Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:53

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b bo?

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b Dzisiaj, 09:52
  •  

#22 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 17:19

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b czemu nie polecasz? rozwiń wypowiedź :)

#23 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 18:59

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b

Nie polecam e-516

no to gościu wniosłeś wiedzę do tematu...
matijasek88 wrzuć foty nowego nabytku proszę.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#24 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 20:39

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b jak tylko je zrobię to wstawię :D ale to bliżej wiosny jak go sprowadzę :lol: stoi jeszcze u poprzedniego właściciela zapłaciłem połowę ceny spisałem umowę i gitara;) zamierzam przyjechać nim na kołach a teraz trochę pogoda nie sprzyja no i nie miał bym go gdzie wstawić bo jeszcze mojego nie sprzedałem.

#25 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 17:02

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b Mam nadzieję, że poprzedni właściciel nie napsoci ci w kombajnie?

KS Falubaz

#26 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:39

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b mam nadzieję że nie:) czemu miał by to robić... obiecał posprawdzać mi oświetlenie żeby było kompletne na kombajnie i wózku do hedera.

#27 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:45

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b Wiesz jacy to ludzie są. Sam się raz spotkałem z takim handlarzem, co próbował uszkodzone części wcisnąc..

KS Falubaz

#28 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 13:57

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b masz racje niestety;/ ale to nie handlarz tylko rolnik ;) mówił że kupił go z myślą o zarobku ale nie wyszło. Ma same słabsze gleby 4 i 5 klasy i że w ubiegłym roku tylko raz wyjechał nim na pole i się zakopał.żeby omlucić to przełożyli koła z forszaja do bizona i dopiero tamtym jakoś poszło... widać było na nim jeszcze znikome ślady błota na podajnikach....

#29 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 luty 2010 - 18:57

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b no ja kupiłem dwa sezony temu tez 516B z 85 sprowadzony ze szwecji, maszynka była w dobrym stanie, i tez jechałem nim na kołach ale przejechanie 80km zajeło mi 6 godzin... ale i wrazen tez było co nie miara.. bo akurat trafiłem na ta trobe powietrza co była nad Wielbarkiem... :P
a i ten kombajn jedzie nie wiecej niż 20km/h
wrzecywistości nie osiągniesz tyle...

a handlarz jak go brałem jeszcze wyremontował , posprawdzał swiatła, w kombajnie, wózku , zamontował koguta trójkąt, ale i tak jeszcze sma dokupiłem jedenego koguta ale takiego dobrego halogenowego i jak jechałem to jeden miałem na dachu a drugi z tyłu na wózku.. fajny był efekt jak sie jechało w nocy bo migało sie i z przodu i z tyłu kombajnu... :(

normalnie była dyskoteka na kołach... a jak ludzie sie patrzyli :(

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#30 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:05

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b poważnie tak wolno on jedzie?? ;/ ja będę prowadził go pod koniec marca tylko że do pokonania mam większy dystans;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 marzec 2010 - 22:02

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b no w instrukcji obsługi pisze ze 0-20km/h ale jestem ciekaw czy przy tych hydromotorach nie ma jakiejs dzwigni aby szybciej jeszcze jechał....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#32 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 22:54

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b No po długim oczekiwaniu wreszcie sprowadziłem! Droga zajęła nam 14 godz razem z kilkoma postojami:) na max leci ok 23km/h. Wrażenia? hmm kolos hehe spalił 20 literków na godzinę oleju nic nie ubyło wody w chłodnicy również, jedyne co to trochę ubyło tylnych oponek. Nie wiem czy to wada czy może wszystkie tak już mają- ciężko trochę go utrzymać na drodze na pełnej prędkości trzeba ciągle kontrować bo chodzi od boku do boku.Koleś dorzucił jeszcze sita do rzepaku i kukurydzy no i sporo części. ogólnie jestem zadowolony zobaczymy jak w żniwa będzie się to sprawowało...

#33 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 12:35

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b No to gratuluję zakupu i udanej podróży, czekamy na obiecane fotki ;)

KS Falubaz

#34 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 22:46

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b chętnie bym wstawił jak bym tylko była taka możliwość nie wiem czemu ale nie mogę utworzyć galerii;/

ale tego rocznymi żniwami to muszę się pochwalić, grzechem było by to przemilczeć hehe :) więc zaczynało się nieźle rzepak ściąłem na pokos kombajn ustawiłem i heja! po ok 12 ha rozleciały mi się sita górne, te regulowane skrzywiły się pękła ramka no i co za tym idzie powypadały te łapki. Pospawaliśmy na stałe i rzepak udało mi się na nich skończyć. Zaraz zamówiłem nowe( ok 2 tyś zł komplet- długie i krótkie )Wzmocniłem uchwyty tam w środku tak konkretnie i dopiero założyłem nowe. Następnie z 10 ha żyta- pięknie chodził. no i na koniec miałem jeszcze 20 ha pszenicy z czego udało mi zie zaledwie 12;/ początkowo tez pięknie szybko szło i nagle najpierw łańcuch pękł od motowideł- możliwe że za nisko opuściłem gdyż trafił się kawałek leżącego ale nic, skróciłem i w pole. 30 min później pękła taka główka napędu kosy ( miałem w zapasie jakimś cudem ale przestoju znów 20 min), po jakichś kolejnych 20 min poluzowały się śruby które trzymały 3 złączone blaszki w których znów jest łożysko w którym chodzi to ramie co napędza kose. jak się poluzowały to i po chwili się obcięły! czyli godzina roboty! potem przez jakieś 2 godzinki było oki puki tym razem nie odkręciły się blachy takie okrągłe w wialni. odkręciły się i uderzyły w wiatrak wyłamując mu bodajrze 3, może 4 łopatki. Po prostowałem to uruchamiam ale gdzie tam bicia takie ze na wolnych obrotach mało kabina nie obleci iskry walą - wygiął się cały wał! już taka piana mnie wzięła że heder na wózek i do domu! Kupiłem już wszystkie części ale zacznę to naprawiać z miecha przed żniwami. ( koszt wału wiatraków i łożysk 1400zł) a tak poza tym to fajna maszynka w kabinie super nawiew ( dosłownie zero kurzu) no i wyciszenie super że śmiało można przez telefon rozmawiać. Ogólnie mam nadzieje że przyszłe żniwa będą lepsze hehe ;)

#35 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 19:33

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b Albumu nie możesz założyc bo nie masz konta VIP, dodawaj foty tu:
http://www.agrofoto....ts&do=sc&cat=62

A powiedz mi jeszcze jak go ustawiałeś na rzepak? Dobrze ci rzepak czyścił? Awarii miałeś podobnie tak jak my w pierwszym sezonie, tylko u nas dużo awarii było przez głupotę, typu wyjazd z podwórka i zahaczenie o słup, efekt- skrzywiona półośka w hederze od ślimaka, godzina prostowania, ale co roku jest lepiej, w tym roku w swojej 512 musimy zrobic sieczkarnie, bo jest troche lipnie zamontowana..

KS Falubaz

#36 Share matijasek88

matijasek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:20

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b szczerze to taki sobie. Te sita popaprane były dopiero jak je zaspawaliśmy to w miarę czysty leciał. Wszystko i tak z pola szło na czyszczalnie. Co do ustawienia to zmniejszyłem obroty młocarni mniej więcej na połowę ( nie wiem jakie bo nie pokazuje na zegarze) klepiska na maxa rozłożone i wiatry tak żeby nie wywalał z tyłu. Łykał 2 pokosy tylko trzeszczało :P

#37 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 19:27

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b Matey dlaczego usuwasz odnośniki do forum forszaja jesteś tam userem tak jak ja i jak wiesz nikt na Forum nie usuwa odnośników do innych stron i forów (ba nawet jest dział z ciekawostkami z innych miejsc) bo byłoby to nie eleganckie dlaczego AF uskutecznia taką politykę i do tego Ty jesteś jej wykonawcą. No stary tak się nie robi to nie lojalne wobec tych ludzi, przecież to nie wrogowie ani żadna komercja, a tak na marginesie to dawno nie zaglądałeś :(
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#38 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 28 listopad 2010 - 23:11

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b Fenol zgadzam się z Tobą w stu procentach , też jestem z FF.

#39 Share nowyk

nowyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:35

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b A JA CHCĘ SPRZEDAĆ 516 ALE NIE WIEM JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ.
MOŻE KTOŚ CHCE KUPIĆ!?
nowyk@op.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 24 styczeń 2011 - 07:03

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b ile chcesz za ten kombajn i skąd jestes? Jak chcesz to zadzwoń 782 616 889 może się dogadamy.