przemas8595

Farmer - opinie [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rutek22kret    0

dzięki kolego @farmer25:rolleyes: narazie jeszcze nie będe kupował tego ciągnika bo poczekam na młodego rolnika jednak gdy będe miał kupić to chyba wybiore tego z silnikiem MMZ ale przekładnia 24/24, oczywiście wszystko będzie zależeć od ceny a konkretnie różnicy w cenie bo jęsli będzie niewielka to wtedy znów się zastanowimy.

 

Na forum ludzie porównują farmera new hollandem TD, myśle że chodzi o cenę. Mój sąsiad posiada takiego new hollanda z turem TD95D i miałem okazję nim popracować. on też już miał problemy ze sprzęgłem także poprostu jeśli traktor pracuje w turze to raczej normalne. Zmierzam do tego że w farmerze jest więcej miejsca w kabinie i ogólnie wydaje mi się on bardziej stabilniejszym ciągniczkeim jeśli chodzi o pracę z turem. GDy juz dojdzie do kupna jakiegoś ciągnika zobaczymy ale będę wybierał między farmerem a ewentualnie new hollandem ale narazie jestem za farmerem pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

@kamil900830 dobrze, że zacytowałeś kolegę Sokola bo nawet bym nie wiedział jak bardzo się popisał - tak się właśnie kończy brak argumentów. Też tak myślałem, że należy odpuścić, ale za każdym razem jak widzę takie bzdury to nie mogę się powstrzymać od komentarza :rolleyes:

 

Kolego rutek22kret pomyśl w takim razie może o modelu F2 8248 - silnik MMZ z doładowaniem i interculerem - podobno bardzo ładnie pracuje no i w tym właśnie modelu masz jako opcję skrzynię 24/24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Kolego Farmer10244C1 ten mój znajomy ma takiego o mocy okolo 105 KM pracuje na okolo 150 ha wspólnie z Ursusem 1614 i C360. Ten Farmer pracuje ze wszystkim prócz ładowacza paszowozu i pługa i jak narazie sprawuje mu się bardzo dobrze. Gospodarstwo posiada okolo 200krów więc napewno się tam nie leni :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

w sumie się nie zastanawiałem ponieważ jeszcze nigdzie nie byłem i nie pytałem o ceny ale wydaje mi się że one są już droższe i poprostu pewnie zadecyduje cena . A masz może informacje o cenach takich ciągników w przedziale około 80 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andmar18    0

Witam

Mam pytanie odnośnie farmera 82 konnego z silnikiem JD. Mam zamiar kupić ten ciągnik. piszcie co sądzicie n temat tego ciągnika... jak u niego z awaryjnością który silnik lepszy MMZ czy JD podobno JD mniej pali jak sie u was sprawują te ciągniczki? Prosze o szybką odpowiedź


ursus C330
ursus 3512
farmer F7258 TE
kombajn IHC 321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się jak najdalej od tych ciągników, takie jest moje zdanie. :P Nie u Ciebie dealerów CNH(JX/TD), SDF(r3, agrofarm, expoler) lub JD(5m)?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

A ja się nie zgodzę z kolegą powyżej. Oczywiście może tak mówić bo niestety trafił na jakiś awaryjny egzemplarz - to się zdarza. Najlepiej kolego przejedź się do kilku rolników co mają Farmerki - zobacz jak pracują - porozmawiaj z użytkownikami i zastanów się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A ja nie mam farmera ale też się wypowiem gdyż kolega ma:). Palił mu bez problemu w tą zimę. Pracuje z ładowaczem i z tego co mi mówił nie mają z nim większych problemów to byly jakieś problemy z elektryka i innymi duperelami ale wszystko sami zrobili. Zdjęcia w galerii:)Fajnie by było jak by te farmery miały tłumik przy słupku(wydaje mi się ze chyba aż takie skomplikowane to nie jest żeby to zrobić) Jak zrobi się cieplej planuje do niego jechac i troche popracować tym farmerem ciekawe jak sie nim pracuje:) I ciekawi mnie dlaczego ta wersja 105konna jest taka hmm słaba tzn wszystko ma gorsze od swoich mniejszych braci. Pozdrawiam

Ps żałuje że wcześniej nie widziałem tego tematu bo moim zdaniem sokol beszczelnie postąpił usuwając treść swoich postów. Skoro powiedział coś to powinien mieć odwagę pokazać co a nie każdy post wymazał.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Z tym tłumikiem to zaczynam się zastanawiać czy przynajmniej go nie wymienić na jakiś normalny np. z modelu Farmera z silnikiem JD. Ten zwykły tłumik od silnika MMZ jest jakiś blaszany i wydaje dziwne dźwięki - wszystko psuje - może kiedyś go wymienię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna wada tego tłumika, podczas zdejmowania/zakładania TUR'a trzeba go zdemontować. :P Tak nie powinno być, że ciągnik nie współgra z zakładanym fabrycznie TUR'em.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A powiedzcie mi co z tym modelem i pokrewnymi Farmer F3 16277? Niby od dawna jest w produkcji ale na stronie farmera nic o nich nie ma. Why?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Tutaj macie info zeby nie było ze ściemniam:P Odnośnik do artykulu w połowie artykułu jest wzmianka o tym. I na agrofoto w galerii też widziałem zdjęcie jednego z tych większych farmerów.

 

Edit poprawiony link


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Hmm nie mogę otworzyć tej stronki - ale domyślam się, że chodzi Ci o jakiś prtotyp, który był gdzieś na wystawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w Szepietowie będzie premiera... po raz 3. :P W prospekcie jesiennym pisze o nowych modelach 47,60,66km oraz dużych 159 i 173km. Może nie wprowadzają bo jakąś skrzynię wymyślają, tam pisało o 12/12! Śmiech na sali, gdyby takie wprowadzili. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Tutaj macie zdjecia tego duzego farmera. http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=67186 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=67180 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=67181 powiem wam ze te maski farmerów mi sie podobają:P Ps odp mi ktoś w końcu z tymi kominami jak to jest? Dlaczego niektórzy mają normalne z boku a niektorzy przy słupku od kabiny?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego, a co tu odpowiadać - po prostu model z silnikiem MMZ D-243 ma z boku (niestety), a wszystkie pozostałe modele mają przy słupku.

 

Może w Szepietowie będzie premiera... po raz 3. :P W prospekcie jesiennym pisze o nowych modelach 47,60,66km oraz dużych 159 i 173km. Może nie wprowadzają bo jakąś skrzynię wymyślają, tam pisało o 12/12! Śmiech na sali, gdyby takie wprowadzili. :)

 

 

I bardzo dobrze - niech najpierw sprawdzą porządnie sprzęty i dopiero wypuszczają ..., a skrzyni napewno nie wymyślają tylko wstawią jakąś gotową innego producenta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mnie na wosce gosc kupil rok temu farmera i juz go zajechal . poszedl wal i wszystkie pierscienie dystansowe powpadaly do miski olejowej ale to chyba jego wina bo idiota nie docierał go i odrazu do roboty wzial . he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
    • Przez bajno158
      Witam. Czy jest możliwość dostania tego rozdzielacza z pokretlem pod siedzeniem w Farmerze 8244 c2? czy mozna to jakos obejsc lub cos innego zamontowac? Bo raczej wstawienie zwyklego trojnika nie pomoze...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj