Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmer - opinie [Połączone]

343 odpowiedzi na ten temat

#221 Share sebekroger

sebekroger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:00

Farmer - opinie [Połączone] Krzychu to nie te numery, ale mniejsza o to zdobyłem katalog z częściami do tej skrzyni, teraz muszę znaleźć kogoś kto ten cały bałagan mi złoży :D, mechanikiem nie jestem ale jest jedna ośka i prawdopodobnie jak to nazwałeś to dwie satelity :), wrzucę później jakieś fotki.

Edytowany przez sebekroger, 11 luty 2012 - 09:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmer - opinie [Połączone] Dzisiaj, 01:46
  •  

#222 Share sebekroger

sebekroger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:43

Farmer - opinie [Połączone] Jestem użytkownikiem Farmera F010244 C1 jest to wersja 105 km jakby ktoś nie wiedział i mogę coś napisać na temat tego ciągnika. Wybrałem wersje silnika MMZ . Ogólnie silnik oszczędny mało pali i chyba to jest jedyna zaleta tego ciągnika. Na samym początku podnośnik przestał podnosić, ale wtedy ciągnik był na gwarancji, wymieniono nam pompę i było po sprawie. Po 700 mh poszło łożysko w skrzyni i tryby się ścięły, a muszę dodać ,że gwarancja się już skończyła. Serwis sokółki wprowadził monopol wie ,że ciężko z częściami do tej skrzyni ,narzuca wysokie cenny, lepiej kupić nową skrzynie niż u nich naprawiać i nie wiadomo czy ciągnik wróci z tymi samymi częściami. Dodatkowo nikt nie chcę podejmować się naprawy tych skrzyń. U mnie ciągnik stoi już około 4 miesięcy rozkręcony. Podobno ta skrzynia lepiej współpracuję z silnikiem John Deera, Drugi raz nie kupiłbym tego badziewia

#223 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 11 luty 2012 - 10:03

Farmer - opinie [Połączone] Kolego - te skrzynie nie występują w połączeniu z silnikami JD w Farmerach... nie wprowadzaj błędnych informacji na forum....

#224 Share sebekroger

sebekroger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 luty 2012 - 21:40

Farmer - opinie [Połączone] Mylisz się kolegą musisz w takim razie doczytać trochę lektury :)

#225 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 11 luty 2012 - 22:58

Farmer - opinie [Połączone] W tych Farmerach z silnikami JD są prawdopodobnie te same skrzynie co w JD serii 5G, które dla JD produkowane jest we Włoszech przez Carraro, dlatego to się pewnie lepiej trzyma kupy :blink:
I jeszcze taka ciekawostka, że Farmer ma ukraińskie pochodzenie: http://www.agromash.com.ua/

#226 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 12 luty 2012 - 11:45

Mylisz się kolegą musisz w takim razie doczytać trochę lektury :)

Kolego skoro jesteś taki oczytany to będę Ci bardzo wdzięczny jeśli mnie oświecisz i wskażesz mi inny model Farmera niż F-10244 C1 który posiada taką skrzynię...czekam ;)

#227 Share krzych0

krzych0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:43

Farmer - opinie [Połączone] Kolego jeśli masz możliwość,sprawdź mechanizm różnicowy tylnego mostu.U mnie rozleciał się dyfer.ośka satelit przestała istnieć.Byku stoi ponad miesiąc na kołkach i czeka...na części oczywiście- z "industria argentina"
A Sokółka obiecuje i obiecuje...
A na koniec taki żarcik...http://farmer.net.pl/o-firmie/polityka-jakosci/

#228 Share sebekroger

sebekroger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 luty 2012 - 08:23

Kolego skoro jesteś taki oczytany to będę Ci bardzo wdzięczny jeśli mnie oświecisz i wskażesz mi inny model Farmera niż F-10244 C1 który posiada taką skrzynię...czekam ;)

Farmer F 8258 (82 KM) - silnik John Deere, skrzynia biegów mechaniczna CARRARO z rewersem, zsynchronzowana .Taką informację znalazłem w katalogu farmera, mechanikiem nie jestem ,ale skoro tak piszą...

Edytowany przez sebekroger, 13 luty 2012 - 08:29.

#229 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 13 luty 2012 - 20:36

Farmer - opinie [Połączone] Z całym szacunkiem ale nie rób sobie jaj ze mnie i z innych osób na tym forum - to jest zupełnie inna skrzynia - model 8258 ma 12/12 z rewersem, a model F-10244 C1 12/4 bez rewersu - jak to napisałeś "musisz doczytać trochę lektury" ;)

#230 Share sebekroger

sebekroger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 luty 2012 - 09:06

Farmer - opinie [Połączone] Nie jestem mechanikiem może się nie znam to nie będę się sprzeczał... bo i po co :) i tak już kupiłem nową :D, stara mi została związku z czym kto by potrzebował części zapraszam na priv.

Edytowany przez sebekroger, 18 luty 2012 - 09:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share sebekroger

sebekroger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 luty 2012 - 09:17

Farmer - opinie [Połączone] Krzychu ja już miałem dość szukania części i jeżdżenia od warsztatu do warsztatu i ciągania ze sobą tego złomu, kupiłem nową na którą dostałem półroczną gwarancję :/ a stara mi została. Kto by chciał kupić zapraszam na priv.

#232 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 luty 2012 - 10:30

Farmer - opinie [Połączone] No to masz całe pół roku bez trosk :D -swoją drogą (wiem,wiem kolego Zbychu :D ) Farmer to chyba ciągnik dla mechaników-hobbystów...

#233 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 luty 2012 - 10:33

Farmer - opinie [Połączone] A ile kosztowała ?

#234 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 18 luty 2012 - 11:14

Farmer - opinie [Połączone] I kto jest tak naprawdę producentem tych skrzyń? Carraro, czy makaroniarze kupują je od podproducenta?

#235 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 luty 2012 - 11:56

Nie jestem mechanikiem może się nie znam to nie będę się sprzeczał... bo i po co :) i tak już kupiłem nową :D, stara mi została związku z czym kto by potrzebował części zapraszam na priv.

Gdzie ostatecznie kupiłeś skrzynię i jeśli to nie tajemnica to za ile ?

Jaro - nie bardzo kumam o co Ci chodzi...

#236 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 luty 2012 - 12:10

Farmer - opinie [Połączone] Zbychu-to proste-gdy wspominam o paru przypadłościach Farmerów-Ty zawsze bierzesz je w obronę.Moim zdaniem ta cała fabryka w Sokółce to jakaś manufaktura i jak czytam wypowiedzi użytkowników Farmerów to dochodzę do wniosku że nie tylko manufaktura ale manufaktura nie dbająca o swoich klientów-ba testująca swoje wyroby ciagnikopodobne na nieświadomych klientach (vide posty na PPR).
Jeszcze raz-nie piszę tego aby dokopać użytkownikom Farmerów ale aby zwrócić uwagę na to że coś jest "nie halo" z jakością i serwisem.

#237 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 luty 2012 - 13:07

Farmer - opinie [Połączone] A ja powtórzę jeszcze raz, że piszę na przykładzie swojego Farmera z którego jestem zadowolony. Tak jak już gdzieś pisałem - widocznie nie jest tak źle skoro są ludzie którzy zastanawiają się nad zakupem kolejnego Farmera o innej mocy... Niedawno w innym temacie pokazałem jak wiele problemów jest z tak osławioną marką jak JD i jakoś dziwnym trafem nikt tego nie podważa - dlaczego bo prawda jest taka że problemy są w każdej marce!!!! Oczywiście dwa razy większa cena do czegoś zobowiązuje więc nie oczekujmy tej samej jakości za połowę ceny...
P.S. Na poważnie biorę tylko informacje od osób, które naprawdę mają konkretny sprzęt i opisują awarie lub je chwalą....

#238 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 19 luty 2012 - 12:25

Farmer - opinie [Połączone] ja też jestem zadowolony z mojego Farmera, ale powiem tak, nigdy więcej Farmera i innego polskiego ciągnika. popieram słowa @jaro ta fabryka i serwis to o kant du.y pobić, tylko patrzą jak by tutaj kogoś w durnia zrobić. po zakupie opony zaczęły pękać było zgłoszone, ale powiedzieli że to uszkodzenia mechaniczne, a to była ewidentnie wina samych opon. do sprzęgła też jechali 3 tygodnie, głupie uszczelniacze do rozdzielacza 2 tygodnie zamawiali, no to chyba coś nie tak jest

#239 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 19 luty 2012 - 19:55

Farmer - opinie [Połączone] Jest pewne przysłowie, a mianowicie: wszędzie jest dobrze, gdzie nas nie ma... popatrzcie jak jest rolnik traktowany przez serwis JD...
http://www.agrofoto....30/page__st__20
Oczywiście nie bronię serwisu Farmera bo z pewnością ma sporo na sumieniu..., ale innym również się zdarza...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 20 luty 2012 - 21:34

Farmer - opinie [Połączone] Racja. :) Zdarza się a nie jest to "porządkiem" dziennym.
KPK - Ochrona