Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmer - opinie [Połączone]

343 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 16:03

Farmer - opinie [Połączone] Widzisz ale to nie jest temat o polmocie, chwalisz go bo go kupujesz, i to nie jest to samo co valtra, kiedyś pamietam było zdjęcie rozebranego polmota i było coś z hydrauliką nie tak, i własciciel fotki pisał ze podnosnik jest inny jak w valtrze - tak mi sie przypomina

Edytowany przez Ursusc385, 22 styczeń 2011 - 16:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmer - opinie [Połączone] Dzisiaj, 15:11
  •  

#162 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 22 styczeń 2011 - 16:51

Farmer - opinie [Połączone] Ta awaria kolego to ciężko uznać za awarię bo rozwalili pół traktora a przyczyną usterki był brudny filtr oleju. Żeby konkretnie powiedzić coś o Polmotach serii H trzeba poczekać aż będzie się mógł ktoś o nich wypowiedzieć chociaż po roku użytkowania.

#163 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 styczeń 2011 - 17:03

...i wiele firm się łączy ale na nie korzyć nas rolników bo cena się nie amniejsza tylko o kilka % wzrosty!!!

I dojdzie do tego że będziemy remontować stare poczciwe ursusy i zetory serii UR2 ;)

jaro30 - ile masz lat?
Pytam bo:

Te skrzynie to psełdo CARRARO. Ktoś kupił licencje od tej firmy i tłucze je gdzieś w chinach pod nazwo tej firmy.Do FarmerF10244C1 zaproś do siebie jakoś gazetę rolniczą niech opiszą ten wynalazek .Miałem przyjemność grzebać przy tym ciągniku więc wiem co to za maszyna NP.wymiana tarczy sprzęgłowej po 180 mtg,dodam że ciągnik nie posiada tura.

To nie pomysł tylko fakt ałtentyczny.

autentyczny a nie ałtentyczny
pseudo a nie psełdo
nazwą a nie nazwo
Zdaję sobie sprawę, że polska język trudna język ale dla Kalego z "W pustyni i w puszczy" a nie Polaka który umie posługiwać się komputerem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#164 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 17:07

Farmer - opinie [Połączone] Kolego ale ja wyrażnie napisałem że od waltry jest tylni most, skrzynia biegów i przeniesienie napędu a o podnośniku nic nie pisałem. A gdyby Cię to zainteresowało to hydraulika w polmocie jest firmy bosch a na tą firme chyba nikt nie narzeka... Ale nawet najlepsza hydraulika nie wytrzyma jeżeli ktoś nie dba o olej tylko leje byle co...

#165 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:09

Farmer - opinie [Połączone] a na ktos spalanie ile litrów na co

#166 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 23 styczeń 2011 - 11:26

Kolego ale ja wyrażnie napisałem że od waltry jest tylni most, skrzynia biegów i przeniesienie napędu a o podnośniku nic nie pisałem. A gdyby Cię to zainteresowało to hydraulika w polmocie jest firmy bosch a na tą firme chyba nikt nie narzeka... Ale nawet najlepsza hydraulika nie wytrzyma jeżeli ktoś nie dba o olej tylko leje byle co...

Kolego temat jest o Farmerze !!! Zauważyłem, że dokładnie to samo o Polmocie piszesz w każdym możliwym temacie... :huh:

#167 Share farmer2011

farmer2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 luty 2011 - 16:05

Farmer - opinie [Połączone] Mam taki problem, posiadam farmera 8244 c2 2008r. i w czasie pracy silnika wszystko sie trzesie,przez co juz 3 razy urwal sie tlumnik, filtr paliwa, odkrecaja sie sruby od maski. CO to moze byc?

#168 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:23

Farmer - opinie [Połączone] Nic-po prostu trafił Ci się jedyny wadliwy egzemplarz w historii tej jakże zasłużonej sokólskiej firmy... zaraz się okaże że wypowie się tu paru wieloletnich użytkowników tego ciągnika i wyjdzie na to że największą awarią jaka im się przydarzyła było oderwanie się uchwytu na napoje (a i to w tylko jednym egzemplarzu) a w ogóle to sie nie znasz a nawet takiego ciągnika nie posiadasz :D .

#169 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:03

Farmer - opinie [Połączone] Do NIKITA BENNET- mój wiek jest większy 2 razy niż kolegów co piszą na forum -może nie wszystkich. Pisownia nie była nigdy moją dobrą stroną więc polonistyki nie studiowałem ale za to skończyłem politologie i zostałem rolnikiem. Zawsze miałem problemy z poprawną pisownią mimo to staram się tego unikać ale jak widać nie zawsze wychodzi.Pozdrawiam!!!

Edytowany przez jaro30, 01 luty 2011 - 19:04.

#170 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 01 luty 2011 - 19:28

Farmer - opinie [Połączone] jaro
Widze że napawasz do tej marki optymizmem :o .Nie karzdego stać tak jak Ciebie na JD i muszą sobie jakoś radzić lepiej czy gorzej .Co to marki Farmer dla jednego kojarzy się źle dla drugiego lepiej .Wedle uznania.My za cene Jd np.6430 kupiliśmy dwa ciągniki Farmera i Zetora Proxime 85 i jakoś nie płacze z tego powodu . B) .Irytuje jedynie mnie to że ludzie nie mający wogóle do czynienia z Farmerem podsycają atmosfere i piszą pierdoły bo sąsiada niedoszły szwagier ma Farmera i to złom ;)Krew człowieka zalewa :rolleyes:

Edytowany przez kamil900830, 01 luty 2011 - 19:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:58

Farmer - opinie [Połączone] Jakbyś zadał sobie trudu i poczytał moje wcześniejsze posty to zauważyłbyś że pisałem swoje opinie na podstawie konkretnych przypadków-3 Farmery w okolicy i wszystkie miały sporo awarii .
A zresztą-porównaj sobie Zetora z Farmerem (chociaż Proxima nie ma najlepszej opinii...)

#172 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 01 luty 2011 - 20:33

Farmer - opinie [Połączone] jaro
Ok .Mój błond.
Według kogo Proxima nie ma dobrej opinii :blink: ,wiesz jak ktoś porównuje Zetora do np.Fendta to moge się zgodzić chociaż nigdy nie miałem okazji nim jeździć <_< .Znam kilku właścicieli którzy mają Proxime i byli zadowoleni chociaż jeden miał spore problemy skrzynia biegów :( ale to wina operatora który u niego pracuje (dorabia)nie dał bym mu miotły :D .

#173 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:39

Farmer - opinie [Połączone] Chodziło mi o to że jeżeli masz i Farmera i Proximę to możesz je bezpośrednio porównać-a co do owej opinii o Proximie to jednak ponoć jakością nie dorównuje ona starszym Zetorom i jest to chyba (niestety) prawda.

#174 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 01 luty 2011 - 21:08

Farmer - opinie [Połączone] Co do Zetorów, to u mnie w okolicy posiadacze starszych i nowszych widzą dużą różnicę w wykonaniu.
@farmer od początku tak było? Jak rozumieć to, że sie wszystko trzęsie? Takich objawów to nawet nasz nie miał.
Co sądzicie o napisaniu petycji do Farmera, żeby w wyposażeniu standardowym był mechanik(a w opcji lina...)?
KPK - Ochrona

#175 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 02 luty 2011 - 07:34

Farmer - opinie [Połączone] @ Jaro jak zwykle złośliwy... <_< , przykro mi kolego, pomyliłeś chyba Farmera z JD bo ten pierwszy nie posiada uchwytu na napoje... :lol:
I nadal piszesz o tych trzech pierwszych egz. Farmera... to już takie nudne... <_<
A tak na poważnie to nieźle musi tym Farmerem szarpać - skoro się, aż tłumik urwał - kolego @farmer 2011 napisz coś więcej o tym, czy to na wolnych obrotach, czy wysokich również, czy tak od nowości masz...

Edytowany przez zbych, 02 luty 2011 - 07:36.

#176 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 luty 2011 - 11:54

Farmer - opinie [Połączone] Nie dziw mi się drogi @Zbychu że piszę o owych trzech-tak się składa że "dzięki" tym trzem nie ma zbytnio odważnych aby do owego elitarnego grona posiadaczy Farmerów wejść :D -jak to mówią-"do trzech razy sztuka".
Ja rozumiem "ża za tą cenę etc"-ale wybacz mi-nawet i owa niska cena to było nie było ponad 100 tys zł-a taka suma jak wiadomo na drodze nie leży-powiem więcej na ciągnik w tej cenie kusi się z reguły niezbyt zamożny rolnik (żeby nie było-sam do takich należę)-a w takim wypadku jeżeli ciągniczek nawala po gwarancji więc i obciążenie finansowe dla kogoś takiego jest stosunkowo wyższe.

#177 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 03 luty 2011 - 18:43

Farmer - opinie [Połączone] Zgadzam się z Tobą, że 100 tys. to nie jest mało. Natomiast nie bardzo rozumiem czemu zakładasz, że będzie nawalał po gwarancji - mam już długi czas ciągnik po gwarancji i jakoś nie narzekam, nic się nie dzieje. A awaria po gwarancji w każdym się może trafić tylko kwestia ile kosztują części np. ile kosztuje pompa paliwowa do JD, a ile do Farmera ?

#178 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:16

Farmer - opinie [Połączone] Słuchaj Zbychu-wysmażyłem całkiem długą odpowiedź tyle że AF znów wcięło mego posta-k...a który to już raz ;[ -szczerze mówiąc to rzadko które forum tak pada na cysie.

#179 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 01 marzec 2011 - 07:12

Farmer - opinie [Połączone] Witam,

Jestem posiadaczem Farmera 10244 od ponad roku. Mam już zrobione 100 mth i jak na razie żadnej awarii. Nic z tego co piszecie. Są pewne drobnostki ale ciągnik sprawuje się jak na razie bardzo dobrze. Moim skromnym zdaniem nie ma sensu przepłacać kupując JD, NH czy inne z górnej półki chyba że śpi się na pieniądzach.

Pozdrawiam,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 07:20

Farmer - opinie [Połączone] Sorry kolego ale jak robisz 100 mth w ponad rok to o czym my tu mamy mówić ?Napisz coś jak przekroczysz dajmy na to 2-3 tys mth.