cena u nich ok.19 zł. za porcje gedis.U pośrednika ta sama porcja kosztuje juz 26 zł.Zwrotów nie ma już od dawna a niektórzy inseminatorzy potrafią robić różne cuda z nasieniem.Ja stosuję reinseminację na drugi dzień więc gdyby robił to inseminator koszt byłby spory.Jednak jak wszedzie jest i minus-nasienie muszę zamawiać w ciemno co najmniej 2 dni przed trasa.Dodatkowo kiedyś w pobliskim SHIUZ mieli knury i sami pakowali nasienie a obecnie dowożą z odległości ponad 300km w jedną stronę i gdy nasienie jest pakowane w niedzielę to ja mam je dopiero we wtorek i ma ważność tylko 5 dni jeszcze.Maciory nie zawsze mają ochotę wtedy gdy wychodzi z kalendarza, czasami więc kasa jest wyrzucana do śmieci.