przemas8595

Farmer - opinie [Połączone]

Polecane posty

zbych    6

Dzięki za pozdrowionka... :D Kolego - ja jak potrzebuję jakiejś informacji z Sokółki to albo dzwonię do Pana Romka (chyba szef serwisu, ale nie jestem pewien), albo kontaktuję się z nimi drogą elektroniczną i powiem Ci szczerze, że jeszcze nie miałem tak abym nie dostał odpowiedzi. Np ostatnio napisałem do nich pytanie o nr farby używanej do felg bo w kilku miejscach mi się podrapały i wiadomość z odpowiedzią miałem następnego dnia, więc nie jest tak źle ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a mój tata, i kilku znajomych mają odmienne zdanie, Pan Roman to szef serwisu- dziś nam zapowiedział ciekawą rzecz, ale może zmądrzeje. :D

A co do awarii to w ostatnim czasie bije rekordy...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw grzała sie skrzynia, więc pojechał sobie "firanką" do Sokółki, rozkładali go 2 razy i coś niby poprawili, potem pojeździli po placu, i się widełki złamały, zmieniali jeszcze ustawienia podnośnika, że niby tak w nowych jest. Przyjechał. :D

Przy ruszaniu nim szarpało, to podobno wina polskiej - kochanej, rodzimej - tarczy sprzęgła. Po pracy Kver'em skrzynia znowu się grzała i biegi ciężko wchodziły + 1 dźwignia podnośnika nie działa, jak to mechanik po wiedział to tym ciągniku można się wszystkiego spodziewać. A co dziś powiedział- że rozstajemy sie na zawsze bo się skarżymy do innego Farmera...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Powiem tak - wyrazy współczucia... Jak byś mógł mi trochę rozjaśnić ostatnie zdanie to byłbym wdzięczny bo jakoś nie zakumałem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2tygodnik Farmer sie zainteresował, zadzwonił do Sokółki i w związku z tym mamy sie od nich odpier*olić, że tak brzydko napiszę, bo do gazet ich podajemy i złą opinię chcemy rozsiewać o tej jakże wspaniałej firmie. No i, że Farmerka nie przyjmą czy coś...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

No to w takim razie jeszcze raz do gazety... i kilku innych, aż do skutku :D Wydaje mi się, że po takich akcjach to ten Twój Farmer powinien być wymieniony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundziel    0

:D:):o Już dawno się tak nie śmiałem. :P Niezłymi grypsami operujesz, min. godny dużej uwagi, dobrze wyposażony czy też sprawny serwis( spróbuj sie tam dodzwonić i porozumieć z kierownikiem).

 

kolego jeśli farmer jest źle wyposażony to kup se case'a za 200tys.Widzę, że mało wiesz o tej marce...Nie rozumiem podejścia.. ciągnik za 100 tys. zł a żądasz, żeby miał wszystko. Ja mam faktycznie 86 km Farmera z JD ale sąsiad ma 105 i narzeka tylko na brak rewersu. Nie wiem z jakimi problemami dzwonicie do Romana, w każdym razie ja (choć było to sporadycznie) zostałem dobrze obsłużony. A jeśli ktoś dzwoni do serwisu firmowego i pyta się czemu mu pękł przewód np. od hydrauliki, to gratuluje. Proponuje zawracać głowę pierdołami dealerom. A odnośnie przekazanych przez kolegów wielu mądrości pochodzących z doświadczenia w użytkowaniu farmera proponuje przedstawić coś lepszego, coś co znajdziecie na rynku za tą cenę? Aha.. jeszcze coś.. czy ktoś w farmerze znalazł jakąś chińską część ?? Porównajcie se ursusa.. farmtraca czy nawet JD..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Podczas rozmowy, warto wspomnieć o urzędzie ochrony konsumenta i o sądzie konsumenckim , większość gwarantów mięknie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

kolego jeśli farmer jest źle wyposażony to kup se case'a za 200tys.Widzę, że mało wiesz o tej marce...Nie rozumiem podejścia.. ciągnik za 100 tys. zł a żądasz, żeby miał wszystko. Ja mam faktycznie 86 km Farmera z JD ale sąsiad ma 105 i narzeka tylko na brak rewersu. Nie wiem z jakimi problemami dzwonicie do Romana, w każdym razie ja (choć było to sporadycznie) zostałem dobrze obsłużony. A jeśli ktoś dzwoni do serwisu firmowego i pyta się czemu mu pękł przewód np. od hydrauliki, to gratuluje. Proponuje zawracać głowę pierdołami dealerom. A odnośnie przekazanych przez kolegów wielu mądrości pochodzących z doświadczenia w użytkowaniu farmera proponuje przedstawić coś lepszego, coś co znajdziecie na rynku za tą cenę? Aha.. jeszcze coś.. czy ktoś w farmerze znalazł jakąś chińską część ?? Porównajcie se ursusa.. farmtraca czy nawet JD..

 

Już Ci kolego tłumaczę dlaczego zawracałem głowę Panu Romkowi - Mój dealer w 2006 oprócz ceny Farmera tak naprawdę nic o nim nie wiedział i od razu dał mi do Pana Romka nr tel. który rzeczywiście znał te sprzęty więc jak miałem jakiś pytania dotyczące obsługi to poprostu do niego dzwoniłem - ot i cała historia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kundziel a mi jeden dealer Farmerów mówił, że w małych nie ma chińskich części a w 105 konnym są. :D Carraro ma też fabrykę w Chinach, Indiach i wielu innych takich krajach, i myślisz, że do Farmera produkują we Włoszech czy jakiejś tam najlepszej? Dziś szwagier kuzyna jak qq woził, mówił, że w jego wiosce też jest farmer - i też lubi być niegrzeczny. I Farmer kosztuje 130-40tys brutto a TD/JX podobnie, wyposażenie podobne, ale wszystko jest lepiej umiejscowione. Po prostu dostęp do wielu rzeczy jest dobry.

Aha i jeszcze jedno - niech Farmer ma i te super podzespoły, tylko czemu one częściej wymiękają od tych niby chińskich?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

do FarmerF10244C1 jak rozumiem to masz farmera 105 km no i nie możesz sprzedać przez 5 lat stego co czytam to masz pecha jeżeli ci się dalej bedzie się leciął to kupisz za te pieniądze 130 km belaruse lub muśći dołożyć 30tyż i new hollanda z seri t 5000 john deere 6000 lub same deutz fahra ale pamietaj unas ma valtra i złamała się crystal również zetor forterra też ale przesadzają z chcą pokazać co to za ciągnik na przednim obciązniku drugi o,5ton albo i więcej z betonu czy nawe worki z piaskiem to nie wytrzyma jeżeli podnoć przud ciągnika to znacz ze maszyna jest za cięzka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zachowuje się ta zsynchronizowana skrzynia w Farmerze 12/12 chodzi mi o obsługę i kulturę jej pracy czy zdarza się że np "zgrzyta"


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Siemka - zapraszam do mnie na próbę (5 km to nie jest daleko :) )Uważam, że skrzynia to jeden z ładniej pracujących elementów w tym ciągniku. Jeśli sprzęgła nie wciśniesz to zgrzyt usłyszysz, ale nie ma takiej opcji po wciśnięciu sprzęgła - ja bym tą skrzynię porównał kulturą pracy do zsynchronizowanej skrzyni samochodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej byłem ciekawy jak ta skrzynia pracuje w końcu to CARRARO więc musi być dobra i sprawdzona jeżeli pracuje jak w samochodzie to musi być miła obsługa tego ciągnika, ma ktoś na forum wersje 24/24 z rewersem i półbiegami - załączanymi hydraulicznie, ten Farmer 120km z silnikiem IVECO ma przekładnie 12/12 CNH ciekawi mnie z czego to wynika.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Ciężko wyczuć - ciekawe kiedy pojawi się na AF pierwszy z tych większych Farmerów i jak będą brykały... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Ciężko wyczuć - ciekawe kiedy pojawi się na AF pierwszy z tych większych Farmerów i jak będą brykały... Pozdr.

 

Ciężko wyczuć - ciekawe kiedy pojawi się na AF pierwszy z tych większych Farmerów i jak będą brykały... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Spokojnie - odpalenie akurat to nie powinna być wina Farmera - przecież oni silników nie składają tylko wkładają gotowe - być może jakiś oszczędny rolnik nalał lewego paliwa i już IVEKO stoi... znam parę takich przypadków z nowymi ciągnikami - nieraz kończyło się to utratą gwarancji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Te skrzynie to psełdo CARRARO .Ktoś kupił licencje od tej firmy i tłucze je gdzieś w chinach pod nazwo tej firmy.Do FarmerF10244C1 zaproś do siebie jakoś gazetę rolniczą niech opiszą ten wynalazek .Miałem przyjemność grzebać przy tym ciągniku więc wiem co to za maszyna NP.wymiana tarczy sprzęgłowej po 180 mtg,dodam że ciągnik nie posiada tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tarcze przy zwykłym sprzęgle to nie problem przypalić, ogólnie często zdarza się w nowych ciągników że trzeba coś zrobić "choroby wieku dziecięcego " w Farmerze to może być wymiana w zachodnim przeważnie kalibracja nie wiem czy to moje porównanie jest dobre ;)


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Urwane tylne koło to też "choroba wieku dziecięcego".Nie porównuj kalibracij do wymiany tarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
    • Przez bajno158
      Witam. Czy jest możliwość dostania tego rozdzielacza z pokretlem pod siedzeniem w Farmerze 8244 c2? czy mozna to jakos obejsc lub cos innego zamontowac? Bo raczej wstawienie zwyklego trojnika nie pomoze...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj