przemas8595

Farmer - opinie [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursusc914    56

Jeszcze mogli dołożyć na przód większy obciążnik i energicznie przejechać przez bruzdę. Taki mały test na przełamanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

witam ja posiadam ciągnik farmer f2 8248 z ladowaczem czołowym frmy moskit sprzet z marca 2011roku posiadam 20 ha ziemi od 3do 5 klasy nikomu tego badziewia nie polecam najpierw już kilka krotnie rozwalil się krzyzak na wale napedowym w lipcu tego roku podczas podorywki rozwalily się tryby w skrzyni biegow a na liczniku miał 800 mtg części w Polsce nie ma diler zamawial z wloch trwalo to 3 tygodnie ale został naprawiony teraz ma na liczniku 915 mtg i znow ta sama awaria podczas orki tur tez pozal się boze caly czas opuszcza i pekaja gorne mocowania ramy ciągnik pracuje z 4 skibowym plugiem zagonowym unia grudziac tzw atlas agregat uprawowy bierny szer 3.20 oraz rozrzutnik forsznit praca z ladowaczem tez do milych nie należy ciągnik po podniesieniu ladunku na wysokość ok 1 metra chce się wywrucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morius998    0

Witam; czy ktoś z urzytkowników F 8244 c2 miał w nim taką przypadłość jak samoczynne rozłanczanie sie przedniego napędu ? Zauważyłem to na jesieni początkowo podczas orki wyglądało to ta jak by sie zaczepiło o kamien takie szarpnięcie wydawało się normalne ale podczas siewu z agregatem uprawowom siewnym gdy rola była dość miękka co jakiś czas znowu szarpnięcia i tak co jakis czas kilka razy, gdy sam rozłączyłem napęd efekt byłpodobny szarpnięcie coś tak jakby bieg na sekundę wyskoczył i znowu ciągnie i zachwile znowu szarpnięcie może ktoś z kolegów spotkał się z czymś takim

Edytowano przez morius998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Przecież tam się nic nie zazębia - jeśli się nie mylę to załączanie i rozłączanie jest za pomocą sprzęgła mokrego (dlatego podczas załaczania nie usłyszysz zgrzytu). Podejrzewam, że problem twi w ciśnieniu oleju który jest podawany do tego sprzegła, zadzwoń po prostu do serwisu Farmera i z pewnościa podpowiedzą Ci co trzeba zrobić. Daj info co było przyczyną jak rozwiążesz problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morius998    0

Dzwoniłem jakiś czas temu do Farmera podejrzewają że może to być cewka od załączania napędu znajdująca się pod siedzeniem, włącznik napędu lub przekaźnik .

Włączni i przekażnik sprawdziłem niby wydają sie ddobre zostaje ta cewka nie jest to jakiś duży koszt więc zamówię i wymienię ale nie jestem tego pewienże to to, zobaczymy, zastanawia mnie jedna żecz mianowicie to że podczas pracy z turem nic się takiego nie dzieje , jak też podczas jazdy po twardym terenie, po żniwach pracował z agregatem ścierniskowym i nic takiego nie zauważyłem pierwszy raz podczas siewu rzepaku i wydawaje mi się że się zaczeło z czasem nasilać.Wiosna tuż tuż i dlatego chcę to zdiagnozować, usunąć i żeby jak mówią nie obudzić się zręką w nocniku gdy całkiem nawali jak to bywa zresztą gdy jest najbardziej potrzebny ,dletego tu napisałem myśląc że może ktoś się z tym już spotkał .

 

Dzwoniłem jakiś czas temu do Farmera podejrzewają że może to być cewka od załączania napędu znajdująca się pod siedzeniem, włącznik napędu lub przekaźnik .

Włącznik i przekaźnik sprawdziłem niby wydają się dobre zostaje ta cewka nie jest to jakiś duży koszt więc zamówię i wymienię ale nie jestem tego pewien to to, zobaczymy, zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie to że podczas pracy z turem nic się takiego nie dzieje , jak też podczas jazdy po twardym terenie, po żniwach pracował z agregatem ścierniskowym i nic takiego nie zauważyłem pierwszy raz podczas siewu rzepaku i wydaje mi się że się zaczęło z czasem nasilać. Wiosna tuż tuż i dlatego chcę to zdiagnozować, usunąć i żeby jak mówią nie obudzić się z ręką w nocniku gdy całkiem nawali jak to bywa zresztą gdy jest najbardziej potrzebny ,dlatego tu napisałem myśląc że może ktoś się z tym już spotkał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

I jak tam wam chodzą Farmery . Bo ja Mieszkam kolko Lubawy .

I serwisowałem je serwisant to Jozef D. .- mialem tam praktyki

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktornR    1

Ja jestem Użytkownikiem C1 6 lat. nie będę narzekał ale silnik to rewelacja. Sprzęgło jest tandetne i przydał by się rewers to byłoby ok. przeleciał z 3000 Mtg i jak najbardziej tani ekonomiczny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zarejestrowałem się na forum żeby trochę oświecić chętnych na zakup ciągników farmer. Posiadam model 8248

W ciągniku jest wiele solidnych elementów ale skrzynia biegów to rozpacz i tragedia.

W ciągu 3 lat było 3 poważne awarie skrzyni biegów. Pierwsza z łaską naprawiana w ramach gwarancji, druga tak samo, teraz ciągnik stoi juz 4 miesiąc bo producent odmawia naprawy w ramach gwarancji. 

Łącznie na 3 lata posiadania ciągnika prawie 9 miesięcy stał unieruchomiony przez awarię samej tylko skrzyni biegów. 

Producent ma w nosie nasze argumentu prawnicy radzą żeby składać pozew a ja mam już dosyć tych przepychanek.

 

Ogólnie przemyślcie zakup zanim producent nie zmieni dostawcy skrzyń biegów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

ten ciągnik to pomyłka,sąsiad skrzynię 2 razy robił(ciągnik 1,5 roku) o rozłączaniu przedniego mostu nie wspomnę...bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Ja użytkuję ciągnik już 3 rok i wszystko idzie bez awarii, jakieś fatum widze nad innymi chyba ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

Moim zdaniem jakaś cześć winy leży też w właścicielach bo jest tu paru posiadaczy i nie narzekają a jest i cześć ludzi choć by im czołgi dali to by wszystko zjeba** wiec panowie mnie mamy o czym mówić i bardzo bym prosił tych panów co nie posiadają tych ciągników żeby nie brali udziału w tej rozmowie bo takie mówienie tam widziałem tam słyszałem to możecie sobie wsadzić głęboko. Dziękuje pozdrawiam . :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jakieś zawirowania w sokólskim Farmerze http://www.pb.pl/4591147,91938,umarl-farmer-zyje-farmer-traktor

 

Postanowieniem z dnia 18 marca 2016 r., Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, sygn. akt X GU 1308/15, ogłosił upadłość likwidacyjną Farmer Sp. z O.o. z siedzibą w Sokółce której prezesem jest Żukiewicz Zdzisław.

http://www.krs-online.com.pl/farmer-sp-z-o-o-krs-151355.html

Co ciekawe dnia 26.11.2014 dokonano wpisu do rejestru KRS spółki Farmer Traktor Sp. z O.o. z siedzibą w Sokółce której prezesem jest Žukievič Lucija.

http://www.krs-online.com.pl/farmer-traktor-sp-z-o-o-krs-1503756.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Jakieś zawirowania w sokólskim Farmerze http://www.pb.pl/4591147,91938,umarl-farmer-zyje-farmer-traktor

 

Postanowieniem z dnia 18 marca 2016 r., Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, sygn. akt X GU 1308/15, ogłosił upadłość likwidacyjną Farmer Sp. z O.o. z siedzibą w Sokółce której prezesem jest Żukiewicz Zdzisław.

http://www.krs-online.com.pl/farmer-sp-z-o-o-krs-151355.html

Co ciekawe dnia 26.11.2014 dokonano wpisu do rejestru KRS spółki Farmer Traktor Sp. z O.o. z siedzibą w Sokółce której prezesem jest Žukievič Lucija.

http://www.krs-online.com.pl/farmer-traktor-sp-z-o-o-krs-1503756.html

 

http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1526528

 

Oglądałem ostatnio wiadomości i taka migawka wpadła mi w oko, czyli firmy już nie ma?

Edytowano przez Kalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Oczywiście, że jest tak jak by... Wygląda na to, że wzięli kasę do siebie, narobili długów, ogłosili upadłość. Następnie otworzyli druga firmę na wzór poprzedniej tyle, że z czystym kontem i wypieli się na wszystkich. Prawnie to całkiem inna firma, a w praktyce jeśli chodzi o maszyny lokalizację itd to nic nie uległo zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1977    1

Czy wiecie, że firma Farmer ogłosiła bankructwo a były to dobre ciągniki ale umowa z Tanzanią ponoć wykończyła firmę czy ktoś coś na ten temat wie?? Choć teraz działa pod nazwą Farmer Traktor to tylko części sprzedają ale nic nie wiadomo może reanimacja nastąpi a planowałem kupić model 122km i bardzo szkoda bo były na polską kieszeń a tu bankructwo niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Wielka szkoda... Już dawno o tym było pisane, wystarczy poczytać m.in jak potraktowali ludzi, którzy zapłacili za ciągnik a go nie otrzymali...

Faktycznie te ciągniki były bardzo dobre xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
    • Przez bajno158
      Witam. Czy jest możliwość dostania tego rozdzielacza z pokretlem pod siedzeniem w Farmerze 8244 c2? czy mozna to jakos obejsc lub cos innego zamontowac? Bo raczej wstawienie zwyklego trojnika nie pomoze...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj