Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmer - opinie [Połączone]

343 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 09:42

Farmer - opinie [Połączone] Zbychu-potrafię,potrafię-zrobiłem sobie wnikliwą retrospekcję Dodany obrazek -i już wiem dlaczego zdarza mi się napisać coś niepochlebnego na temat czegoś tam (w tym wypadku Farmera).
Może zacznę od początku- w ciągu dwóch ubiegłych stuleci ludzkość dokonała niebywałego skoku technologicznego,produkowano rzeczy coraz bardziej dopracowane,coraz trwalsze-można by rzec że osiągnięto doskonałość (w przypadku ciągników to dajmy na to Fendty z lat osiemdziesiątych)-i nagle nastąpił krach-nie wiem kiedy ale właśnie jakoś tak w latach dziewięćdziesiątcych ubiegłego wieku zaczęło następować jakieś takie społeczne przyzwolenie na bylejakość (Chiny ???)-byle jak,byle szybciej ,byle taniej-niektóre firmy poczuły się w takiej sytuacji jak ryba w wodzie-przerzuciły część kosztów prac badawczo-rozwojowych na końcowego odbiorcę-zero testów,zero odpowiedzialności-hasło przewodnie (które zresztą słyszy się i tu na AF )-masz przecież gwarancję-tyle że gwarancja kiedyś się kończy i ... przyzwyczajamy się że co jakiś czas coś padnie pocieszając się myślą że to tylko maszyna no a maszyny przecież się psują...
Macdonaldyzacji przemysłu ciągnikowego-stanowcze nie Dodany obrazek .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmer - opinie [Połączone] Dzisiaj, 17:51
  •  

#42 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 10:26

Farmer - opinie [Połączone] no widzę że się trochę uspokoiło w temacie i dobrze :rolleyes: piszcie jak najwięcej o farmerach bo chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej. Zna może ktoś cenę farmera z silnikiem john deera i przekładnią carraro 24/24 80 KM. i czy opłaca sie inwestować w taki silnik który być może będzie żywotniejszy ale za to chyba bardziej paliwożerny. Czy poprostu kupić z silnikiem MMz bo do niego wszystko jest dostępne od reki i tanie jak barszcz:lol: także wyraźcie swoje opinię ok

#43 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2010 - 10:58

Farmer - opinie [Połączone] Czy silnik JD jest bardziej paliwożerny??-wydaje mi się że nie ,a i części dostać teraz to nie jest wielki problem. A i o jaki model Farmera dokładnie Ci chodzi bo nie ma z silnikiem JD o mocy 80 KM (są o mocy 76 i 86KM).

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 12:44

Farmer - opinie [Połączone] .

Edytowany przez SOKOL, 23 styczeń 2010 - 16:04.

#45 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 23 styczeń 2010 - 15:46

Farmer - opinie [Połączone] SOKOL
Widze ,że nie odpuszczasz.
"Zdania nie zmieniłem, że te sprzęty to szmelc i złom jakich mało aby je kupić trzeba być bardzo odważnym ( głupim) i majętnym ( nie zapominajmy ,że biedny 2 razy płaci a czasem 3 i to nie ja wymyśliłem). Dzięki takim jak TY ciemnota i zacofanie na wsi jeszcze długo będzie gościć a być może nawet się rozszerzać; a biznesmani i ich firmy będą z nas robić durni bo po co poprawiać jakość i stosować lepsze rozwiązania przecież debile - rolnicy są tak bardzo zadowoleni"
Zastanów się co piszesz, ale jak masz kogoś obrażąć to zrób to chociaż nieprzebierająć w takie słowa. :blink:
Zbych - odpuść szkoda nerwów .Zastanawia mnie jakie SOKOL ma cuda techniki w swoim garażu,może podziel się zdjęciami "ciemnona "chętnie popatrzy. :rolleyes:

#46 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 15:59

Farmer - opinie [Połączone] Farmera nie mam i nie planuję, jednakże dziwi mnie takie napastowanie tej marki przez znawcę z Sokółki. Gdyby operował konkretnymi, powtarzalnymi wadami tych ciągników, to rozumiem ale pisanie- złom ... ,nie świadczy dobrze o piszącym te słowa. Z tego wynikałoby, że ten producent otrzymuje wyselekcjonowane wadliwe podzespoły z MMZ, Carraro, i JD. Może ci koledzy opowiadający o tych awariach są "fachowcami najwyższej klasy", że na reklamacji nie potrafią usunąć drobnej usterki, tylko robią na odwal kilkukrotnie. Takich fachowców polecam producentowi wywalenie z firmy na pysk, ponieważ nie pracują dla jej dobra i zachowują się jak chłop pańszczyźniany, dodatkowo psiocząc dookoła. Coś pisało o awarii jakiejś łopatki sprzęgła, co to za część, bo mając do czynienia zawodowo z motoryzacją od ponad 30-tu lat nie znam takiego podzespołu.

#47 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 23 styczeń 2010 - 16:30

Farmer - opinie [Połączone] W mojej okolicy jest pełno Farmerów... i nie znam, żadnego który by nie miał awarii :rolleyes: @ Bizon123 byłeś kiedyś w tym pier* F10244c1? On nie ma dobrze usytuowanych dźwigni. :blink: Ja wiem, że z Sokółki już nic nie kupię, nawet części. Niby jest gwarancja, ale co z tego jak przyjeżdżać nie chcą? @ Rogeryk ile km ma ten farmer znajomego? Nam serwisant mówił, że 80km są lepsze niż 105km...
KPK - Ochrona

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 16:37

Farmer - opinie [Połączone] Chyba najlepszą rzeczą jaka mogę zrobić to skasować swoje wywody. To prawda przesadziłem wy też jestem fanatykiem sprawiedliwości i obiektywizmu trafiłem na zbycha fanatyka farmera każdy wie swoje niech tak zostanie.

W jednym temacie o kruszeniu zlodowaciałego śniegu na polu pisałem aby wziąć ręczne grabie i go pokruszyć i sprawdziłem na sobie po godzince rozum wrócił. Jeżeli kogoś uraziłem przepraszam, liczę na karę (%).

#49 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:40

Farmer - opinie [Połączone] fakt nie ma farmera na JD o mocy 80KM ale mi chodziło o tego 86KM czy warto się wykosztowywać czy też nie. rozmawiałem dzis z kolega który miał mtz z 1993r i mówi że silniki w nich są nie do zarżnięcia także nie wiem czy warto płacić za JD. moze ktoś zna różnicę w cenie farmera 86KM na JD a farmerze na silniku MMZ (przedział mocy podobny):rolleyes:

#50 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:50

Farmer - opinie [Połączone] Powiem Ci tak ,za Farmera F-7258 TE (76KM) w grudniu 2009 wołali około 120 tyś (skrzynia 12X12) więc F-9258 TE może być droższy o jakieś 10 tyś ,co do Farmerów z silnikiem MMZ to Farmer F-8244 C2 w wersji podstawowej kosztował (także w grudniu 2009)110tyś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:25

Farmer - opinie [Połączone] dzięki kolego @farmer25:rolleyes: narazie jeszcze nie będe kupował tego ciągnika bo poczekam na młodego rolnika jednak gdy będe miał kupić to chyba wybiore tego z silnikiem MMZ ale przekładnia 24/24, oczywiście wszystko będzie zależeć od ceny a konkretnie różnicy w cenie bo jęsli będzie niewielka to wtedy znów się zastanowimy.

Na forum ludzie porównują farmera new hollandem TD, myśle że chodzi o cenę. Mój sąsiad posiada takiego new hollanda z turem TD95D i miałem okazję nim popracować. on też już miał problemy ze sprzęgłem także poprostu jeśli traktor pracuje w turze to raczej normalne. Zmierzam do tego że w farmerze jest więcej miejsca w kabinie i ogólnie wydaje mi się on bardziej stabilniejszym ciągniczkeim jeśli chodzi o pracę z turem. GDy juz dojdzie do kupna jakiegoś ciągnika zobaczymy ale będę wybierał między farmerem a ewentualnie new hollandem ale narazie jestem za farmerem pozdrawiam:D

#52 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:35

Farmer - opinie [Połączone] @kamil900830 dobrze, że zacytowałeś kolegę Sokola bo nawet bym nie wiedział jak bardzo się popisał - tak się właśnie kończy brak argumentów. Też tak myślałem, że należy odpuścić, ale za każdym razem jak widzę takie bzdury to nie mogę się powstrzymać od komentarza :rolleyes:

Kolego rutek22kret pomyśl w takim razie może o modelu F2 8248 - silnik MMZ z doładowaniem i interculerem - podobno bardzo ładnie pracuje no i w tym właśnie modelu masz jako opcję skrzynię 24/24.

#53 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:38

Farmer - opinie [Połączone] Kolego Farmer10244C1 ten mój znajomy ma takiego o mocy okolo 105 KM pracuje na okolo 150 ha wspólnie z Ursusem 1614 i C360. Ten Farmer pracuje ze wszystkim prócz ładowacza paszowozu i pługa i jak narazie sprawuje mu się bardzo dobrze. Gospodarstwo posiada okolo 200krów więc napewno się tam nie leni :rolleyes:

#54 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:20

Farmer - opinie [Połączone] @ rutek22kret nie zastanawiałeś się nad JD lub DF?
KPK - Ochrona

#55 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:24

Farmer - opinie [Połączone] w sumie się nie zastanawiałem ponieważ jeszcze nigdzie nie byłem i nie pytałem o ceny ale wydaje mi się że one są już droższe i poprostu pewnie zadecyduje cena . A masz może informacje o cenach takich ciągników w przedziale około 80 KM

#56 Share andmar18

andmar18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 luty 2010 - 17:20

Farmer - opinie [Połączone] Witam
Mam pytanie odnośnie farmera 82 konnego z silnikiem JD. Mam zamiar kupić ten ciągnik. piszcie co sądzicie n temat tego ciągnika... jak u niego z awaryjnością który silnik lepszy MMZ czy JD podobno JD mniej pali jak sie u was sprawują te ciągniczki? Prosze o szybką odpowiedź
ursus C330
ursus 3512
farmer F7258 TE
kombajn IHC 321

#57 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 22 luty 2010 - 11:18

Farmer - opinie [Połączone] Trzymaj się jak najdalej od tych ciągników, takie jest moje zdanie. :P Nie u Ciebie dealerów CNH(JX/TD), SDF(r3, agrofarm, expoler) lub JD(5m)?
KPK - Ochrona

#58 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 22 luty 2010 - 17:18

Farmer - opinie [Połączone] A ja się nie zgodzę z kolegą powyżej. Oczywiście może tak mówić bo niestety trafił na jakiś awaryjny egzemplarz - to się zdarza. Najlepiej kolego przejedź się do kilku rolników co mają Farmerki - zobacz jak pracują - porozmawiaj z użytkownikami i zastanów się.

#59 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 22 luty 2010 - 17:50

Farmer - opinie [Połączone] Tylko coś dużo tych awaryjnych egzemplarzy. :P
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 22 luty 2010 - 17:58

Farmer - opinie [Połączone] Nie przesadzaj... :P Mój póki co jest wporządku.